Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Hôrčanský potok, ablakpontszám 41. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 08:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek67 % čiary vody 33 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,8modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 297 mg/l, stredne tvrdá voda (10,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Arzén 14,4 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 85. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 59nGy/h dávkový príkon 84. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 2objekty do 3 km Najbližšie: 13.pinga (pinga, pingový ťah), 2,9 km od vody. 1vzorka so zlatom 11 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (80 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 5 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Stroncium 1 819 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Hôrka nad Váhom – Hôrčanská dol., prav. prít. Hôrč. p. 1000 ). 85vrtov do 3 km 418 rozborov vody v okolí Z toho 85 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 19°C na ústí vrtu 1 geotermálny vrt do 10 km Najteplejší: Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1, výdatnosť 10,0 l/s, 5,2 km od vody. 8lokalít do 3 km 8 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 29záznamov do 5 km 13 ložísk, 16 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 5plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,81typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 10,2°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (1,82 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 297mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 59nGy/h vo vzduchu rozsah 48 až 64 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Hôrka nad Váhom – Hôrčanská dol., prav. prít. Hôrč. p. 1000 , 2001, 230 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hôrka nad Váhom – Hôrčanská dol., prav. prít. Hôrč. p. 1000 , 2001, 230 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hôrčanský potok, 2001, 70 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hôrčanský potok, 2001, 70 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hôrčanský potok, 2001, 10 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hôrčanský potok, 10 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hôrčanský potok, 2001, 10 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hôrčanský potok, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 41. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hôrčanský potok, 2001, 10 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hôrčanský potok, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Hôrčanský potok, 2001, 10 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 310 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 85 vrtov v pásme 3 km, z toho 35 hydrogeologických a 50 ostatných; s číslom archívnej správy 85. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Hôrčanský potok vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Hôrčanský potok vízfolyáson
Problémás szennyvíztisztító telepek a horgászvizek közelében1 tisztító 2 km-en belül a horgászvíztől
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Hôrčanský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: nivné povodňové jemnopiesčité hliny, jemno až strednozrnné piesky 1× kvartér pleistocén – holocén deluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny 1× kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
43,1 mg/l53. percentil13,9 mg/l45. percentil170 mg/l37. percentil50,0 mg/l35. percentil4,99 mg/l27. percentil0,0719 mg/l25. percentil1,69 mg/l25. percentil3,33 mg/l22. percentilŽiviny a organické znečistenie
2,85 mg/l42. percentil4,99 mg/l38. percentil0,0516 mg/l26. percentil0,0438 mg/l25. percentilFémek
0,285 mg/l83. percentil218 μg/l81. percentil34,1 μg/l52. percentil4,59 μg/l34. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
14,4 mg/kg85. percentil10,4 mg/kg76. percentil0,550 mg/kg75. percentil0,216 mg/kg57. percentil24,1 mg/kg52. percentil0,212 mg/kg48. percentil67,0 mg/kg47. percentil24,0 mg/kg47. percentil69,5 mg/kg45. percentil0,583 mg/kg45. percentil14,4 mg/kg43. percentil0,0853 mg/kg40. percentil2,41 mg/kg40. percentil0,200 mg/kg38. percentil73,9 mg/kg23. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,18 %96. percentil5 554 mg/kg80. percentil6,66 %79. percentil1,05 %77. percentil1,19 %71. percentil951 mg/kg63. percentil2,89 %60. percentil817 mg/kg47. percentil1,89 %46. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
110 mg/kg95. percentil23,0 mg/kg95. percentil112 mg/kg90. percentil521 mg/kg83. percentil34,9 mg/kg82. percentil530 mg/kg77. percentil64,3 mg/kg61. percentil1,55 mg/kg58. percentil27,2 mg/kg36. percentil105 mg/kg19. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,66 %91. percentil8,46 ppm77. percentil2,86 ppm76. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 404 1 zrno 80 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián forrás 1 9,23 Bq/l 9,23 Bq/l upravený prameň 6 172 Bq/l 32,6 Bq/l studňa 3 30,6 Bq/l 16,0 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody 13.pinga pinga, pingový ťah polymetalické rudy 2,9 km 12.pinga pinga, pingový ťah polymetalické rudy 3,0 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Hôrka nad Vág sľuda Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 70 m Hôrka nad Vág sľuda Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 70 m Hrádok stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,5 km Hrádok stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,5 km Kočovce – kelte štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY s.r.o. 2,0 km Považany I štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZAPA beton SK s.r.o. 2,2 km Kočovce štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o. 2,8 km Kočovce – západ štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o. 2,9 km Kočovce – Sever štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o. 3,1 km Lúka dolomit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,3 km Lúka dolomit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,3 km Rakoľuby štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – K.L.K. spol. s.r.o. 4,4 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Kálnica Uránové rudy U, Mo, Cu ložiskový výskyt 3,7 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody VTPS-5/93 ložiskový 32,0 m 8258810 m 1089 ložiskový 311,0 m 7776720 m Hôrka nad Vág úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 30,0 m 33636 120Dd10.pdf40 m 1087 ložiskový 568,6 m 7776750 m VTPS-16/95 ložiskový 27,0 m 8258860 m Hôrka nad Vág úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 37,0 m 33636 120Dd11.pdf80 m 1088 ložiskový 335,0 m 7776780 m Hôrka nad Vág úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 33,0 m 53846 120Dd20.pdf90 m VTPS-13/95 ložiskový 70,0 m 82588130 m Hôrka nad Vág úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 40,0 m 33636 120Dd9.pdf150 m Hôrka nad Vág úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 20,4 m 5575 120Dd8.pdf200 m VTPS-14/95 ložiskový 25,0 m 82588230 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Vágújhely – Zelená Voda – GZV-1 19 °C 10,0 l/s 1206 m Mg-Ca-SO4 nevyužívaný 5,2 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 6 4,7 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Trnina, za PD – Hôrka nad Vág 25 000 m² 1966 – 280 m Sihoť – Považany – 1972 – 860 m Vieska – Považany 150 m² 1982 – 1,5 km Pažiť, pri družstve – Nová Ves nad Váhom – 1957 – 1,5 km Novanská dolina – Nová Ves nad Váhom 3 600 m² 1998 monitorovaná 1,6 km za PD, za hradným ramenom – Hrádok 400 m² 1972 – 2,0 km Za Horným Valom – Kočovce – 1992 – 2,3 km Kužlová obec Považany časť Vieska – Považany 150 m² 1981 – 2,4 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
33100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
StronciumSrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1 819 μg/lmedián 94,0 μg/l10 vzoriek
KrómCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,9 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek23 % pod medzou stanovenia
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 20,0 μg/lmedián 2,00 μg/l13 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,27 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,42 μg/lmedián 2,00 μg/l13 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,610 μg/lmedián 0,150 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbmierne zvýšená
najvyššie 2,70 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 33,0 μg/lmedián 33,0 μg/l3 vzorky
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 14,5 mg/lmedián 11,7 mg/l13 vzoriek
RézCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 27,0 μg/lmedián 1,65 μg/l34 vzoriek
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 22,0 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek76 % pod medzou stanovenia
HiganyHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 45,0 μg/lmedián 5,00 μg/l34 vzoriek24 % pod medzou stanovenia
SzelénSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
CinkZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 513 μg/lmedián 44,0 μg/l34 vzoriek6 % pod medzou stanovenia
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

