Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Язеро Штампох

Басейн: ГронКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
0,1km
край
Нітранський край
Аерофотознімок водотоку Язеро Штампох з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Язеро Штампох

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Язеро Штампох, оцінка вікна 13.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 13:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Язеро Штампох за 2018 рік
    2018знято 5 лип. 2018
    Аерофотознімок водотоку Язеро Штампох за 2021 рік
    2021знято 7 лип. 2021
    Аерофотознімок водотоку Язеро Штампох за 2024 рік
    2024знято 27 лип. 2024

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Язеро Штампох

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Jazero Štampoch

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,3modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 271 mg/l, mäkká voda (8,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 118 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    59nGy/h dávkový príkon

    83. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    19objektov do 3 km

    ťažené: Au, Ag

    Найбліжшіе: Halda ku Köpataki štôlni (halda), 1,8 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (700 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 0,250 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 75. percentil (700m V od K509).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    75vrtov do 3 km

    213 rozborov vody v okolí

    Z toho 75 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    35°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Найтеплейші: Voznica – R-3, výdatnosť 10,0 l/s, 4,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    17záznamov do 5 km

    5 ložísk, 12 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    19plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • neovulkanity100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • stredoslovenské neovulkanity100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Bázické vulkanity100%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)100%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,30typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    8,3°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,49 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    271mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • НатрійНа11,8 мг/л61. percentil
    • ДраслікK3,31 мг/л55. percentil
    • ХлоридиЦл9,99 мг/л53. percentil
    • ФторидиF0,112 мг/л49. percentil
    • СульфатиSO431,0 мг/л36. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3159 мг/л34. percentil
    • КальційЦа45,6 мг/л32. percentil
    • МагнійМґ8,50 мг/л26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaХСК13,3 мг/л95. percentil
    • АмоніумNH40,301 мг/л78. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,0840 мг/л40. percentil
    • НітратиNO31,14 мг/л3. percentil

    Метали

    • ЦинкЗн40,6 μg/l95. percentil
    • АлюмінійАл132 μg/l68. percentil
    • МарганецьМн42,8 μg/l58. percentil
    • ЗалізоФе0,0748 мг/л37. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ВанадійV118 мг/кг93. percentil
    • КобальтЦо11,1 мг/кг81. percentil
    • КадмійЦд0,255 мг/кг65. percentil
    • МідьЦу25,9 мг/кг60. percentil
    • ЦинкЗн99,8 мг/кг54. percentil
    • ОловоПб15,7 мг/кг51. percentil
    • РтутьГґ0,0799 мг/кг36. percentil
    • БізмутБі0,164 мг/кг28. percentil
    • СеленСе0,143 мг/кг22. percentil
    • МолібденМо0,210 мг/кг17. percentil
    • АнтимонСб0,325 мг/кг14. percentil
    • ЦінСн1,69 мг/кг10. percentil
    • АрсенАс2,52 мг/кг3. percentil
    • ХромЦр22,5 мг/кг3. percentil
    • НікельНі6,92 мг/кг2. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • АлюмінійАл7,29 %90. percentil
    • ЗалізоФе3,91 %89. percentil
    • ТітанТі6 356 мг/кг89. percentil
    • МарганецьМн1 328 мг/кг84. percentil
    • НатрійНа1,09 %80. percentil
    • МагнійМґ0,893 %50. percentil
    • ФосфорP657 мг/кг25. percentil
    • ДраслікK1,34 %24. percentil
    • КальційЦа1,18 %20. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • СтронціумСр160 мг/кг69. percentil
    • ИтріумY30,1 мг/кг63. percentil
    • БерилійБе1,57 мг/кг60. percentil
    • ҐаліумҐа14,1 мг/кг50. percentil
    • БаріумБа415 мг/кг42. percentil
    • ЛітіумЛі27,3 мг/кг37. percentil
    • РубідіумРб80,5 мг/кг29. percentil
    • ЗірконЗр311 мг/кг23. percentil
    • ЦерЦе48,6 мг/кг15. percentil
    • БорB23,8 мг/кг3. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    59nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Радоновий ризик підґрунтя

    низьке

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,40 ppm90. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,05 ppm84. percentil
    • Калій (K)K1,35 %65. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1376 947 Bq/m²96. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • низьке100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +210нТл

    rozsah 210 až 210 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -20mGal

    reziduálna -5,3 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Hustota povrchového tepelného toku95mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)176–940m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek495m н. р. м.
    • Середній ухил15,6°

    Geomorfologické celky

    • Štiavnické vrchy100%SR 2,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské stredohorie100%SR 9,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogénne vulkanity100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda ku Köpataki štôlni – 5 – halda (1,8 km od vody)Köpataki kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Maximilián štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Halda k Maximilián štôlni – 5 – halda (2,4 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Halda objektu č.20 – 5 – halda (2,5 km od vody)Mária Heimsuchungs šachta – 1 – šachta (2,6 km od vody)Kruhová halda k objektu č.11 – 5 – halda (2,6 km od vody)Karol Bor štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Halda objektu č.26 – 5 – halda (2,7 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Halda objektu č.18 – 5 – halda (2,8 km od vody)Beatrix štôlňa – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)Halda k Beatrix štôlni – 5 – halda (3,0 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Antal štôlňa – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Andr š štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Vysoká – Zlatno – Medené rudy (2,7 km od vody)Vysoká – Šementlov – Medené rudy (3,0 km od vody)Banište – Zlato-strieborné rudy (4,2 km od vody)Vysoká – nijaký (1,8 km od vody)Voznica – R-3 – nekúpeľný (4,0 km od vody)Vyhne – HGV-3 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Lukavica – Žarnovica – LKC-4 – nekúpeľný (9,3 km od vody)R-3 – j1 (9,7 km od vody)a1 (7,6 km od vody)c2 (8,0 km od vody)Vyhne (9,7 km od vody)Vysoká – Zlatno – medené rudy (2,7 km od vody)Vysoká – medené rudy (3,0 km od vody)Pukanec – keramické íly (3,4 km od vody)Pukanec – lignit (3,4 km od vody)Pukanec – žiaruvzdorné ily (3,4 km od vody)Vysoká – tehliarske suroviny (2,2 km od vody)Dekýš – keramické suroviny – andezit (2,3 km od vody)Vysoká – vrt VZ-6 – Au rudy, Ag rudy (2,8 km od vody)Dekýš – alunit (2,9 km od vody)Vysoká – Zlatno – Cu rudy (3,4 km od vody)Uhliská – Veľký Žiar – stavebný kameň – ignimbrit (3,6 km od vody)Vysoká – Zlatno – medené rudy (2,6 km od vody)Vysoká – Šementlov – medené rudy (3,0 km od vody)Kopanice – zlaté a strieborné rudy (3,9 km od vody)Drastvica – vulkanity (3,6 km od vody)Kociha – mineralógia (4,7 km od vody)– Zosuvy (370 m od vody)UHLISKA – Zosuvy (1,6 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (1,7 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (1,8 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (1,9 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (2,0 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,0 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,1 km od vody)UHLISKA – Blokové polia (2,2 km od vody)UHLISKA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Blokové polia (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Blokové polia (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,9 km od vody)Uhliská – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,0 km od vody)Uhliská – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Uhliská, 1150m Z od K669 Polom – prameň (480 m od vody)Uhliská, 700m JV od K509 – prameň (1,1 km od vody)Uhliská, 900m JZ od K425 – prameň (2,3 km od vody)Pukanec, 300m SV od K389 – prameň (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (700 m od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • КадмійЦдmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 150 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуbežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрbežná hodnota
      najvyššie 260 μg/lmedián 260 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 30,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,2 мг/лmedián 15,2 мг/л1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 700m V od K509, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)12 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)10 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)8 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Ґаленіт (ПбС)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Золото (Ау)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    ВзоркаZlato vo vzorkeOd vody
    61 zrno700 м

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 383 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-HCO32×
    • Ца-SO4-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B2×
    • trieda F1×
    • trieda A1×

    Kovy v podzemnej vode

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7,10 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 0,700 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 мг/лmedián 0,0100 мг/л16 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнmierne zvýšená
      najvyššie 164 μg/lmedián 17,0 μg/l16 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 35. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    upravený prameň28,51 Bq/l8,43 Bq/l
    prameň414,8 Bq/l8,40 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie19,77 Bq/l9,77 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Ау19×
    • Аґ19×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa11×
    • halda7×
    • šachta1×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    Halda ku Köpataki štôlnihaldaАу,Аґkoniec 19.stor.-zač.20.stor.1,8 км
    Köpataki kutacia štôlňaštôlňaАу,Аґkoniec 19.stor.-zač.20.stor.1,8 км
    Maximilián štôlňaštôlňaАу,Аґkoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,4 км
    Halda k Maximilián štôlnihaldaАу,Аґkoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,4 км
    Kutacia štôlňaštôlňaAu,Ag rudy2,5 км
    Kutacia štôlňaštôlňaАу,Аґ2,5 км
    Halda objektu č.20haldaAu,Ag rudy2,5 км
    Mária Heimsuchungs šachtašachtaАу,Аґkoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,6 км
    Kruhová halda k objektu č.11haldaАу,Аґkoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,6 км
    Karol Bor štôlňaštôlňaAu,Ag rudy2,7 км

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Vysoká – Zlatnomedené rudyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,7 км
    Vysokámedené rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,0 км
    Pukaneckeramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 км
    PukaneclignitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 км
    Pukanecžiaruvzdorné ilyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 км

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    Vysoká – ZlatnoMedené rudyЦу, Ауstredné ložisko2,7 км
    Vysoká – ŠementlovMedené rudyЦу, Ауmalé ložisko3,0 км
    BaništeZlato-strieborné rudyАу, Аґložiskový výskyt4,2 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    75 vrtov v pásme 3 km, z toho 2 hydrogeologických a 73 ostatných; s číslom archívnej správy 75.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м3×
    • 10–30 м8×
    • 30–100 м18×
    • 100–300 м24×
    • nad 300 m22×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Uhliskáštruktúrny vrt s obyčajnou vodou939,0 м34428 122Dc7.pdf1,0 км
    Uhliskáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 м45466 122Dc10.pdf1,7 км
    PH-21ložiskový100,0 м21261,8 км
    PH-20ložiskový119,0 м21262,0 км
    P-56ložiskový102,0 м27722,0 км
    R-10ložiskový2 093,0 м500632,0 км
    PH-17ložiskový118,0 м21262,0 км
    VPC-23/82inžiniersko-geologický123,8 м870272,2 км
    P-54ložiskový81,4 м27722,2 км
    P-66ložiskový98,0 м27722,2 км
    P-59ložiskový165,3 м27722,2 км
    P-57ložiskový155,0 м27722,3 км

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Voznica – R-335 °C10,0 л/с710 мCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný4,0 км
    Vyhne – HGV-329 °C–64 мCa-Mg-HCO3-SO4využívaný6,2 км
    Lukavica – Žarnovica – LKC-435 °C10,0 л/с876 мCa-Mg-HCO3nevyužívaný9,3 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 517,6 км
    kategória c2minerálna voda23-385-1518,0 км
    kategória Vyhnetermálne kúpalisko––19,7 км
    R-3geotermálna voda22 – 38< 519,7 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Vysoká–1975–1,8 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви13×
    • Blokové polia5×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални10×
    • Стабілізовани8×
    • Актівни1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova8×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0006×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. ОЗ Левіце1 рибальська ділянка · 0,1 км4Язеро Штампох4

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Грон