Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) VN Dubník vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Dubník, ablakpontszám 14.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 01:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1341361381401420,0 km0,2 km0,4 km0,6 km0,8 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 141-től 136 m tengerszint feletti magasságig 0,8 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    136 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    136 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    141 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Dubník vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 11.
    VN Dubník vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 12.
    VN Dubník vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 20.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Dubník vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • nitrátok a normán túl (50 mg/l-től)1

    Legmagasabb nitrátértékek

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Dubník

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 8 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 0,900 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (bez mena).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    26vrtov do 3 km

    99 rozborov vody v okolí

    Z toho 26 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    62°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Dvory nad Žitavou – FGDŽ-1, výdatnosť 7,2 l/s, 9,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    2záznamy do 5 km

    2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Dubník – nijaký (2,7 km od vody)Dubník – nijaký (2,9 km od vody)Dvory nad Žitavou – FGDŽ-1 – nekúpeľný (9,6 km od vody)FGDŽ-1 – l2 (8,3 km od vody)a1 (9,1 km od vody)Rúbaň – stavebný piesok – piesky (2,8 km od vody)Dubník – tehliarske suroviny (3,0 km od vody)Dubník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Dubník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Dubník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Dubník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Dubník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Dubník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Rúbaň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Rúbaň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Rúbaň – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Rúbaň – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Rúbaň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Dubník – vinica Bundáš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,900 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 70 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 42,0 μg/lmedián 42,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 8,90 mg/lmedián 8,90 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 70 m od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,80 μg/lmedián 2,25 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,30 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 855 μg/lmedián 351 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 520 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 40,0 μg/lmedián 19,5 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 520 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSemierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,0100 mg/l8 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa310,5 Bq/l7,35 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie113,9 Bq/l13,9 Bq/l
    vodná nádrž18,26 Bq/l8,26 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    26 vrtov v pásme 3 km, z toho 12 hydrogeologických a 14 ostatných; s číslom archívnej správy 26.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m0×
    • 10–30 m0×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m10×
    • nad 300 m12×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Sv-101ložiskový303,0 m25492980 m
    Sv-102ložiskový303,0 m254921,2 km
    Sv-155ložiskový303,0 m254921,3 km
    Sv-103ložiskový303,0 m254921,6 km
    Dubníkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou201,0 m65614 1Bb24.pdf1,7 km
    Dubníkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,0 m64419 1Bb22.pdf1,7 km
    Dubníkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou151,0 m46912 1Bb15.pdf1,7 km
    Dubníkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou86,0 m21163 1Bb5.pdf1,8 km
    Sv-104ložiskový300,0 m254921,9 km
    Dv-4mapovací300,0 m182961,9 km
    Sv-154ložiskový278,0 m254922,1 km
    Sv-105ložiskový303,0 m254922,2 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Dvory nad Žitavou – FGDŽ-162 °C7,2 l/s2500 mNa-HCO3-Clnevyužívaný9,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    FGDŽ-1geotermálna voda55 – 805 – 1518,3 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 519,1 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Dubník7 000 m²1965–2,7 km
    Dubník9 000 m²1970–2,9 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Érsekújvár1 horgászvíz · 0,8 km7VN Dubník7

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna