Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Cergát vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos0
  • Alacsony2

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Cergát č. 1, ablakpontszám 18.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 06:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Nagyon lassú vízfolyás Alföldi, szinte álló szakasz: nyugodt, gyakran zavarosabb víz; a fenék iszapos és homokos szokott lenni. Pontyos horgászvizekre jellemző.

    1081091101111121131140 km10 km20 kmsz. 1sz. 2
    A vízfolyás magassági profilja: 113-től 109 m tengerszint feletti magasságig 27,7 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    113 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    110 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    3,0 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    0,1 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,06

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Cergát vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. júl. 18.
    Cergát vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 12.
    Cergát vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 21.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Cergát vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 2 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    • nitrátok a normán túl (50 mg/l-től)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson2
    • vas 1 mg/l-től1

    Legmagasabb nitrátértékek

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Cergát

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 28 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Mladé sedimenty75 % čiary vody

    25 % iné horniny

    Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–Na+K–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 1 263 mg/l, veľmi tvrdá voda (35,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Ortuť 1,33 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C94 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 82 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 94 °C (prírastok 39 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    33. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    4 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 1 000 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 100. percentil (NITRA).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    515vrtov do 3 km

    685 rozborov vody v okolí

    Z toho 515 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    70°C na ústí vrtu

    12 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Kolárovo – HGK-1, výdatnosť 20,9 l/s, 8,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    24lokalít do 3 km

    24 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    10záznamov do 5 km

    1 ložisko, 9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Mladé sedimenty75%SR 8,6 %
    • Iné horniny25%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mladé sedimenty: Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku.

    Geologický vek hornín

    • kvartér75%
    • víz25%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénantropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu15m
    • 15 – 2057%SR 1,7 %
    • 10 – 1543%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles100%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 11 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics82%SR 52 %
    • Homok18%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)82%SR 27 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Piesky; Lakustrinné)18%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Nitry od mesta Nitra po Nové Zámky45%SR 1,4 %
    • kvartér medziriečia Podunajskej roviny27%SR 2,3 %
    • neogén Nitrianskej pahorkatiny27%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • D86%SR 15 %
    • H14%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,78typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    35,2°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (6,28 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    1 263mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–Na+K–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnéziumMg71,4 mg/l96. percentil
    • SzulfátokSO4266 mg/l96. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3565 mg/l96. percentil
    • KalciumCa134 mg/l96. percentil
    • NátriumNa95,5 mg/l95. percentil
    • KloridokCl95,6 mg/l95. percentil
    • DraslíkK10,2 mg/l92. percentil
    • FluoridokF0,269 mg/l91. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK7,06 mg/l92. percentil
    • FosforečnanyPO40,773 mg/l91. percentil
    • NitrátokNO314,1 mg/l84. percentil
    • AmóniumNH40,323 mg/l79. percentil

    Fémek

    • MangánMn113 μg/l82. percentil
    • VasFe0,120 mg/l56. percentil
    • CinkZn6,58 μg/l49. percentil
    • AlumíniumAl18,7 μg/l17. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • HiganyHg1,33 mg/kg95. percentil
    • KrómCr102 mg/kg82. percentil
    • SzelénSe0,425 mg/kg80. percentil
    • ÓlomPb23,5 mg/kg79. percentil
    • KobaltCo9,28 mg/kg63. percentil
    • ArzénAs7,71 mg/kg62. percentil
    • RézCu26,6 mg/kg62. percentil
    • NikkelNi26,6 mg/kg59. percentil
    • BizmutBi0,222 mg/kg52. percentil
    • VanádiumV66,5 mg/kg46. percentil
    • CinkZn86,3 mg/kg38. percentil
    • KadmiumCd0,128 mg/kg35. percentil
    • AntimonSb0,493 mg/kg35. percentil
    • CínSn2,28 mg/kg34. percentil
    • MolibdénMo0,188 mg/kg14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalciumCa5,40 %82. percentil
    • MagnéziumMg1,44 %79. percentil
    • FoszforP1 105 mg/kg77. percentil
    • VasFe2,48 %38. percentil
    • NátriumNa0,811 %38. percentil
    • AlumíniumAl5,16 %33. percentil
    • MangánMn648 mg/kg25. percentil
    • DraslíkK1,33 %23. percentil
    • TitánTi3 533 mg/kg16. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr178 mg/kg78. percentil
    • LítiumLi33,2 mg/kg68. percentil
    • BáriumBa457 mg/kg57. percentil
    • CérCe60,0 mg/kg53. percentil
    • BórB54,5 mg/kg33. percentil
    • RubídiumRb78,4 mg/kg25. percentil
    • YtriumY22,1 mg/kg22. percentil
    • ZirkónZr302 mg/kg21. percentil
    • GáliumGa9,82 mg/kg19. percentil
    • BerilliumBe0,750 mg/kg16. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 48 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,49 ppm39. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,97 ppm34. percentil
    • Kálium (K)K1,26 %32. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C94 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 94 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 39 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 82 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Jatov – nijaký (100 m od vody)Nové Zámky – Andovce – nijaký (120 m od vody)Andovce – nijaký (310 m od vody)Jatov – nijaký (560 m od vody)Nové Zámky – občasný (670 m od vody)Nové Zámky – Andovce – nijaký (850 m od vody)Nové Zámky – nijaký (870 m od vody)Palárikovo – trvalý (900 m od vody)Jatov – nijaký (990 m od vody)Palárikovo – nijaký (1,2 km od vody)Nové Zámky – trvalý (1,4 km od vody)Nové Zámky – trvalý (1,9 km od vody)Palárikovo – nijaký (2,0 km od vody)Nové Zámky – trvalý (2,0 km od vody)Palárikovo – trvalý (2,0 km od vody)Nové Zámky – nijaký (2,1 km od vody)Zemné – občasný (2,1 km od vody)Tvrdošovce – trvalý (2,4 km od vody)Jatov – nijaký (2,5 km od vody)Tvrdošovce – trvalý (2,6 km od vody)Jatov – občasný (2,6 km od vody)Nové Zámky – trvalý (2,7 km od vody)Zemné – trvalý (2,9 km od vody)Nové Zámky – trvalý (2,9 km od vody)Tvrdošovce – FGTv-1 – nekúpeľný (2,7 km od vody)Zemné – HGZ-1 – nekúpeľný (3,6 km od vody)Nové Zámky – GNZ-1 – nekúpeľný (5,1 km od vody)Kolárovo (Nesvady) – K-3 – nekúpeľný (5,5 km od vody)Nesvady – GN-1 – nekúpeľný (5,5 km od vody)Kolárovo – K-2 – nekúpeľný (6,6 km od vody)Vlčany – FGV-1 – nekúpeľný (6,7 km od vody)Poľný Kesov – FGPK-1 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Poľný Kesov – BPK-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Poľný Kesov – BPK-1 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Kolárovo – K-4 – nekúpeľný (8,4 km od vody)Kolárovo – HGK-1 – nekúpeľný (8,8 km od vody)FGTv-1 – l2 (3,3 km od vody)FGTv-1 – l3 (3,5 km od vody)GNZ-1 – l1 (5,0 km od vody)BPK-1,2 – k1 (6,8 km od vody)HTŠ-2 – k1 (8,9 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (6,7 km od vody)e1 (7,0 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Tvrdošovce (2,7 km od vody)Poľný Kesov (7,1 km od vody)Šaľa (8,5 km od vody)Nové Zámky – štrkopiesky a piesky (1,5 km od vody)Palárikovo – stavebný piesok – piesky (890 m od vody)Palárikovo – tehliarske suroviny (1,2 km od vody)Tvrdošovce – tehliarske suroviny (1,9 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Hetméň – Vlčany – štrkopiesky (2,3 km od vody)Palárikovo – Čiky – tehliarske suroviny (2,3 km od vody)Jatov – stavebný piesok – piesky (2,3 km od vody)Tvrdošovce – tehliarske suroviny (3,5 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Vlčany – Komoča – štrkopiesky (4,3 km od vody)Šurany – Kopec – lignit (4,5 km od vody)Palárikovo – odvodňovací vrt (60 m od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Palárikovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Palárikovo – pozorovací vrt SHMÚ (480 m od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Andovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (560 m od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m od vody)Palárikovo – zavlažovací vrt (660 m od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Palárikovo-Šándor majer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (750 m od vody)Palárikovo-areál.parku – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Andovce (820 m od vody)Tvrdošovce – monitorovací vrt (880 m od vody)Palárikovo – monitorovací vrt (900 m od vody)Jatov – monitorovací vrt (910 m od vody)Tvrdošovce-osada Jánošíkovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Andovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (920 m od vody)Tvrdošovce – monitorovací vrt (930 m od vody)Tvrdošovce – monitorovací vrt (930 m od vody)Jatov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Zemné – monitorovací vrt (940 m od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Tvrdošovce – monitorovací vrt (980 m od vody)Tvrdošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (980 m od vody)Tvrdošovce – monitorovací vrt (990 m od vody)Tvrdošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Tvrdošovce-hosp.dvor Jánošíkovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Andovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Palárikovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Palárikovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (390 m od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (410 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (450 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (480 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (480 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (510 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (610 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (620 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (640 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (660 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (730 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (790 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (820 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (880 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (920 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (930 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (930 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (930 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (940 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (980 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (980 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (990 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)Andovce, 1300m JV od K115 – vrt (150 m od vody)Zahrady pri r, Nitra, 1400m JZ od K112 – vrt (230 m od vody)Palarikovo,1800m Z od K121 – studňa (290 m od vody)Bug,2200m ZJZ od K122 – vrt (430 m od vody)Dolne Krizovany,1800m SSV od K111 – vrt (520 m od vody)Dolny Jur,600m ZJZ od K116 – vrt (530 m od vody)Dolne Krizovany,1600m SV od K111 – vrt (600 m od vody)Palarikovo-Sandor,200m SSZ od K110 – vrt (650 m od vody)Andovce, 600m Z od K115 – vrt (660 m od vody)Palarikovo,150m Z od K112 – studňa (700 m od vody)Dolne Krizovany,1350m JV od K112 – vrt (740 m od vody)Maly Jatov,1100m SZ od K114 – studňa (780 m od vody)Maly Jatov,850m JJV od K114 Tabula – studňa (870 m od vody)Janosikovo,1350m ZSZ od K112 – vrt (1,1 km od vody)Palarikovo,1200m V od K111 – vrt (1,1 km od vody)Tvrdosovce,1200m JJV od K113 – vrt (1,1 km od vody)Tvrdosovce,650m JJV od K113 – vrt (1,4 km od vody)Horny Jur,350m SSV od K116 – vrt (1,4 km od vody)Palarikovo,450m J od K116 – studňa (1,4 km od vody)Novy Gug, 400m J od K110 – vrt (1,5 km od vody)Palarikovo,700m VSV od K111 – vrt (1,5 km od vody)Palarikovo,650m VSV od K111 – vrt (1,6 km od vody)Kenderes,450m V od K114 – vrt (1,6 km od vody)Tvrdosovce,800m SSV od K114 – vrt (1,7 km od vody)Pikova,300m JJZ od K111 – vrt (1,7 km od vody)Nove Zamky-zahrady, 400m JZ od K113 – vrt (1,7 km od vody)D,Jatov,1150m Z od K125 – studňa (1,8 km od vody)Pikova,300m JJV od K111 – vrt (1,9 km od vody)Vlcany,400m SV od K112 – vrt (2,0 km od vody)Nove Zamky, 1600m SV od K113 – vrt (2,0 km od vody)Zofia,1200m SSZ od K111 – studňa (2,0 km od vody)Kenderes,350m ZJZ od K114 – vrt (2,1 km od vody)Ludovitov,1150m Z od K123 – studňa (2,1 km od vody)Racov majer, 1800m ZSZ od K109 – studňa (2,2 km od vody)Jatov,1200m JJV od K116 – studňa (2,2 km od vody)D,Jatov,1000m JZ od K121 – vrt (2,2 km od vody)Jatov,1200m Z od K121 – vrt (2,2 km od vody)Kenderes,550m S od K114 – studňa (2,3 km od vody)Ludovitov,1100m V od K119 – vrt (2,4 km od vody)Kubkov majer,1100m SSV od K122 – vrt (2,5 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KrómCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1 000 μg/lmedián 1,00 μg/l14 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: NITRA, 2005, 80 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 000 μg/lmedián 2 849 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: NITRA, 2005, 80 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 100 μg/lmedián 0,150 μg/l14 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: NITRA, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 3,00 μg/l14 vzoriek14 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: NITRA, 2005, 80 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 10,0 μg/l13 vzoriek31 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 920 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 2,00 μg/l14 vzoriek14 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: NITRA, 2005, 80 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 93,0 μg/lmedián 63,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 920 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 90 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kamenný, kanál, 1997, 570 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 25,5 mg/lmedián 12,9 mg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 920 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO318×
    • Ca-Mg-SO4-HCO34×
    • Ca-HCO33×
    • Ca-Mg-Na-HCO32×
    • Mg-Ca-SO4-HCO32×
    • Ca-Mg-Cl-HCO31×
    • Mg-Ca-NO3-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D26×
    • trieda H10×
    • trieda F4×
    • trieda A1×
    • trieda G1×
    • trieda B1×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SzelénSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,90 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 870 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 52,6 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 600 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 400 μg/lmedián 51,0 μg/l54 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,2 μg/lmedián 0,600 μg/l54 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,9 μg/lmedián 0,600 μg/l54 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 58,0 μg/lmedián 6,00 μg/l54 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l54 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1129,7 Bq/l11,3 Bq/l
    potok, rieka13,88 Bq/l3,88 Bq/l
    vrt s prelivom511,0 Bq/l5,37 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie16,20 Bq/l6,20 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody25,73 Bq/l4,67 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Érsekújvárštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – DARAMAT, s.r.o.1,5 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    515 vrtov v pásme 3 km, z toho 98 hydrogeologických a 417 ostatných; s číslom archívnej správy 515.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m343×
    • 10–30 m75×
    • 30–100 m68×
    • 100–300 m21×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    S-8inžiniersko-geologický17,0 m1310630 m
    T-24inžiniersko-geologický6,0 m7115640 m
    N-6inžiniersko-geologický15,0 m1224340 m
    HPN-308hydrogeologický54,0 m1224050 m
    S-9inžiniersko-geologický17,0 m1310650 m
    S-7inžiniersko-geologický17,0 m1310650 m
    T-21inžiniersko-geologický6,0 m7115650 m
    Palárikovoodvodňovací vrt12,5 m19738 133Cc4.pdf60 m
    VT-18inžiniersko-geologický9,0 m8608860 m
    VT-22inžiniersko-geologický9,0 m8608860 m
    JN-36inžiniersko-geologický6,0 m8694870 m
    N-7inžiniersko-geologický10,0 m1224370 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Tvrdošovce – FGTv-170 °C20,0 l/s2406 mNa-HCO3využívaný2,7 km
    Zemné – HGZ-155 °C–1500 mNa-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov3,6 km
    Érsekújvár – GNZ-159 °C4,5 l/s1506 mNa-HCO3-Clvyužívaný5,1 km
    Gúta (Nesvady) – K-365 °C1,5 l/s2834 mnevyužívaný5,5 km
    Nesvady – GN-160 °C2,7 l/s1505 mNa-HCO3nevyužívaný5,5 km
    Gúta – K-2–1,0 l/s3135 m6,6 km
    Vlčany – FGV-168 °C10,0 l/s2500 mNa-HCO3využívaný6,7 km
    Poľný Kesov – FGPK-170 °C–1700 mNa-HCO3využívaný7,2 km
    Poľný Kesov – BPK-249 °C4,0 l/s1200 mNa-HCO3využívaný7,2 km
    Poľný Kesov – BPK-126 °C1,0 l/s847 mNa-Ca-HCO3využívaný7,2 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 552,2 km
    kategória Tvrdošovcetermálne kúpalisko––12,7 km
    FGTv-1geotermálna voda55 – 805 – 1513,3 km
    FGTv-1geotermálna voda55 – 8016 – 3013,5 km
    GNZ-1geotermálna voda55 – 80< 515,0 km
    BPK-1,2geotermálna voda38 – 55< 516,8 km
    kategória e1minerálna voda56-80< 517,0 km
    kategória Poľný Kesovtermálne kúpalisko––17,1 km
    kategória Šaľatermálne kúpalisko––18,5 km
    HTŠ-2geotermálna voda38 – 55< 518,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Jatov7 500 m²1987monitorovaná100 m
    Érsekújvár – Andovce1 800 m²1965–120 m
    Andovce20 000 m²1965–310 m
    Jatov1 600 m²1975–560 m
    Érsekújvár12 200 m²1980–670 m
    Érsekújvár – Andovce18 000 m²1980–850 m
    Érsekújvár15 000 m²1980–870 m
    Palárikovo9 000 m²1984–900 m

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Érsekújvár2 horgászvíz · 28 km16Cergát č. 116

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág