Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці 06:00–08:00 Сопотніца, оцінка вікна 33. Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 06:04. Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр. Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця. Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані. Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води. Бистріна Гірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу. Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок. Завантаження 3D моделі рельєфу… Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну. Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою. Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях 1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником. Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek80 % čiary vody 20 % granitoidy Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,9modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 125 mg/l, mäkká voda (4,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 3 з 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Arzén 108 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 69nGy/h dávkový príkon 95. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 128objektov do 3 km ťažené: Sb, Au, Fe, Cu Najbližšie: NTJR-2 ryha (iný druh objektu), 620 m od vody. 9vzoriek so zlatom 15 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (70 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 6 з 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 2,30 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Brusnianka). 56vrtov do 3 km 401 rozborov vody v okolí Z toho 56 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 20 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 6lokalít do 3 km 6 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 52záznamov do 5 km 5 ložísk, 47 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 7plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 5 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,87typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,2°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,74 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 125mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 69nGy/h vo vzduchu rozsah 46 až 91 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Brusnianka, 420 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sopotnička, potok, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, 1997, 420 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sopotnička, potok, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, 1997, 420 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sopotnička, potok, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, potok, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, potok, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, potok, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, potok, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Javorina, potok, 1993, 180 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 100 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 100 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 390 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 270 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 56 vrtov v pásme 3 km, z toho 18 hydrogeologických a 38 ostatných; s číslom archívnej správy 56. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке. Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані Басейн: Грон
Зараз біля води
Сьогодні на водотоці Сопотніца
Середнє по рибальських ділянках водотоку
Найкраще вікно сьогодні
Карта та рибальські ділянки водотоку
Висотний профіль водотоку
Рельєф у 3D
Історичні знімки



Забруднення води на водотоці Сопотніца
Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025
Профіль водотоку від витоку до гирлакількість недотриманих показників у 2025 році на пунктах SHMÚ
Показати станції в таблиці (2)
Geológia a geochémia toku Sopotnica
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Утвар Век Єднотка Балів kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 4× kryštalinikum paleozoikum – hercýnske granitoidy (karbón) biotitické a dvojsľudové granodiority s ružovými K-živcami (prašivský typ) 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Кислотність води
Жорсткість води
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
6,37 мг/л17. percentil0,0591 мг/л16. percentil3,36 мг/л15. percentil19,0 мг/л14. percentil70,8 мг/л11. percentil2,22 мг/л11. percentil19,3 мг/л9. percentil0,679 мг/л6. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,159 мг/л54. percentil2,22 мг/л25. percentil0,0457 мг/л23. percentil2,51 мг/л12. percentilМетали
28,3 μg/l92. percentil109 μg/l63. percentil9,61 μg/l20. percentil0,0297 мг/л10. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
108 мг/кг96. percentil13,8 мг/кг95. percentil0,670 мг/кг94. percentil43,3 мг/кг86. percentil24,4 мг/кг81. percentil0,389 мг/кг76. percentil0,510 мг/кг71. percentil3,30 мг/кг70. percentil0,225 мг/кг59. percentil0,114 мг/кг56. percentil86,2 мг/кг38. percentil60,5 мг/кг31. percentil19,6 мг/кг27. percentil6,73 мг/кг23. percentil32,8 мг/кг4. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,13 %95. percentil1,28 %90. percentil1,54 %81. percentil1 137 мг/кг79. percentil6,29 %70. percentil2,45 %58. percentil3 954 мг/кг30. percentil2,27 %24. percentil552 мг/кг12. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
130 мг/кг96. percentil108 мг/кг95. percentil42,3 мг/кг95. percentil782 мг/кг94. percentil198 мг/кг86. percentil532 мг/кг85. percentil37,0 мг/кг81. percentil72,1 мг/кг79. percentil15,3 мг/кг61. percentil1,39 мг/кг48. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
4,24 ppm96. percentil1,82 %94. percentil8,30 ppm74. percentilGeotermálny potenciál
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Взорка Zlato vo vzorke Od vody Сп-12 1 zrno 20 м Сп-43 1 zrno 70 м Сп-13 1 zrno 80 м Та-2 1 zrno 80 м Сп-10 1 zrno 220 м Сп-9 1 zrno 440 м Сп-23 1 zrno 680 м BK-4/C 1 zrno 820 м Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Взоріек Najvyšší radón Медіан джерело 10 293 Bq/l 12,6 Bq/l minerálny prameň 1 44,2 Bq/l 44,2 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 12,9 Bq/l 12,9 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 3,16 Bq/l 3,16 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 13,3 Bq/l 13,3 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Назва Вид Тяжене Уконченіе Od vody NTJR-2 ryha iný druh objektu Сб 1988 620 м NTJR-1 ryha iný druh objektu Сб 1988 620 м NTJR-1 ryha iný druh objektu Сб 1988 630 м NTJR-2 ryha iný druh objektu Сб 1988 630 м NTJR-3 ryha iný druh objektu Сб 1988 700 м NTJR-3 ryha iný druh objektu Сб 1988 730 м NTJR-4 ryha iný druh objektu Сб 1988 750 м NTJR-4 ryha iný druh objektu Сб 1988 770 м Одкоп iný druh objektu Сб,Ау 19.storočie 800 м Пінґа pinga, pingový ťah Сб,Ау 19.storočie 820 м Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско Нераст Stav a organizácia Od vody Лом Разтока štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Roľnícke družstvo HRON Slovenská Ľupča 1,6 км Медзіброд zlaté rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,9 км Медзіброд zlaté rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,9 км Медзіброд zlaté rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,9 км Medzibrod – Zadná dolina stavebný kameň Ťažené ložisko – Greško Miroslav – BIELOSTAV 2,7 км Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Вискит Typ rudy Метали Вид Od vody Яворінка Antimónové rudy Сб mineralogický výskyt 130 м Сопотніца Antimónové rudy Сб mineralogický výskyt 130 м Рамженуо Medené rudy Цу, Фе mineralogický výskyt 770 м Погронски Буковец Medené rudy Цу mineralogický výskyt 880 м Сопотнічка Medené rudy Цу mineralogický výskyt 1,4 км Медзіброд Zlaté rudy Ау, Сб ložiskový výskyt 1,4 км Медзіброд Antimónové rudy Сб, Ау malé ložisko 1,7 км Močiar-dolina Železné rudy Фе mineralogický výskyt 1,9 км Ризнічки Antimónové rudy Сб mineralogický výskyt 2,0 км Matúšova dolina Antimónové rudy Сб mineralogický výskyt 2,2 км Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Локація Вид Глибина Archívna správa Od vody VNT-11 ložiskový 250,0 м 7611230 м Brusno-Sopotnicka dolina štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 м 63664 111Bc1.pdf60 м VNT-15 ložiskový 550,0 м 76112110 м VPB-2 ložiskový 284,0 м 79133130 м VNT-12 ložiskový 249,6 м 76112140 м NTM-2 ložiskový 280,0 м 76112270 м VPB-1 ložiskový 170,0 м 79133280 м VNT-13 ložiskový 284,0 м 76112290 м VNT-14 ložiskový 250,0 м 76112400 м S-3 inžiniersko-geologický 30,0 м 4771440 м S-2 inžiniersko-geologický 25,0 м 4771440 м Брусно vrt s termálnou, minerálnou vodou 815,0 м 64335 111Db42.pdf580 м Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело Вид Температура води (°C) Видатность (л/с) Почет Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 16 1,3 км kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 3 1,8 км kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 2,6 км Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Складка Плоха Rok vzniku Моніторованіе Od vody Брусно 250 м² 1950 – 780 м Погронски Буковец 40 м² 1985 – 1,3 км Brusno – kúpele – Brusno 75 м² 1986 – 1,4 км Медзіброд – 1970 – 1,4 км Глініска – Немецка – 1982 – 2,6 км Разтока 750 м² 1978 – 2,7 км Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Організації та локація
Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови
Інші водотоки поблизу
Лососеві – форельовіБуковец (Брусно)
1 рибальська ділянка
Лососеві – форельовіЯсеніански поток
1 рибальська ділянка
Лососеві – форельовіМоштеніцки поток
1 рибальська ділянка
Лососеві – форельовіГутна
1 рибальська ділянка
Лососеві – форельовіБрусніанка
1 рибальська ділянка
Лососеві – форельовіЛюпчіца
1 рибальська ділянка
Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал
34з 100
1445ділянок
Колір мапи
Завантаження мапи…
нижчевище
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek
АрсенАсvysoká (horných 5 %)
najvyššie 17,8 μg/lmedián 5,60 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
БаріумБаvysoká (horných 5 %)
najvyššie 220 μg/lmedián 90,0 μg/l12 vzoriek
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,60 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 34,0 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
СтронціумСрmierne zvýšená
najvyššie 460 μg/lmedián 120 μg/l12 vzoriek
ХромЦрmierne zvýšená
najvyššie 2,90 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,1 мг/лmedián 9,25 мг/л12 vzoriek
АнтимонСбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 720 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
АрсенАсextrémna (horný 1 %)
najvyššie 204 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
РтутьГґvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
ОловоПбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l31 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
najvyššie 56,0 μg/lmedián 1,00 μg/l31 vzoriek52 % pod medzou stanovenia
МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,900 μg/l31 vzoriek
АлюмінійАлzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0400 мг/лmedián 0,00500 мг/л31 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
ХромЦрmierne zvýšená
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
ЦинкЗнmierne zvýšená
najvyššie 136 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia