Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Výrava vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Výrava, ablakpontszám 30.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:46.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Jabloň21 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 09:57

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik.

    1502002503000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 284-től 195 m tengerszint feletti magasságig 12,5 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    288 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    191 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    97 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    7,8 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,13

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Výrava vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. aug. 23.
    Výrava vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 4.
    Výrava vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. aug. 13.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Výrava vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • VýravaVýrava · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben2 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Výrava

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 24 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 365 mg/l, stredne tvrdá voda (12,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 1,10 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C81 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 81 °C (prírastok 36 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    55. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (160 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 8 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 96,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 90. percentil (Výrava).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    162vrtov do 3 km

    666 rozborov vody v okolí

    Z toho 155 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    10 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    30lokalít do 3 km

    30 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    10záznamov do 5 km

    10 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    112plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív80%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty20%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,9m
    • 2 – 575%SR 48 %
    • 0 – 225%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • ŠUPINOVÁ ZÓNA MIKOVÁ – SNINA100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • flyšové pásmo100%SR 9,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • dukliansko-bukovský flyš100%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov50%SR 21 %
    • rajón pieskovcových hornín50%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov50%SR 71 %
    • flyšová formácia50%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 8 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce63%SR 15 %
    • Kavics38%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)63%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)25%SR 22 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)13%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a kvartér povodia Laborca po Brekov a mezozoikum Humenských vrchov100%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,23typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    12,3°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,20 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    365mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridokF0,270 mg/l91. percentil
    • KalciumCa69,3 mg/l58. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3223 mg/l53. percentil
    • NátriumNa9,55 mg/l52. percentil
    • SzulfátokSO435,2 mg/l43. percentil
    • DraslíkK2,34 mg/l38. percentil
    • MagnéziumMg11,5 mg/l37. percentil
    • KloridokCl3,51 mg/l23. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,0633 mg/l32. percentil
    • NitrátokNO32,53 mg/l12. percentil
    • FosforečnanyPO40,0228 mg/l12. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK0,789 mg/l3. percentil

    Fémek

    • VasFe0,0791 mg/l39. percentil
    • AlumíniumAl31,4 μg/l30. percentil
    • MangánMn9,21 μg/l19. percentil
    • CinkZn2,69 μg/l18. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdénMo1,10 mg/kg95. percentil
    • NikkelNi41,3 mg/kg90. percentil
    • SzelénSe0,490 mg/kg86. percentil
    • KobaltCo10,0 mg/kg72. percentil
    • RézCu27,3 mg/kg64. percentil
    • VanádiumV74,4 mg/kg63. percentil
    • KrómCr79,5 mg/kg62. percentil
    • AntimonSb0,715 mg/kg57. percentil
    • KadmiumCd0,191 mg/kg51. percentil
    • ArzénAs6,16 mg/kg44. percentil
    • CinkZn82,7 mg/kg34. percentil
    • ÓlomPb11,8 mg/kg25. percentil
    • CínSn2,06 mg/kg24. percentil
    • HiganyHg0,0612 mg/kg22. percentil
    • BizmutBi0,137 mg/kg18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,64 %70. percentil
    • VasFe2,80 %56. percentil
    • AlumíniumAl5,70 %52. percentil
    • TitánTi4 404 mg/kg48. percentil
    • KalciumCa1,67 %38. percentil
    • MangánMn734 mg/kg37. percentil
    • NátriumNa0,777 %31. percentil
    • MagnéziumMg0,685 %24. percentil
    • FoszforP526 mg/kg11. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi38,1 mg/kg84. percentil
    • GáliumGa18,1 mg/kg82. percentil
    • BerilliumBe1,99 mg/kg82. percentil
    • BórB73,5 mg/kg81. percentil
    • RubídiumRb98,4 mg/kg73. percentil
    • ZirkónZr432 mg/kg60. percentil
    • YtriumY27,7 mg/kg50. percentil
    • CérCe58,6 mg/kg48. percentil
    • StronciumSr120 mg/kg35. percentil
    • BáriumBa380 mg/kg28. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 55 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kálium (K)K1,32 %57. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,54 ppm57. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,59 ppm50. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C81 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 81 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 36 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)166–902m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek440m a.s.l.
    • Átlagos lejtés12,8°
    • Priemerná januárová teplota-4,3°C
    • Priemerná júlová teplota17,5°C
    • Ročné zrážky775mm

    Geomorfologické celky

    • Laborecká vrchovina100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Nízke Beskydy100%SR 7,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu83%SR 25 %
    • pôdy náchylné na acidifikáciu17%SR 31 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A75%SR 45 %
    • relatívne čistá pôda25%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Krieda a paleogén vonkajších karpát100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Jabloň – nijaký (50 m od vody)Jabloň – trvalý (100 m od vody)Jabloň – trvalý (100 m od vody)Jabloň – občasný (100 m od vody)Jabloň – občasný (100 m od vody)Jabloň – občasný (110 m od vody)Zbojné – občasný (120 m od vody)Humenský Rokytov – nedá sa odhadnúť (140 m od vody)Jabloň – trvalý (160 m od vody)Jabloň – nijaký (220 m od vody)Svetlice – občasný (430 m od vody)Humenský Rokytov – nijaký (440 m od vody)Koškovce – nijaký (680 m od vody)Koškovce – nijaký (1,3 km od vody)Koškovce – nijaký (1,4 km od vody)Koškovce – občasný (1,4 km od vody)Koškovce – nijaký (1,5 km od vody)Svetlice – nijaký (1,6 km od vody)Zbudské Dlhé – občasný (1,6 km od vody)Koškovce – nijaký (1,8 km od vody)Krásny Brod – Koškovce – nijaký (1,8 km od vody)Čabalovce – občasný (1,8 km od vody)Zbudské Dlhé – občasný (1,9 km od vody)Slovenské Krivé – občasný (1,9 km od vody)Koškovce – občasný (1,9 km od vody)Slovenské Krivé – Papín – nijaký (2,0 km od vody)Olšinkov – Oľšinkov – nijaký (2,0 km od vody)Zbudské Dlhé – občasný (2,1 km od vody)Hankovce – občasný (2,6 km od vody)Hankovce – občasný (2,6 km od vody)a1 (900 m od vody)a1 (1,1 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (6,8 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,9 km od vody)Výrava – tehliarske suroviny (210 m od vody)Koškovce – stavebný kameň – pieskovec (400 m od vody)Humenský Rokytov – tehliarske suroviny (750 m od vody)Koškovce – tehliarske suroviny (770 m od vody)Koškovce – tehliarske suroviny (1,1 km od vody)Svetlice – stavebný kameň – pieskovec (2,5 km od vody)Čabalovce – stavebný kameň – slienitý prachovec, roh (2,8 km od vody)Oľšinkov – tehliarske suroviny (2,9 km od vody)Brestov nad Laborcom – tehliarske suroviny (3,2 km od vody)Valentovce – uhlie, asfalt (3,8 km od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)VYPRAVA – Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)VYPRAVA – Zosuvy (170 m od vody)HUMENSKY ROKYTOV – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)ZBUDSKY ROKYTOV – Zosuvy (180 m od vody)SVETLICE – Zosuvy (200 m od vody)VYPRAVA – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)VYRAVA – Zosuvy (230 m od vody)JABLON – Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (280 m od vody)VYPRAVA – Zosuvy (280 m od vody)JABLON – Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)VYSNA ZBUJNA – Zosuvy (320 m od vody)ZBUDSKY ROKYTOV – Zosuvy (360 m od vody)JABLON – Zosuvy (400 m od vody)VYPRAVA – Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (440 m od vody)NIZNE ZBOJNE – Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)ROKYTOV PRI HUMENNOM – Zosuvy (510 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)HUMENSKY ROKYTOV – Zosuvy (530 m od vody)CABALOVCE – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (630 m od vody)HUMENSKY ROKYTOV – Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)CABALOVCE – Zosuvy (670 m od vody)SVETLICE – Zosuvy (680 m od vody)ZBOJNE – Zosuvy (700 m od vody)– Zosuvy (710 m od vody)SVETLICE – Zosuvy (720 m od vody)CABALOVCE – Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (770 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)ZBUDSKY ROKYTOV – Zosuvy (800 m od vody)ZBUDSKE DLHE – Zosuvy (870 m od vody)ZBUDSKY ROKYTOV – Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (950 m od vody)ZBOJNE – Zosuvy (960 m od vody)SLOVENSKE KRIVE – Zosuvy (970 m od vody)ZBOJNE – Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)ZBOJNE – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)SVETLICE – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)ZBUDSKE DLHE – Zosuvy (1,1 km od vody)CABALOVCE – Zosuvy (1,1 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)ZBOJNE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)SLOVENSKE KRIVE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)CABALOVCE – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)SVETLICE – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)SVETLICE – Zosuvy (1,7 km od vody)ZBUDSKE DLHE – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)KOSKOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)KOSKOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)CABALOVCE – Zosuvy (2,0 km od vody)Zbojné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Zbojné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Jabloň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Humenský Rokytov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (180 m od vody)Koškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Jabloň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Výprava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (430 m od vody)Výrava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (620 m od vody)Štrkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Koškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Koškovce – negatívny vrt (1,5 km od vody)Koškovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Zbudské Dlhé – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)JRD Olšinkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)JRD Olšinkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)JRD Olšinkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Koškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Čabalovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Koškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Koškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Koškovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Čabalovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (160 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 96,0 μg/lmedián 64,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Výrava, 2009, 110 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Výrava, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Výrava, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Výrava, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Výrava, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Výrava, 100 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Výrava, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Výrava, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,05 mg/lmedián 6,73 mg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Malá Výrava, 2009, 800 m od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)87 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)41 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)29 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)27 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Anatas (TiO₂)24 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Arany (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    21801 zrno160 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)64 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)28 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)27 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)26 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)20 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 1248 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 330 μg/lmedián 19,5 μg/l52 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 120 μg/lmedián 0,250 μg/l52 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,720 mg/lmedián 0,00500 mg/l52 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 146 μg/lmedián 15,5 μg/l52 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l52 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l52 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 210 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,20 μg/lmedián 0,800 μg/l52 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 880 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l52 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l52 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l52 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l52 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    forrás1125,9 Bq/l7,89 Bq/l
    upravený prameň214,1 Bq/l8,10 Bq/l
    potok, rieka11,73 Bq/l1,73 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie14,22 Bq/l4,22 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    162 vrtov v pásme 3 km, z toho 22 hydrogeologických a 140 ostatných; s číslom archívnej správy 155.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m134×
    • 10–30 m18×
    • 30–100 m9×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    V-30inžiniersko-geologický4,1 m2078930 m
    V-25inžiniersko-geologický5,6 m2078930 m
    Zbojnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m–40 m
    JV-4inžiniersko-geologický13,0 m7256540 m
    V-102inžiniersko-geologický5,2 m2078950 m
    V-28inžiniersko-geologický5,8 m2078950 m
    V-57inžiniersko-geologický6,0 m3040850 m
    V-26inžiniersko-geologický6,2 m2078950 m
    V-9inžiniersko-geologický3,0 m2305260 m
    JV-5inžiniersko-geologický8,0 m7256560 m
    V-56inžiniersko-geologický5,5 m3040870 m
    V-1inžiniersko-geologický4,0 m2305270 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 510900 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Jabloň–1973–50 m
    Jabloň150 m²1987–100 m
    Jabloň200 m²1985–100 m
    Jabloň200 m²1985–100 m
    Jabloň250 m²1971–100 m
    Jabloň160 m²1992–110 m
    Zbojné240 m²1984–120 m
    Humenský Rokytov50 m²1987–140 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy110×
    • Blokové rozpadliny2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny108×
    • Stabilizovaný2×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova65×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S31×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0007×
    • Nedostatočne doložené4×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Homonna1 horgászvíz · 24 km22Výrava22

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád