Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Chrenovka vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Chrenovka, ablakpontszám 18.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 08:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Nagyon lassú vízfolyás Alföldi, szinte álló szakasz: nyugodt, gyakran zavarosabb víz; a fenék iszapos és homokos szokott lenni. Pontyos horgászvizekre jellemző.

    1161171181191201211220 km2 km4 km6 km
    A vízfolyás magassági profilja: 121-től 117 m tengerszint feletti magasságig 6,5 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    120 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    118 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    1,5 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    0,2 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,67

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Chrenovka vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 11.
    Chrenovka vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 12.
    Chrenovka vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. jún. 1.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Chrenovka vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • ChrenovkaChrenovka · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben2 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • nitrátok 25–50 mg/l1
    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Legmagasabb nitrátértékek

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Chrenovka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 6 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 683 mg/l, veľmi tvrdá voda (21,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    5 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 1,33 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 85 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 95 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    54. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 8 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 7,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (bez mena, rameno Nitry).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    215vrtov do 3 km

    216 rozborov vody v okolí

    Z toho 214 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    62°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Dvory nad Žitavou – FGDŽ-1, výdatnosť 7,2 l/s, 4,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    4 záťaže, 7 skládok

    Najbližšia záťaž: Nové Zámky – rušňové depo – diagnostické stredisko, 2,0 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    0záznamov do 5 km

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív67%SR 68 %
    • eolické sedimenty33%SR 3,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih100%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Nitry od mesta Nitra po Nové Zámky100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,74typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    21,8°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,89 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    683mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KloridokCl58,1 mg/l93. percentil
    • MagnéziumMg38,1 mg/l91. percentil
    • DraslíkK8,74 mg/l90. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3362 mg/l88. percentil
    • NátriumNa26,9 mg/l87. percentil
    • KalciumCa93,0 mg/l82. percentil
    • FluoridokF0,193 mg/l78. percentil
    • SzulfátokSO473,2 mg/l78. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO41,26 mg/l95. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK8,53 mg/l95. percentil
    • AmóniumNH40,348 mg/l81. percentil
    • NitrátokNO39,92 mg/l72. percentil

    Fémek

    • MangánMn417 μg/l95. percentil
    • VasFe0,0812 mg/l40. percentil
    • CinkZn5,14 μg/l38. percentil
    • AlumíniumAl17,0 μg/l15. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SzelénSe1,33 mg/kg95. percentil
    • KrómCr222 mg/kg95. percentil
    • HiganyHg3,00 mg/kg95. percentil
    • KobaltCo13,5 mg/kg91. percentil
    • ArzénAs23,4 mg/kg91. percentil
    • KadmiumCd0,647 mg/kg90. percentil
    • RézCu30,4 mg/kg72. percentil
    • CinkZn125 mg/kg71. percentil
    • ÓlomPb20,4 mg/kg71. percentil
    • MolibdénMo0,485 mg/kg67. percentil
    • CínSn3,05 mg/kg64. percentil
    • VanádiumV71,2 mg/kg57. percentil
    • AntimonSb0,675 mg/kg53. percentil
    • NikkelNi24,3 mg/kg48. percentil
    • BizmutBi0,173 mg/kg32. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MangánMn2 300 mg/kg95. percentil
    • FoszforP1 372 mg/kg90. percentil
    • VasFe2,99 %65. percentil
    • KalciumCa2,76 %63. percentil
    • AlumíniumAl6,01 %62. percentil
    • MagnéziumMg0,992 %59. percentil
    • DraslíkK1,51 %49. percentil
    • TitánTi4 337 mg/kg45. percentil
    • NátriumNa0,828 %41. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BáriumBa612 mg/kg87. percentil
    • CérCe66,8 mg/kg73. percentil
    • LítiumLi33,6 mg/kg70. percentil
    • RubídiumRb93,5 mg/kg63. percentil
    • StronciumSr146 mg/kg58. percentil
    • BerilliumBe1,52 mg/kg56. percentil
    • YtriumY27,3 mg/kg48. percentil
    • BórB57,7 mg/kg41. percentil
    • GáliumGa12,4 mg/kg37. percentil
    • ZirkónZr346 mg/kg31. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,71 ppm66. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,32 ppm50. percentil
    • Kálium (K)K1,29 %45. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 95 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 85 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nové Zámky – rušňové depo – diagnostické stredis – SK1000400P (2,0 km od vody)Nové Zámky – trakčná napájacia stanica – SK2001000P (2,3 km od vody)Nové Zámky – mestská skládka TKO – SK2001000P (2,5 km od vody)Nové Zámky – Real H.M. – terminál – SK2001000P (2,8 km od vody)Nové Zámky – občasný (1,2 km od vody)Bánov – trvalý (1,4 km od vody)Bánov – nijaký (1,9 km od vody)Bánov – nijaký (2,4 km od vody)Nové Zámky – mestská skládka TKO – Nové Zámky – trvalý (2,5 km od vody)Bánov – Malá Kesa – nijaký (2,5 km od vody)Bánov – Malá Kesa – nijaký (2,9 km od vody)Nové Zámky – GNZ-1 – nekúpeľný (1,4 km od vody)Dvory nad Žitavou – FGDŽ-1 – nekúpeľný (4,0 km od vody)Šurany – GŠM-1 – nekúpeľný (6,5 km od vody)GNZ-1 – l1 (1,2 km od vody)FGDŽ-1 – l2 (5,1 km od vody)GŠM-1 – k2 (6,3 km od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (5,0 km od vody)N.Zámky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (580 m od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (720 m od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Bánov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Nové Zámky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (930 m od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (970 m od vody)Nové Zámky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Nové Zámky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)N.Zámky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Nové Zámky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)N.Zámky-Štrand-Sihoť – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Bánov – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Nové Zámky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Nové Zámky – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (1,4 km od vody)Nové Zámky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Nové Zámky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Nové Zámky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Nové Zámky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Bánov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Bánov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Bánov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Bánov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Nové Zámky – pozorovací vrt SHMÚ (1,9 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Nové Zámky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Nove Zamky, 3500m Z od K114 – vrt (2,5 km od vody)Nove Zamky,1400m VJV od K116 – vrt (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, rameno Nitry, 2010, 410 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 20,0 μg/lmedián 15,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, rameno Nitry, 2010, 410 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 81,0 μg/lmedián 63,5 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Chrenovka, potok, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, rameno Nitry, 2010, 410 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,50 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chrenovka, potok, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chrenovka, potok, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chrenovka, potok, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chrenovka, potok, 110 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,3 mg/lmedián 12,5 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, rameno Nitry, 2010, 410 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-SO4-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D2×

    Kovy v podzemnej vode

    • SzelénSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 45,5 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 290 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,100 μg/l18 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 805 μg/lmedián 96,5 μg/l18 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 39,0 μg/lmedián 8,00 μg/l18 vzoriek

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00750 mg/l18 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,800 μg/l18 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,900 μg/l18 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody11,17 Bq/l1,17 Bq/l
    studňa328,7 Bq/l8,42 Bq/l
    vrt s prelivom13,39 Bq/l3,39 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    215 vrtov v pásme 3 km, z toho 102 hydrogeologických a 113 ostatných; s číslom archívnej správy 214.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m72×
    • 10–30 m101×
    • 30–100 m15×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    s.č.27inžiniersko-geologický13,0 m653350 m
    s.č.27inžiniersko-geologický13,0 m260170 m
    N.Zámkyširokoprofilový vrt12,5 m31088 133Cd32.pdf260 m
    R-1inžiniersko-geologický16,2 m6533260 m
    R-2inžiniersko-geologický15,0 m6533290 m
    R-5inžiniersko-geologický15,0 m6533410 m
    R-8inžiniersko-geologický10,0 m6533490 m
    Érsekújvárúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m8608 133Cd26.pdf580 m
    R-9inžiniersko-geologický10,0 m6533610 m
    Érsekújvárúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou37,0 m8608 133Cd29.pdf620 m
    H-4hydrogeologický20,0 m8608630 m
    Érsekújvárúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 m8608 133Cd24.pdf720 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Érsekújvár – GNZ-159 °C4,5 l/s1506 mNa-HCO3-Clvyužívaný1,4 km
    Dvory nad Žitavou – FGDŽ-162 °C7,2 l/s2500 mNa-HCO3-Clnevyužívaný4,0 km
    Nagysurány – GŠM-149 °C3,5 l/s1500 mNa-Cl-HCO3nevyužívaný6,5 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    GNZ-1geotermálna voda55 – 80< 511,2 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 522,5 km
    FGDŽ-1geotermálna voda55 – 805 – 1515,1 km
    GŠM-1geotermálna voda38 – 555 – 1516,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Érsekújvár – rušňové depo – diagnostické strediskoSK1000400P2,0 km
    Érsekújvár – trakčná napájacia stanicaSK2001000P2,3 km
    Érsekújvár – mestská skládka TKOSK2001000P2,5 km
    Nové Zámky – Real H.M. – terminálSK2001000P2,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Érsekújvár2 500 m²1990–1,2 km
    Bánov4 200 m²1970–1,4 km
    Bánov3 500 m²1980–1,9 km
    Bánov800 m²1980–2,4 km
    Nové Zámky – mestská skládka TKO – Nové Zámky65 000 m²1962monitorovaná2,5 km
    Bánov – Malá Kesa2 000 m²1980–2,5 km
    Bánov – Malá Kesa3 500 m²1985–2,9 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Érsekújvár1 horgászvíz · 6,6 km10Chrenovka10

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág