Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
9100 felől
Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Mai legjobb időablak
06:00–08:00
Cibulkove pleso, ablakpontszám 15.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 01:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Magassági profil: állóvíz
Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.
ÁllóvízEz állóvíz, ezért a vízfolyást itt nem értékelik: a víznek nincs áramlása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.
Terep-magassági profil (Állóvíz): 200 és 196 m tengerszint feletti magasság között 0,4 km-en.Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
Vízállás körülbelül
198 m a.s.l.
A profil legalacsonyabb pontja
198 m a.s.l.
A profil legmagasabb pontja
199 m a.s.l.
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2017felvételezve: 2017. júl. 17.2020felvételezve: 2020. aug. 2.2023felvételezve: 2023. jún. 1.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
Geológia a geochémia toku Cibulkove pleso
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
288objektov do 3 km
ťažené: Au, Ag, Pb, Zn
Najbližšie: Halda k bezmennej štôlni (halda), 570 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
1 10 felőlukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Arzén 8,50 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Novobanský potok, 1100m JV od K363).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
84vrtov do 3 km
136 rozborov vody v okolí
Z toho 84 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
35°C na ústí vrtu
1 geotermálny vrt do 10 km
Najteplejší: Voznica – R-3, výdatnosť 10,0 l/s, 9,1 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
12lokalít do 3 km
1 záťaž, 11 skládok
Najbližšia záťaž: Nová Baňa – areál bývalých Závodov technického skla, 580 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
19záznamov do 5 km
5 ložísk, 14 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
14plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,50 μg/lmedián 4,50 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Novobanský potok, 1100m JV od K363, 1993, 750 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 23,0 μg/lmedián 14,0 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Novobanský potok, 1100m JV od K363, 1993, 750 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l2 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Brehy, 880 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 240 μg/lmedián 190 μg/l2 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Novobanský potok, 1100m JV od K363, 1993, 750 m od vody. Porovnanie: 62. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Brehy, 1993, 880 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Brehy, 1993, 880 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Brehy, 1993, 880 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 30,0 μg/lmedián 20,0 μg/l2 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Novobanský potok, 1100m JV od K363, 1993, 750 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Brehy, 1993, 880 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RézCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Brehy, 1993, 880 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 34,0 mg/lmedián 25,2 mg/l2 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Novobanský potok, 1100m JV od K363, 1993, 750 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO33×
Ca-SO4-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B3×
trieda A1×
Kovy v podzemnej vode
AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,4 mg/lmedián 0,0100 mg/l10 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,10 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,150 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 380 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,70 μg/lmedián 2,20 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2 345 μg/lmedián 51,0 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 1,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,20 μg/lmedián 1,65 μg/l10 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KrómCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 1,4 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,2 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 28,0 μg/lmedián 4,00 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1994, 1,4 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,4 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,4 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
forrás
3
16,4 Bq/l
13,2 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
2
15,1 Bq/l
9,31 Bq/l
potok, rieka
2
1,14 Bq/l
0,860 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au285×
Ag284×
Pb123×
Zn123×
Druhy banských objektov
pinga, pingový ťah97×
halda79×
štôlňa74×
šachta36×
iný druh objektu2×
Najbližšie staré banské diela
Név
Faj
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda k bezmennej štôlni
halda
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
570 m
Pinga
pinga, pingový ťah
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
580 m
Bezmenná štôlňa
štôlňa
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
600 m
Halda ku Graner dedičnej štôlni
halda
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
620 m
Graner dedičná štôlňa
štôlňa
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
630 m
Halda ku Klement štôlni
halda
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
700 m
Klement štôlňa
štôlňa
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
720 m
Pinga
pinga, pingový ťah
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
750 m
Halda k bezmennej štôlni
halda
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
750 m
Bezmenná štôlňa
štôlňa
Au,Ag,Pb,Zn
19.storočie
770 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Tekovská Breznica – Brehy
čadič tavný
Ťažené ložisko – SKALEX N B, s.r.o.
1,4 km
Tekovská Breznica – Brehy
čadič tavný
Ťažené ložisko – SKALEX N B, s.r.o.
1,4 km
Nová Baňa – Háj
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
2,7 km
Nová Baňa – Háj
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
2,7 km
Nová Baňa – Štamproch
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – D I T T E s.r.o.
4,1 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Fémek
Faj
Od vody
Nová Baňa
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
mineralogický výskyt
2,5 km
Nová Baňa
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
malé ložisko
2,5 km
Rudno nad Hronom – Johan de Deo a Goldschram žily
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
ložiskový výskyt
2,6 km
Rudno nad Hronom – Filip a Anna žily
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag, Pb, Zn
malé ložisko
2,7 km
Brehy – Grunty
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
2,9 km
Brehy – Grunty
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
3,9 km
Brehy – Grunty
Polymetalické rudy
Pb,Zn
mineralogický výskyt
3,9 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
84 vrtov v pásme 3 km, z toho 30 hydrogeologických a 54 ostatných; s číslom archívnej správy 84.
Hĺbky vrtov
legfeljebb 10 m27×
10–30 m40×
30–100 m14×
100–300 m1×
nad 300 m2×
Najbližšie vrty
Helyszín
Faj
Mélység
Archívna správa
Od vody
Nová Baňa
širokoprofilový vrt
13,5 m
20587 122Cd1.pdf
160 m
Nová Baňa
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
7,7 m
4844 122Cd5.pdf
200 m
VBB-3
inžiniersko-geologický
12,0 m
64871
200 m
VBB-14
inžiniersko-geologický
12,0 m
64871
210 m
VBB-1
inžiniersko-geologický
12,0 m
64871
210 m
VBB-2
inžiniersko-geologický
12,0 m
64871
220 m
VBB-8
inžiniersko-geologický
12,0 m
64871
230 m
Nová Baňa
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
8,6 m
4844 122Cd4.pdf
240 m
VBB-7
inžiniersko-geologický
12,0 m
64871
240 m
VBB-4
inžiniersko-geologický
12,0 m
64871
250 m
VBB-10
inžiniersko-geologický
12,0 m
64871
250 m
Nová Baňa
pozorovací vrt SHMÚ
8,5 m
12878 122Cd3.pdf
260 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Hőmérséklet
Výdatnosť
Mélység
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Voznica – R-3
35 °C
10,0 l/s
710 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
9,1 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
2
1,1 km
R-3
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1
8,1 km
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
1
9,9 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Helyszín
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Nová Baňa – areál bývalých Závodov technického skla
SK1000700P
580 m
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Nová Baňa
–
1960
–
220 m
pri Garam – Cibulkáč – Nová Baňa
–
1984
–
840 m
TPO – Izomat Nová Baňa – Nová Baňa
–
1984
monitorovaná
1,8 km
Nová Baňa – pri štadióne – Nová Baňa
–
1960
–
1,9 km
Nová Baňa – Bôrina – Nová Baňa
–
1970
–
2,1 km
Nová Baňa
–
1950
–
2,2 km
Nová Baňa
–
1965
–
2,4 km
pri futbalovom ihrisku – Nová Baňa
–
1960
–
2,5 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy11×
Blokové polia1×
Blokové polia + zosuvy1×
Skalné zrútenia1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný8×
Potenciálny6×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova10×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.