Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Kis-Duna vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Átlagos aktivitás · 6 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos5
  • Alacsony1

Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 15:00 körül van.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 06:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Jahodná45 cm–
    Malé Pálenisko204 cm–
    Nová Dedinka160 cm9,2 °C
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 05:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Nagyon lassú vízfolyás Alföldi, szinte álló szakasz: nyugodt, gyakran zavarosabb víz; a fenék iszapos és homokos szokott lenni. Pontyos horgászvizekre jellemző.

    1001101201301400 km50 km100 kmsz. 6sz. 5sz. 4sz. 3sz. 2sz. 1
    A vízfolyás magassági profilja: 132-től 111 m tengerszint feletti magasságig 123,8 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    133 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    111 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    22 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    0,2 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,78

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Kis-Duna vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 1.
    Kis-Duna vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 20.
    Kis-Duna vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. szept. 29.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Kis-Duna vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás 6 / 6 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató5
    • 3 vagy több mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • Malý Dunaj č. 6Kis-Duna · nem teljesült határérték 4 évből 2 évben3 mutató
    • Malý Dunaj č. 1Kis-Duna · nem teljesült határérték 4 évből 3 évben1 mutató
    • Malý Dunaj č. 2Kis-Duna · nem teljesült határérték 4 évből 3 évben1 mutató
    • Malý Dunaj č. 3Kis-Duna · nem teljesült határérték 4 évből 3 évben1 mutató
    • Malý Dunaj č. 4Kis-Duna · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben1 mutató
    • Malý Dunaj č. 5Kis-Duna · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben1 mutató

    Problémás szennyvíztisztító telepek a horgászvizek közelében1 tisztító 2 km-en belül a horgászvíztől

    • COV Trsticenem felel meg a követelményeknek (BOD₅, COD)1,1 km

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 6 horgászvízből 6 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    • nitrátok 25–50 mg/l1
    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)6
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson3
    • vas 1 mg/l-től2

    Legmagasabb nitrátértékek

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    01234Bratislava, fkm 126,0: 1 mutató (2025)Podunajské Biskupice, fkm 123,4: 1 mutató (2025)Vrakuňa, a központi szennyvíztisztító alatt, fkm 119,5: 3 mutató (2024)Nová Dedinka, fkm 107,6: 1 mutató (2025)Jelka, fkm 81,5: 1 mutató (2025)Trstice, fkm 22,8: 1 mutató (2025)Kolárovo, fkm 2,5: 2 mutató (2025)rkm 126 (felső szakasz)rkm 3 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (7)
    • Pozsonyrkm 126,01 mutató
    • Podunajské Biskupicerkm 123,41 mutató
    • Vrakuňa, a központi szennyvíztisztító alattrkm 119,53 mutató
    • Nová Dedinkarkm 107,61 mutató
    • Jelkarkm 81,51 mutató
    • Trsticerkm 22,81 mutató
    • Gútarkm 2,52 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Malý Dunaj

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 135 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek81 % čiary vody

    19 % iné horniny

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 479 mg/l, tvrdá voda (15,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    6 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 333 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km52 °C90 °C

    Teplo pod nohami

    52°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 78 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 90 °C (prírastok 38 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    32. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    7 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 2,80 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Malý Dunaj).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    3 903vrtov do 3 km

    2898 rozborov vody v okolí

    Z toho 3882 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    91°C na ústí vrtu

    26 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Dunajská Streda – DS-1, výdatnosť 15,2 l/s, 8,7 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    98lokalít do 3 km

    37 záťaží, 61 skládok

    Najbližšia záťaž: Bratislava – Ružinov – Malý Dunaj – vtokový objekt, 10 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    23záznamov do 5 km

    18 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek81%SR 72 %
    • Iné horniny19%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér81%
    • víz19%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: nivné povodňové jemnopiesčité hliny, jemno až strednozrnné piesky5×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny3×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kvartérholocénfluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov2×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu79m
    • 100 – 15038%SR 0,7 %
    • 30 – 4025%SR 1,5 %
    • 60 – 8019%SR 0,5 %
    • 20 – 306,3%SR 1,3 %
    • 40 – 606,3%SR 0,7 %
    • 80 – 1006,3%SR 0,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)93%SR 13 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)7,5%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný pokles40%SR 6,8 %
    • veľký pokles35%SR 2,8 %
    • malý pokles15%SR 8,8 %
    • veľmi malý zdvih7,5%SR 6,4 %
    • veľmi malý pokles2,5%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 16 z 42 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér juhozápadnej časti Podunajskej roviny75%SR 5,3 %
    • kvartér západného okraja Podunajskej roviny18%SR 0,0 %
    • kvartér medziriečia Podunajskej roviny7,5%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • D42%SR 15 %
    • F25%SR 8,8 %
    • B21%SR 18 %
    • H13%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,06typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    15,4°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,74 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    479mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridokF0,281 mg/l92. percentil
    • KloridokCl30,0 mg/l80. percentil
    • NátriumNa19,3 mg/l79. percentil
    • SzulfátokSO458,6 mg/l68. percentil
    • MagnéziumMg20,7 mg/l68. percentil
    • DraslíkK4,26 mg/l67. percentil
    • KalciumCa75,8 mg/l65. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3253 mg/l64. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,573 mg/l84. percentil
    • AmóniumNH40,323 mg/l79. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,61 mg/l76. percentil
    • NitrátokNO39,29 mg/l70. percentil

    Fémek

    • MangánMn142 μg/l86. percentil
    • CinkZn16,0 μg/l81. percentil
    • VasFe0,207 mg/l76. percentil
    • AlumíniumAl52,1 μg/l44. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CinkZn333 mg/kg95. percentil
    • KadmiumCd1,14 mg/kg95. percentil
    • ÓlomPb39,2 mg/kg92. percentil
    • BizmutBi0,565 mg/kg91. percentil
    • HiganyHg0,580 mg/kg91. percentil
    • RézCu54,5 mg/kg90. percentil
    • SzelénSe0,515 mg/kg87. percentil
    • AntimonSb1,98 mg/kg83. percentil
    • CínSn3,97 mg/kg81. percentil
    • ArzénAs10,4 mg/kg77. percentil
    • NikkelNi31,4 mg/kg74. percentil
    • KobaltCo9,28 mg/kg63. percentil
    • MolibdénMo0,438 mg/kg60. percentil
    • KrómCr76,0 mg/kg56. percentil
    • VanádiumV70,0 mg/kg54. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnéziumMg2,57 %93. percentil
    • FoszforP1 418 mg/kg91. percentil
    • KalciumCa7,44 %90. percentil
    • VasFe2,87 %60. percentil
    • DraslíkK1,56 %57. percentil
    • AlumíniumAl5,51 %46. percentil
    • MangánMn676 mg/kg29. percentil
    • NátriumNa0,741 %24. percentil
    • TitánTi3 421 mg/kg13. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr188 mg/kg82. percentil
    • LítiumLi30,7 mg/kg57. percentil
    • RubídiumRb89,2 mg/kg52. percentil
    • BáriumBa434 mg/kg49. percentil
    • GáliumGa13,7 mg/kg47. percentil
    • BórB57,5 mg/kg41. percentil
    • CérCe52,5 mg/kg26. percentil
    • BerilliumBe0,712 mg/kg15. percentil
    • YtriumY19,2 mg/kg13. percentil
    • ZirkónZr177 mg/kg5. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 44 až 49 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,64 ppm59. percentil
    • Kálium (K)K1,27 %34. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,58 ppm21. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km52 °C90 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    52 / 90 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 38 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 78 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    B2 (007) / Bratislava – Ružinov – Malý Dunaj – v – produktovod – skladovanie a distribúcia (20 m od vody)SC (009) / Tomášov – Pri Malom Dunaji – skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (150 m od vody)B2 (014) / Bratislava – Ružinov – spaľovňa – skl – skládka priemyselného odpadu – zariadeni (150 m od vody)B2 (004) / Bratislava – Ružinov – Čierny les – skládka priemyselného odpadu – zariadeni (150 m od vody)B2 (009) / Bratislava – Ružinov – PD Prievoz – skladovanie a distribúcia chemikálií – s (330 m od vody)B2 (011) / Bratislava – Ružinov – Prístav – bazé – skladovanie a distribúcia palív – sklado (510 m od vody)B2 (1904) / Bratislava – Ružinov – Prístav – skladovanie a distribúcia palív – sklado (510 m od vody)SC (007) / Most pri Bratislave – V časť – pochov – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (580 m od vody)SC (011) / Vlky – J od obce – pochovaná skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (690 m od vody)SC (012) / Zálesie – Z od PD – skládka KO – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (730 m od vody)B2 (019) / Bratislava – Vrakuňa – medzi skládkou – skládka priemyselného odpadu – zariadeni (770 m od vody)B2 (017) / Bratislava – Ružinov – Ústredná nákla – železničné depo a stanica – doprava (880 m od vody)Apollo-širší priestor býv. rafinérie – spracovanie a skladovanie ropných látok (1,3 km od vody)SC (008) / Most pri Bratislave – Z od farmy Pruc – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,4 km od vody)B2 (020) / Bratislava – Vrakuňa – Vrakunská cest – skládka priemyselného odpadu – zariadeni (1,5 km od vody)B2 (018) / Bratislava – Vrakuňa – Dolné Hony – p – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,5 km od vody)SC (004) / Most pri Bratislave – Prucká sihoť – – hnojisko – poľnohospodárska výroba (1,6 km od vody)SC (003) / Hrubá Borša – obaľovačka bitúmenových – obaľovačka bitúmenových zmesí – stavebná (1,7 km od vody)B2 (010) / Bratislava – Ružinov – pri Štefánikov – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,7 km od vody)B2 (013) / Bratislava – Ružinov – Slovnaft – šir – spracovanie a skladovanie ropy a ropných (1,8 km od vody)B2 (015) / Bratislava – Ružinov – SPP Votrubova – plynárenský priemysel – priemyselná výro (1,9 km od vody)B5 (002) / Bratislava – Petržalka – areál DPMB n – garáže a parkoviská autobusovej a náklad (2,1 km od vody)B2 (006) / Bratislava – Ružinov – Gumon – areál – výroba chemikálií – priemyselná výroba (2,2 km od vody)B1 (003) / Bratislava – Staré Mesto – Chalupkova – výroba chemikálií (2,4 km od vody)B1 (1986) / Bratislava – Staré Mesto – Twin City – výroba chemikálií – priemyselná výroba,s (2,5 km od vody)SC (006) / Most pri Bratislave – Studené – sklád – skládka priemyselného odpadu – zariadeni (2,6 km od vody)B2 (1836) / Bratislava – Ružinov – Drutechna – Z – automobilové opravovne – doprava (2,9 km od vody)B2 (001) / Bratislava – Podunajské Biskupice – j – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,9 km od vody)Bratislava – Ružinov – Malý Dunaj – vtokový obje – SK1000200P (10 m od vody)Bratislava – Ružinov – Čierny les – SK1000300P (150 m od vody)Bratislava – Ružinov – Prístav – SK1000200P (510 m od vody)Bratislava – Ružinov – Ústredná nákladná stanica – SK1000300P (880 m od vody)Bratislava – Vrakuňa – Vrakunská cesta – skládka – SK1000300P (1,5 km od vody)Kolárovo – Pačérok – SK1000400P (1,8 km od vody)Bratislava – Ružinov – SPP Votrubova ul. – SK1000200P (2,0 km od vody)Bratislava – Ružinov – Gumon – areál závodu – SK1000200P (2,2 km od vody)Bratislava – Staré Mesto – Chemika – areál závod – SK1000200P (2,4 km od vody)Nové Osady – Jelka – nijaký (70 m od vody)Nový Život – Malý Máger – nijaký (80 m od vody)Malé Dvorníky – pri cintoríne. – Malé Dvorníky – nedá sa odhadnúť (110 m od vody)Okoč – nijaký (140 m od vody)Most pri Bratislave – nijaký (150 m od vody)Most pri Bratislave – trvalý (150 m od vody)Janíky – Dolné – Dolné Janíky – nijaký (170 m od vody)Topoľníky – Dolné – Dolné Topoľníky – nijaký (210 m od vody)Ráztočná ul. – Vrakuňa – Vrakuňa – nijaký (280 m od vody)Nový Život – Eliášovce – nedá sa odhadnúť (340 m od vody)Slovnaft – Lodenica – Ružinov – občasný (360 m od vody)Dvojkrížna – Dolné Hony – Vrakuňa – nijaký (570 m od vody)Lúčna ul. – Nivy – nijaký (790 m od vody)Janíky – Horné – Horné Janíky – nijaký (810 m od vody)Vlky – Tomášov – občasný (810 m od vody)Malé Dvorníky – nedá sa odhadnúť (810 m od vody)Hrachová ul. – Ružinov – nijaký (830 m od vody)STKO N -14, Neded – Csóványos – Neded – nijaký (850 m od vody)Jahodná – za cintorínon – Dunajský Klátov – nijaký (890 m od vody)Dolný Štál – Dolné Topoľníky – nijaký (980 m od vody)Jelka pri ČOV – Jelka – trvalý (980 m od vody)Borekova č.60 – Podunajské Biskupice – nijaký (980 m od vody)pri štadione Rapid – Nivy – nijaký (1,0 km od vody)Trstice – Trhová Hradská – trvalý (1,1 km od vody)Jastrabia – Ružinov – nijaký (1,1 km od vody)UNS – Ružinov – nijaký (1,2 km od vody)Jelka – trvalý (1,2 km od vody)Na Piesku – Ružinov – občasný (1,3 km od vody)Zlaté Klasy – Rastice – trvalý (1,3 km od vody)Horné Janíky – trvalý (1,3 km od vody)Nový Život – Eliášovce – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Čierny Brod III. – Ostrov – nijaký (1,5 km od vody)Nové Osady – nijaký (1,5 km od vody)Nový Život – Eliášovce – nijaký (1,6 km od vody)pri Seči – Petržalka – občasný (1,6 km od vody)Nový Život – Vojtechovce – trvalý (1,6 km od vody)Pačérok (bývalá skládka) – Kolárovo – občasný (1,7 km od vody)Čierna voda – Pieskové duny – Čierna Voda – nijaký (1,7 km od vody)Štedrá ul. – Ružinov – nijaký (1,7 km od vody)Tomášikovo – občasný (1,8 km od vody)Oľdza – trvalý (2,0 km od vody)Kútniky – medzi traťou – Trhová Hradská – trvalý (2,0 km od vody)Janíky – Dolné – Dolné Janíky – nijaký (2,1 km od vody)Dolný Štál – bývalé ihrisko – Dolné Topoľníky – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Jahodná – pri Malom Dunaji – Horné Mýto – trvalý (2,1 km od vody)Nový Život – Vojtechovce – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Chalupkova ulica – Staré Mesto – nijaký (2,3 km od vody)Nový Život – Tonkovce – trvalý (2,4 km od vody)Trhová Hradská – trvalý (2,5 km od vody)Komoča – občasný (2,5 km od vody)Kutlíková – Starohájska – Petržalka – nijaký (2,5 km od vody)Vozokany – trvalý (2,5 km od vody)Hrádza – Triedická str – Petržalka – nijaký (2,6 km od vody)Nový Život – Malý Máger – trvalý (2,6 km od vody)Dolný Chotár – obecná – Dolný Chotár – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Krasovského – Petržalka – nijaký (2,7 km od vody)Ivanská ul. – Ružinov – občasný (2,8 km od vody)Kutlíková – Technopol – Petržalka – občasný (2,8 km od vody)JRD Podunajské Biskupice – Podunajské Biskupice – občasný (2,8 km od vody)Komoča – občasný (2,9 km od vody)Podunajské Biskupice – skládka inertného odpadu – nijaký (3,0 km od vody)Zlaté Klasy – Eliášovce – VZK-10 – nekúpeľný (240 m od vody)Kolárovo – HGK-1 – nekúpeľný (630 m od vody)Dunajský Klátov – VDK-15 – nekúpeľný (990 m od vody)Topoľníky – FGT-1 – nekúpeľný (1,7 km od vody)Kolárovo – K-2 – nekúpeľný (2,2 km od vody)Zemné – HGZ-1 – nekúpeľný (3,4 km od vody)Kráľova pri Senci – FGS-1 – nekúpeľný (4,1 km od vody)Kráľova pri Senci – FGS-1/A – nekúpeľný (4,2 km od vody)Kráľova pri Senci – VMK-1 – nekúpeľný (4,2 km od vody)Vlčany – FGV-1 – nekúpeľný (6,0 km od vody)Kolárovo (Nesvady) – K-3 – nekúpeľný (6,1 km od vody)Kolárovo – K-1 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Chorvátsky Grob – FGB-1 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Chorvátsky Grob – FGB-1/A – nekúpeľný (6,2 km od vody)Senec – BS-1 – nekúpeľný (6,4 km od vody)Horná Potôň – VHP-12-R – nekúpeľný (7,4 km od vody)Horná Potôň – FGHP-1 – nekúpeľný (7,4 km od vody)Nesvady – GN-1 – nekúpeľný (7,5 km od vody)Lehnice – BL-1 – nekúpeľný (7,7 km od vody)Bratislava – Rusovce – HGB-1 – nekúpeľný (7,8 km od vody)Kolárovo – K-4 – nekúpeľný (8,3 km od vody)Dunajská Streda – DS-1 – nekúpeľný (8,7 km od vody)Dunajská Streda – DS-2 – nekúpeľný (9,1 km od vody)Boheľov – GPB-1 – nekúpeľný (9,7 km od vody)Horné Saliby (Diakovce) – Di-3 – nekúpeľný (9,9 km od vody)Horné Saliby (Diakovce) – Di-2 – nekúpeľný (9,9 km od vody)VDK-15 – l3 (380 m od vody)FGT-1 – l3 (2,3 km od vody)VZK-10 – l2 (2,6 km od vody)FGS-1,1/A – k2 (5,0 km od vody)BL-1 – k3 (6,2 km od vody)FGB-1,1/A – j1 (6,3 km od vody)BS-1 – k2 (6,4 km od vody)FGTv-1 – l2 (6,9 km od vody)HGS-1 – j1 (7,8 km od vody)DS-1,2 – m3 (7,8 km od vody)VFP-12-R – l3 (7,9 km od vody)a1 (960 m od vody)a1 (1,3 km od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (5,2 km od vody)e1 (5,7 km od vody)c1 (7,2 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,8 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Topoľníky (2,9 km od vody)Kráľová pri Senci (4,3 km od vody)Chorvátsky Grob (5,6 km od vody)Dunajská Streda (8,5 km od vody)Čečínska Potôň II – štrkopiesky a piesky (80 m od vody)Čečínska Potôň – štrkopiesky a piesky (130 m od vody)Eliášovce – Rybáreň Sv. Petra – štrkopiesky a piesky (310 m od vody)Čečínska Potôň III – Jazero Ikra – štrkopiesky a piesky (370 m od vody)Dunajský Klátov – štrkopiesky a piesky (660 m od vody)Mostová – Šoriakoš – štrkopiesky a piesky (730 m od vody)Rastice – štrkopiesky a piesky (790 m od vody)Jelka – štrkopiesky a piesky (1,2 km od vody)Nové Osady – štrkopiesky a piesky (1,2 km od vody)Pri Zelenej vode – štrkopiesky a piesky (1,7 km od vody)Preposek 2 – štrkopiesky a piesky (2,2 km od vody)Ostrov – štrkopiesky a piesky (2,3 km od vody)Čakany I – štrkopiesky a piesky (2,9 km od vody)Podunajské Biskupice – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Nová Dedinka – štrková jama – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Veľké Uľany – Nové Osady – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Podunajské Biskupice III – Lieskovec – štrkopiesky a piesky (4,5 km od vody)Čierna Voda – štrkopiesky a piesky (4,9 km od vody)Topoľníky – tehliarske suroviny (330 m od vody)Trhová Hradská – tehliarske suroviny (2,5 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Vlčany – Komoča – štrkopiesky (3,3 km od vody)Kolárovo – kóta 108,7 – stavebný piesok – piesky (3,4 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Komoča – Zlatá O – štrkopiesky (4,3 km od vody)Klátovské rameno – hydrogeológia (300 m od vody)Bratislava, Okánikova ulica – mineralógia (4,7 km od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Bratislava – monitorovací vrt (50 m od vody)BA-m.č. Ružinov – monitorovací vrt (60 m od vody)Bratislava – monitorovací vrt (60 m od vody)Zlaté Klasy – Rastice – monitorovací vrt (70 m od vody)Bratislava – monitorovací vrt (70 m od vody)Eliašovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Bratislava-Vrakuňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Bratislava – monitorovací vrt (80 m od vody)Bratislava – vrt pre vodné dielo (80 m od vody)Bratislôava – monitorovací vrt (80 m od vody)BA-m.č. Ružinov – monitorovací vrt (80 m od vody)Bratislava – monitorovací vrt (80 m od vody)Bellova Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Bratislava – monitorovací vrt (80 m od vody)Bratislava-Vrakuňa – monitorovací vrt (90 m od vody)Bratislav – monitorovací vrt (90 m od vody)Most na Ostrove – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)BA-m.č. Ružinov – monitorovací vrt (100 m od vody)BA-m.č. Ružinov – monitorovací vrt (100 m od vody)Kolárovo – vrt pre vodné dielo (100 m od vody)Bratislava-Slovnaft – monitorovací vrt (100 m od vody)Vlky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)BA-m.č. Ružinov – monitorovací vrt (110 m od vody)Jahodná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Bratislava-Vlčie hrdlo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Bratislava-Vrakuňa – monitorovací vrt (120 m od vody)Vlky – monitorovací vrt (120 m od vody)Podunajské Biskupice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Malinovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Bratislava-Vrakuňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Bratislava-Slovnaft – monitorovací vrt (140 m od vody)Vrakuňa-Lesopark – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Bratislava-Pálenisko – vrt pre vodné dielo (140 m od vody)Bratislava-Pálenisko – vrt pre vodné dielo (140 m od vody)Zlaté Klasy – Rastice – monitorovací vrt (140 m od vody)Nová Dedinka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Botakla pri Kolárove – vrt pre vodné dielo (140 m od vody)Bratislava-Vrakuňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Bratislava-Pálenisko – vrt pre vodné dielo (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (20 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (30 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (30 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (50 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (50 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (50 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (70 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (80 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (80 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (80 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (90 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (100 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)Zlaté Klasy-Rastice – vrt (70 m od vody)Malinovo zahrady,1700m SZ od K130 – vrt (90 m od vody)Bratislava-Nové mesto – vrt (90 m od vody)Topolniky-Sihon,1500m SV od K113 – vrt (90 m od vody)Horna Poton-Luky,850m JV od K119 – studňa (90 m od vody)Kolárovo – vrt (100 m od vody)Tomasov,400m JJZ od K128 – studňa (110 m od vody)Jahodná – vrt (110 m od vody)Tomášov, č.d. 512, 800m Z od K128 – studňa (120 m od vody)Tomasov c,d.512,800m Z od K128 – studňa (120 m od vody)Bratislava – Vrakuna – vrt (130 m od vody)Jahodna,750m SV od K114 – vrt (140 m od vody)Zlaté Klasy-Rastice – vrt (140 m od vody)Jahodna,1400m SSZ od K114 – studňa (140 m od vody)Botalka pri Kolárove – vrt (140 m od vody)Jelka c,d.1071,700m JV od K122 – studňa (150 m od vody)Horná Pôtoň-Lúky, 1300m JJZ od K119 – studňa (150 m od vody)Horna Poton-Luky,1300m JJZ od K119 – studňa (150 m od vody)Topolniky-Prievoz,1500m VJV od K113 – studňa (150 m od vody)Jelka,750m SSV od K122 – studňa (160 m od vody)Trstice,450m V od K114 – studňa (160 m od vody)Kolarovo-Botakla,500m SV od K110 – studňa (160 m od vody)Kolárovo-Botakla, 500m SV od K110 – studňa (170 m od vody)Jahodna 6005/1, 800m ZJZ od K114 – vrt (170 m od vody)Orechová Pôtoň-Lúky, 1700m SV od K117 – studňa (180 m od vody)Orechova Poton-Luky,1700m SV od K117 – studňa (180 m od vody)Topolniky-Aszod,300m V od K114 – studňa (180 m od vody)N,Zivot-Eliasovce,900m Z od K122 – studňa (200 m od vody)Kolarovo-Panska luka,1500m SZ od K109 – studňa (210 m od vody)Pristav zahrady,2000m SV od K134 – vrt (210 m od vody)Kolárovo-Panská lúka, 1500m SZ od K109 – studňa (210 m od vody)Tomasov,500m JZ od K128 – studňa (220 m od vody)Tomášov, 500m JZ od K128 – studňa (220 m od vody)Cierna Voda,M,Soriakos,900m VJV od K119 – studňa (230 m od vody)Topolniky-Aszod,1400m SSZ od K114 – studňa (240 m od vody)Kolárovo, 1600m JZ od K110 – studňa (250 m od vody)Kolarovo,1600m JZ od K110 – studňa (250 m od vody)Topolniky-Aszod,500m ZSZ od K114 – vrt (250 m od vody)Neded-Berkas,500m VJV od K114 – studňa (250 m od vody)Orechová Pôtoň-Lúky, 2000m SV od K117 – studňa (250 m od vody)10 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,150 μg/l37 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malý Dunaj, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 73,0 μg/lmedián 5,00 μg/l37 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, kanál, 2011, 500 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 17,0 μg/lmedián 2,16 μg/l37 vzoriek14 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: rameno časť Horné Viničné, 1999, 460 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,565 μg/l28 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: rameno časť Horné Viničné, 1999, 460 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,06 μg/lmedián 2,50 μg/l37 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malina – Blahová, kanál, 2008, 780 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 140 μg/lmedián 73,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Malý Dunaj, 1995, 120 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,90 μg/lmedián 2,70 μg/l37 vzoriek24 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malý Dunaj, 1995, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 578 μg/lmedián 375 μg/l20 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kolárovský, kanál, 1997, 80 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrbežná hodnota
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 1,00 μg/l37 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kolárovský, kanál, 1997, 390 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, kanál, 2011, 500 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 17,8 mg/lmedián 7,12 mg/l37 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kolárovský kanál, 2011, 630 m od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO3123×
    • Ca-HCO365×
    • Ca-Mg-HCO3-SO451×
    • Ca-Mg-SO4-HCO351×
    • Ca-SO4-HCO317×
    • Ca-HCO3-SO410×
    • Mg-HCO33×
    • Na-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D96×
    • trieda B69×
    • trieda H67×
    • trieda F45×
    • trieda A26×
    • trieda C21×
    • trieda G3×
    • trieda E3×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 700 μg/lmedián 6,00 μg/l210 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 81,2 μg/lmedián 0,250 μg/l210 vzoriek51 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 654 μg/lmedián 0,250 μg/l210 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l210 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 970 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 93,0 μg/lmedián 0,500 μg/l210 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,2 μg/lmedián 1,40 μg/l210 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,750 μg/l210 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,7 μg/lmedián 0,100 μg/l210 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 135 μg/lmedián 155 μg/l210 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,330 mg/lmedián 0,0100 mg/l210 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l210 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 560 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l73 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa6420,0 Bq/l6,86 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie45,50 Bq/l3,71 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie27,06 Bq/l4,36 Bq/l
    vrt s prelivom15,07 Bq/l5,07 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody212,9 Bq/l6,54 Bq/l
    potok, rieka10,120 Bq/l0,120 Bq/l
    iné23,43 Bq/l2,26 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Čečínska Potôň IIštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – GOBIO, s.r.o.80 m
    Čečínska Potôňštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – MEUM, a.s.130 m
    Eliášovce – Rybáreň Sv. Petraštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – CENO s.r.o.310 m
    Čečínska Potôň III – Jazero Ikraštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – IKRA s.r.o.370 m
    Dunajský Klátovštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ŠKOLSKÉ HOSPODÁRSTVO – BÚŠLAK, spol. s r.o.660 m
    Mostová – Šoriakošštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – DELTA stone s.r.o.730 m
    Rasticeštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – BEST PLACE, a.s.790 m
    Jelkaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – BUILDHOUSE, s.r.o.1,2 km
    Nové Osadyštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie1,2 km
    Pri Zelenej vodeštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – TRELLING spol. s r.o.1,7 km
    Preposek 2štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – TRELLING spol. s r.o.2,2 km
    Ostrovštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – R 5 C s.r.o.2,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    3 903 vrtov v pásme 3 km, z toho 775 hydrogeologických a 3128 ostatných; s číslom archívnej správy 3882.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m1442×
    • 10–30 m1636×
    • 30–100 m321×
    • 100–300 m32×
    • nad 300 m10×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    83inžiniersko-geologický4,5 m1264930 m
    Z-3ložiskový5,0 m6974630 m
    VN138-1životné prostredie–9644430 m
    Gútaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou24,0 m28237 12Bb29.pdf40 m
    V-2inžiniersko-geologický6,0 m8703940 m
    R-61inžiniersko-geologický10,0 m3746740 m
    SR-4inžiniersko-geologický22,0 m1224040 m
    V-8543inžiniersko-geologický8,0 m1762540 m
    D-10bez určenia účelu19,0 m1224040 m
    Pozsonymonitorovací vrt12,0 m83640 143Cb339.pdf50 m
    V-8591inžiniersko-geologický10,0 m1762550 m
    Cinžiniersko-geologický30,0 m383750 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Zlaté Klasy – Eliášovce – VZK-1065 °C12,5 l/s1800 mNa-Cl-HCO3nevyužívaný240 m
    Gúta – HGK-170 °C20,9 l/s1506 mNa-HCO3využívaný630 m
    Dunajský Klátov – VDK-1574 °C15,4 l/s2240 mNa-HCO3-Clnevyužívaný990 m
    Topoľníky – FGT-174 °C23,0 l/s2501 mNa-HCO3-Clvyužívaný1,7 km
    Gúta – K-2–1,0 l/s3135 m2,2 km
    Zemné – HGZ-155 °C–1500 mNa-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov3,4 km
    Kráľova pri Senci – FGS-123 °C0,3 l/s810 mNa-Mg-HCO3nevyužívaný4,1 km
    Kráľova pri Senci – FGS-1/A52 °C13,0 l/s1500 mNa-HCO3-Clnevyužívaný4,2 km
    Kráľova pri Senci – VMK-130 °C1,2 l/s804,5 mNa-Mg-HCO3nevyužívaný4,2 km
    Vlčany – FGV-168 °C10,0 l/s2500 mNa-HCO3využívaný6,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    VDK-15geotermálna voda55 – 8016 – 301380 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 516960 m
    FGT-1geotermálna voda55 – 8016 – 3012,3 km
    VZK-10geotermálna voda55 – 805 – 1512,6 km
    kategória Topoľníkytermálne kúpalisko––12,9 km
    kategória Kráľová pri Sencitermálne kúpalisko––14,3 km
    FGS-1,1/Ageotermálna voda38 – 555 – 1515,0 km
    kategória Chorvátsky Grobtermálne kúpalisko––15,6 km
    kategória e1minerálna voda56-80< 515,7 km
    BL-1geotermálna voda38 – 5516 – 3016,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Pozsony – Ružinov – Kis-Duna – vtokový objektSK1000200P10 m
    B2 (007) / Bratislava – Ružinov – Malý Dunaj – vtokový objektproduktovod – skladovanie a distribúcia tovarovropné látky (najmä pohonné hmoty) / benzén45b. (45)20 m
    SC (009) / Tomášov – Pri Malom Dunaji – skládka KOskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy57 b. (38-19)150 m
    B2 (014) / Bratislava – Ružinov – spaľovňa – skládka škváry pred budovouskládka priemyselného odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmiAs39 b. (39)150 m
    B2 (004) / Bratislava – Ružinov – Čierny lesskládka priemyselného odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmimonochlórbenzén81 b. (33-27-21)150 m
    Pozsony – Ružinov – Čierny lesSK1000300P150 m
    B2 (009) / Bratislava – Ružinov – PD Prievozskladovanie a distribúcia chemikálií – skladovanie a distribúcia tovarov1,2-diklór-etán57 b. (32-25)330 m
    B2 (011) / Bratislava – Ružinov – Prístav – bazén Páleniskoskladovanie a distribúcia palív – skladovanie a distribúcia tovarovropné látky (najmä pohonné hmoty) / benzén51 b. (31-20)510 m
    B2 (1904) / Bratislava – Ružinov – Prístavskladovanie a distribúcia palív – skladovanie a distribúcia tovarovropné látky (najmä pohonné hmoty) / benzén59 b. (39-20)510 m
    Pozsony – Ružinov – PrístavSK1000200P510 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nové Osady – Jelka60 m²––70 m
    Nový Život – Malý Máger–1989–80 m
    Malé Dvorníky – pri cintoríne. – Malé Dvorníky–1960–110 m
    Okoč––monitorovaná140 m
    Most pri Pozsony–1958monitorovaná150 m
    Most pri Pozsony–1960–150 m
    Janíky – Dolné – Dolné Janíky–1960–170 m
    Topoľníky – Dolné – Dolné Topoľníky5 950 m²1989–210 m

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Dunaszerdahely1 horgászvíz · 26 km39Malý Dunaj č. 339
    2. Bratislava 21 horgászvíz · 28 km36Malý Dunaj č. 636
    3. Somorja1 horgászvíz · 22 km36Malý Dunaj č. 536
    4. Galánta1 horgászvíz · 29 km35Malý Dunaj č. 435
    5. Topoľníky1 horgászvíz · 9,3 km35Malý Dunaj č. 235
    6. Gúta1 horgászvíz · 20 km30Malý Dunaj č. 130

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna