Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

VN Hričov

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
3,2km
région
Région de Žilina

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Hričov

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

VN Hričov, score de la fenêtre 17.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 14:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : réservoir

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Réservoir C'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    3203223243260 km1 km2 km3 km
    Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 325 à 321 m au-dessus du niveau de la mer sur 3,2 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    321 m a.s.l.
    Point le plus bas du profil
    321 m a.s.l.
    Point le plus haut du profil
    325 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Hričov de 2018
    2018imagé 13 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau VN Hričov de 2021
    2021imagé 10 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau VN Hričov de 2024
    2024imagé 24 août 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VN Hričov

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • nitrates de 25 à 50 mg/l1

    Nitrates les plus élevés

    Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ

    01234Považské Podhradie, pK 4,2 : 3 indicateurs (2024)Réservoir Starina, arrivée, pK 0,1 : 3 indicateurs (2022)rkm 4 (cours supérieur)rkm 0 (vers l'embouchure)
    Afficher les sites dans le tableau (2)
    • Považské Podhradiekm de rivière 4,23 indicateurs
    • Réservoir Starina, arrivéekm de rivière 0,13 indicateurs
    • norme non respectée
    • aucune norme non respectée
    • point absent de l’annuaire

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VN Hričov

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 3 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    50 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,3modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 489 mg/l, tvrdá voda (16,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Olovo 29,2 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 86. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    45nGy/h dávkový príkon

    15. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 550 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Divina, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    317vrtov do 3 km

    207 rozborov vody v okolí

    Z toho 317 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    33°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Žilina – Chrastie – HŽK-10, výdatnosť 0,0 l/s, 5,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    33lokalít do 3 km

    1 záťaž, 32 skládok

    Najbližšia záťaž: Žilina – Rušňové depo, Cargo a.s., 1,7 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    7záznamov do 5 km

    3 ložiská, 4 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    93plôch do 3 km

    13 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Mladé sedimenty50%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    kvartérholocénantropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles100%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • Žilinsko-rajecká kotlina100%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov50%SR 21 %
    • rajón navážiek odpadu (skládky a pod.)50%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a kvartér časti Žilinskej kotliny a východného okraja Súľovských vrchov100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 7,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,26typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    16,4°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,92 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    489mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3305 mg/l78. percentil
    • CalciumCa86,0 mg/l76. percentil
    • SodiumNa12,3 mg/l63. percentil
    • MagnésiumMg18,8 mg/l62. percentil
    • ChloruresCl12,1 mg/l57. percentil
    • FluoruresF0,123 mg/l55. percentil
    • DraslíkK3,26 mg/l54. percentil
    • SulfatesSO441,0 mg/l51. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,645 mg/l87. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,82 mg/l64. percentil
    • NitratesNO36,33 mg/l50. percentil
    • AmóniumNH40,0955 mg/l45. percentil

    Métaux

    • ZincZn16,3 μg/l81. percentil
    • AluminiumAl186 μg/l77. percentil
    • ManganèseMn68,0 μg/l71. percentil
    • FerFe0,168 mg/l70. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • PlombPb29,2 mg/kg86. percentil
    • SéléniumSe0,465 mg/kg84. percentil
    • ZincZn163 mg/kg84. percentil
    • CuivreCu37,1 mg/kg81. percentil
    • NickelNi30,9 mg/kg73. percentil
    • MercureHg0,187 mg/kg72. percentil
    • ChromeCr86,6 mg/kg70. percentil
    • CadmiumCd0,284 mg/kg69. percentil
    • CobaltCo9,25 mg/kg62. percentil
    • ArsenicAs7,52 mg/kg60. percentil
    • AntimoineSb0,646 mg/kg51. percentil
    • VanadiumV64,3 mg/kg41. percentil
    • MolybdèneMo0,301 mg/kg34. percentil
    • BizmutBi0,178 mg/kg34. percentil
    • CínSn2,26 mg/kg33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalciumCa6,16 %86. percentil
    • MagnésiumMg1,47 %80. percentil
    • PhosphoreP1 046 mg/kg72. percentil
    • ManganèseMn899 mg/kg56. percentil
    • FerFe2,46 %37. percentil
    • DraslíkK1,38 %29. percentil
    • AluminiumAl4,86 %21. percentil
    • TitánTi3 666 mg/kg20. percentil
    • SodiumNa0,682 %16. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr170 mg/kg75. percentil
    • LítiumLi32,7 mg/kg66. percentil
    • BoreB65,1 mg/kg63. percentil
    • BáriumBa454 mg/kg56. percentil
    • CérCe53,1 mg/kg28. percentil
    • YtriumY21,3 mg/kg19. percentil
    • ZirkónZr286 mg/kg18. percentil
    • BérylliumBe0,732 mg/kg15. percentil
    • RubídiumRb71,4 mg/kg13. percentil
    • GáliumGa8,56 mg/kg12. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    45nGy/h vo vzduchu

    rozsah 44 až 45 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Risque radon du substrat rocheux

    faible

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,45 ppm33. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,61 ppm22. percentil
    • Potassium (K)K1,08 %9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 546 Bq/m²81. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • faible50%SR 36 %
    • moyen50%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +41nT

    rozsah 40 až 42 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -54mGal

    reziduálna -10,8 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)180–590m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek401m a.s.l.
    • Pente moyenne5,4°
    • Priemerná januárová teplota-3,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,8°C
    • Ročné zrážky700mm

    Geomorfologické celky

    • Žilinská kotlina100%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Ílovitopiesčité sedimenty kriedy a paleogénu bradlového pásma, tatrika a hronika100%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Žilina – Rušňové depo, Cargo a.s. – SK1000500P (1,7 km od vody)Strážov 2 – Strážov – trvalý (90 m od vody)Považský Chlmec 1 – Považský Chlmec – trvalý (370 m od vody)Svederník 1 – Svederník – nijaký (490 m od vody)Považský Chlmec 5 – Považský Chlmec – trvalý (520 m od vody)Strážov 1 – Strážov – nijaký (540 m od vody)Divinka 2 – Divinka – nijaký (610 m od vody)Divinka 1 – Divinka – nijaký (650 m od vody)Žilinská Lehota 1 – Žilinská Lehota – nijaký (1,0 km od vody)Divinka 5 – Divinka – nijaký (1,2 km od vody)Horný Hričov 4 – Horný Hričov – nijaký (1,2 km od vody)Divinka 3 – Divinka – nijaký (1,2 km od vody)Divinka 4 – Divinka – nijaký (1,2 km od vody)Považský Chlmec 3 – Považský Chlmec – nijaký (1,3 km od vody)Považský Chlmec 2 – Považský Chlmec – nijaký (1,4 km od vody)Svederník 2 – Svederník – nijaký (1,5 km od vody)Divina 2 – Divina – občasný (1,7 km od vody)Divinka 6 – Divinka – nijaký (1,9 km od vody)Horný Hričov 3 – Horný Hričov – občasný (2,0 km od vody)Horný Hričov 1 – Horný Hričov – nijaký (2,1 km od vody)Považský Chlmec 4 – Považský Chlmec – nijaký (2,1 km od vody)Horný Hričov 2 – Horný Hričov – občasný (2,2 km od vody)Závodie 2 – Závodie – nijaký (2,3 km od vody)Divina 7 – Divina – nijaký (2,4 km od vody)Žilina 6 – Žilina – nijaký (2,4 km od vody)Divina 3 – Divina – nijaký (2,5 km od vody)Budatín 3 – Budatín – nijaký (2,5 km od vody)Divina 1 – Divina – nijaký (2,6 km od vody)Považský Chlmec 6 – Považský Chlmec – nijaký (2,6 km od vody)Hôrky 2 – Hôrky – nijaký (2,6 km od vody)Budatín 1 – Budatín – nijaký (2,8 km od vody)Žilina 5 – Žilina – nijaký (3,0 km od vody)Budatín 2 – Budatín – nijaký (3,0 km od vody)Žilina – Chrastie – HŽK-10 – nekúpeľný (5,2 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a5 (6,9 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (8,9 km od vody)Divinka – dekoračný kameň (1,1 km od vody)Divinka – dekoračný kameň (970 m od vody)Kotešová – Sihoť – Oblazov – štrkopiesky a piesky (3,7 km od vody)Svederník – Marček – stavebný kameň – pieskovec (460 m od vody)Horný Hričov – tehliarske suroviny (1,4 km od vody)Divina (Lúky) – stavebný kameň – pieskovec (2,9 km od vody)Ovčiarsko – stavebný kameň – zlepenec (3,9 km od vody)Považský Chlmec-Vranie – všeobecná geológia (2,4 km od vody)Brodno – všeobecná geológia (4,7 km od vody)Rochovica – všeobecná geológia (4,8 km od vody)Divina – mineralógia (4,9 km od vody)– Zosuvy (240 m od vody)STRAZOV – Zosuvy (370 m od vody)MARCEK – Zosuvy (440 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)STRAZOV – Zosuvy (670 m od vody)Divinka – Zosuvy (670 m od vody)STRAZOV – Zosuvy (700 m od vody)STRAZOV – Zosuvy (730 m od vody)– Zosuvy (740 m od vody)– Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (790 m od vody)POVAZSKY CHLMEC – Zosuvy (830 m od vody)STRAZOV – Zosuvy (900 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)ZAVODIE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)ZAVODIE – Zosuvy (1,4 km od vody)Považský Chlmec – Zosuvy (1,5 km od vody)Považský Chlmec – Zosuvy (1,5 km od vody)DIVINA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)DIVINA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)ZAVODIE – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)ZAVODIE – Zosuvy (1,9 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (2,0 km od vody)MARCEK – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)ZAVODIE – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)LALINOK – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)MARCEK – Zosuvy (2,2 km od vody)DIVINA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)LALINOK – Zosuvy (2,3 km od vody)ZAVODIE – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)MARCEK – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)MARCEK – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)DIVINA – Zosuvy (2,4 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)HORKY – Zosuvy (2,5 km od vody)ZAVODIE – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)HORKY – Zosuvy (2,6 km od vody)ZAVODIE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)DIVINA – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)DIVINA – Zosuvy (2,7 km od vody)DIVINA – Zosuvy (2,7 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (2,7 km od vody)BITAROVA – Zosuvy (2,8 km od vody)BANOVA – Zosuvy (2,8 km od vody)ZAVODIE – Zosuvy (2,8 km od vody)DIVINA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)MARCEK – Svahové prúdy (2,8 km od vody)ZAVODIE – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Strážov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Horný Hričov – vrt pre vodné dielo (110 m od vody)Považský Chlmec – monitorovací vrt (160 m od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Považský Chlmec – monitorovací vrt (300 m od vody)Považský Chlmec – monitorovací vrt (650 m od vody)Považský Chlmec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Považský Chlmec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (990 m od vody)Brodno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (990 m od vody)Považský Chlmec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (990 m od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Považský Chlmec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Žilina-Pod Dolinkami – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Považský Chlmec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Žilina-Pod Dolinkami – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Žilina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Žilina-Frambor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Žilina-Frambor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Divina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Žilina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Žilina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Horný Hričov (1,9 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Horný Hričov (1,9 km od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Horný Hričov (2,0 km od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Horný Hričov (2,0 km od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Žilina-Strážov c.139, 500m S od K450 – vrt (240 m od vody)1160m V od k. 608 – prameň (640 m od vody)Žilinská Lehota č.22, 300m JZ od K486 – studňa (790 m od vody)Žilina – vrt (1,7 km od vody)Horný Hričov č.d.80 500m SV od K320 – vrt (2,0 km od vody)Žilina, 850m SSV od K450 – prameň (2,1 km od vody)Ovčiarsko-2 km JZ od K608 – prameň (2,2 km od vody)Horný Hričov – vrt (2,2 km od vody)Žilina-Závodie, 1600m V od K450 – studňa (2,2 km od vody)Žilina – vrt (2,4 km od vody)Ovčiarsko, lokalita pramena Hrab, tvorí časť vod – prameň (2,5 km od vody)Horný Hričov – Benzinol – vrt (2,6 km od vody)Horný Hričov – Benzinol – vrt (2,7 km od vody)Žilina – vrt (2,8 km od vody)Žilina – Lesný závod – vrt (2,9 km od vody)Dolný Hričov – žel. stanica – vrt (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 550 μg/lmedián 425 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Divina, potok, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 100 μg/lmedián 80,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Divina, potok, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 10,0 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Divina, potok, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Žilinská Lehota, záhradkárska oblasť, 550m SZ od K486, 780 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsbežná hodnota
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 1,05 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Divina, potok, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 1,05 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Žilinská Lehota, záhradkárska oblasť, 550m SZ od K486, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Žilinská Lehota, záhradkárska oblasť, 550m SZ od K486, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Žilinská Lehota, záhradkárska oblasť, 550m SZ od K486, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Žilinská Lehota, záhradkárska oblasť, 550m SZ od K486, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Žilinská Lehota, záhradkárska oblasť, 550m SZ od K486, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,9 mg/lmedián 8,87 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Žilinská Lehota, záhradkárska oblasť, 550m SZ od K486, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO310×
    • Ca-Mg-HCO33×
    • Ca-Cl-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A12×
    • trieda B2×
    • trieda H1×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16 100 μg/lmedián 70,0 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 790 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,110 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 1,00 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 790 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 7,00 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    prameň24,22 Bq/l3,21 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie120,0 Bq/l20,0 Bq/l
    upravený prameň128,9 Bq/l28,9 Bq/l
    studňa16,89 Bq/l6,89 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Divinkadekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava970 m
    Divinkadekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,1 km
    Kotešová – Sihoť – Oblazovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – OBCHOD S PALIVAMI, s.r.o.3,7 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    317 vrtov v pásme 3 km, z toho 98 hydrogeologických a 219 ostatných; s číslom archívnej správy 317.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m142×
    • 10–30 m168×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Strážovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,9 m2847 98Ad61.pdf110 m
    Horný Hričovvrt pre vodné dielo5,9 m1806 98Ab5.pdf110 m
    Považský Chlmecmonitorovací vrt12,0 m61372 98Ad118.pdf160 m
    Horný Hričovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m22211 98Ad3.pdf200 m
    Horný Hričovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,5 m22063 98Ab1.pdf210 m
    Považský Chlmecmonitorovací vrt12,0 m61372 98Ad117.pdf300 m
    PCH-1hydrogeologický15,0 m87437390 m
    JD-2inžiniersko-geologický10,0 m87151580 m
    JD-1inžiniersko-geologický10,0 m87151590 m
    3inžiniersko-geologický7,2 m87151610 m
    JD-10inžiniersko-geologický10,0 m87151610 m
    JD-4inžiniersko-geologický10,0 m87151630 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Žilina – Chrastie – HŽK-1033 °C0,0 l/s2258 mNa-Clnevyužívaný5,2 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 545,8 km
    kategória a5minerálna voda< 15> 5016,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Žilina – Rušňové depo, Cargo a.s.SK1000500P1,7 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Strážov 2 – Strážov–––90 m
    Považský Chlmec 1 – Považský Chlmec112 808 m²1992monitorovaná370 m
    Svederník 1 – Svederník–––490 m
    Považský Chlmec 5 – Považský Chlmec–1970monitorovaná520 m
    Strážov 1 – Strážov–––540 m
    Divinka 2 – Divinka–––610 m
    Divinka 1 – Divinka–––650 m
    Žilinská Lehota 1 – Žilinská Lehota–––1,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy91×
    • Svahové prúdy2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny58×
    • Stabilizovaný20×
    • Aktívny13×
    • So stabilizovanými a potenciálnymi formami2×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00037×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova13×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick4×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Žilina1 parcours de pêche · 3,2 km9VN Hričov9

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh