Horgászvíz határai: Čiastkové povodie Bebravy od ústia pri obci Praznovce po cestný most v obci Livina, potok Hydina od ústia do rieky Bebrava po cestný most Ostratice – Žabokreky. A pontszám, a nap legjobb időszaka, és ami felfelé vagy lefelé húzza Adatok betöltése… Vízállás, hőmérséklet, modellezett vízhozam és esés Adatok betöltése… Lassú vízfolyás Alföldi folyó nyugodt sodrással, a partoknál sekélyesekkel és a kanyarokban mélyebb gödrökkel. Óráról órára, légnyomás és a következő napok Adatok betöltése… Hol van most a nap és a hold, és mikor jönnek a nap legjobb időszakai Húzza végig a tengelyen, hogy lássa, hol lesz a nap és a hold. A nap 9 óra 33 percig tart. Telihold: nov. 24. körül, újhold: nov. 9. körül. A szolunáris elmélet tudományosan nem igazolt, kiegészítésként kezeljük. Az aranyóra a napkelte és napnyugta körüli időszak, amikor a halak gyakran kapnak. A víz lefutása, vízparti helyek, jelleg és alapadatok A vonal a horgászvíz nyomvonalát mutatja a Rybárske revíry 2026 adatai alapján. A megközelítési pontokat és a pontos határokat a helyszínen ellenőrizze. Gyorsan felmelegszik és lehűl. A halak óvatosak; a csendes megközelítés és a finom szerelék segít. Jól oxigenizált víz és bőséges táplálék (vízi rovarok lárvái). A pénzespér- és márnaszintre jellemző, a kavicspadok sok halnak ívóhelyként is szolgálnak. Sekélyebb szakaszok kevesebb búvóhellyel. A síkvidéki vízfolyásokban iszapos szakaszokkal váltakoznak; a halak a partok, gyökerek és akadályok közelében tartózkodnak. Lassú síkvidéki vizek és pontyos horgászvizek. Aziszap táplálékot rejt, nyáron azonban a fenék közelében kevesebb lehet az oxigén, és a csalik belesüllyednek. Enyhe kanyarulatok: egy szakaszon mélyebb gödrök és sekélyebb zátonyok is találhatók. A víz nyáron gyorsan felmelegszik, jobban fejlődnek itt a vízinövények és az algák. Délben a halak mélyebb helyekre húzódnak. Vízparton nő, a gyökerek megerősítik a partot és búvóhelyeket képeznek a felszín alatt. Az ágak a víz fölé hajolnak, árnyékot és rovarokat adnak. Patak- és folyópartok jellemző fája. A sűrű gyökérzet alámosott partokat és búvóhelyeket hoz létre, a lomb gyorsan lebomlik. A halak szabadon mozoghatnak a vízfolyáson, a szakasz átjárhatóbb. A magyarázat általános jellegű, az adatokban szereplő horgászvíz-leíráson és a szokásos horgászgyakorlaton alapul. A tényleges helyszíni viszonyok eltérhetnek; horgászat előtt ellenőrizze őket. A vízfolyástól számított 3 km-en belüli helyek láthatók. Tilalmi idő, horgászati idő, minimális méretek és napi limit. Tájékoztató jellegű: ellenőrizze őket a horgászvíz horgászrendjében márc. 15. – máj. 31. minden hal kifogása tilosezen az időszakon kívül A tilalom nem érvényes máj. 1. – máj. 31. horgászversenyeken (§ 13, 3 bek.). Nem vonatkozik a vízfolyásnak minősülő pontyos vizekre sem (kivéve a víztározókat, vak-, holt- és lefűződött ágakat), sem az egyéb vízfelületekre (§ 13, 5 bek.). A horgászvíz horgászrendjében ellenőrizze, melyik esetbe tartozik az Ön horgászvize. Az egyes fajok tilalmi ideje (alább) ettől a tilalmi időtől függetlenül érvényes. Csak a tilalmi időn kívül érvényes. Ezeken az órákon kívül a horgászat tilos (a törvény 14. § b) pontja). január–április, november, december6.00 – 21.00 h Máj4.00 – 24.00 h júniustól októberig0.00 – 24.00 h A táblázatból hiányzó hónapok a tilalmi időbe esnek. A novemberi és decemberi időszak a pisztrángos és pénzespéres vizeken a galócahorgászatra vonatkozó kivétellel függ össze (a törvény 13. § 4. bek.); hogy ilyenkor mire szabad horgászni, ellenőrizze a horgászrendben. Határvizeken az engedélyben vagy a horgászrendben szereplő időszak érvényes (a rendelet 11. § 2. bek.). Az éjszakai horgászatot a törvény két olyan megfogalmazással szabályozza, amelyek első látásra ellentmondanak egymásnak, ezért erről mindig tájékozódjon a horgászvíz horgászrendjéből vagy a halőrnél. Ez egy összefoglaló. A csalik, horgok és etetőanyagok tekintetében olvassa el a horgászvíz horgászrendjét is, mert a hasznosító szigoríthat a feltételeken. A kék és a zöld csoport nem kombinálható. A limit naponta érvényes, több horgászvízen történő horgászat esetén is, és elérésekor az adott napra a horgászat véget ér. A fajcsoportok az SRZ 2026. januári értelmezésén alapulnak, nem közvetlenül a paragrafus szövegén. A horgászvíz hasznosítója az engedélyben alacsonyabb limitet is meghatározhat, ilyenkor a szigorúbb érvényes. Ebben az időszakban a fajra tilos horgászni, még akkor is, ha a víztípus egyébként engedélyezi a horgászatot. A minden halra vonatkozó tilalmi időtől függetlenül érvényes. Egyes fajok egész évben védettek (például bucó, ingolák, küllők, csíkok, maréna, kárpáti márna, garda), és kifogásuk mindig tilos. A fajok teljes listája A horgásztörvény szabályról szabályra útmutatóban található. A legkisebb testhossz, amelytől a hal megtartható. A horgászvíz kezelője emelheti a méretet, az érvényes értéket az engedélyben és a horgászrendben keresse. A teljes testhosszt a fej elülső végétől a farokúszó leghosszabb sugarának végéig kell mérni (12. § 4. bek.). Nincs minimális méret például a kurtagöbhal, az ezüstkárász, a sügér, a bodorka, a kövi csík (slíž severný) és az inváziós fajok esetében. Állapot 2026. nov. 6.-i dátummal: a halászatról szóló 216/2018 Z. z. sz. törvény (hatályos szöveg: 2022. jan. 1.-től) és a(z) 381/2018 Z. z. sz. rendelet (hatályos szöveg: 2019. jan. 1.-től); újabb szövegváltozatot nem találtunk. A jogszabály változhat; a hatályos szöveg megtalálható a Slov-Lex (törvény) és a Slov-Lex (rendelet) oldalon. V pondelok 2.11.2026 bude v dopoludnajších hodinách nasadený pstruh dúhový (PD2) v celkovom množstve 400 kg do BVN Partizánske Báger. Primárne je určený pre preteky Prívlač-muška (7.11. sobota) a následne ako… V termíne od stredy 21.10.2026 do soboty 07.11.2026 (vrátane) platí na BVN Partizánske Bager, štrkovisku v Žabokrekoch, VN Veľké Uherce a OR Nedanovce všeobecný zákaz lovu rýb z dôvodu jesennej násady kapra… Dňa 21.10.2026 (streda) bude na revíroch MsO SRZ Partizánske vykonaná jesenná násada kaprom K3, v celkovom objeme 7500 kg s nasledovným rozdelením: Veľké Uherce 3000 kg Žabokreky 2300 kg Bager 1500 kg… MIESTO: BVN Partizánske (Bager)DÁTUM: 07.11.2026 (sobota)ŠTARTOVNÉ: 15 EUR Platba v hotovosti na mieste alebo prevodom na účet IBAN: SK69 7500 0000 0040 3118 3004 variabilný symbol: 07112026, správa pre… MsO SRZ Partizánske pre svojich členov/ky týmto uvádza do platnosti dočasný online webový nástroj, pomocou ktorého si môžu elektronicky overiť základné údaje, evidované v databáze eSRZ (primárne ID a mobil).… Legközelebbi horgászvizek ugyanabban a vízgyűjtőben A(z) 3D terepmodell betöltése… Vízminőség, vízgyűjtő, mederfenék, halak, vízi rovarok, vadon élő állatok és veszélyek nyílt adatbázisokból. A vadállatok és veszélyek kivételével az aktivitási pontszámba is beleszámítanak. 15 tényezőt értékeltünk, ebből 3 módosítja a pontszámot. A módosítások −14 és +12 pont között mozognak, hogy ne nyomják el az időjárást és a vízhőmérsékletet. Beleszámítanak a pontszámba, a rangsorba és a szűrőkbe is. Podlužany hely a(z) Bebrava vízfolyáson, 14 km-re a horgászvíztől, a szabvány nem teljesült 2 / 4 évben (2022–2025); 2023-ban: oktil-fenol, benzo(ghi)perilén, fluorantén A vízfolyás legközelebbi SHMÚ-megfigyelőhelye csak olyan mutatókban nem teljesíti a határértéket, amelyek nem számítanak bele a pontszámba: a PAH-okat (benzo(a)pirén és hasonlók) a rendkívül alacsony határérték miatt a vízfolyások többsége túllépi, a sók, a vas vagy a mangán pedig gyakran természetes eredetűek. A mutatókat a horgászvíz részletezésében találja. A legközelebbi SHMÚ-megfigyelőhely ugyanazon a vízfolyáson: nem teljesült vízminőségi határértékek 2022 és 2025 között (az újabb évek nagyobb súllyal számítanak). Az oxigénhiány és a szerves szennyezés közvetlenül gyengíti a halakat (Davis 1975), az ammóniumionok és a nitritek mérgezőek, a tápanyagok pedig táplálják az algákat. Nem igazolt, hogy a határérték-túllépés pontosan mennyivel csökkenti a kapást, ezért ez horgászgyakorlat és óvatosság kérdése. A romlás legfeljebb 5 pont, és csak lefelé módosít: amit az SHMÚ nem közöl, az nem a tisztaság bizonyítéka. A benzo(a)pirén és más PAH-ok nem számítanak bele a pontszámba, mert rendkívül alacsony határértéküket a vízfolyások többsége túllépi. Források: SHMÚ, felszíni vizek; 269/2010. sz. SZK-kormányrendelet; Davis 1975 nitrátok általában 10,7 mg/l (szabvány 50), ammónium a szabvány felett 1 / 8 állomáson A felszín alatti víz alaplefolyásként jut a vízfolyásokba, és a földekről, valamint szennyvízből származó nitrogént szállít. A nitrátok táplálják az algákat és hozzájárulnak az éjszakai oxigénzuhanáshoz, a nitritek pedig mérgezőek a halakra. A nitritek és ammóniumionok a mély felszín alatti vízben természetesek is lehetnek, ezért értük legfeljebb egy pont jár. Az adatok megbízhatósága 100 % (8 állomás 10 km-en belül, a legközelebbi 0,5 km, 2025. évi adatok), a módosítás teljes egészében beszámításra került. A felszín alatti víz alaplefolyásként jut a vízfolyásokba. A 10 km-en belüli állomások jellemző nitrátértéke (25 mg/l-től mérsékelt, 50 mg/l-től – ami az ivóvíz-határérték – jelentős) mutatja, mennyi nitrogént hoz a víz: táplálja az algákat és hozzájárul az éjszakai oxigénzuhanáshoz (Camargo és mtsai. 2005). A határérték feletti nitrit és ammónium bármely állomáson egy pontot ad hozzá, mert a nitrit mérgező a halakra (Lewis és Morris 1986); mély felszín alatti vízben természetes is lehet, ezért csak egy pont. A módosítást megszorozzuk az adatok megbízhatóságával. Források: SHMÚ, felszín alatti vizek; Camargo és mtsai. 2005; Lewis és Morris 1986 Szennyvíztisztító Chynorany, 0,7 km: nem felel meg a követelményeknek (KOI) Az olyan szennyvíztisztító, amely nem felel meg a(z) 91/271/EGK irányelv követelményeinek vagy túlterhelt, több tápanyagot és szerves anyagot juttathat a vízfolyásba. A szennyvíztisztítónak nem kell a horgászvíz felett feküdnie (a vízfolyást nem értékeljük), ezért a súlya csekély. Tisztítómű a horgászvíztől 2 km-en belül, amely nem felel meg a 91/271/EGK irányelv követelményeinek, vagy a kapacitás 100%-a felett túlterhelt. A tisztítóműnek nem kell a horgászvíz felett elhelyezkednie, ezért a súly csak −1 és −2 pont közötti. Források: 91/271/EG irányelv Ezekhez a tényezőkhöz hiányoznak az adatok, vagy a szokásos tartományban vannak: A szabályok tájékoztató jellegűek, horgászgyakorlaton és tudományos vizsgálatokon alapulnak; minden tényezőnél látható, mennyire megalapozott. Az időjárás, a légnyomás és a vízhőmérséklet nagyobb hatással van a pontszámra, mint ezek az adatok. Policiklusos aromás szénhidrogének. A benzo(a)pirén határértéke rendkívül alacsony (0,17 ng/l), ezért a legtöbb vízfolyás meghaladja; fő forrása az égés és a légköri ülepedés. Az adatok az SHMÚ évkönyveiből származnak (felszíni vizek, 2022–2025). Az évkönyv a határértéket nem teljesítő helyeket sorolja fel; a hiányzó hely nem számít tisztának. A távolságot és a vízfolyás nevének egyezését mi határozzuk meg, ezért a hozzárendelés tájékoztató jellegű. 2025 évben túllépve: Mért értékek, 2025. év, 2025. szept. 24. mintavétel (2 mintavétel, minden egyes atanyagnál az év legmagasabb értéke): 2025 évben túllépve: Mért értékek, 2025. év, 2025. szept. 24. mintavétel (2 mintavétel, minden egyes atanyagnál az év legmagasabb értéke): 2025 évben túllépve: Mért értékek, 2025. év, 2025. szept. 24. mintavétel (2 mintavétel, minden egyes atanyagnál az év legmagasabb értéke): Utoljára 2020 évben volt túllépve: Mért értékek, 2025. év, 2025. szept. 23. mintavétel (2 mintavétel, minden egyes atanyagnál az év legmagasabb értéke): Utoljára 2021 évben volt túllépve: Mért értékek, 2025. év, mintavétel: 2025. jún. 18.: 2025 évben túllépve: Mért értékek, 2025. év, 2025. szept. 24. mintavétel (2 mintavétel, minden egyes atanyagnál az év legmagasabb értéke): 2025 évben túllépve: Mért értékek, 2025. év, 2025. szept. 23. mintavétel (2 mintavétel, minden egyes atanyagnál az év legmagasabb értéke): 2025 évben túllépve: Mért értékek, 2025. év, 2025. szept. 23. mintavétel (2 mintavétel, minden egyes atanyagnál az év legmagasabb értéke): A felszín alatti víz alaplefolyásként jut a vízfolyásokba, ezért a kapcsolat a horgászvíz vízfolyásával csak közvetett. A természetes anyagok (vas, mangán, szulfátok, vezetőképesség) nem számítanak bele az évkönyv alapú értékelésbe. Az adatok az SHMÚ évkönyveiből származnak (talajvíz, 2017–2025). Nem teljesíti: KOI Megadott ok: gyenge tisztítási teljesítmény, elavultság Tisztítók 2 km-en belül a horgászvíztől. A tisztítótelepnek nem kell a horgászvíz felett feküdnie, a vízfolyást nem vizsgáljuk nála. A terhelés a kibocsátott szennyezés és a szennyvíztisztító kapacitásának aránya (LE = lakosegyenérték). Vízfolyás a HydroRIVERS adatbázisból párosítva a horgászvízzel, vonaleltérés kb. 390 m Az adatok egy globális adatbázisból származnak, amely durvább felbontású (tíz méter nagyságrendű), ezért kisvizeknél csak tájékoztató jellegűek. A mélység és a térfogat modellátlagok. Eső után a víz gyorsan zavarossá válik, és a halak inkább szaglás alapján keresik a táplálékot. A geológiai térkép szerint: fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív horských potokov, holocén A horgászvíz leírása szerint a fenék: kavics, homok, finomszemcsés, iszapos; a geológiai térkép mást mutat, a horgászvíz leírása pontosabb. A térkép az alapkőzet geológiáját mutatja, nem a pontos mederfeneket a helyszínen. A tényleges mederanyag eltérő lehet, különösen ott, ahol üledék rakódott le. Jellemző érték a horgászvíztől számított 10 km-en belüli 8 talajvízállomás adatai alapján (a legközelebbi 0,5 km-re), 2025-es mérés. A közelebbi állomások nagyobb súllyal számítanak. Ez a horgászvíz közelében lévő talajvíz, nem pedig magában a vízfolyásban végzett mérés. A határérték az SHMÚ által az adott mutatóra (ivóvízre) megadott limit; a határértékkel megegyező érték az SHMÚ-hoz hasonlóan túllépésnek számít. A „valahol határérték felett” címke azt jelenti, hogy a jellemző érték a határérték alatt van, de legalább egy állomás meghaladja azt; hogy melyik, az a csempén látható. A halak egyes anyagokra érzékenyebbek, mint az emberek. 0,005mg/l valahol a norma felett Standard: 0,5 mg/l. Tartomány: 0,005 – 1,75 mg/l, 8 állomás. A norma felett: 1 a 8-ből (Zabokreky nad Nitrou, 1,9 km-re a horgászvíztől). 0,02mg/l mélyen a határérték alatt Határérték 0,5 mg/l. Tartomány 0,005–0,26 mg/l, 8 állomás. 10,7mg/l valahol a norma felett Standard: 50 mg/l. Tartomány: 0,5 – 74 mg/l, 8 állomás. A norma felett: 1 a 8-ből (Nedanovce, 4,3 km-re a horgászvíztől). 1,63mg/l kevés oxigén Jelzés a számlapon: 9 mg/l, iránymutatás a salmonidák vizeihez. Tartomány: 0,05 – 7,89 mg/l, 8 állomás. 12°C melegebb Tartomány: 11,6 – 16,7 °C, 8 állomás. 7,14 halak számára megfelelő Tartomány: 6,96 – 7,39, 8 állomás. 5,34mmol/l kemény Tartomány: 3,4 – 5,65 mmol/l, 8 állomás. 0,028mg/l valahol a norma felett Standard: 0,2 mg/l. Tartomány: 0,001 – 1,83 mg/l, 8 állomás. A norma felett: 2 a 8-ből (legmagasabb: Zabokreky nad Nitrou, 1,9 km-re a horgászvíztől). 0,29mg/l a norma felett Standard: 0,05 mg/l. Tartomány: 0,001 – 0,88 mg/l, 8 állomás. A norma felett: 5 a 8-ből (legmagasabb: Zabokreky nad Nitrou, 1,9 km-re a horgászvíztől). 60,7mg/l határérték alatt Határérték 250 mg/l. Tartomány 2,6–102 mg/l, 8 állomás. 81,5mg/l határérték alatt Határérték 250 mg/l. Tartomány 39,3–143 mg/l, 8 állomás. 98,7mS/m közel a határértékhez Standard: 125 mS/m. Tartomány: 61,9 – 109 mS/m, 8 állomás. 17A norma %-a határérték alatt Legmagasabb: Arzén 4,4 µg/l (a normál 44 %-a, 1,9 km-re a horgászvíztől). 8 állomás. 70A norma %-a közel a határértékhez Legmagasabb: dezizopropil-atrazin 0,07 µg/l (a szabvány 70%-a, 5,8 km-re a horgászvíztől). 1 állomás. 8A norma %-a határérték alatt Legmagasabb: PCE (tetraklóretén) és TCE (triklóretén) összege 0,8 µg/l (a normál 8 %-a, 2,6 km-re a horgászvíztől). 2 állomás. 0A norma %-a nem mutatható ki A meghatározási határ alatt: az e csoportba tartozó anyagokat nem mutatták ki a mintákban. 3 állomás. Források A víz környékén megfigyelt vagy feljegyzett fajok. A vadon élő állatok, növények és veszélyek nem számítanak bele a feltételek pontszámába, csak tájékoztató jellegűek. A faj neve a saját oldalára vezet. Olyan rovarok, amelyek lárvái sok faj esetében kavicsokból, homokból vagy növényi részekből védőtokot építenek maguknak. A leggyakoribb réce; szinte minden parti növényzettel rendelkező víznél fészkel. A sekélyben áll, és kishalakra les. A tavak és lassú patakok partjain könnyen megfigyelhető. Nagy fehér vízimadár, amely lassú vizek, tározók és benőtt tavak mellett fészkel. Kis madár, amely kishalakra csap le a vízbe merülve. Tiszta patakok meredek partjaiban fészkel. Búvárkodó vízi madár, a fején bóbitával. Kisebb halakra és rovarokra vadászik, úszó fészekben fészkel a nádasban. Ragadozó rovar. A lárvák néhány hónaptól több évig a víz alatt élnek, a kifejlett szitakötők a víz feletti levegőben vadásznak. Fekete, sárga foltokkal. Lombhullató erdőkben él tiszta hegyi patakok mellett; a lárvák a patakban fejlődnek. A legnagyobb őshonos varangy. Tavasszal a vízhez vándorol ívni. Ártalmatlan kígyó, tarkóján két sárga folttal. Jól úszik, békákra, halakra és gőtékre vadászik. Növényevő, amely gátakkal és építményeivel megváltoztatja a patakot és a partokat. Védett. Sekélyeket és mélyedéseket hoz létre, ahol a halak és rovarok jól érzik magukat. Észak-amerikai rágcsáló, amely jól úszik, és parti növényekkel táplálkozik. Üregeket váj a partokba. Kelet-ázsiai invazív lágyszárú növény, amely akár három méter magas, sűrű állományokat alkot. Magas fű, amely a tavak és partok mentén kiterjedt nádasokat alkot. A Himalájából származó invazív növény, amely akár két méter magas is lehet, rózsaszín virágokkal. Benövi a vízfolyások partjait. Magas, sárga virágú mocsári növény, amely nedves partokon nő. Élettere Szlovákia északi és középső részének hegyvidéki erdeiben van. A víz mellett halra vadászik és iszik. Hogyan védekezzen: A hegyi horgászvizeken mozogjon zajosan, ne hagyjon a sátor közelében halat, belsőséget vagy etetőanyag-maradékot, az élelmet pedig az alvóhelytől távol tárolja. Ha medvét lát, ne fusson el, beszéljen nyugodtan, és lassan hátráljon. Soha ne közelítse meg a bocsokat. Kullancsencephalitist és Lyme-kórt terjeszt. A magas fűben és a parti növényzetben leselkedik. Hogyan védekezzen: Tavasztól őszig horgászat után vizsgálja át magát, használjon riasztószert, és a hosszú nadrágot tűrje a zokniba. A kullancsot mielőbb távolítsa el csipesszel. Az agyvelőgyulladás ellen létezik védőoltás. Invazív növény, amely a patakpartokon és nedves réteken nő. Nedve napfényben égési sérüléseket okoz a bőrön. Hogyan védekezzen: Ne érintse meg, és ne menjen át a növényzeten. Ha a nedve a bőrre kerül, mossa le szappanos vízzel, és védje a területet a naptól. Nagyobb égési sérülés esetén forduljon orvoshoz. Nagy szúró legyek. Forró, szélcsendes napokon a legaktívabbak a víz mellett és réteken. Hogyan védekezzen: Fájdalmasan csípnek, különösen nyáron a déli órákban. Segít a világos, hosszú ujjú ruházat és a riasztószer. Dagonyázni és inni jön a vízhez, főleg alkonyatkor és éjjel. Hogyan védekezzen: A malacos vaddisznókoca agresszív lehet. Tartson távolságot, ne éjszakázzon vadcsapáson, és ne hagyjon ételmaradékot a vízparton. Vadon élő állatok, növények és veszélyek: a feljegyzések megfigyelésekből származnak, és azt is tükrözik, merre járnak a megfigyelők; nem sűrűségmérések, és nem jelentik a találkozás bizonyosságát. Körülbelül 35 × 55 km-es környékre vonatkoznak. Alapkőzet, vízfolyás és források a térképen, helyszíni értékek, geomágneses aktivitás és földrengések. Ez környezeti információ; a pontszámba csak a megbízhatósági szinttel jelölt kisebb hipotézisek (törések és kőzetek, geomágneses vihar) számítanak bele. Az alapkőzet-térképhez bekapcsolt JavaScript szükséges. Földtani térkép (Szlovákia) 1 : 50 000: felszín alatti kőzetek, a hordalékkavicsoktól és homokoktól az agyagokon át a gránitokig és mészkövekig. Színek az ŠGÚDŠ jelmagyarázata szerint; a térképre kattintva megjelenik az adott pont kőzetének leírása. A horgász számára: A kavicspadok és a köves küszöbök tiszta mederfeneket és élőhelyet biztosítanak a süllőnek, a sügérnek és a márnáknak. Az agyagos és iszapos aljzat megtartja a táplálékot a ponty és a dévérkeszeg számára. A mészkő és a dolomit keményebb, táplálékban gazdagabb vizet eredményez, mint a gránit és a kvarcit. Az alapkőzet radonkockázata (alacsony, közepes, magas). A kőzetek radioaktivitásán és a repedéseken alapul. A térkép az alapkőzetet mutatja, nem a víz radontartalmát. Horgászoknak: A radon a felszín alatti víz természetes nyomjelzője. A magasabb radonkockázatú alapkőzet (gránit, gneisz, tektonikai törések) gyakran olyan hely, ahol a repedésvíz a felszínre tör. A terület (Szlovákia) nagy része „közepes”, ezért főleg a magas kockázat érdekes. Egyenértékű urán a felszíni kőzetekben légi gamma-spektrometriából (ppm). 4 ppm-től az alapkőzet általában emelt radonkockázatúnak számít. Horgászoknak: A magas uránszint gránitra, gneiszre és fekete palára utal, vagyis olyan kőzetekre, amelyekből radon és oldott anyagok jutnak a vízbe. A kapásra nincs közvetlen hatása, de segít értelmezni a terület földtani felépítését. Gamma-sugárzás dózisteljesítménye a levegőben (nGy/h) légi mérésből. Ez az alapkőzet természetes háttérsugárzása, nem szennyezés. Horgászoknak: Magasabb értékek az uránban, tóriumban és káliumban gazdag kőzeteknél (gránit, gneisz, palás flis) fordulnak elő. Kiegészíti az urántérképet; a horgásznak főleg azt mutatja, hol változik az alapkőzet. A Föld mágneses terének anomáliái (ΔT, nT-ban), amelyeket mágneses ásványokat tartalmazó kőzetek, például vulkáni kőzetek, bazaltok vagy amfibolitok okoznak. Horgászoknak: A halak (különösen a lazacfélék és az angolnák) érzékelik a mágneses teret. Nem bizonyított, hogy a helyi anomáliák befolyásolják-e a mozgásukat és a kapást; ezt hipotézisként kezeljük. Kattintson vagy koppintson a térképre az adott hely értékének megtekintéséhez. közepes A legtöbb Szlovákia esetében gyakori. 2,7ppm gyakori A kőzetek tipikus háttérköve. 7,5ppm a kéreg átlaga alatt A kőzetek természetes háttere. 1,31% a kéreg átlaga alatt A kőzetek természetes háttere. 51nGy/h a világátlag körül Az alapkőzet természetes háttere. 6nT a környezet átlaga felett A mágneses tér eltérése a környezet átlagától. Az értékek egyetlen helyre vonatkoznak (a térképen ponttal jelölve), nem pedig az egész vízfolyás vagy vízgyűjtő átlagára. A radon a felszín alatti vizek természetes nyomjelzője; a térkép nem tartalmazza a vízben lévő radont, csak az alapkőzet kockázatát. Jel a számlapon: a felső kéreg átlaga (urán 2,7 ppm, tórium 10,5 ppm, kálium 2,3%; Rudnick és Gao 2003) és a természetes kültéri dózis világátlaga 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). A mutató nem leng ki „jó” vagy „rossz” irányba, csak azt mutatja, hol helyezkedik el az érték. A megemelkedett urán vagy radon csak információ a kőzetről. A kapásra nincs bizonyított jelentősége; segít leolvasni, milyen aljzatból származik a víz. legfeljebb 1 km törés a közelben Tektonikai törés a földtani térképen. 0 nincsenek megjelölve Nincs 1 km-es körzetben. fiatalabb üledékekkel fedett A törések mentén és a forrásoknál a kőzettestekből repedéses talajvíz tör elő. Nyáron hűvösebb, télen melegebb szokott lenni, mint a vízfolyás vize, ezért a horgászok tapasztalatai szerint szélsőséges időjárásban a halak az ilyen helyek közelében tartózkodnak (a megfelelő hőmérséklet nyári és téli szigetei). A friss hasadékvíz azonban kevés oxigént tartalmazhat. Ez a horgászok tapasztalata, nem pedig ezen a revíren mért jelenség. A törések a(z) 1 : 50 000 méretarányú földtani térképből származnak. A források olyan hidrogeológiai térképből származnak, amely csak egyes régiókat fed le, így a nulla nem jelenti azt, hogy ott nincsenek források. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 566 mg/l, tvrdá voda (18,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Ortuť 0,454 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 88. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 52nGy/h dávkový príkon 62. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0 8 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 0,400 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 91. percentil (Bebrava). 611vrtov do 3 km 420 rozborov vody v okolí Z toho 609 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 55°C na ústí vrtu 10 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Topoľčany – Tovarníky – FGTz-1, 4,8 km od vody. 33lokalít do 3 km 2 záťaže, 31 skládok Najbližšia záťaž: Bošany – skládka koželužní I, 1,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 5záznamov do 5 km 5 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 1plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Údaje sú z registrov, máp a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra a hovoria o prostredí okolo vody. Blízkosť banského diela alebo záťaže neznamená, že voda je znečistená. Chémia vody a sedimentov je modelový odhad z interpolovaných máp Geochemického atlasu SR, nie aktuálny monitoring ani meranie v toku. Podrobná geológia a geochémia celého toku: hornina pod vodou, zloženie vody, prvky v sedimentoch, radiácia, geotermálny potenciál, kovy, zlato v sedimente, banské diela, vrty s rozbormi. Hordalék A térkép szerinti uralkodó kőzetcsoport. A völgyben lévő kavicsok, homokok és agyagok a völgyaljzatról árulkodnak, nem a vízgyűjtő kőzetéről. A víz kémiáját főként a hely feletti alapkőzet határozza meg. Egyetlen hely kőzete nem határozza meg az egész víz kémiáját: az a pont feletti egész vízgyűjtő aljzatától függ. Az adat tájékoztató jellegű, nem mérés. Legmagasabb előrejelzett Kp a következő 24 órában: 4,7 (nyugtalan mező). A Kp (0–9) a Föld mágneses terének a napszél okozta ingadozását méri. 5-tól geomágneses viharról beszélünk. A halak, különösen a lazacfélék és az angolnák, érzékelik a mágneses teret. Az azonban nem bizonyított, hogy a kapásuk a Kp-tól függene: ezek horgászok megfigyelései és hipotézisek. Az adat egész Szlovákia területén azonos. Csak erős geomágneses vihar esetén számít bele az aktivitási pontszámba (hipotézis, −1 – −2 pont). A horgásztörténetek szerint a halak (különösen a harcsák és az angolnák) a földrengések előtt nyugtalanul viselkednek, vagy abbahagyják a táplálkozást. Ez nincs megbízhatóan bizonyítva, gyenge rengéseknél pedig véletlen egybeesésről van szó. A Kárpátokból eredő mélyebb rengéseket (például Komárno és Dobrá Voda környékén) az emberek többsége egyáltalán nem érzékeli. A GEOFON-katalógus globális; a(z) Szlovákia környéki gyenge rengések nem feltétlenül szerepelnek benne hiánytalanul. Nem számít bele az aktivitási pontszámba. Adatok: © ŠGÚDŠ (földtani, geofizikai és hidrogeológiai térképek), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (földrengések). A geomágneses tér, a földrengések vagy a radon és a halak kapása közötti összefüggés nincs megbízhatóan bizonyítva, ezért ezek nem számítanak bele az aktivitási pontszámba. Az eljárás a Módszertanban olvasható. Sentinel-2 (optikai) és Sentinel-1 (radar), frissítés nagyjából 6 naponta A vízfolyás keskenyebb, mint a műholdas pixel (10 m). Az értékek ezért a horgászvíz vonala körüli sávból és azokból a pixelekből származnak, ahol a víz keveredik a parttal, így csak közelítő jellegűek, és a partot is mutathatják. A vízfelület területe nem kerül értékelésre egy vízfolyás esetében, és a víz feletti becslések csak ott jelennek meg a képen, ahol a vízfolyás szélesebb, mint egy műholdas pixel. Az utolsó használható kép 42 napos (2026. szept. 26.), mert a horgászvizet felhőborítás fedte. A zöld növényzettel borított terület aránya (növények a felszínen és közvetlenül alatta, nád a parton). A partmenti nádas sávja is beszámításra kerülhet, ezért a kis területeken az értékek magasabbnak tűnhetnek. Sentinel-2, 2026. szept. 26., a terület 100%-a felhőmentes A terület aránya, ahol a műhold jeget vagy havat lát. Az elmúlt 20 napban a legmagasabb 0% volt. A műhold nem tudja megállapítani a jég vastagságát vagy teherbírását. Ennek az adat alapján soha ne lépjen rá a jégre. Sentinel-2, 2026. szept. 26., a terület 100%-a felhőmentes Az adatok 2026. aug. 27. óta vannak tárolva (11 darab 5 napos időszak), a grafikonok mutatják a fejlődésüket. Előzmények letöltése (CSV) Becslések 10–20 m felbontású műholdképek alapján, nem a vízben végzett mérés. Befolyásolják őket a felhők, árnyékok, szél és a partok. Ne használja őket fürdőzésről vagy jégre lépésről való döntéshez. Adatok: Módosított Copernicus Sentinel 2026 adatokat tartalmaz, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Az eljárás a módszertanban van leírva. Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.
Most a víznél
Horgászati feltételekHalaktivitási indexSaját számításunk (0–100): az alapot a vízhőmérséklet adja, amelyet a fény, a zavarosság, az oxigén, az időjárás és más tényezők módosítanak aszerint, mennyire támasztják alá őket kutatások. Minden tényezőnél látható a megbízhatóság és a forrás. Tervezési segédlet, nem kapás-előrejelzés.
Horgászati feltételek
Halaktivitási indexSaját számításunk (0–100): az alapot a vízhőmérséklet adja, amelyet a fény, a zavarosság, az oxigén, az időjárás és más tényezők módosítanak aszerint, mennyire támasztják alá őket kutatások. Minden tényezőnél látható a megbízhatóság és a forrás. Tervezési segédlet, nem kapás-előrejelzés.Víz
Modellált hozam
Modellezett vízhozamA folyó vízmennyiségének (m³/s) becslése a GloFAS modellből, nem mérés. A felbontás kb. 5 km, így kis vízfolyásokon egy közeli nagyobb folyót mutathat.Vízfolyás magassági profilja
Magassági profilHogyan változik a vízfolyás tengerszint feletti magassága lefelé. Digitális domborzatmodellből (tíz méter) számítják, nem vízállásmérésből, ezért tájékoztató jellegű, különösen szűk patakok esetében.Időjárás és előrejelzés
Időjárás és előrejelzés
Égbolt: nap, hold és szolunáris időszakokSzolunáris időszakokA Hold állásából számítva: fő időszakok (kb. 2 óra) a Hold horizont feletti és alatti áthaladása körül, mellékidőszakok (kb. 1 óra) holdkelte és holdnyugta körül. Tudományosan nem igazolt elmélet: egy 361 horgászaton alapuló vizsgálatban (Quigley és mtsai. 2023) nem jelezte előre a kapást. Legfeljebb ±2 pont súlyú hipotézisként kezeljük.
Égbolt: nap és hold
Szolunáris időszakokA Hold állásából számítva: fő időszakok (kb. 2 óra) a Hold horizont feletti és alatti áthaladása körül, mellékidőszakok (kb. 1 óra) holdkelte és holdnyugta körül. Tudományosan nem igazolt elmélet: egy 361 horgászaton alapuló vizsgálatban (Quigley és mtsai. 2023) nem jelezte előre a kapást. Legfeljebb ±2 pont súlyú hipotézisként kezeljük.Nap
HoldHoldfázisTelihold és újhold idején a legerősebb a gravitációs hatás. Derült, teliholdas éjszakán a ragadozók és a pontyok gyakran éjjel táplálkoznak, a másnap ezért gyengébb lehet.
Napi időablakokSzolunáris időszakokA Hold állásából számítva: fő időszakok (kb. 2 óra) a Hold horizont feletti és alatti áthaladása körül, mellékidőszakok (kb. 1 óra) holdkelte és holdnyugta körül. Tudományosan nem igazolt elmélet: egy 361 horgászaton alapuló vizsgálatban (Quigley és mtsai. 2023) nem jelezte előre a kapást. Legfeljebb ±2 pont súlyú hipotézisként kezeljük.
Térkép és a horgászvíz adatai
48.61552, 18.25043
OpenStreetMap
Horgászvíz adatai
Jellemzők
Mit jelent ez a horgász számáraa mederfenék, a növényzet, a vízfolyás vonala és a horgászvíz egyéb adatainak magyarázata
Torkolatok és kockázatos helyek
Részletek
Részletek
Törvény és horgászati szabályok
Minden hal tilalmi ideje
A törvény 13. §-a, 3. és 5. bekezdéseNapi horgászati idő
A rendelet 11. §-aBotok, csalik és horgászati napok
A törvény 18. §-aHány halat tarthat meg naponta
A rendelet 14. §-aEgyes fajok tilalmi idejeA rendelet 10. §-a
Minimális méretekA rendelet 12. §-a
Horgászat előtt és után
Hírek a szervezettől és fogások a horgászvízből
Fogások a horgászvízből
Hírek a szervezettől
További horgászvizek a(z) Bebrava vízfolyáson
Közeli horgászvizek
2-1441-1-1PontyosNitra č. 5b
Simony, Trencséni kerület
2-4280-1-1PontyosŠtrkovisko Žabokreky
Trencséni kerület
2-1820-1-1PontyosOR Nedanovce
Trencséni kerület
2-4980-1-1PontyosVN Malé Bedzany
Nagytapolcsány, Nyitrai kerület
2-5570-4-1Lazacfélék – pisztrángosVyčoma č. 1
Simony, Trencséni kerület
2-2000-1-1PontyosOR Zátišie
Nyitrai kerületDomborzat 3D-ben
Vízminőség nyilvános források alapján
Mi következik ebből
Nyilvános források a feltételek pontszámábanAz oxigénre, tápanyagokra, tározómélységre, vízfolyásméretre, mederfenékre, halfajokra és rovarrajzásra vonatkozó adatok enyhén módosítják a „Horgászati feltételek” pontszámát. Minden módosítás külön látható a pontszám részletezésében.Szennyezés−2
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Nem változtatják a pontszámot
Vízszennyezés
Vízszennyezés (SHMÚ)Vízminőségi mutatók, amelyek az SHMÚ 2022 és 2025 közötti évkönyveiben nem teljesítik a határértéket ugyanazon vízfolyás legközelebbi megfigyelőhelyén.Felszíni víz: legközelebbi mérőhely
PAH: 3 anyag (a pontszámba nem számít bele)
Egyéb helyek ugyanazon a vízfolyáson
Talajvíz a környéken
Talajvíz a közelben (SHMÚ)A horgászvíztől számított 10 km-en belüli állomásokon mért talajvízértékek (nitrátok, káros anyagok, ammóniumionok, vas, kloridok) és az SHMÚ évkönyvei.Felszín alatti víz 10 km-en belül (8 állomás)
További 5 megjelenítése
Szennyvíztisztító telepek
Szennyvíztisztító telepek a horgászvíz közelébenTelepek 2 km-en belül: túlterhelés, EU-követelmények teljesítése és kibocsátott terhelés (BOI₅, KOI, nitrogén, foszfor tonna/évben).Vízgyűjtő és víztározó
Tározó mélysége (HydroLAKES)Átlagos mélység, térfogat és vízvisszatartási idő a tározóban a HydroLAKES (WWF) adatbázisból. A mélységet a környező terep alapján becsüli egy modell, így az csak hozzávetőleges.Fenék és alapkőzet
Fenék és aljzat (ŠGÚDŠ)A víz alatti aljzat a Szlovákia hidrogeológiai térképe alapján: 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Azt mutatja, hogy a környezet kavicsos, homokos, agyagos, iszapos vagy sziklás.Talajvíz: mért értékek
Talajvíz a közelben (SHMÚ)A horgászvíztől számított 10 km-en belüli állomásokon mért talajvízértékek (nitrátok, káros anyagok, ammóniumionok, vas, kloridok) és az SHMÚ évkönyvei.Ammóniumionok
Nitritek
Nitrátok
Oxigén
Víz hőmérséklete
pH
Vízkeménység
Vas
Mangán
Kloridok
Szulfátok
Vezetőképesség
Fémek és félfémek
Peszticidek
Oldószerek és benzol
PAH (égetés, kőolajszármazékok)
Hogyan hat a halakra és a vízre
Halak, vadon élő állatok, növények és kockázatok a víz körülVadon élő állatok és veszélyek a vízparton (GBIF)Vadállatok, madarak, növények és veszélyforrások (medve, kullancsok, szúnyogok, kaukázusi medvetalp), amelyeket a víz környékén észleltek. Nem része a feltételek pontszámának, csak tájékoztató jellegű.
ÁllatvilágTegzesek
A legtöbb feljegyzés: Jún.
A fajról
MadárTőkés réce
A legtöbb feljegyzés: Máj.
A fajról
MadárSzürke gém
A legtöbb feljegyzés: december.
A fajról
MadárBütykös hattyú
A legtöbb feljegyzés: Máj.
A fajról
MadárJégmadár
A legtöbb feljegyzés: Júl.
A fajról
MadárBúbos vöcsök
A legtöbb feljegyzés: Máj.
A fajról
ÁllatvilágSzitakötők
A legtöbb feljegyzés: augusztus.
A fajról
ÁllatvilágFoltos szalamandra
A legtöbb feljegyzés: április.
A fajról
ÁllatvilágBarna varangy
A legtöbb feljegyzés: március.
A fajról
ÁllatvilágVízisikló
A legtöbb feljegyzés: április.
A fajról
ÁllatvilágEurázsiai hód
A legtöbb feljegyzés: január.
A fajról
ÁllatvilágPézsmapocok
A legtöbb feljegyzés: augusztus.
A fajról
Invázós növényJapán keserűfű
A legtöbb feljegyzés: szeptember.
A fajról
Növény
NövényKözönséges nád
A legtöbb feljegyzés: Júl.
A fajról
Invázós növényBíbor nebáncsvirág
A legtöbb feljegyzés: augusztus.
A fajról
Növény
NövénySárga nőszirom
A legtöbb feljegyzés: Júl.
A fajról
KockázatBarna medve
A legtöbb feljegyzés: március.
Hogyan védekezzen
KockázatKözönséges kullancs
A legtöbb feljegyzés: április.
Hogyan védekezzen
KockázatÓriás medvetalp
A legtöbb feljegyzés: március.
Hogyan védekezzen
KockázatBögölyök
A legtöbb feljegyzés: Júl.
Hogyan védekezzen
KockázatVaddisznó
A legtöbb feljegyzés: Jún.
Hogyan védekezzen
Képforrások
Föld a víz alatt: geológia, törésvonalak és radon
alacsony 36,7%
közepes 63,0%
magas 0,3%
nincs adat
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
nincs adat
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Értékek a vízhelyen
Értékek a víz helyénAlapkőzeti radonveszély, urán, tórium, kálium, sugárzás és mágneses anomália egyetlen vizes helyen (a térképen ponttal jelölve).Alapkőzeti radon-kockázat
Urán (eU)
Tórium (eTh)
Kálium (K)
Gamma-sugárzás
Mágneses anomália (ΔT)
Vetők és források
Törések és forrásokA földtani térkép szerinti legközelebbi tektonikus törésvonal távolsága és a környékbeli források száma. A törésvonalak mentén hasadékvíz tör a felszínre.Legközelebbi vetődés
Források és feltörések
Geológia okolia: hornina, voda, sedimenty, vrty
Geológia a geochémia okolia vodyHornina pod vodou, zloženie vody a sedimentov podľa atlasov, rádioaktivita, geotermálny potenciál, vrty, staré banské diela, ložiská, záťaže, zosuvy a zlato v sedimentoch, z máp a registrov ŠGÚDŠ.Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Kőzetek és víz-kémia
Kőzetek és vízkémiaA domináns kőzetcsoport a vizes ponton, és hogy mit jelent ez általában a víz keménységére, pH-jára és gazdagságára nézve.Alapkőzet a víz helyén
Geomágneses aktivitás
Geomágneses aktivitás (Kp)A planetáris Kp-index (0–9) a Föld mágneses terének ingadozását méri. 5 felett geomágneses viharnak számít. Az elmúlt 48 óra és a következő 24 óra előrejelzése látható.Földrengések a közelben
Földrengések a környékenA víztől számított 150 km-es körzetben az elmúlt 30 napban észlelt rengések (GFZ GEOFON-katalógus).Az űrből: mit mutatnak a Copernicus műholdak

Vízfelszín növényzete
Partvidéki növényzetA revír azon területének aránya, ahol a műhold zöld növényzetet lát (NDVI index 0,3 felett): úszó és kiemelkedő növények és nád a parton.Jég a felszínen
Jég a vízfelszínenAz a területarány, ahol a műhold jégnek vagy hónak látja. A jég vastagságát vagy teherbírását nem tudja meghatározni.Történelmi képek



Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
Nov3 % megvilágítva
Mélység: Sekély, legfeljebb 1 m
Fenék: Kavicsfenék
Fenék: Homokos fenék
Fenék: Iszapos fenék
Vízfolyás vonala: Enyhén hullámos vonal
Árnyékolás: Napos, legfeljebb 10% árnyék
Növényzet: Fűz
Növényzet: Éger
Keresztirányú műtárgyak: Nincsenek
COV ChynoranySzennyvízkibocsátási pont
0,0 kmCOV ChynoranySzennyvíztisztító telep · kapacitás 2 500 LENem felel meg az irányelv követelményeinek: KOI
0,7 kmCOV Vulkan-BosanySzennyvízkibocsátási pont
1,7 kmCOV Vulkan-BosanySzennyvíztisztító telep
1,8 kmEzen a horgászvízen még senki sem rögzített fogástLegyen Ön az első: jóváhagyás után itt és a ranglistán is megjelenik.
Zarybnenie pstruhom duhovým (Bager) 2026
Všeobecný zákaz lovu z dôvodu jesennej násady K3
Jesenná násada – kapor K3
Preteky prívlač-muška Bager 2026
Online nástroj na zistenie ID v databáze eSRZ
A vízről szóló nyilvános adatok alig változtatják meg az aktivitási pontszámot.
Felszíni vizek minősége (SHMÚ)Bizonyítékok szintje: Horgászgyakorlat
0
Nitrogén a talajvízben (SHMÚ)Bizonyítékok szintje: Részben alátámasztva
−1
Szennyvíztisztító telepek a horgászvíz közelébenBizonyítékok szintje: Horgászgyakorlat
−1
PodlužanyBebrava, rkm 26,9 · 14 km-re a horgászvíztől
3 mutató 2023 évben2022202320242025
Mutató2022202320242025
Káros szerves anyagok
oktil-fenol·a határérték teljesült●a norma nem teljesül–a pont nincs az évkönyvben–a pont nincs az évkönyvben
Sók, pH és ásványi anyagok
pH●a norma nem teljesül·a határérték teljesült–a pont nincs az évkönyvben–a pont nincs az évkönyvben
Mutató2022202320242025
PAH-ok (égés és ülepedés)
benzo(a)pirén●a norma nem teljesül·a határérték teljesült–a pont nincs az évkönyvben–a pont nincs az évkönyvben
benzo(ghi)perilén·a határérték teljesült●a norma nem teljesül–a pont nincs az évkönyvben–a pont nincs az évkönyvben
fluorantén·a határérték teljesült●a norma nem teljesül–a pont nincs az évkönyvben–a pont nincs az évkönyvben
OstraticeSimony járás · fúrás vagy kút · 0,5 km-re a horgászvíztől
csak természetes anyagok2017–2025
ChynoranySimony járás · fúrás vagy kút · 1,4 km-re a horgászvíztől
csak természetes anyagok2017–2025
Zabokreky nad NitrouSimony járás · fúrás vagy kút · 1,9 km-re a horgászvíztől
csak természetes anyagok2017–2025
TopolcanyNagytapolcsány járás · fúrás vagy kút · 2,6 km-re a horgászvíztől
túllépés nélkül: 20252017–2025
Topolcany – SadokSimony járás · forrás · 3,9 km-re a horgászvíztől
túllépés nélkül: 20252017–2025
NedanovceSimony járás · fúrás vagy kút · 4,3 km-re a horgászvíztől
emberi tevékenységből származó anyagok2017–2025
Nitrianska StredaNagytapolcsány járás · fúrás vagy kút · 5,8 km-re a horgászvíztől
csak természetes anyagok2017–2025
ChrabranyNagytapolcsány járás · fúrás vagy kút · 6,0 km-re a horgászvíztől
csak természetes anyagok2017–2025
COV Chynorany0,7 km-re a horgászvíztől · kapacitás 2 500 LE · mechanikai, biológiai, nitrogéneltávolítás
nem teljesíti a követelményeketA kapacitás 43%-a
Agyagok és vályogok
Geológia
Radonkockázat
Urán (eU)
Gamma-sugárzás
Mágnesesség
száraz földvízNDWI index
csupasz földsűrű növényzetNDVI index
tisztazavaros0–90 FNU
kevéssok klorofillNDCI index
ritkasűrű növényzetNDVI index
0 % a területbőlTiszta felszín
0 % a területbőlNincs jég






