Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
33de 100
Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche
Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
Meilleure plage horaire du jour
06:00–08:00
Povinský potok, score de la fenêtre 39.
Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.
CyprinidésSalmonidés – zone à truiteSalmonidés – zone à ombre
plus basplus élevé
Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données.
Profil altimétrique du cours d'eau
Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.
BystrinaUn ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.
Profil altimétrique du cours d'eau : de 716 à 375 m au-dessus du niveau de la mer sur 7,9 km.Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
Point le plus haut
716 m a.s.l.
Point le plus bas
352 m a.s.l.
Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
364 m
Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
46 ‰
SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
1,11
Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.
Terrain en 3D
Chargement du modèle de terrain en 3D…
Images historiques
Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.
2018imagé 21 mai 20182021imagé 10 sept. 20212024imagé 24 août 2024
Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.
Geológia a geochémia toku Povinský potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
0objektov do 3 km
V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
9 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
1 de 7ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Selén 3,00 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (pravostranný prítok Povinského potoka).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
169vrtov do 3 km
302 rozborov vody v okolí
Z toho 168 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
7 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
26lokalít do 3 km
4 záťaže, 22 skládok
Najbližšia záťaž: Kysucké Nové Mesto – KLF – Energetika, 1,4 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
6záznamov do 5 km
2 ložiská, 4 rudné výskyty
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
164plôch do 3 km
9 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pravostranný prítok Povinského potoka, 1998, 920 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,60 μg/lmedián 2,10 μg/l8 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pravostranný prítok Povinského potoka, 1998, 920 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,10 μg/lmedián 1,95 μg/l8 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pravostranný prítok Povinského potoka, 1998, 920 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,600 μg/l8 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Povinský, potok, 1997, 110 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pod sútokom Povinského potoka s ľav. prít. od Stien, 160 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pod sútokom Povinského potoka s ľav. prít. od Stien, 1997, 160 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pod sútokom Povinského potoka s ľav. prít. od Stien, 1997, 160 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Rutil (TiO₂)18 vzoriek, najviac 315 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
Barit (BaSO₄)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyrit (FeS₂)15 vzoriek, najviac 555 zŕn
Anatas (TiO₂)13 vzoriek, najviac 5 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)9 vzoriek, najviac 5 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Zirkón (ZrSiO₄)18 vzoriek, najviac 55 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)17 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))8 vzoriek, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
PlombPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 16,0 μg/lmedián 0,500 μg/l23 vzoriek61 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 500 μg/lmedián 16,0 μg/l23 vzoriek9 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercureHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l23 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 84,0 μg/lmedián 13,0 μg/l23 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l23 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l23 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l23 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l23 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l23 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrmierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,250 μg/l23 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCumierne zvýšená
najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l23 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
source
6
29,8 Bq/l
16,9 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
4,59 Bq/l
4,59 Bq/l
upravený prameň
1
10,3 Bq/l
10,3 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Lopušné Pažite
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Kamenivo Nord 2 s.r.o.
3,2 km
Snežnica
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie
4,9 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
169 vrtov v pásme 3 km, z toho 59 hydrogeologických a 110 ostatných; s číslom archívnej správy 168.
Hĺbky vrtov
jusqu'à 10 m108×
10–30 m38×
30–100 m0×
100–300 m0×
nad 300 m0×
Najbližšie vrty
Lieu
Espèce
Profondeur
Archívna správa
Od vody
PO-1
inžiniersko-geologický
3,0 m
86297
20 m
PO-5
inžiniersko-geologický
3,5 m
86297
30 m
PO-4
inžiniersko-geologický
3,5 m
86297
60 m
PO-6
inžiniersko-geologický
4,0 m
86297
70 m
PO-2
inžiniersko-geologický
6,0 m
86297
110 m
PO-3
inžiniersko-geologický
3,0 m
86297
110 m
Kysucké Nové Mesto
širokoprofilový vrt
10,2 m
31129 98Ba47.pdf
220 m
Kysucké Nové Mesto
širokoprofilový vrt
10,2 m
31129 98Ba46.pdf
260 m
KNM-1
inžiniersko-geologický
6,0 m
86297
310 m
Kysucké Nové Mesto
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
11,5 m
24533 98Ba21.pdf
320 m
Kysucké Nové Mesto
pozorovací vrt SHMÚ
8,0 m
18715 98Ba12.pdf
340 m
R-1
inžiniersko-geologický
3,5 m
84892
340 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source
Espèce
Température de l’eau (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
7
4,0 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Lieu
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Kysucké Nové Mesto – KLF – Energetika
SK1000500P
1,4 km
Kysucké Nové Mesto – skládka pri SPŠ v meste
SK1000500P
1,6 km
Kysucké Nové Mesto – KINEX-KLF
SK1000500P
2,0 km
Kysucké Nové Mesto – NN Slovakia
SK1000500P
2,6 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Povina
–
–
–
40 m
Povina
175 m²
–
–
80 m
Povina
800 m²
–
–
220 m
Kysucké Nové Mesto – Budatínska Lehota
800 m²
–
–
1,5 km
Kysucké Nové Mesto – Budatínska Lehota
–
–
–
1,6 km
Kysucké Nové Mesto – Budatínska Lehota
–
–
–
1,6 km
Kysucké Nové Mesto – Budatínska Lehota
–
–
–
1,8 km
Budatínska Lehota
–
–
–
1,9 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy162×
Svahové prúdy2×
Stupeň aktivity
Potenciálny119×
Stabilizovaný36×
Aktívny9×
Súčasný stav
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00028×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova9×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.