Ma a(z) VN Kurinec vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Kurinec, ablakpontszám 9.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 14:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    2002052102152200,0 km0,5 km1,0 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 216-től 205 m tengerszint feletti magasságig 1,1 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    205 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    205 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    216 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Kurinec vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 8.
    VN Kurinec vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 6.
    VN Kurinec vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 30.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Kurinec vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • VN KurinecVN Kurinec · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben2 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Kurinec

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (1 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,9modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    mineralizáció 626 mg/l, kemény víz (19,7 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Arzén 10,8 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 78. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 75 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    55NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 75 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.

    régi bánya működése

    0objektov do 3 km

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0vzoriek so zlatom

    6 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    –

    A felszíni víz atlasz mintáiban a víztől 1 km-en belül nincs mérés.

    fúrások és talajvízelemzések

    44vrtov do 3 km

    156 rozborov vody v okolí

    Közülük 44-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    geotermikus energia

    32°C a kútfejnél

    1 geotermálny vrt do 10 km

    legmelegebb: Rimavské Janovce – GRS-1, 3,3 km-re a víztől.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    1Telephelyek 3 km-en belül

    1 skládka

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    3záznamy do 5 km

    3 rudné výskyty

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0plôch do 3 km

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    kvaterneri fedezet

    • fluviáne sedimenty terás100%SR 3,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • juhoslovenská panva100%SR 4,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    hidrogeológiai funkció

    • kolektor100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    vegyi típusú talajvíz

    • Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 7,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,91tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    19,7°dH, kemény

    kalcium és magnézium összege (3,52 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    626mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • NátriumNa29,2 mg/lszázalék 89
    • KáliumK8,24 mg/lszázalék 89
    • MagnéziumMg35,4 mg/lszázalék 89
    • szulfátokSO497,0 mg/lszázalék 88
    • kloridCl41,1 mg/lszázalék 87
    • bikarbonátokHCO3314 mg/lszázalék 80
    • fluoridF0,172 mg/lszázalék 73
    • KalciumCa82,8 mg/lszázalék 72

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH44,80 mg/lszázalék 95
    • foszfátokPO41,42 mg/lszázalék 95
    • kémiai oxigénigényChSK6,54 mg/lszázalék 90
    • nitrátokNO38,25 mg/lszázalék 65

    Fémek

    • MangánMn126 μg/lpercentilis 84
    • Cink-Zn16,1 μg/lpercentilis 81
    • VasalóFe0,148 mg/lszázalék 65
    • AlumíniumAl24,1 μg/lpercentilis 23

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • ArzénAs10,8 mg/kgszázalék 78
    • AntimonSb1,14 mg/kgszázalék 75
    • SzelénSe0,341 mg/kgszázalék 70
    • MolibdénMo0,424 mg/kgszázalék 58
    • Ón-Sn2,61 mg/kgszázalék 48
    • VanádiumV64,5 mg/kgszázalék 41
    • ÓlomPb13,9 mg/kgszázalék 40
    • KrómCr64,7 mg/kgszázalék 37
    • KadmiumCd0,122 mg/kgszázalék 33
    • NikkelNi19,9 mg/kgszázalék 28
    • HiganyHg0,0604 mg/kgszázalék 21
    • BizmutBi0,122 mg/kgszázalék 13
    • Cink-Zn60,4 mg/kgszázalék 8
    • KobaltCo4,98 mg/kgszázalék 7
    • RézCu12,2 mg/kgszázalék 5

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MangánMn3 263 mg/kgszázalék 95
    • FoszforP1 204 mg/kgszázalék 84
    • TitánTi4 905 mg/kgszázalék 66
    • KalciumCa3,00 %Percentilis 66
    • AlumíniumAl5,49 %Percentilis 45
    • VasalóFe2,58 %Percentilis 44
    • NátriumNa0,801 %Percentilis 36
    • KáliumK1,32 %Percentilis 22
    • MagnéziumMg0,580 %Percentilis 11
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • LítiumLi32,0 mg/kgszázalék 63
    • BáriumBa464 mg/kgszázalék 59
    • RubídiumRb91,8 mg/kgszázalék 59
    • BerilliumBe1,52 mg/kgszázalék 56
    • cirkóniumZr402 mg/kgszázalék 50
    • IttriumY27,5 mg/kgszázalék 49
    • galliumGa13,9 mg/kgszázalék 49
    • CériumCe57,7 mg/kgszázalék 45
    • StronciumSr129 mg/kgszázalék 43
    • BórB57,2 mg/kgszázalék 40

    természetes radioaktivitás és radon

    A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    55ngy/h a levegőben

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh10,1 ppm94. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,93 ppm79. percentilis
    • Kálium (K)K1,03 %Percentilis 7

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 550 Bq/m²52. percentilis

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    -14nT

    -14--14 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    +1mGal

    Maradék +8,0 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 75 mW/m².

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)150–316m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága200m a.s.l.
    • Átlagos lejtés2,0°
    • januári átlaghőmérséklet-3,0°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet19,3°C
    • évi csapadék650mm

    geomorfológiai egységek

    • Juhoslovenská kotlina100%SR 4,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Lučensko-košická zníženina100%SR 7,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Včelinec – Rimavská Sobota – občasný (2,5 km od vody)Rimavské Janovce – GRS-1 – nekúpeľný (3,3 km od vody)a1 (5,7 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Rimavská Sobota – tehliarske suroviny (2,4 km od vody)Rimavské Janovce – Jánošíky – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Gemerček – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Kurinec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Rimavské Janovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Rimavská Sobota – Sabová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Rimavská Sobota – Sabová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Mojín – negatívny vrt (2,5 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Mojín – negatívny vrt (2,6 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Mojín – negatívny vrt (2,7 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Mojín – negatívny vrt (2,7 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Rimavská Sobota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Rimavská Sobota – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Mojín-Majša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Rimavská Sobota Sabová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (750 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (810 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (830 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Rimavská Sobota-Kurinec, 800m JV od K242 – studňa (140 m od vody)rekr. oblasť Kurinec, 3980m SSV od k. 295 Ortváň – prameň (830 m od vody)Rimavské Janovce, 1000m JV od K212 – studňa (1,1 km od vody)Duzava c.d.14, 1km SV od K243 – studňa (1,4 km od vody)Duzava c.d.61, 400m SV od K243 – studňa (1,5 km od vody)J. časť obce, pri asfal. ceste – studňa (1,6 km od vody)Rimavské Janovce, 600m SSV od K212 – prameň (1,6 km od vody)350 m J od PD v obci. – prameň (1,6 km od vody)3080 m VJV od k. 302 Rakovec, pri poľnej ceste ( – prameň (1,7 km od vody)Rimavská Sobota-Vcelinec, 200m V od K217 – studňa (2,3 km od vody)Rimav.Janovce, c.d.364, 1200m SSV od K248 – studňa (2,4 km od vody)Mojin c.d.3, 800m J od K249 – studňa (2,7 km od vody)Rim.Janovce,č.d.68,1000m JZ od K287 – studňa (2,7 km od vody)Rim.Jamovce, c.d.68, 1000m JZ od K287 – studňa (2,7 km od vody)Rimavské Janovce, 900m Z od K248 – prameň (2,8 km od vody)Majsa c.d.61, 600m JZ od K260 – studňa (2,8 km od vody)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)3 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 minta, legfeljebb 2815 szem
    • Rutil (TiO₂)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 minta, legfeljebb 315 szem
    • Barit (BaSO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Hematit (Fe₂O₃)1 minta, legfeljebb 315 szem

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 minta, legfeljebb 315 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Zirkón (ZrSiO₄)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 minta, legfeljebb 815 szem
    • Korund (Al₂O₃)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 minta, legfeljebb 5 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-Mg-HCO37×
    • Ca-Mg-SO4-HCO36×
    • Ca-Mg-SO41×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Ca-Mg-SO4-Cl-HCO31×

    vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • trieda A4×
    • trieda H4×
    • trieda D3×
    • trieda B2×
    • trieda E1×
    • trieda F1×
    • trieda G1×

    Fémek a talajvízben

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 54,5 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1991, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 140 μg/lmedián 48,0 μg/l11 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1991, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,110 mg/lmedián 0,0100 mg/l11 minták18 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l11 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1991, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1 081 μg/lmedián 156 μg/l11 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1991, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták64 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1991, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,30 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 93 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,90 μg/lmedián 1,50 μg/l11 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 93 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l11 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 140 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFebežná hodnota
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    studňa79,02 Bq/l4,57 Bq/l
    prameň123,4 Bq/l23,4 Bq/l

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    44 vrtov v pásme 3 km, z toho 32 hidrogeológiai és 12 egyéb; archív jelentésszámmal 44.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m35×
    • 10–30 m9×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    J-1inžiniersko-geologický4,0 m8521470 m
    Kurinecúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m21960 125Cc43.pdf90 m
    Rimavská Sobotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,5 m20578 125Cc17.pdf500 m
    J-2inžiniersko-geologický4,0 m85214790 m
    J-3inžiniersko-geologický4,0 m852141,3 km
    3-240 Rimavské Jánovcehydrogeologický8,0 m1017481,6 km
    J-4inžiniersko-geologický4,0 m852141,7 km
    Rimavská Sobotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,5 m14881 125Cc40.pdf1,9 km
    Rimavská Sobotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,7 m14881 125Cc36.pdf2,2 km
    Rimavská Sobotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,3 m14881 125Cc39.pdf2,2 km
    J-5inžiniersko-geologický6,0 m852142,2 km
    Rimavská Sobotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m14881 125Cc41.pdf2,3 km

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    fúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Rimavské Janovce – GRS-132 °C–1022 mCa-HCO3využívaný3,3 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1minerálna voda< 15< 595,7 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Včelinec – Rimavská Sobota–1988–2,5 km

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Rimaszombat1 horgászvíz · 1,1 km0VN Kurinec0

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam