Vízfolyások esetében elegendő, ha legalább egy horgászvíz rendelkezik a megadott tulajdonsággal. Egy csoporton belül az értékek kiegészítik egymást (vagy); a csoportok kombinálódnak (és).
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Fogások a(z) Vág vízgyűjtőn
A vízgyűjtő horgászvizein fogott, jóváhagyott fogások
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
Geológia és geokémia – Vág vízgyűjtő
Fémek és arany a folyami üledékekben és a vízben, régi bányászati művek és telepek, archív jelentésekkel rendelkező fúrások, geotermikus energia, környezeti terhelések és földcsuszamlások a vízgyűjtő vízfolyásainak környékén
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a medence összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (3 764 km a zsinórban): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
Szikla a víz alatt
Folyami hordalékA vízvezeték 77%-a
7% Fiatal üledékek, 5% mészkövek és dolomitok
Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
Víz az atlasz szerint
pH 8,0modell szerinti becslés
Víztípus Ca–Mg–HCO₃
Mineralizáció 430 mg/l, kemény víz (14,3 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Antimon 3,00 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 87. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
38°C 1000 m mélységben
hőáramlás 64 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 66 °C (29 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
Természetes gamma-sugárzás
50NGY/H dózisteljesítmény
44. percentilis Szlovákiában
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.
Régi bánya működése
1 364objektum 3 km-en belül
kitermelt: Au, Fe, Sb, Ag, Cu
Legközelebbi: Kutba (más típusú tárgy), 10 m-re a víztől.
Arany a folyami üledékben
228aranyat tartalmazó minta
23 érc ásványi anyag az üledékben
Legfeljebb 46 szem egy mintában (130 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Nyomelemek a patakvízben
10 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Króm 1 000 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 100. percentilis (NITRA).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Fúrások és talajvízelemzések
29 151fúrás 3 km-en belül
62576 vízelemzés a közelben
Közülük 28154-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
Legközelebbi teher: Žilina – areál ZVL, 20 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.
Lelőhelyek és ércesemények
1 629bejegyzés 5 km-en belül
419 telep, 1210 ércelőfordulás
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
9 023terület 3 km-en belül
749 aktív
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
Geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
Folyami hordalék77%SR 72 %
Fiatal üledékek6,8%SR 8,6 %
Mészkövek és dolomitok4,6%SR 2,7 %
Légzőcső4,4%SR 4,7 %
Granitoidok1,8%SR 1,5 %
Homokkövek és konglomerátumok1,8%SR 1,8 %
Metamorf kőzetek1,5%SR 1,4 %
Egyéb sziklák1,1%SR 4,1 %
Vulkanikus kőzetek1,0%SR 3,2 %
Agyagok és medencék homokja0,3%SR 0,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.
A sziklák geológiai kora
Négytagú84%
légzőcső5,4%
kristályos3,0%
Krétaszerű2,3%
triász1,9%
víz1,1%
paleogén0,9%
neovulkáni kőzetek0,9%
más0,9%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
Pontozás
Négytagú
holocén
folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai
556×
Négytagú
Pleisztocén – holocén
deluviális üledékek egésze: LithoFacial differenciálatlan lejtők és törmelékek
19×
légzőcső
Eocén
zlíni alakzat
17×
Krétaszerű
késő jura – kora kréta
Mrvánica formáció
11×
Négytagú
holocén
antropogén üledékek: töltések, zsákmányok és hulladéklerakók
10×
Négytagú
Pleisztocén – holocén
deluviális üledékek: túlnyomórészt loamy-stoney (alárendelt homokos kő) lejtők és törmelék
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Műszaki-geológiai képződmények
kvaterner üledékek kialakulása68%SR 71 %
légyölő formáció16%SR 13 %
tarka homokkő–márga–mészkő képződmény5,4%SR 2,2 %
variscan granitoidok kialakulása4,4%SR 3,2 %
nagy metamorf kőzetek kialakulása2,1%SR 1,4 %
mészkő-dolomit képződmény1,9%SR 1,5 %
más2,3%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Stabil területek régiója95%SR 95 %
Potenciálisan instabil területek régiója4,4%SR 4,4 %
Instabil területek régiója0,6%SR 0,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 1302 pontjából 791-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Kavics38%SR 52 %
Homokkő17%SR 15 %
Homok8,1%SR 3,9 %
Agyag7,7%SR 3,9 %
Mészkövek6,5%SR 3,1 %
Ílovce6,5%SR 2,9 %
más16%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Víztartó típus
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)21%SR 27 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Homokkő)17%SR 15 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)14%SR 22 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Agyag)6,6%SR 3,3 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Ílovce)6,3%SR 2,8 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Homok)5,8%SR 2,4 %
más30%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
szemcsés92%SR 86 %
repedés8,1%SR 12 %
regionális0,4%SR 0,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Hidrogeológiai funkció
víztartó96%SR 95 %
lárma2,2%SR 2,9 %
regionális1,8%SR 2,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Fő hidrogénező régió
A nitriánus dombok neogénje9,6%SR 3,3 %
A Kysuce-medence paleogén és kvaterner8,0%SR 2,7 %
Kvaterner Váhu a Duna-síkságon a Šaľa vonaltól északra – Galánta7,1%SR 2,6 %
A fehér orava paleogénje és az Orava-medence neogénje5,7%SR 1,9 %
A javorníki Bradl zóna paleogén és mezozoikuma és a fehér Kárpátok északkeleti része5,2%SR 1,8 %
paleogén, Neogene és a Turčianska-medence negyedidőszaka4,2%SR 1,4 %
más60%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajvíz genetikai típusa
szilikát-karbonát talajvíz35%SR 6,9 %
karbonát8,9%SR 4,0 %
karbonát-szilikát mineralizáció8,1%SR 2,1 %
petrogén-fluviogén mineralizáció8,1%SR 2,0 %
karbonatogén talajvíz7,3%SR 1,4 %
karbonatogén mineralizáció7,3%SR 2,6 %
más26%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Vegyi típusú talajvíz
Ca-Mg-HCO328%SR 26 %
Ca-HCO3, illetve Ca-Mg-HCO3 típus20%SR 4,2 %
Ca-HCO311%SR 6,1 %
Ca-Mg-HCO3 typ10%SR 5,5 %
Ca-(Na)-HCO36,3%SR 1,7 %
Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-SO44,4%SR 7,4 %
más20%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvíz minőségi osztály
A50%SR 36 %
D12%SR 15 %
F11%SR 8,8 %
B11%SR 18 %
E7,4%SR 6,5 %
H5,5%SR 8,8 %
más1,8%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvízszintek
A Duna-medence központi mélyedése21%SR 21 %
Bánovce-medence13%SR 4,4 %
Trnava-öböl12%SR 4,1 %
Liptov-medence10%SR 3,7 %
Turistavízi medence9,3%SR 3,3 %
Felső nitra-medence8,7%SR 3,4 %
más26%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 8,00tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
14,3°dH, kemény
Kalcium és magnézium összege (2,56 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
Oldott anyagok
430mg/l mineralizáció
Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Víz ionos összetétele
Kationok (pozitív ionok)
Ca 60Mg 30Na+K 10
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 73SO₄ 18
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
MagnéziumMg20,5 mg/l67. percentilis
KloridCl17,0 mg/l64. percentilis
BikarbonátokHCO3244 mg/l61. percentilis
FluoridF0,135 mg/l60. percentilis
SzulfátokSO447,9 mg/l59. percentilis
NátriumNa11,3 mg/l59. percentilis
KalciumCa68,8 mg/l57. percentilis
KáliumK3,15 mg/l52. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Tápanyagok és szerves szennyezés
AmmóniaNH40,309 mg/l78. percentilis
NitrátokNO310,4 mg/l74. percentilis
FoszfátokPO40,264 mg/l66. percentilis
Kémiai oxigénigényChSK3,34 mg/l54. percentilis
Fémek
VasalóFe0,138 mg/l62. percentilis
Cink-Zn9,06 μg/l61. percentilis
MangánMn46,2 μg/l60. percentilis
AlumíniumAl92,5 μg/l59. percentilis
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
AntimonSb3,00 mg/kg87. percentilis
HiganyHg0,313 mg/kg83. percentilis
ArzénAs9,68 mg/kg74. percentilis
KadmiumCd0,327 mg/kg74. percentilis
SzelénSe0,343 mg/kg70. percentilis
KrómCr86,2 mg/kg70. percentilis
ÓlomPb19,3 mg/kg68. percentilis
NikkelNi28,6 mg/kg66. percentilis
Cink-Zn111 mg/kg63. percentilis
RézCu26,5 mg/kg61. percentilis
BizmutBi0,245 mg/kg60. percentilis
KobaltCo8,69 mg/kg53. percentilis
MolibdénMo0,392 mg/kg53. percentilis
Ón-Sn2,52 mg/kg45. percentilis
VanádiumV63,7 mg/kg39. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
KalciumCa4,22 %76. percentilis
MagnéziumMg1,27 %74. percentilis
FoszforP882 mg/kg55. percentilis
MangánMn856 mg/kg51. percentilis
NátriumNa0,840 %44. percentilis
KáliumK1,48 %44. percentilis
VasalóFe2,45 %36. percentilis
AlumíniumAl5,23 %36. percentilis
TitánTi4 095 mg/kg35. percentilis
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
StronciumSr150 mg/kg62. percentilis
LítiumLi30,8 mg/kg57. percentilis
BórB62,1 mg/kg55. percentilis
BáriumBa447 mg/kg53. percentilis
CériumCe59,7 mg/kg52. percentilis
GalliumGa13,5 mg/kg46. percentilis
CirkóniumZr380 mg/kg42. percentilis
RubídiumRb85,2 mg/kg41. percentilis
BerilliumBe1,24 mg/kg40. percentilis
IttriumY25,2 mg/kg36. percentilis
Természetes radioaktivitás és radon
A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
50ngy/h a levegőben
24-91 tartomány nGy/h
Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
közepes
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Területi tevékenység 137CsCS1371 915 Bq/m²67. percentilis
Radonkockázat izopletek által
közepes74%SR 64 %
alacsony26%SR 36 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
Mágneses anomália
+14nT
-246-216 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-34mGal
maradék −1,5 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
Geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
38 / 66 °C1000 és 2000 m mélységben
29 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 64 mW/m².
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
A Duna-medence központi mélyedése21%SR 21 %
Bánovce-medence13%SR 4,4 %
Trnava-öböl12%SR 4,1 %
Liptov-medence10%SR 3,7 %
Turistavízi medence9,3%SR 3,3 %
Felső nitra-medence8,7%SR 3,4 %
más26%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)52–2 246m a.s.l.
Egységek átlagos magassága494m a.s.l.
Átlagos lejtés9,0°
Januári átlaghőmérséklet-3,9°C
Átlagos júliusi hőmérséklet17,7°C
Évi csapadék743mm
Geomorfológiai egységek
Dunai dombok20%SR 10 %
Szubtátrai medence6,1%SR 3,9 %
Javorníky5,3%SR 1,8 %
Turistavízi medence5,3%SR 1,7 %
Nagy-Fátra4,7%SR 1,7 %
Považie-völgy4,6%SR 1,5 %
más54%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geomorfológiai területek
Fatra–Tatra terület43%SR 21 %
Dunai alföld24%SR 18 %
Szlovák-morva Kárpátok15%SR 5,4 %
Stredné Beskydy9,5%SR 3,0 %
Podhôľne–Magura körzet3,8%SR 4,5 %
Západné Beskydy3,4%SR 1,1 %
más1,9%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Éghajlat-földrajzi típusok
alföldi klíma44%SR 38 %
hegyi klíma32%SR 33 %
merítőiad24%SR 29 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
A savasodásra nem érzékeny talajok40%SR 27 %
savanyításra érzékeny talajok27%SR 31 %
A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok21%SR 25 %
A savasodásra gyengén érzékeny talajok7,5%SR 5,2 %
természetesen savas talajok4,8%SR 8,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
viszonylag tiszta talaj52%SR 53 %
nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a47%SR 45 %
szennyezett talaj, a kockázati elemek tartalma magasabb, mint a B határértéke1,6%SR 1,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
Neogén47%SR 48 %
a Bradl zóna mezozoikuma és a közép-nyugati Kárpátok17%SR 10 %
A Külső Kárpátok kréta és paleogénje15%SR 9,5 %
Belső kárpata paleogén9,0%SR 11 %
A Klippen-öv kréta és paleogénjének agyagos-homokos üledékei, a Tatricum és a Hronicum5,1%SR 2,9 %
A közép-nyugati Kárpátok plutonikus kőzetei3,3%SR 3,0 %
más4,2%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
Nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 1 000 μg/lmedián 1,00 μg/l1902 minták68 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: NITRA2005, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
StronciumSrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 6 570 μg/lmedián 286 μg/l895 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Lupčianska dolina, 800m V od K10061992, 810 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 162 μg/lmedián 0,500 μg/l1410 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Paludzanka, potok1993, 830 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 110 μg/lmedián 0,150 μg/l1880 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: NITRA, 170 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
BáriumBaextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 510 μg/lmedián 58,0 μg/l1224 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Biela voda, potok1995, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 1 200 μg/lmedián 0,700 μg/l1898 minták45 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Zemianske Kostoľany, 1100m JV od K288, výtok z rúry1992, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l1876 minták87 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: pravostranný prítok Kornianky pri osade Študentovci1997, 610 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 360 μg/lmedián 5,00 μg/l1588 minták79 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Liska2010, 200 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 70,0 μg/lmedián 1,20 μg/l1897 minták45 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Dudváh1995, 440 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 40,0 μg/lmedián 2,50 μg/l1901 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: tok v obci Vranie1998, 520 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Szilícium-dioxidSiO2Magas (legjobb 5%)
Legmagasabb 52,5 mg/lmedián 7,90 mg/l1651 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Mútnik2009, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Magnetit (Fe₃O₄)4029 minta, legfeljebb 4115 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3771 minta, legfeljebb 4115 szem
Rutil (TiO₂)3733 minta, legfeljebb 4115 szem
Ilmenit (FeTiO₃)3601 minta, legfeljebb 4115 szem
Barit (BaSO₄)3397 minta, legfeljebb 4115 szem
Pirit (FeS₂)2834 minta, legfeljebb 4115 szem
Anatas (TiO₂)2628 minta, legfeljebb 815 szem
Vörösvasérc (Fe₂O₃)2331 minta, legfeljebb 4115 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1941 minta, legfeljebb 815 szem
Scheelit (CaWO₄)755 minta, legfeljebb 555 szem
Arany (Au)228 minta, legfeljebb 46 szem
Kasiterit (SnO₂)163 minta, legfeljebb 22 szem
Kalkopirit (CuFeS₂)140 minta, legfeljebb 815 szem
Szfalerit (ZnS)138 minta, legfeljebb 260 szem
Arzenopirit (FeAsS)130 minta, legfeljebb 315 szem
Cinabarit (HgS)120 minta, legfeljebb 315 szem
Galenit (PbS)46 minta, legfeljebb 315 szem
Realgár (AsS)36 minta, legfeljebb 9 szem
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)31 minta, legfeljebb 12 szem
Auripigment (As₂S₃)20 minta, legfeljebb 5 szem
Antimonit (Sb₂S₃)12 minta, legfeljebb 5 szem
Markazit (FeS₂)6 minta, legfeljebb 5 szem
Wolframit ((Fe,Mn)WO₄)4 minta, legfeljebb 5 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
7
1 szem
20 m
Be-29
2 szem
30 m
NT-221/A
2 szem
30 m
388/B
5 szem
40 m
319/G
5 szem
40 m
SCH-18
3 szem
40 m
341/E
15 szem
40 m
TC-5
1 szem
50 m
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Cirkónium (ZrSiO₄)4193 minta, legfeljebb 1815 szem
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)4082 minta, legfeljebb 4115 szem
Turmalin (összetett boroszilikát)3228 minta, legfeljebb 1815 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2733 minta, legfeljebb 2815 szem
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2514 minta, legfeljebb 4115 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2257 minta, legfeljebb 4115 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2092 minta, legfeljebb 2850 szem
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1525 minta, legfeljebb 1815 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1389 minta, legfeljebb 1815 szem
Korund (Al₂O₃)727 minta, legfeljebb 555 szem
Titanit (CaTiSiO₅)535 minta, legfeljebb 1201 szem
Sillimanit (Al₂SiO₅)479 minta, legfeljebb 155 szem
Kyanit (Al₂SiO₅)277 minta, legfeljebb 137 szem
Andaluzit (Al₂SiO₅)150 minta, legfeljebb 55 szem
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Vegyi víztípusok a közelben
Ca-Mg-HCO3664×
Ca-HCO3579×
Ca-SO4-HCO378×
Ca-Mg-SO4-HCO369×
Mg-Ca-HCO364×
Ca-(Mg)-HCO363×
CaHCO328×
Ca-HCO3-SO420×
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
osztály A719×
osztály B228×
osztály D212×
osztály H171×
osztály E156×
osztály F147×
osztály C73×
osztály G59×
Fémek a talajvízben
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 4 900 μg/lmedián 0,500 μg/l4828 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: drenáž1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 4 000 μg/lmedián 0,250 μg/l4828 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 270 μg/lmedián 0,500 μg/l4828 minták61 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 164 μg/lmedián 0,100 μg/l4828 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 40,0 μg/lmedián 0,500 μg/l4828 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: vrt1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 606 μg/lmedián 7,00 μg/l4828 minták14 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 440 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 143 μg/lmedián 0,800 μg/l4828 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: vrt1993, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 360 μg/lmedián 0,100 μg/l4828 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 45,0 μg/lmedián 0,250 μg/l4828 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1994, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Cink-Znextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 16 100 μg/lmedián 15,0 μg/l4828 minták18 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,840 mg/lmedián 0,00500 mg/l4828 minták68 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l2468 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1994, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Radon vizekben
A helyszín típusa
Minták
Legmagasabb radon
Középső
jól
543
45,3 Bq/l
8,71 Bq/l
szabadon folyó fúrólyuk
51
59,1 Bq/l
6,01 Bq/l
vízforrás egyéni ellátáshoz
105
228 Bq/l
9,31 Bq/l
közellátásra szánt vízforrás
122
134 Bq/l
7,75 Bq/l
patak, folyó
79
45,0 Bq/l
2,46 Bq/l
szabadon folyó fúrólyuk termikus és ásványvízzel
35
82,0 Bq/l
7,25 Bq/l
rezervoár
2
5,46 Bq/l
3,71 Bq/l
forrás
686
101 Bq/l
9,57 Bq/l
egyéb
10
20,1 Bq/l
8,12 Bq/l
fejlett rugó
347
316 Bq/l
12,9 Bq/l
ásványrugó
39
1 288 Bq/l
11,0 Bq/l
zagytározó
1
2,09 Bq/l
2,09 Bq/l
kiáramlás egy működő bányából
2
62,1 Bq/l
32,0 Bq/l
jól, vízforrás egyéni ellátáshoz
28
14,7 Bq/l
4,05 Bq/l
fejlett rugó, vízforrás egyéni ellátáshoz
5
13,7 Bq/l
9,70 Bq/l
egyéb, vízforrás egyéni ellátáshoz
1
11,7 Bq/l
11,7 Bq/l
ásványi, fejlett rugó
1
16,2 Bq/l
16,2 Bq/l
Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – bez organizácie
30 m
Veľká Byttse
kavicsos homok és homok
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Ján Korbáš VANDO
30 m
Opatovce – Juh 2
kavicsos homok és homok
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – LIM PLUS, s. r. o.
40 m
Špačince
éghető földgáz
Betét a tartalékok várható felhasználásával – SaveGas SR, s.r.o.
60 m
Dulov – Dolné Prúdy
kavicsos homok és homok
Aláaknázott betét – AGROFARMA, spol. s r.o. Červený Kameň
60 m
Veľká Byttse
kavicsos homok és homok
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – SDP, spol. s r.o.
70 m
Rozvadze
kavicsos homok és homok
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – STAVCEST, s. r. o.
70 m
Kľúčové
kavicsos homok és homok
Aláaknázott betét – Spoločenstvo bývalých urbárnikov a lesomajiteľov obce Kľúčové – poz. spol.
100 m
Prašník
építőkő
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – LOMtrans, s.r.o.
110 m
Lednické Rovne – Sigoť
kavicsos homok és homok
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – SESTAV, s.r.o.
110 m
Hôrka nad Vág
csillámpala
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
120 m
Jablonové
építőkő
Aláaknázott betét – Kamenivo Nord 2 s. r. o.
130 m
Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény
Érctípus
Fémek
Faj
A vízből
Valčianska dolina
Rézércek
Cu
ásványi jelenség
40 m
Nižná Boca-Bocianka III
Aranyércek
Au, Sb
kisbetét
60 m
Lupčianka
Aranyércek
Au
ásványi jelenség
70 m
Nižná Boca-Bocianka II
Aranyércek
Au, Sb
betét előfordulása
90 m
Malužiná – Olovienka
Többfémből készült ércek
Cu, Pb, Zn
ásványi jelenség
160 m
Šútovská dolina
Többfémből készült ércek
Pb,Zn,Cu
ásványi jelenség
160 m
Kúrska dolina
Többfémből készült ércek
Cu, Pb, Zn
ásványi jelenség
160 m
Trenčianská Turná
Többfémből készült ércek
Cu, Pb, Zn
ásványi jelenség
180 m
Inovec
Vasércek
Fe
ásványi jelenség
190 m
Nižná Boca-BociankaI
Aranyércek
Au, Sb
kisbetét
190 m
Fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
29 151 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 7457 hidrogeológiai és 21694 egyéb; archív jelentés számával: 28154.
Fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m12282×
10–30 m8748×
30–100 m2540×
100–300 m1951×
több mint 300 m1239×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
Archív jelentés
A vízből
Červený Kameň
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
8,0 m
21014 97Cb2.pdf
10 m
Pb-7
mérnök-geológiai
2,0 m
86136
10 m
Čierne
széles átmérőjű fúrólyuk
6,3 m
31011 86Bc5.pdf
10 m
Červený Kameň
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
14,4 m
88899 97Cd47.pdf
10 m
Zbyňov
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
3,2 m
38088 98Cb48.pdf
10 m
Nosice
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
45,0 m
11303 97Da25.pdf
10 m
Bešeňová
shmú megfigyelő fúrás
5,7 m
7906 99Db3.pdf
10 m
Báb
fúrás megfigyelése
13,5 m
79585 144Ba43.pdf
10 m
Kajal
fúrás megfigyelése
10,0 m
71181 144Bc73.pdf
10 m
JRD Štefanová
keskeny profilú kút közönséges ivóvízzel és artézi túlcsordulású közüzemi vízzel
25,0 m
4079 131Dd6.pdf
10 m
Oščadnica
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
6,2 m
16230 86Da21.pdf
10 m
Pruské-Bohunice
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
14,1 m
29468 97Cd11.pdf
10 m
Geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
Fúrás
Hőmérséklet
Hozam
Mélység
Vegyi víz típusa
Használat
A vízből
Turcsek
41 °C
–
0,82 m
Ca-SO4-HCO3
használatban
30 m
Rajecké Teplice – BJ-23
33 °C
–
100 m
Ca-Mg-HCO3
felhasználatlan
30 m
Turcsek – TJ-20A
43 °C
11,0 l/s
70 m
Ca-SO4-HCO3
használatban
40 m
Turcsek
41 °C
–
1,2 m
Ca-SO4-HCO3
felhasználatlan
60 m
Turcsek – TJ-3
47 °C
0,2 l/s
62 m
Ca-SO4-HCO3
használatban
60 m
Turcsek – TTM-2
42 °C
21,7 l/s
30 m
Ca-SO4-HCO3
felhasználatlan
60 m
Turcsek – B-2
45 °C
0,2 l/s
34 m
Ca-SO4-HCO3
használatban
80 m
Turcsek – TJ-4
26 °C
–
108 m
Ca-SO4-HCO3
felhasználatlan
80 m
Rajecké Teplice – RT-1
39 °C
3,8 l/s
303 m
Ca-Mg-HCO3
felhasználatlan
80 m
Turcsek – TJ-5
46 °C
3,0 l/s
97 m
Ca-SO4-HCO3
felhasználatlan
90 m
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória a1
ásványvíz
< 15
< 5
24
30 m
kategória d1
ásványvíz
39-55
< 5
2
60 m
kategória c1
ásványvíz
23-38
< 5
6
80 m
kategória c2
ásványvíz
23-38
5-15
2
80 m
kategória d2
ásványvíz
39-55
5-15
2
90 m
BnB-1
geotermikus víz
38 – 55
5 – 15
1
100 m
kategória b1
ásványvíz
15-22
< 5
2
100 m
kategória Malé Bielice
termálfürdő
–
–
1
110 m
kategória Belušské Slatiny
termálfürdő
–
–
1
170 m
kategória Koplotovce
termálfürdő
–
–
1
170 m
Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
Környezeti terhek
Helyszín
Tevékenység
Anyag
Osztályozás
A vízből
Zsolna – areál ZVL
SK1000500P
20 m
Ľubochňa – areál lesov, OZ Liptovský Hrádok
SK1000500P
20 m
Csaca – AVC – supermarket
SK1000500P
60 m
Verebély – skládka KO (časť Židová)
SK2001000P
60 m
Bošany – hulladéklerakó koželužní I
SK1000400P
100 m
Turócszentmárton – kasárne SNP
SK1000500P
110 m
Kisucaújhely – skládka pri SPŠ v meste
SK1000500P
120 m
Stará Turá – areál Chirana
SK2000900F
120 m
PK (003) / Častá – Pri Pajdle – hulladéklerakó s OP
hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
csuromvíz / NH4+, sínek
30 b. (30)
130 m
Kotešová – hulladéklerakó PO a KO
SK1000500P
130 m
Hulladéklerakók
Szemétlerakó
Terület
Éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Oravská Polhora
120 m²
–
–
10 m
Diószeg – Malá Mača
–
–
–
10 m
Drgoňova dolina – Stará Turá
–
1982
ellenőrzött
20 m
Jalovec
400 m²
1988
–
20 m
Štiavnik
150 m²
–
–
20 m
Lokca
250 m²
–
–
20 m
Rabča
50 m²
–
–
20 m
Zsolna 7 – Zsolna
–
–
–
20 m
Antropogén üledékek
Helyszín
Lerakott hulladék
A vízből
Vágsellye – Vág-1
Veszélyes hulladék (pernye, szervetlen kémiából származó hulladék, sóoldat iszap stb.), valamint a vállalat termelési tevékenységéből és hulladékból származó hulladék a 2. sz.
100 m
Vágsellye – Vág-2
Veszélyes hulladék (pernye, szervetlen kémiából származó hulladék, sóoldat iszap stb.), valamint a vállalat termelési tevékenységéből és hulladékból származó hulladék a 2. sz.
100 m
Vágsellye – T-1
Veszélyes hulladék (pernye, szervetlen kémiából származó hulladék, sóoldat iszap stb.), valamint a vállalat termelési tevékenységéből és hulladékból származó hulladék a 2. sz.
150 m
Šulekovo železité kaly – Vág
Vasiszap a Hlohovec drótmalomból
230 m
Vágsellye – SŠN-7
Veszélyes hulladék (pernye, szervetlen kémiából származó hulladék, sóoldat iszap stb.), valamint a vállalat termelési tevékenységéből és hulladékból származó hulladék a 2. sz.
300 m
Vágsellye – SŠ-7
Veszélyes hulladék (pernye, szervetlen kémiából származó hulladék, sóoldat iszap stb.), valamint a vállalat termelési tevékenységéből és hulladékból származó hulladék a 2. sz.
300 m
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Földcsuszamlások8573×
Mezők blokkolása138×
Lejtőáramlások86×
Zárt repedések77×
Szirtes zuhanás43×
Aláásott földcsuszamlások33×
A kőzettömeg szakadása és lazulása33×
Mezők blokkolása + földcsuszamlások22×
Tevékenységi fok
Potenciálny5982×
Stabilizovaný2244×
Aktívny726×
Stabilizált és potenciális formákkal31×
Potenciális és aktív formákkal23×
Odstránený1×
Jelenlegi állapot
Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel2284×
SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova1828×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick530×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S367×
Nem kellően dokumentált183×
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Zóna és távolság. A távolságot a vízvonaltól a nyilvántartásban szereplő pontig mérik (területeknél azok középpontjáig), tízméteres pontossággal. A számok csak a sávra vonatkoznak, nem a teljes területre (Szlovákia).
Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.