Vízfolyások esetében elegendő, ha legalább egy horgászvíz rendelkezik a megadott tulajdonsággal. Egy csoporton belül az értékek kiegészítik egymást (vagy); a csoportok kombinálódnak (és).
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Szervezetek és régiók
Ki kezeli a vízgyűjtő horgászvizeit és melyik régiókban fekszenek
Szervezetek a vízgyűjtőnmely helyi SRZ-szervezetek kezelnek itt horgászvizeket
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
Geológia és geokémia – Garam vízgyűjtő
Fémek és arany a folyami üledékekben és a vízben, régi bányászati művek és telepek, archív jelentésekkel rendelkező fúrások, geotermikus energia, környezeti terhelések és földcsuszamlások a vízgyűjtő vízfolyásainak környékén
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a medence összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (2 679 km a zsinórban): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
Szikla a víz alatt
Folyami hordalékA vízvezeték 74%-a
10% Fiatal üledékek, 7% vulkanikus sziklák
Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
Víz az atlasz szerint
pH 7,8modell szerinti becslés
Víztípus Ca–Mg–HCO₃
Mineralizáció 325 mg/l, közepesen kemény víz (9,8 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Ólom 35,6 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 91. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
44°C 1000 m mélységben
hőáramlás 77 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 80 °C (35 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
Természetes gamma-sugárzás
57NGY/H dózisteljesítmény
79. percentilis Szlovákiában
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.
Régi bánya működése
9 071objektum 3 km-en belül
kitermelt: Au, Ag, Fe, Cu, Pb
Legközelebbi: Halda (roncs), 10 m-re a víztől.
Arany a folyami üledékben
776aranyat tartalmazó minta
23 érc ásványi anyag az üledékben
Legfeljebb 112 szem egy mintában (260 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Nyomelemek a patakvízben
10 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Bárium 1 000 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 100. percentilis (Hron).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Fúrások és talajvízelemzések
19 846fúrás 3 km-en belül
47954 vízelemzés a közelben
Közülük 19789-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
Geotermikus energia
78°C a kútfejnél
80 geotermikus fúrás 10 km-en belül
Legmelegebb: Bardoňovo – GTB-1, hozam 5,6 l/s, 180 m a vízből.
Legközelebbi teher: Uzovská Panica – Blh-pod, 20 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.
Lelőhelyek és ércesemények
2 091bejegyzés 5 km-en belül
555 telep, 1536 ércelőfordulás
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
1 874terület 3 km-en belül
139 aktív
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
Geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
Folyami hordalék74%SR 72 %
Fiatal üledékek10%SR 8,6 %
Vulkanikus kőzetek7,1%SR 3,2 %
Granitoidok3,4%SR 1,5 %
Mészkövek és dolomitok2,1%SR 2,7 %
Metamorf kőzetek1,9%SR 1,4 %
Egyéb sziklák0,9%SR 4,1 %
Homokkövek és konglomerátumok0,4%SR 1,8 %
Légzőcső0,2%SR 4,7 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.
A sziklák geológiai kora
Négytagú84%
neovulkáni kőzetek6,7%
kristályos5,0%
triász2,1%
Permi1,1%
víz0,2%
Jura0,2%
Krétaszerű0,2%
más0,4%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
Pontozás
Négytagú
holocén
folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai
364×
Négytagú
Pleisztocén – holocén
deluviális üledékek: túlnyomórészt loamy-stoney (alárendelt homokos kő) lejtők és törmelék
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága4,7m
2 – 552%SR 48 %
5 – 1027%SR 20 %
0 – 217%SR 16 %
10 – 152,5%SR 7,1 %
20 – 300,6%SR 1,3 %
15 – 200,6%SR 1,7 %
más0,2%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Tekonikus egységek
TATRIKUM és VEPORIKUM28%SR 7,8 %
VEPORIKUM19%SR 5,4 %
FATRIKUM17%SR 14 %
GEMERIKUM13%SR 13 %
HRONIKUM11%SR 8,1 %
SILICIKUM9,2%SR 3,0 %
más2,8%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Ekokonikus osztódás
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT77%SR 84 %
A belső-nyugati Kárpátok paleo-alpesi tektonikus egységei23%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neutektonikus egységek
pozitív egység (hegység)68%SR 60 %
negatív egység (hegyvidéki medencék)23%SR 14 %
pozitív egység (alföldi dombok)6,7%SR 14 %
negatív egység (alföldi síkságok és medencék, neotektonikus mélyedések)1,6%SR 13 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neotektonikus mozgások iránya
nagy felemelkedés44%SR 26 %
közepes felemelkedés19%SR 32 %
kis süllyedés10,0%SR 8,8 %
nagyon kicsi süllyedés7,1%SR 7,3 %
közepes süllyedés6,7%SR 6,8 %
kis felemelkedés5,7%SR 7,7 %
más7,0%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Területi geológiai részleg
házon belüli medencék38%SR 44 %
neovulkáni kőzetek30%SR 10 %
vepor öv19%SR 6,4 %
Gemer öv7,9%SR 5,9 %
fő hegyek3,5%SR 11 %
belső kárpata paleogén1,4%SR 11 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Közép-szlovák neovulkáni kőzetek30%SR 8,8 %
Dél-Szlovák medence18%SR 4,6 %
Duna15%SR 23 %
kohút övezet8,7%SR 2,3 %
Szlovák karszt5,8%SR 1,9 %
Kraľova Hoľa zóna4,5%SR 1,2 %
más18%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Mérnök-geológiai körzetek
hegyi patak lelőhelyek régiója31%SR 21 %
alföldi-folyam-lelőhelyek régiója29%SR 20 %
kiömlő sziklák régiója9,2%SR 3,1 %
magmás intruzív kőzetek régiója7,6%SR 3,0 %
az epilasztikus kőzetek régiója4,0%SR 1,4 %
kiváló minőségű metamorf kőzetek régiója3,0%SR 1,4 %
más16%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Műszaki-geológiai képződmények
kvaterner üledékek kialakulása69%SR 71 %
neovulcanic Formáció13%SR 4,5 %
variscan granitoidok kialakulása7,6%SR 3,2 %
nagy metamorf kőzetek kialakulása3,0%SR 1,4 %
epimetamorf kőzetek kialakulása2,6%SR 2,2 %
alsó terrigén alakzat1,7%SR 0,6 %
más3,0%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Stabil területek régiója97%SR 95 %
Potenciálisan instabil területek régiója2,1%SR 4,4 %
Instabil területek régiója0,4%SR 0,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 939 pontjából 536-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Kavics49%SR 52 %
Alapvető vulkáni kőzetek18%SR 6,6 %
Savas vulkáni eredetű kőzetek8,2%SR 3,2 %
Savas plutonikus kőzetek8,2%SR 3,7 %
Metamorf kőzetek3,7%SR 2,4 %
Agyag3,5%SR 3,9 %
más8,9%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Víztartó típus
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)28%SR 22 %
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)20%SR 27 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody18%SR 6,4 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody8,2%SR 3,2 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody8,2%SR 3,7 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Metamorf kőzetek)3,7%SR 2,3 %
más14%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
szemcsés93%SR 86 %
repedés4,4%SR 12 %
holtpont1,2%SR 0,3 %
szemcsés repedés0,4%SR 0,1 %
repedés, szemcsés0,4%SR 0,1 %
regionális0,4%SR 0,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Hidrogeológiai funkció
víztartó91%SR 95 %
lárma8,4%SR 2,9 %
regionális0,8%SR 2,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Fő hidrogénező régió
A Krupinská-síkság neovulkáni sziklái, Ostrôžok a Pôtorskej pahorkatiny7,7%SR 1,8 %
A Stalické Vrchy és a Revúcká Vrchovina kristályos pincéje a Slaná-medencében7,5%SR 1,7 %
Kvaterner Niva Hrona a Duna-síkságon6,6%SR 1,6 %
A Horné Hron-medence paleozoikum és fiatalabb képződményei Pieske után5,9%SR 1,4 %
štiavnické Vrchy és Javoria északi lejtőinek neovulkáni kőzetei5,8%SR 1,5 %
Ipľa negyedidőszaka5,6%SR 1,3 %
más61%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Vegyi típusú talajvíz
Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO426%SR 6,6 %
Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-SO426%SR 7,4 %
Ca-HCO312%SR 6,1 %
Ca-Mg-HCO311%SR 26 %
Ca-HCO3, Ca-Mg-HCO3, Ca-SO4-HCO311%SR 3,2 %
Ca-(Mg)-HCO3-SO4 typ3,5%SR 0,9 %
más11%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvíz minőségi osztály
A34%SR 36 %
H17%SR 8,8 %
B16%SR 18 %
D12%SR 15 %
F10%SR 8,8 %
E9,6%SR 6,5 %
más1,6%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvízszintek
Žiar medence28%SR 6,4 %
Bátovce és Rykynčice depresszió20%SR 4,4 %
Szeplő14%SR 2,8 %
Dubnica depresszió7,9%SR 2,1 %
Zvolen-medence6,9%SR 1,4 %
Szivárgási blokk4,0%SR 0,9 %
más18%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 7,75tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
9,8°dH, közepesen kemény
Kalcium és magnézium összege (1,76 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
Oldott anyagok
325mg/l mineralizáció
Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Víz ionos összetétele
Kationok (pozitív ionok)
Ca 54Mg 29Na+K 17
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 66SO₄ 24Cl 10
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
KáliumK5,02 mg/l73. percentilis
NátriumNa13,2 mg/l66. percentilis
KloridCl14,8 mg/l62. percentilis
SzulfátokSO447,2 mg/l58. percentilis
FluoridF0,129 mg/l57. percentilis
MagnéziumMg15,0 mg/l50. percentilis
BikarbonátokHCO3167 mg/l36. percentilis
KalciumCa45,6 mg/l32. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Tápanyagok és szerves szennyezés
AmmóniaNH40,459 mg/l85. percentilis
FoszfátokPO40,379 mg/l74. percentilis
Kémiai oxigénigényChSK4,23 mg/l70. percentilis
NitrátokNO37,92 mg/l62. percentilis
Fémek
Cink-Zn19,7 μg/l86. percentilis
MangánMn108 μg/l81. percentilis
AlumíniumAl201 μg/l79. percentilis
VasalóFe0,234 mg/l79. percentilis
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
ÓlomPb35,6 mg/kg91. percentilis
KadmiumCd0,624 mg/kg89. percentilis
AntimonSb3,60 mg/kg88. percentilis
VanádiumV98,5 mg/kg88. percentilis
Cink-Zn177 mg/kg86. percentilis
HiganyHg0,356 mg/kg85. percentilis
RézCu41,0 mg/kg85. percentilis
ArzénAs14,0 mg/kg85. percentilis
Ón-Sn3,75 mg/kg78. percentilis
BizmutBi0,330 mg/kg78. percentilis
KobaltCo10,6 mg/kg77. percentilis
MolibdénMo0,402 mg/kg55. percentilis
SzelénSe0,224 mg/kg44. percentilis
NikkelNi20,7 mg/kg31. percentilis
KrómCr59,7 mg/kg30. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
TitánTi6 111 mg/kg87. percentilis
VasalóFe3,65 %85. percentilis
MangánMn1 257 mg/kg81. percentilis
AlumíniumAl6,73 %81. percentilis
NátriumNa1,05 %77. percentilis
FoszforP1 085 mg/kg75. percentilis
MagnéziumMg1,05 %63. percentilis
KáliumK1,58 %61. percentilis
KalciumCa2,15 %52. percentilis
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
BáriumBa583 mg/kg84. percentilis
IttriumY34,0 mg/kg79. percentilis
StronciumSr173 mg/kg77. percentilis
CériumCe68,5 mg/kg76. percentilis
CirkóniumZr470 mg/kg72. percentilis
RubídiumRb96,3 mg/kg69. percentilis
BerilliumBe1,72 mg/kg69. percentilis
GalliumGa15,3 mg/kg61. percentilis
LítiumLi28,7 mg/kg46. percentilis
BórB55,9 mg/kg36. percentilis
Természetes radioaktivitás és radon
A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
57ngy/h a levegőben
24-124 tartomány nGy/h
Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
közepes
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Területi tevékenység 137CsCS1372 324 Bq/m²78. percentilis
Radonkockázat izopletek által
közepes68%SR 64 %
alacsony32%SR 36 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
Mágneses anomália
-18nT
-483-819 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-16mGal
Maradék +0,7 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
Geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
44 / 80 °C1000 és 2000 m mélységben
35 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 77 mW/m².
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Žiar medence28%SR 6,4 %
Bátovce és Rykynčice depresszió20%SR 4,4 %
Szeplő14%SR 2,8 %
Dubnica depresszió7,9%SR 2,1 %
Zvolen-medence6,9%SR 1,4 %
Szivárgási blokk4,0%SR 0,9 %
más18%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)97–2 050m a.s.l.
Egységek átlagos magassága450m a.s.l.
Átlagos lejtés9,4°
Januári átlaghőmérséklet-3,8°C
Átlagos júliusi hőmérséklet17,9°C
Évi csapadék721mm
Geomorfológiai egységek
Dél-Szlovák medence19%SR 4,6 %
Dunai dombok11%SR 10 %
Revúca Highlands9,5%SR 2,4 %
Štiavnica hegyek8,2%SR 2,2 %
Zvolen-medence8,0%SR 2,0 %
Vepor hegyek7,3%SR 1,8 %
más38%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geomorfológiai területek
Szlovák központi hegyei33%SR 9,1 %
Szlovák Ore-hegység24%SR 10 %
Lučenec–Košice depresszió19%SR 7,6 %
Fatra–Tatra terület12%SR 21 %
Dunai alföld11%SR 18 %
Matra-slanec terület1,1%SR 1,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Éghajlat-földrajzi típusok
merítőiad48%SR 29 %
hegyi klíma34%SR 33 %
alföldi klíma18%SR 38 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
savanyításra érzékeny talajok43%SR 31 %
A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok26%SR 25 %
természetesen savas talajok14%SR 8,5 %
A savasodásra nem érzékeny talajok10%SR 27 %
A savasodásra gyengén érzékeny talajok6,4%SR 5,2 %
A savasodásra nagyon érzékeny talajok0,2%SR 2,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
viszonylag tiszta talaj51%SR 53 %
nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a45%SR 45 %
szennyezett talaj, a kockázati elemek tartalma magasabb, mint a B határértéke3,0%SR 1,3 %
szennyezett talaj, a kockázati elemek tartalma magasabb, mint a C határértéke0,3%SR 0,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
Neogén40%SR 48 %
Neogén vulkáni34%SR 11 %
a Bradl zóna mezozoikuma és a közép-nyugati Kárpátok10%SR 10 %
A közép-nyugati Kárpátok plutonikus kőzetei6,3%SR 3,0 %
A közép-nyugati-karpathai késő paleozoikum3,5%SR 1,9 %
A tatricum és a veporicum kristályos alagsora2,8%SR 1,5 %
más3,0%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
Nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
BáriumBaextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 1 000 μg/lmedián 32,0 μg/l1244 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hron1997, 160 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 370 μg/lmedián 0,500 μg/l1003 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Bla2007, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
StronciumSrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 4 800 μg/lmedián 131 μg/l541 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Čierny potok2005, 700 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 2 270 μg/lmedián 5,00 μg/l1431 minták69 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Stračínsky potok2012, 520 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 500 μg/lmedián 2,50 μg/l1308 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hron1997, 160 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l1324 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hron1997, 160 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 90,0 μg/lmedián 1,00 μg/l1479 minták71 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hronec1993, 660 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 100 μg/lmedián 1,80 μg/l1309 minták39 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hron1997, 160 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 253 μg/lmedián 1,10 μg/l1469 minták30 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: bez mena1992, 340 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,150 μg/l1073 minták61 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hron, 160 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Szilícium-dioxidSiO2extrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 74,8 mg/lmedián 18,3 mg/l1365 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Brništský potok2012, 230 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Magnetit (Fe₃O₄)5197 minta, legfeljebb 4115 szem
Rutil (TiO₂)5111 minta, legfeljebb 1815 szem
Ilmenit (FeTiO₃)5103 minta, legfeljebb 4475 szem
Pirit (FeS₂)3653 minta, legfeljebb 4750 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3513 minta, legfeljebb 4429 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2855 minta, legfeljebb 4115 szem
Anatas (TiO₂)2853 minta, legfeljebb 3250 szem
Vörösvasérc (Fe₂O₃)2792 minta, legfeljebb 4720 szem
Scheelit (CaWO₄)2359 minta, legfeljebb 1115 szem
Barit (BaSO₄)1949 minta, legfeljebb 1815 szem
Szfalerit (ZnS)825 minta, legfeljebb 599 szem
Arany (Au)776 minta, legfeljebb 112 szem
Cinabarit (HgS)703 minta, legfeljebb 4115 szem
Kalkopirit (CuFeS₂)522 minta, legfeljebb 500 szem
Arzenopirit (FeAsS)172 minta, legfeljebb 100 szem
Kasiterit (SnO₂)159 minta, legfeljebb 100 szem
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)156 minta, legfeljebb 353 szem
Realgár (AsS)99 minta, legfeljebb 55 szem
Galenit (PbS)55 minta, legfeljebb 55 szem
Antimonit (Sb₂S₃)42 minta, legfeljebb 42 szem
Auripigment (As₂S₃)28 minta, legfeljebb 55 szem
Wolframit ((Fe,Mn)WO₄)23 minta, legfeljebb 16 szem
Markazit (FeS₂)19 minta, legfeljebb 250 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
276c
5 szem
10 m
46b
1 szem
10 m
148c
3 szem
10 m
304/C
1 szem
10 m
232a
1 szem
10 m
358g
2 szem
20 m
189d
1 szem
20 m
380c
8 szem
20 m
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Cirkónium (ZrSiO₄)6289 minta, legfeljebb 4115 szem
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)5895 minta, legfeljebb 4665 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)4799 minta, legfeljebb 4900 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4755 minta, legfeljebb 2950 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4547 minta, legfeljebb 4500 szem
Turmalin (összetett boroszilikát)3523 minta, legfeljebb 2000 szem
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3487 minta, legfeljebb 4729 szem
Titanit (CaTiSiO₅)2889 minta, legfeljebb 2179 szem
Korund (Al₂O₃)1712 minta, legfeljebb 2850 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))320 minta, legfeljebb 1115 szem
Sillimanit (Al₂SiO₅)207 minta, legfeljebb 850 szem
Kyanit (Al₂SiO₅)85 minta, legfeljebb 450 szem
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)63 minta, legfeljebb 4000 szem
Andaluzit (Al₂SiO₅)34 minta, legfeljebb 800 szem
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Vegyi víztípusok a közelben
Ca-Mg-HCO3588×
Ca-HCO3450×
Ca-Mg-SO4-HCO3157×
Ca-SO4-HCO391×
Ca-Mg-HCO3-SO480×
Mg-Ca-HCO352×
Ca-HCO3-SO437×
Ca-Mg-Cl-HCO321×
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
osztály A550×
osztály H299×
osztály B277×
osztály F196×
osztály D196×
osztály E175×
osztály C94×
osztály G56×
Fémek a talajvízben
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 327 μg/lmedián 0,250 μg/l3592 minták61 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 740 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 270 μg/lmedián 0,500 μg/l3592 minták69 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Cink-Znextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 373 000 μg/lmedián 13,0 μg/l3592 minták20 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 220 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 677 μg/lmedián 2,00 μg/l3592 minták38 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 530 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 36,0 μg/lmedián 0,500 μg/l3592 minták72 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 172 μg/lmedián 0,800 μg/l3592 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 220 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 720 μg/lmedián 0,100 μg/l3592 minták74 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 21,4 mg/lmedián 0,00500 mg/l3592 minták55 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: štôlňa1994, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 901 μg/lmedián 0,250 μg/l3592 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 888 μg/lmedián 0,500 μg/l3592 minták65 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 5,10 μg/lmedián 0,100 μg/l3592 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 490 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l1719 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Radon vizekben
A helyszín típusa
Minták
Legmagasabb radon
Középső
jól
494
126 Bq/l
7,72 Bq/l
patak, folyó
59
8,67 Bq/l
2,30 Bq/l
forrás
772
506 Bq/l
13,0 Bq/l
fejlett rugó
251
450 Bq/l
24,4 Bq/l
vízforrás egyéni ellátáshoz
97
532 Bq/l
13,9 Bq/l
közellátásra szánt vízforrás
90
121 Bq/l
12,6 Bq/l
szabadon folyó fúrólyuk
31
88,8 Bq/l
12,6 Bq/l
ásványrugó
59
818 Bq/l
20,9 Bq/l
szabadon folyó fúrólyuk termikus és ásványvízzel
20
244 Bq/l
10,0 Bq/l
rezervoár
4
17,0 Bq/l
2,88 Bq/l
egyéb
5
8,00 Bq/l
1,60 Bq/l
kiáramlás egy működő bányából
18
51,4 Bq/l
6,65 Bq/l
Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená
50 m
Obyce
építőkő
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená
70 m
Jastrabá – lom Legio
építőkő
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – bez organizácie
80 m
Kalnica II
kavicsos homok és homok
Aláaknázott betét – ViOn, a.s.
80 m
Klastava
építőkő
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená
90 m
Klastava
építőkő
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená
90 m
Rozsnyó – Strieborná žila
ezüstércek
Aláaknázott betét – GEMER-ORR, s.r.o.
100 m
Ľuboriečka
barnaszén
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
110 m
Lieskovec
bentonit
Aláaknázott betét – ENVIGEO, a.s.
110 m
Ľuboriečka
barnaszén
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
110 m
Lieskovec
bentonit
Aláaknázott betét – ENVIGEO, a.s.
120 m
Voznica – zemník, lokalita Z1
építőkő
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – bez organizácie
120 m
Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény
Érctípus
Fémek
Faj
A vízből
Trangoška
Vasércek
Fe
ásványi jelenség
40 m
Harmanec
Aranyércek
Au
betét előfordulása
50 m
Kopráš – tunel
Pirit
pirit, pirrhotit
ásványi jelenség
50 m
Brusno – Peklo
Rézércek
Cu
ásványi jelenség
70 m
Hontianske Nemce
Aranyércek
Au
ásványi jelenség
70 m
Jasenie-Jasenský potok
Aranyércek
Au
ásványi jelenség
70 m
Hodruša – Amália a Rozália žily – sever
Többfémből készült ércek
Cu, Pb, Zn
kisbetét
80 m
Meliata
Vasércek
Fe
ásványi jelenség
100 m
Lubeník, Amag
Magnezit
magnezit
kisbetét
110 m
Ploské, Ploské-Latinák
Magnezit
magnezit
kisbetét
120 m
Fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
19 846 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 4419 hidrogeológiai és 15427 egyéb; archív jelentés számával: 19789.
Fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m6505×
10–30 m5938×
30–100 m3177×
100–300 m2165×
több mint 300 m883×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
Archív jelentés
A vízből
Slavec
szerkezeti fúrás közönséges vízzel
507,6 m
78665 125Bb82.pdf
10 m
ATM-218
környezet
–
99453
10 m
R-12C
hidrogeológiai
507,6 m
78665
10 m
Hronský Beňadik
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
9,4 m
4932 122Cc1.pdf
10 m
Senné
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
160,0 m
74947 135Bb25.pdf
10 m
Poltár
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
20,0 m
22014 124Da1.pdf
10 m
Kriváň
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
5,0 m
81483 123Bd32.pdf
10 m
Číž-kúpele
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
110,0 m
14920 137Ba2.pdf
10 m
Kosihy nad Ipľom
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
11,0 m
21967 135Cd3.pdf
10 m
Skerešovo
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
6,0 m
12881 125Ad8.pdf
10 m
ZV-17
mérnök-geológiai
1,6 m
13512
10 m
ZV-10
mérnök-geológiai
0,9 m
13512
10 m
Geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
Fúrás
Hőmérséklet
Hozam
Mélység
Vegyi víz típusa
Használat
A vízből
Sklené Teplice
39 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
használatban
40 m
Sklené Teplice
38 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
felhasználatlan
50 m
Sklené Teplice – ST-1
52 °C
22,3 l/s
69,7 m
Ca-SO4
használatban
60 m
Dudince – HVD-1
28 °C
1,2 l/s
85 m
Ca-HCO3
felhasználatlan
70 m
Sklené Teplice
49 °C
0,1 l/s
2,5 m
Ca-SO4
felhasználatlan
70 m
Sielnica – BO-9
29 °C
5,5 l/s
353 m
felhasználatlan
110 m
Dudince – S-4
28 °C
2,6 l/s
70,33 m
Ca-HCO3
felhasználatlan
110 m
Dudince – S-3
27 °C
6,2 l/s
60,65 m
Ca-HCO3
használatban
120 m
Sklené Teplice
48 °C
0,2 l/s
–
Ca-SO4
felhasználatlan
130 m
Zselíz – HGŽ-1
18 °C
–
350 m
Na-Ca-HCO3
felhasználatlan
140 m
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória a1
ásványvíz
< 15
< 5
26
50 m
kategória b1
ásványvíz
15-22
< 5
7
80 m
KD-1
geotermikus víz
22 – 38
< 5
1
100 m
kategória c1
ásványvíz
23-38
< 5
4
100 m
HVP-1, HG-18
geotermikus víz
15 – 22
5 – 15
1
110 m
kategória d1
ásványvíz
39-55
< 5
2
110 m
kategória Dolná Strehová
termálfürdő
–
–
1
130 m
H-1
geotermikus víz
15 – 22
< 5
1
150 m
LKŠ-1,2
geotermikus víz
22 – 38
5 – 15
1
160 m
MEL-1
geotermikus víz
55 – 80
< 5
1
170 m
Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
Környezeti terhek
Helyszín
Tevékenység
Anyag
Osztályozás
A vízből
Breznóbánya – rušňové depo, Cargo a.s.
SK200280FK
70 m
Besztercebánya – Uľanka – areál Chemika a.s.
SK200280FK
80 m
Utekáč – bývalé sklárne Clara
SK200280FK
90 m
Magnezitovce – pesticídny sklad
SK200280FK
100 m
Hriňová – ZŤS Hriňová
SK200280FK
130 m
Hnúšťa – areál bývalých SLZ
SK200280FK
150 m
Breznóbánya – ŽSR Breznóbánya
SK200280FK
150 m
Rykynčice – sklad starých agrochemikálií
SK200260FP
150 m
Zólyom – armádne objekty
SK1000700P
150 m
Závadka nad Hronom – areál Poľnospol Plus
SK200280FK
160 m
Hulladéklerakók
Szemétlerakó
Terület
Éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
pri dolnom moste – Červeňany
20 m²
1980
–
10 m
Horné Strháre – pri moste – Horné Strháre
20 m²
1980
–
20 m
Otročok
–
–
–
20 m
Dražice
500 m²
–
–
30 m
oproti predajne AVIA – Dolné Plachtince
20 m²
1980
–
30 m
Žemberovce – JRD – Horné Žemberovce
1 500 m²
1980
–
30 m
Gemerská Hôrka
1 500 m²
–
–
30 m
pri Starej rieke – Horné Strháre
20 m²
1980
–
40 m
Antropogén üledékek
Helyszín
Lerakott hulladék
A vízből
Uzovská Panica – Blh-alatt
Szilárd települési hulladék a Rimavská Sobota kerületből
20 m
Uzovská Panica – DP-híd
Szilárd települési hulladék a Rimavská Sobota kerületből
30 m
Uzovská Panica – DP-výtok
Szilárd települési hulladék a Rimavská Sobota kerületből
30 m
Uzovská Panica – DP-Blh
Szilárd települési hulladék a Rimavská Sobota kerületből
40 m
Uzovská Panica – DP-100 po
Szilárd települési hulladék a Rimavská Sobota kerületből
60 m
Uzovská Panica – DP-50 felett
Szilárd települési hulladék a Rimavská Sobota kerületből
80 m
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Földcsuszamlások1483×
Mezők blokkolása180×
Zárt repedések78×
Aláásott földcsuszamlások30×
Szirtes zuhanás28×
A kőzettömeg szakadása és lazulása28×
Lejtőáramlások18×
Mezők blokkolása + földcsuszamlások14×
Tevékenységi fok
Stabilizovaný867×
Potenciálny855×
Aktívny133×
Stabilizált és potenciális formákkal6×
Potenciális és aktív formákkal6×
Odstránený2×
Jelenlegi állapot
SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova495×
Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel255×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S154×
Nem kellően dokumentált150×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick110×
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Zóna és távolság. A távolságot a vízvonaltól a nyilvántartásban szereplő pontig mérik (területeknél azok középpontjáig), tízméteres pontossággal. A számok csak a sávra vonatkoznak, nem a teljes területre (Szlovákia).
Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.