Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) VN Rúbaň vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Rúbaň č. 2, ablakpontszám 11.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 02:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1421441461481500,0 km0,2 km0,4 km0,6 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 149-től 144 m tengerszint feletti magasságig 0,7 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    146 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    144 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    149 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Rúbaň vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 11.
    VN Rúbaň vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 12.
    VN Rúbaň vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 20.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Rúbaň vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 0 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • Nincs nem teljesített norma1

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • nitrátok a normán túl (50 mg/l-től)1

    Legmagasabb nitrátértékek

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Rúbaň

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Mladé sedimenty100 % čiary vody

    Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Mg–Ca–HCO₃

    Mineralizácia 918 mg/l, veľmi tvrdá voda (30,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,394 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 77. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    59nGy/h dávkový príkon

    84. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    46vrtov do 3 km

    154 rozborov vody v okolí

    Z toho 46 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    3lokalít do 3 km

    3 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    4 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Mladé sedimenty100%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mladé sedimenty: Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérpleistocén – holocéneolicko-deluviálne sedimenty: vápnité splachy zo spraší (sprašovité hliny, koluviálne a močiarne spraše)1×

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,19typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    30,2°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (5,40 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    918mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Mg–Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnéziumMg70,7 mg/l96. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3494 mg/l95. percentil
    • DraslíkK13,4 mg/l95. percentil
    • NátriumNa43,2 mg/l95. percentil
    • KloridokCl53,9 mg/l92. percentil
    • FluoridokF0,285 mg/l92. percentil
    • SzulfátokSO4105 mg/l90. percentil
    • KalciumCa99,8 mg/l87. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrátokNO329,1 mg/l95. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,37 mg/l84. percentil
    • AmóniumNH40,218 mg/l70. percentil
    • FosforečnanyPO40,234 mg/l63. percentil

    Fémek

    • MangánMn128 μg/l84. percentil
    • CinkZn9,02 μg/l61. percentil
    • VasFe0,0732 mg/l36. percentil
    • AlumíniumAl31,4 μg/l30. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SzelénSe0,394 mg/kg77. percentil
    • KrómCr84,9 mg/kg68. percentil
    • CínSn2,85 mg/kg57. percentil
    • KobaltCo8,71 mg/kg54. percentil
    • NikkelNi24,7 mg/kg50. percentil
    • HiganyHg0,0876 mg/kg42. percentil
    • ArzénAs5,60 mg/kg35. percentil
    • RézCu18,1 mg/kg24. percentil
    • VanádiumV54,9 mg/kg18. percentil
    • ÓlomPb9,97 mg/kg13. percentil
    • KadmiumCd0,0650 mg/kg11. percentil
    • AntimonSb0,295 mg/kg10. percentil
    • BizmutBi0,110 mg/kg9. percentil
    • CinkZn51,9 mg/kg4. percentil
    • MolibdénMo0,0679 mg/kg1. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalciumCa3,82 %73. percentil
    • MangánMn1 080 mg/kg71. percentil
    • MagnéziumMg1,05 %63. percentil
    • TitánTi4 784 mg/kg62. percentil
    • FoszforP907 mg/kg58. percentil
    • NátriumNa0,873 %51. percentil
    • DraslíkK1,50 %47. percentil
    • VasFe2,54 %42. percentil
    • AlumíniumAl5,13 %31. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • CérCe77,1 mg/kg89. percentil
    • ZirkónZr495 mg/kg78. percentil
    • YtriumY32,1 mg/kg72. percentil
    • StronciumSr156 mg/kg66. percentil
    • BórB63,2 mg/kg58. percentil
    • LítiumLi27,7 mg/kg40. percentil
    • RubídiumRb84,1 mg/kg38. percentil
    • BáriumBa401 mg/kg36. percentil
    • BerilliumBe1,02 mg/kg28. percentil
    • GáliumGa9,10 mg/kg15. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    59nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,35 ppm89. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,08 ppm85. percentil
    • Kálium (K)K1,39 %70. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Strekov – nijaký (1,9 km od vody)Dubník – nijaký (2,1 km od vody)Strekov – nijaký (2,1 km od vody)Rúbaň – stavebný piesok – piesky (1,9 km od vody)Dubník – tehliarske suroviny (3,3 km od vody)Strekov – štrkopiesky – štrky (4,2 km od vody)Nová Vieska – stavebný piesok – piesky (4,7 km od vody)Strekov – paleontológia (4,7 km od vody)Rúbaň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Rúbaň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Rúbaň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Rúbaň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Rúbaň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Strekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Strekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Rúbaň – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Rúbaň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Rúbaň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Rúbaň – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Rúbaň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Dubník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Strekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Dubník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Strekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SzelénSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,3 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 21,3 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,80 μg/lmedián 1,60 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 505 μg/lmedián 201 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 48,0 μg/lmedián 32,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa27,35 Bq/l5,21 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    46 vrtov v pásme 3 km, z toho 16 hydrogeologických a 30 ostatných; s číslom archívnej správy 46.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m10×
    • 10–30 m0×
    • 30–100 m6×
    • 100–300 m11×
    • nad 300 m19×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Sv-93ložiskový302,0 m25492120 m
    Sv-94ložiskový304,0 m25492230 m
    Sv-92ložiskový302,0 m25492430 m
    Sv-95ložiskový304,0 m25492790 m
    Scf-8mapovací100,0 m6947870 m
    Sv-143ložiskový304,0 m25492910 m
    Sv-91ložiskový301,0 m254921,2 km
    3-012 Strekovhydrogeologický8,1 m1017481,2 km
    Sv-96ložiskový302,0 m254921,2 km
    Rúbaňúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou125,0 m9247 1Bb1.pdf1,3 km
    Sv-144ložiskový300,0 m254921,3 km
    Sv-90ložiskový304,0 m254921,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Strekov2 500 m²1970–1,9 km
    Dubník7 000 m²1965–2,1 km
    Strekov200 m²1970–2,1 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Érsekújvár1 horgászvíz · 0,7 km5VN Rúbaň č. 25

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna