Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Klinianka

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
16,2km
région
Région de Žilina

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Klinianka

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Klinianka, score de la fenêtre 34.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    6007008009001 0000 km5 km10 km15 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 886 à 660 m au-dessus du niveau de la mer sur 16,1 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    886 m a.s.l.
    Point le plus bas
    650 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    235 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    15 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,28

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Klinianka de 2018
    2018imagé 13 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau Klinianka de 2021
    2021imagé 8 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau Klinianka de 2024
    2024imagé 5 sept. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Geológia a geochémia toku Klinianka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 16 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 5,63 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Klinianka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    6vrtov do 3 km

    429 rozborov vody v okolí

    Z toho 6 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    4 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    9lokalít do 3 km

    9 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    5záznamov do 5 km

    5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    134plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Krušetnica – občasný (80 m od vody)Novoť-Šoltýska – Novoť – trvalý (270 m od vody)Krušetnica – nedá sa odhadnúť (350 m od vody)Novoť-Šoltýska – Novoť – trvalý (430 m od vody)Barutová – Novoť – trvalý (1,5 km od vody)Novoťský Dúľov – Novoť – nedá sa odhadnúť (1,5 km od vody)Barutová – Novoť – trvalý (2,2 km od vody)Dúľov – Mútne – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Dúľov – Mútne – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,4 km od vody)Novoť – stavebný kameň – pieskovec (40 m od vody)Novoť – stavebný kameň – pieskovec (220 m od vody)Krušetnica – stavebný kameň – pieskovec (260 m od vody)Breza – stavebný kameň – pieskovec (2,1 km od vody)Breza – stavebný kameň – pieskovec (2,9 km od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (50 m od vody)NOVOT – Zosuvy (100 m od vody)KRUSETNICA – Zosuvy (110 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (120 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (130 m od vody)NOVOT – Zosuvy (130 m od vody)NOVOT – Zosuvy (140 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (150 m od vody)KRUSETNICA – Zosuvy (180 m od vody)Krušetnica – Zosuvy (180 m od vody)ORAVSKA POLHORA – Zosuvy (180 m od vody)PODKOPCIANSKA – Zosuvy (180 m od vody)PODKOPCIANSKA – Zosuvy (190 m od vody)Krušetnica – Zosuvy (210 m od vody)KRUSETNICA – Zosuvy (230 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (240 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (270 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (270 m od vody)ZAKAMENNA – Zosuvy (290 m od vody)NOVOT – Zosuvy (300 m od vody)NOVOT – Zosuvy (310 m od vody)MAGURKA – Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (320 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (320 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (330 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (360 m od vody)NOVOT – Zosuvy (370 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (380 m od vody)NOVOT – Zosuvy (390 m od vody)NOVOT – Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)NOVOT – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (690 m od vody)NOVOT – Zosuvy (700 m od vody)NOVOT – Zosuvy (740 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (760 m od vody)NOVOT PUPINEC – Zosuvy (760 m od vody)NOVOT – Zosuvy (790 m od vody)NOVOT – Zosuvy (810 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (820 m od vody)LAZTEKY – Zosuvy (820 m od vody)LAZTEKY – Zosuvy (840 m od vody)NOVOT – Zosuvy (910 m od vody)NOVOT – Zosuvy (920 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (920 m od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (1,1 km od vody)NOVOT – Zosuvy (1,1 km od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)NOVOT – Zosuvy (1,2 km od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)NOVOT – Zosuvy (1,3 km od vody)LAZTEKY – Zosuvy (1,4 km od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (1,4 km od vody)NOVOT – Zosuvy (1,4 km od vody)KRUSETNICA – Zosuvy (1,4 km od vody)KRUSETNICA – Zosuvy (1,4 km od vody)NOVOT – Zosuvy (1,4 km od vody)MUTNANSKY DULOV – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (1,6 km od vody)NOVOT – Zosuvy (1,6 km od vody)BENADOVO – Zosuvy (1,6 km od vody)LOMNA – Zosuvy (1,7 km od vody)NOVOTSKY DULOV – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (1,8 km od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (1,8 km od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)ZAKAMENNE – Zosuvy (1,9 km od vody)MUTNANSKY DULOV – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)Zákamenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Breza – potok Mútňanka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Lomná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Zákamenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Zákamenné – negatívny vrt (2,7 km od vody)Zákamenné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,63 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klinianka, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 43,0 μg/lmedián 43,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Klinianka, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klinianka, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klinianka, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klinianka, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klinianka, 50 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klinianka, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klinianka, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 4,61 mg/lmedián 4,49 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Klinianka, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 10. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)28 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)27 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)27 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)27 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)25 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)25 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)23 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)12 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Wolframit ((Fe,Mn)WO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 2 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)28 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)28 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)28 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)24 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 520 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 200 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,20 μg/lmedián 1,30 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 320 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 064 μg/lmedián 7,50 μg/l34 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 520 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 300 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0600 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 310 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 39,0 μg/lmedián 9,00 μg/l34 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSemierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 520 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 200 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 120 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie211,9 Bq/l6,54 Bq/l
    source515,3 Bq/l5,71 Bq/l
    upravený prameň213,3 Bq/l7,68 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    6 vrtov v pásme 3 km, z toho 6 hydrogeologických a 0 ostatných; s číslom archívnej správy 6.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m5×
    • 10–30 m1×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Zákamennéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m75797 87Dc6.pdf120 m
    Breza – potok Mútňankaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m75797 87Dc7.pdf1,3 km
    Lomnáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m75797 87Dc4.pdf1,9 km
    Zákamennéširokoprofilový vrt8,0 m34502 87Dc3.pdf2,6 km
    Zákamennénegatívny vrt10,0 m34502 87Dc2.pdf2,7 km
    Zákamennéširokoprofilový vrt8,0 m34502 87Dc1.pdf2,8 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 547,1 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Krušetnica400 m²––80 m
    Novoť-Šoltýska – Novoť280 m²––270 m
    Krušetnica300 m²––350 m
    Novoť-Šoltýska – Novoť300 m²––430 m
    Barutová – Novoť70 m²––1,5 km
    Novoťský Dúľov – Novoť–––1,5 km
    Barutová – Novoť1 260 m²––2,2 km
    Dúľov – Mútne350 m²––2,4 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy134×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny90×
    • Stabilizovaný42×
    • So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova59×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00049×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S20×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick5×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Námestovo1 parcours de pêche · 16 km28Klinianka28

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh