Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Sopotnica, ablakpontszám 31. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 13:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek80 % čiary vody 20 % granitoidy Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,9modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 125 mg/l, mäkká voda (4,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 3 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Arzén 108 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 69nGy/h dávkový príkon 95. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 128objektov do 3 km ťažené: Sb, Au, Fe, Cu Najbližšie: NTJR-2 ryha (iný druh objektu), 620 m od vody. 9vzoriek so zlatom 15 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (70 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 6 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 2,30 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Brusnianka). 56vrtov do 3 km 401 rozborov vody v okolí Z toho 56 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 20 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 6lokalít do 3 km 6 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 52záznamov do 5 km 5 ložísk, 47 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 7plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 5 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,87typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,2°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,74 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 125mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 69nGy/h vo vzduchu rozsah 46 až 91 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. közepes Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -8nT rozsah -37 až 32 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -41mGal reziduálna -4,8 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Brusnianka, 420 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sopotnička, potok, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, 1997, 420 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sopotnička, potok, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, 1997, 420 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sopotnička, potok, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, potok, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, potok, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, potok, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Brusnianka, potok, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Javorina, potok, 1993, 180 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 100 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 100 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 390 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 270 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 56 vrtov v pásme 3 km, z toho 18 hydrogeologických a 38 ostatných; s číslom archívnej správy 56. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Garam
Most a víznél
Ma a(z) Sopotnica vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Sopotnica vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken
Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
Geológia a geochémia toku Sopotnica
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 4× kryštalinikum paleozoikum – hercýnske granitoidy (karbón) biotitické a dvojsľudové granodiority s ružovými K-živcami (prašivský typ) 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
6,37 mg/l17. percentil0,0591 mg/l16. percentil3,36 mg/l15. percentil19,0 mg/l14. percentil70,8 mg/l11. percentil2,22 mg/l11. percentil19,3 mg/l9. percentil0,679 mg/l6. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,159 mg/l54. percentil2,22 mg/l25. percentil0,0457 mg/l23. percentil2,51 mg/l12. percentilFémek
28,3 μg/l92. percentil109 μg/l63. percentil9,61 μg/l20. percentil0,0297 mg/l10. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
108 mg/kg96. percentil13,8 mg/kg95. percentil0,670 mg/kg94. percentil43,3 mg/kg86. percentil24,4 mg/kg81. percentil0,389 mg/kg76. percentil0,510 mg/kg71. percentil3,30 mg/kg70. percentil0,225 mg/kg59. percentil0,114 mg/kg56. percentil86,2 mg/kg38. percentil60,5 mg/kg31. percentil19,6 mg/kg27. percentil6,73 mg/kg23. percentil32,8 mg/kg4. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,13 %95. percentil1,28 %90. percentil1,54 %81. percentil1 137 mg/kg79. percentil6,29 %70. percentil2,45 %58. percentil3 954 mg/kg30. percentil2,27 %24. percentil552 mg/kg12. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
130 mg/kg96. percentil108 mg/kg95. percentil42,3 mg/kg95. percentil782 mg/kg94. percentil198 mg/kg86. percentil532 mg/kg85. percentil37,0 mg/kg81. percentil72,1 mg/kg79. percentil15,3 mg/kg61. percentil1,39 mg/kg48. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Alapkőzeti radon-kockázat
4,24 ppm96. percentil1,82 %94. percentil8,30 ppm74. percentil2 498 Bq/m²81. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody Sp-12 1 zrno 20 m Sp-43 1 zrno 70 m Sp-13 1 zrno 80 m Ta-2 1 zrno 80 m Sp-10 1 zrno 220 m Sp-9 1 zrno 440 m Sp-23 1 zrno 680 m BK-4/C 1 zrno 820 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián prameň 10 293 Bq/l 12,6 Bq/l minerálny prameň 1 44,2 Bq/l 44,2 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 12,9 Bq/l 12,9 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 3,16 Bq/l 3,16 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 13,3 Bq/l 13,3 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody NTJR-2 ryha iný druh objektu Sb 1988 620 m NTJR-1 ryha iný druh objektu Sb 1988 620 m NTJR-1 ryha iný druh objektu Sb 1988 630 m NTJR-2 ryha iný druh objektu Sb 1988 630 m NTJR-3 ryha iný druh objektu Sb 1988 700 m NTJR-3 ryha iný druh objektu Sb 1988 730 m NTJR-4 ryha iný druh objektu Sb 1988 750 m NTJR-4 ryha iný druh objektu Sb 1988 770 m Odkop iný druh objektu Sb,Au 19.storočie 800 m Pinga pinga, pingový ťah Sb,Au 19.storočie 820 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Lom Ráztoka štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Roľnícke družstvo HRON Slovenská Ľupča 1,6 km Medzibrod zlaté rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,9 km Medzibrod zlaté rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,9 km Medzibrod zlaté rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,9 km Medzibrod – Zadná dolina stavebný kameň Ťažené ložisko – Greško Miroslav – BIELOSTAV 2,7 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Javorinka Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 130 m Sopotnica Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 130 m Ramženô Medené rudy Cu, Fe mineralogický výskyt 770 m Pohronský Bukovec Medené rudy Cu mineralogický výskyt 880 m Sopotnička Medené rudy Cu mineralogický výskyt 1,4 km Medzibrod Zlaté rudy Au, Sb ložiskový výskyt 1,4 km Medzibrod Antimónové rudy Sb, Au malé ložisko 1,7 km Močiar-dolina Železné rudy Fe mineralogický výskyt 1,9 km Ryzničky Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 2,0 km Matúšova dolina Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 2,2 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody VNT-11 ložiskový 250,0 m 7611230 m Brusno-Sopotnicka dolina štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 m 63664 111Bc1.pdf60 m VNT-15 ložiskový 550,0 m 76112110 m VPB-2 ložiskový 284,0 m 79133130 m VNT-12 ložiskový 249,6 m 76112140 m NTM-2 ložiskový 280,0 m 76112270 m VPB-1 ložiskový 170,0 m 79133280 m VNT-13 ložiskový 284,0 m 76112290 m VNT-14 ložiskový 250,0 m 76112400 m S-3 inžiniersko-geologický 30,0 m 4771440 m S-2 inžiniersko-geologický 25,0 m 4771440 m Brusno vrt s termálnou, minerálnou vodou 815,0 m 64335 111Db42.pdf580 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 16 1,3 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 3 1,8 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 2,6 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Brusno 250 m² 1950 – 780 m Pohronský Bukovec 40 m² 1985 – 1,3 km Brusno – kúpele – Brusno 75 m² 1986 – 1,4 km Medzibrod – 1970 – 1,4 km Hliniská – Nemecká – 1982 – 2,6 km Ráztoka 750 m² 1978 – 2,7 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
23100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 17,8 μg/lmedián 5,60 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 220 μg/lmedián 90,0 μg/l12 vzoriek
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,60 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 34,0 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 460 μg/lmedián 120 μg/l12 vzoriek
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 2,90 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,1 mg/lmedián 9,25 mg/l12 vzoriek
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 720 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 204 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
HiganyHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l31 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 56,0 μg/lmedián 1,00 μg/l31 vzoriek52 % pod medzou stanovenia
RézCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,900 μg/l31 vzoriek
AlumíniumAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
CinkZnmierne zvýšená
najvyššie 136 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia





