Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) OR Mitro vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

OR Mitro, ablakpontszám 14.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 07:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: állóvíz

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Állóvíz Ez állóvíz, ezért a vízfolyást itt nem értékelik: a víznek nincs áramlása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1011021031041051060,0 km0,2 km0,4 km0,6 km
    Terep-magassági profil (Állóvíz): 106 és 102 m tengerszint feletti magasság között 0,6 km-en.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    103 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    103 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    105 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    OR Mitro vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. jún. 13.
    OR Mitro vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 26.
    OR Mitro vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 23.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) OR Mitro vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1
    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku OR Mitro

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 426 mg/l, stredne tvrdá voda (13,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 101 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 89. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km65 °C115 °C

    Teplo pod nohami

    65°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 105 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 115 °C (prírastok 50 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    26. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 428 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 85. percentil (Latorica).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    68vrtov do 3 km

    182 rozborov vody v okolí

    Z toho 42 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    4lokalít do 3 km

    4 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    4 ložiská, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný pokles100%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér dolnej časti tokov Uh, Laborec, Ondava a pravej strany Latorice100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • v intravilánoch antropogénne ovplyvnený100%SR 3,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3 typ100%SR 5,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • C100%SR 4,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,93typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    13,2°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,36 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    426mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridokF0,335 mg/l95. percentil
    • NátriumNa15,8 mg/l72. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3275 mg/l70. percentil
    • KloridokCl20,5 mg/l69. percentil
    • DraslíkK3,88 mg/l63. percentil
    • KalciumCa70,9 mg/l59. percentil
    • MagnéziumMg14,5 mg/l48. percentil
    • SzulfátokSO420,5 mg/l17. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK6,02 mg/l88. percentil
    • AmóniumNH40,397 mg/l83. percentil
    • FosforečnanyPO40,191 mg/l58. percentil
    • NitrátokNO31,09 mg/l2. percentil

    Fémek

    • VasFe1,31 mg/l96. percentil
    • MangánMn526 μg/l95. percentil
    • AlumíniumAl336 μg/l90. percentil
    • CinkZn8,21 μg/l58. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanádiumV101 mg/kg89. percentil
    • NikkelNi39,1 mg/kg88. percentil
    • KrómCr99,0 mg/kg81. percentil
    • MolibdénMo0,533 mg/kg73. percentil
    • CínSn3,36 mg/kg71. percentil
    • RézCu29,1 mg/kg69. percentil
    • ArzénAs8,31 mg/kg67. percentil
    • BizmutBi0,257 mg/kg64. percentil
    • AntimonSb0,737 mg/kg58. percentil
    • CinkZn100,0 mg/kg54. percentil
    • KobaltCo8,39 mg/kg49. percentil
    • KadmiumCd0,163 mg/kg45. percentil
    • ÓlomPb13,3 mg/kg36. percentil
    • SzelénSe0,177 mg/kg32. percentil
    • HiganyHg0,0659 mg/kg26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,93 %91. percentil
    • AlumíniumAl7,23 %90. percentil
    • VasFe3,79 %87. percentil
    • TitánTi4 923 mg/kg67. percentil
    • NátriumNa0,927 %61. percentil
    • FoszforP911 mg/kg58. percentil
    • MagnéziumMg0,841 %45. percentil
    • MangánMn751 mg/kg39. percentil
    • KalciumCa0,941 %12. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BerilliumBe2,83 mg/kg95. percentil
    • GáliumGa21,8 mg/kg95. percentil
    • LítiumLi45,2 mg/kg94. percentil
    • RubídiumRb121 mg/kg94. percentil
    • BórB77,3 mg/kg86. percentil
    • YtriumY31,3 mg/kg68. percentil
    • CérCe63,1 mg/kg64. percentil
    • BáriumBa461 mg/kg58. percentil
    • ZirkónZr326 mg/kg26. percentil
    • StronciumSr97,5 mg/kg11. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,22 ppm45. percentil
    • Kálium (K)K1,26 %33. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,22 ppm16. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km65 °C115 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    65 / 115 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 50 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 105 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Ptrukša – nijaký (1,5 km od vody)Ptrukša – nedá sa odhadnúť (1,5 km od vody)Ptrukša – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Ptrukša – nijaký (2,4 km od vody)Ptrukša – horľavý zemný plyn (1,1 km od vody)Ptrukša – gazolín (1,1 km od vody)Ptrukša – horľavý zemný plyn (1,1 km od vody)Ptrukša – gazolín (1,1 km od vody)Ptrukša – zemný plyn, gazolín (840 m od vody)Ptrukša 54 – zemný plyn, gazolín (2,3 km od vody)Veľké Slemence – stavebný piesok – piesky (3,6 km od vody)Ptrukša – zemný plyn, gazolín (4,4 km od vody)Kapušianske Kľačany – stavebný piesok – piesky (4,6 km od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (900 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (970 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Pstrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Kapušianske Kľačany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Kapoňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Boťany-les – pozorovací vrt SHMÚ (2,1 km od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Čierna nad Tisou-Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Čierna nad Tisou-Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Čierna nad Tisou-Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Kapušianske Kľačany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Čierna nad Tisou – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Čierna nad Tisou-Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (570 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 428 μg/lmedián 415 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrbežná hodnota
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 1,25 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsbežná hodnota
      najvyššie 1,43 μg/lmedián 1,17 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCubežná hodnota
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 1,25 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Latorica, 80 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,9 mg/lmedián 11,2 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 970 μg/lmedián 270 μg/l14 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 57,0 μg/lmedián 32,5 μg/l14 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 1,30 μg/l14 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa24,75 Bq/l3,80 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Ptrukšahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,1 km
    PtrukšagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,1 km
    Ptrukšahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,1 km
    PtrukšagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,1 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    68 vrtov v pásme 3 km, z toho 32 hydrogeologických a 36 ostatných; s číslom archívnej správy 42.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m1×
    • 10–30 m8×
    • 30–100 m23×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m31×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Ptrukša-21ložiskový2 105,0 m–240 m
    Ptrukša-18ložiskový2 100,0 m–320 m
    Ptrukša-37ložiskový1 900,0 m58930350 m
    Ptrukša-28ložiskový2 100,0 m–380 m
    Ptrukšaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou18,0 m72679 129Ca62.pdf440 m
    Ptrukša-35ložiskový2 050,0 m57830440 m
    Ptrukšaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou36,0 m54659 129Ca45.pdf470 m
    Ptrukšaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m54659 129Ca46.pdf520 m
    Ptrukša-24ložiskový2 109,0 m–520 m
    Ptruksa-4ložiskový2 130,0 m–560 m
    Ptrukšaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou41,5 m44868 129Cb11.pdf620 m
    Ptrukšaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou36,0 m18044 129Cb5.pdf670 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ptrukša30 m²1977–1,5 km
    Ptrukša–1972–1,5 km
    Ptrukša30 m²1970–2,3 km
    Ptrukša25 m²1972–2,4 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Nagykapos1 horgászvíz · 0,6 km7OR Mitro7

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád