Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche 06:00–08:00 Sopotnica, score de la fenêtre 33. Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 06:04. Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre. Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit. Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données. Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau. Bystrina Un ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente. Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche. Chargement du modèle de terrain en 3D… Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement. Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo. Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes 1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur. Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek80 % čiary vody 20 % granitoidy Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,9modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 125 mg/l, mäkká voda (4,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 3 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Arzén 108 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 69nGy/h dávkový príkon 95. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 128objektov do 3 km ťažené: Sb, Au, Fe, Cu Najbližšie: NTJR-2 ryha (iný druh objektu), 620 m od vody. 9vzoriek so zlatom 15 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (70 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 6 de 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 2,30 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Brusnianka). 56vrtov do 3 km 401 rozborov vody v okolí Z toho 56 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 20 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 6lokalít do 3 km 6 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 52záznamov do 5 km 5 ložísk, 47 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 7plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 5 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,87typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,2°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,74 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 125mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 69nGy/h vo vzduchu rozsah 46 až 91 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Brusnianka, 420 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sopotnička, potok, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, 1997, 420 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sopotnička, potok, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, 1997, 420 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sopotnička, potok, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, potok, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, potok, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, potok, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, potok, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Javorina, potok, 1993, 180 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 100 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 100 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 390 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 270 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 56 vrtov v pásme 3 km, z toho 18 hydrogeologických a 38 ostatných; s číslom archívnej správy 56. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent Bassin versant : Hron
Au bord de l’eau en ce moment
Aujourd'hui sur le cours d'eau Sopotnica
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
Meilleure plage horaire du jour
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Profil altimétrique du cours d'eau
Terrain en 3D
Images historiques



Pollution de l'eau sur le cours d'eau Sopotnica
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ
Afficher les sites dans le tableau (2)
Geológia a geochémia toku Sopotnica
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Points kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 4× kryštalinikum paleozoikum – hercýnske granitoidy (karbón) biotitické a dvojsľudové granodiority s ružovými K-živcami (prašivský typ) 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidité de l'eau
Dureté de l'eau
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
6,37 mg/l17. percentil0,0591 mg/l16. percentil3,36 mg/l15. percentil19,0 mg/l14. percentil70,8 mg/l11. percentil2,22 mg/l11. percentil19,3 mg/l9. percentil0,679 mg/l6. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,159 mg/l54. percentil2,22 mg/l25. percentil0,0457 mg/l23. percentil2,51 mg/l12. percentilMétaux
28,3 μg/l92. percentil109 μg/l63. percentil9,61 μg/l20. percentil0,0297 mg/l10. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
108 mg/kg96. percentil13,8 mg/kg95. percentil0,670 mg/kg94. percentil43,3 mg/kg86. percentil24,4 mg/kg81. percentil0,389 mg/kg76. percentil0,510 mg/kg71. percentil3,30 mg/kg70. percentil0,225 mg/kg59. percentil0,114 mg/kg56. percentil86,2 mg/kg38. percentil60,5 mg/kg31. percentil19,6 mg/kg27. percentil6,73 mg/kg23. percentil32,8 mg/kg4. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,13 %95. percentil1,28 %90. percentil1,54 %81. percentil1 137 mg/kg79. percentil6,29 %70. percentil2,45 %58. percentil3 954 mg/kg30. percentil2,27 %24. percentil552 mg/kg12. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
130 mg/kg96. percentil108 mg/kg95. percentil42,3 mg/kg95. percentil782 mg/kg94. percentil198 mg/kg86. percentil532 mg/kg85. percentil37,0 mg/kg81. percentil72,1 mg/kg79. percentil15,3 mg/kg61. percentil1,39 mg/kg48. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
4,24 ppm96. percentil1,82 %94. percentil8,30 ppm74. percentilGeotermálny potenciál
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody Sp-12 1 zrno 20 m Sp-43 1 zrno 70 m Sp-13 1 zrno 80 m Ta-2 1 zrno 80 m Sp-10 1 zrno 220 m Sp-9 1 zrno 440 m Sp-23 1 zrno 680 m BK-4/C 1 zrno 820 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián source 10 293 Bq/l 12,6 Bq/l minerálny prameň 1 44,2 Bq/l 44,2 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 12,9 Bq/l 12,9 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 3,16 Bq/l 3,16 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 13,3 Bq/l 13,3 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nom Espèce Ťažené Ukončenie Od vody NTJR-2 ryha iný druh objektu Sb 1988 620 m NTJR-1 ryha iný druh objektu Sb 1988 620 m NTJR-1 ryha iný druh objektu Sb 1988 630 m NTJR-2 ryha iný druh objektu Sb 1988 630 m NTJR-3 ryha iný druh objektu Sb 1988 700 m NTJR-3 ryha iný druh objektu Sb 1988 730 m NTJR-4 ryha iný druh objektu Sb 1988 750 m NTJR-4 ryha iný druh objektu Sb 1988 770 m Odkop iný druh objektu Sb,Au 19.storočie 800 m Pinga pinga, pingový ťah Sb,Au 19.storočie 820 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Lom Ráztoka štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Roľnícke družstvo HRON Slovenská Ľupča 1,6 km Medzibrod zlaté rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,9 km Medzibrod zlaté rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,9 km Medzibrod zlaté rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,9 km Medzibrod – Zadná dolina stavebný kameň Ťažené ložisko – Greško Miroslav – BIELOSTAV 2,7 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Métaux Espèce Od vody Javorinka Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 130 m Sopotnica Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 130 m Ramženô Medené rudy Cu, Fe mineralogický výskyt 770 m Pohronský Bukovec Medené rudy Cu mineralogický výskyt 880 m Sopotnička Medené rudy Cu mineralogický výskyt 1,4 km Medzibrod Zlaté rudy Au, Sb ložiskový výskyt 1,4 km Medzibrod Antimónové rudy Sb, Au malé ložisko 1,7 km Močiar-dolina Železné rudy Fe mineralogický výskyt 1,9 km Ryzničky Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 2,0 km Matúšova dolina Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 2,2 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lieu Espèce Profondeur Archívna správa Od vody VNT-11 ložiskový 250,0 m 7611230 m Brusno-Sopotnicka dolina štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 m 63664 111Bc1.pdf60 m VNT-15 ložiskový 550,0 m 76112110 m VPB-2 ložiskový 284,0 m 79133130 m VNT-12 ložiskový 249,6 m 76112140 m NTM-2 ložiskový 280,0 m 76112270 m VPB-1 ložiskový 170,0 m 79133280 m VNT-13 ložiskový 284,0 m 76112290 m VNT-14 ložiskový 250,0 m 76112400 m S-3 inžiniersko-geologický 30,0 m 4771440 m S-2 inžiniersko-geologický 25,0 m 4771440 m Brusno vrt s termálnou, minerálnou vodou 815,0 m 64335 111Db42.pdf580 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source Espèce Température de l’eau (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 16 1,3 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 3 1,8 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 2,6 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Brusno 250 m² 1950 – 780 m Pohronský Bukovec 40 m² 1985 – 1,3 km Brusno – kúpele – Brusno 75 m² 1986 – 1,4 km Medzibrod – 1970 – 1,4 km Hliniská – Nemecká – 1982 – 2,6 km Ráztoka 750 m² 1978 – 2,7 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisations et lieu
Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui
Autres cours d'eau à proximité
Salmonidés – zone à truiteBukovec (Brusno)
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteJaseniansky potok
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteMoštenický potok
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteHutná
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteBrusnianka
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteĽupčica
1 parcours de pêche
Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque
34de 100
1445parcours de pêche
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
plus basplus élevé
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 17,8 μg/lmedián 5,60 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
SéléniumSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 220 μg/lmedián 90,0 μg/l12 vzoriek
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,60 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 34,0 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 460 μg/lmedián 120 μg/l12 vzoriek
ChromeCrmierne zvýšená
najvyššie 2,90 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,1 mg/lmedián 9,25 mg/l12 vzoriek
AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 720 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 204 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
MercureHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
PlombPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
SéléniumSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l31 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 56,0 μg/lmedián 1,00 μg/l31 vzoriek52 % pod medzou stanovenia
CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,900 μg/l31 vzoriek
AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
ChromeCrmierne zvýšená
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
ZincZnmierne zvýšená
najvyššie 136 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia