Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

VN Kurinec

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
1,1km
région
Région de Banská Bystrica

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Kurinec

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

VN Kurinec, score de la fenêtre 8.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 07:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : réservoir

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Réservoir C'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    2002052102152200,0 km0,5 km1,0 km
    Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 216 à 205 m au-dessus du niveau de la mer sur 1,1 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    205 m a.s.l.
    Point le plus bas du profil
    205 m a.s.l.
    Point le plus haut du profil
    216 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Kurinec de 2018
    2018imagé 8 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau VN Kurinec de 2021
    2021imagé 6 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau VN Kurinec de 2024
    2024imagé 30 juil. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VN Kurinec

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur.

    • 1 à 2 indicateurs1

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    • VN KurinecVN Kurinec · norme non respectée sur 1 des 4 années2 indicateurs

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VN Kurinec

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 626 mg/l, tvrdá voda (19,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Arzén 10,8 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 78. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    75. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    6 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    44vrtov do 3 km

    156 rozborov vody v okolí

    Z toho 44 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    32°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Rimavské Janovce – GRS-1, 3,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviáne sedimenty terás100%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 7,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,91typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    19,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,52 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    626mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SodiumNa29,2 mg/l89. percentil
    • DraslíkK8,24 mg/l89. percentil
    • MagnésiumMg35,4 mg/l89. percentil
    • SulfatesSO497,0 mg/l88. percentil
    • ChloruresCl41,1 mg/l87. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3314 mg/l80. percentil
    • FluoruresF0,172 mg/l73. percentil
    • CalciumCa82,8 mg/l72. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH44,80 mg/l95. percentil
    • FosforečnanyPO41,42 mg/l95. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK6,54 mg/l90. percentil
    • NitratesNO38,25 mg/l65. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn126 μg/l84. percentil
    • ZincZn16,1 μg/l81. percentil
    • FerFe0,148 mg/l65. percentil
    • AluminiumAl24,1 μg/l23. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ArsenicAs10,8 mg/kg78. percentil
    • AntimoineSb1,14 mg/kg75. percentil
    • SéléniumSe0,341 mg/kg70. percentil
    • MolybdèneMo0,424 mg/kg58. percentil
    • CínSn2,61 mg/kg48. percentil
    • VanadiumV64,5 mg/kg41. percentil
    • PlombPb13,9 mg/kg40. percentil
    • ChromeCr64,7 mg/kg37. percentil
    • CadmiumCd0,122 mg/kg33. percentil
    • NickelNi19,9 mg/kg28. percentil
    • MercureHg0,0604 mg/kg21. percentil
    • BizmutBi0,122 mg/kg13. percentil
    • ZincZn60,4 mg/kg8. percentil
    • CobaltCo4,98 mg/kg7. percentil
    • CuivreCu12,2 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganèseMn3 263 mg/kg95. percentil
    • PhosphoreP1 204 mg/kg84. percentil
    • TitánTi4 905 mg/kg66. percentil
    • CalciumCa3,00 %66. percentil
    • AluminiumAl5,49 %45. percentil
    • FerFe2,58 %44. percentil
    • SodiumNa0,801 %36. percentil
    • DraslíkK1,32 %22. percentil
    • MagnésiumMg0,580 %11. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi32,0 mg/kg63. percentil
    • BáriumBa464 mg/kg59. percentil
    • RubídiumRb91,8 mg/kg59. percentil
    • BérylliumBe1,52 mg/kg56. percentil
    • ZirkónZr402 mg/kg50. percentil
    • YtriumY27,5 mg/kg49. percentil
    • GáliumGa13,9 mg/kg49. percentil
    • CérCe57,7 mg/kg45. percentil
    • StronciumSr129 mg/kg43. percentil
    • BoreB57,2 mg/kg40. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh10,1 ppm94. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,93 ppm79. percentil
    • Potassium (K)K1,03 %7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky650mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Včelinec – Rimavská Sobota – občasný (2,5 km od vody)Rimavské Janovce – GRS-1 – nekúpeľný (3,3 km od vody)a1 (5,7 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Rimavská Sobota – tehliarske suroviny (2,4 km od vody)Rimavské Janovce – Jánošíky – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Gemerček – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Kurinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Rimavské Janovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Rimavská Sobota – Sabová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Rimavská Sobota – Sabová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Mojín – negatívny vrt (2,5 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Mojín – negatívny vrt (2,6 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Mojín – negatívny vrt (2,7 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Mojín – negatívny vrt (2,7 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Mojín-Majša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Rimavská Sobota Sabová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (750 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (810 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (830 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Rimavská Sobota-Kurinec, 800m JV od K242 – studňa (140 m od vody)rekr. oblasť Kurinec, 3980m SSV od k. 295 Ortváň – prameň (830 m od vody)Rimavské Janovce, 1000m JV od K212 – studňa (1,1 km od vody)Duzava c.d.14, 1km SV od K243 – studňa (1,4 km od vody)Duzava c.d.61, 400m SV od K243 – studňa (1,5 km od vody)J. časť obce, pri asfal. ceste – studňa (1,6 km od vody)Rimavské Janovce, 600m SSV od K212 – prameň (1,6 km od vody)350 m J od PD v obci. – prameň (1,6 km od vody)3080 m VJV od k. 302 Rakovec, pri poľnej ceste ( – prameň (1,7 km od vody)Rimavská Sobota-Vcelinec, 200m V od K217 – studňa (2,3 km od vody)Rimav.Janovce, c.d.364, 1200m SSV od K248 – studňa (2,4 km od vody)Mojin c.d.3, 800m J od K249 – studňa (2,7 km od vody)Rim.Janovce,č.d.68,1000m JZ od K287 – studňa (2,7 km od vody)Rim.Jamovce, c.d.68, 1000m JZ od K287 – studňa (2,7 km od vody)Rimavské Janovce, 900m Z od K248 – prameň (2,8 km od vody)Majsa c.d.61, 600m JZ od K260 – studňa (2,8 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorky, najviac 2815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 315 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO37×
    • Ca-Mg-SO4-HCO36×
    • Ca-Mg-SO41×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Ca-Mg-SO4-Cl-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A4×
    • trieda H4×
    • trieda D3×
    • trieda B2×
    • trieda E1×
    • trieda F1×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 54,5 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 140 μg/lmedián 48,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,110 mg/lmedián 0,0100 mg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 081 μg/lmedián 156 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 1,50 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa79,02 Bq/l4,57 Bq/l
    source123,4 Bq/l23,4 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    44 vrtov v pásme 3 km, z toho 32 hydrogeologických a 12 ostatných; s číslom archívnej správy 44.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m35×
    • 10–30 m9×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    J-1inžiniersko-geologický4,0 m8521470 m
    Kurinecúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m21960 125Cc43.pdf90 m
    Rimavská Sobotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,5 m20578 125Cc17.pdf500 m
    J-2inžiniersko-geologický4,0 m85214790 m
    J-3inžiniersko-geologický4,0 m852141,3 km
    3-240 Rimavské Jánovcehydrogeologický8,0 m1017481,6 km
    J-4inžiniersko-geologický4,0 m852141,7 km
    Rimavská Sobotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,5 m14881 125Cc40.pdf1,9 km
    Rimavská Sobotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,7 m14881 125Cc36.pdf2,2 km
    Rimavská Sobotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,3 m14881 125Cc39.pdf2,2 km
    J-5inžiniersko-geologický6,0 m852142,2 km
    Rimavská Sobotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m14881 125Cc41.pdf2,3 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Rimavské Janovce – GRS-132 °C–1022 mCa-HCO3využívaný3,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 595,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Včelinec – Rimavská Sobota–1988–2,5 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Rimavská Sobota1 parcours de pêche · 1,1 km7VN Kurinec7

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Hron