Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Jasenovský potok

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
21,7km
kerület
Zsolnai kerület
Légi felvétel a(z) Jasenovský potok vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Jasenovský potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Jasenovský potok, ablakpontszám 34.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 06:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    4005006007008000 km5 km10 km15 km20 km
    A vízfolyás magassági profilja: 705-től 489 m tengerszint feletti magasságig 21,7 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    705 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    481 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    225 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    10 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    2,43

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Jasenovský potok vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 12.
    Jasenovský potok vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 9.
    Jasenovský potok vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 30.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Jasenovský potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Jasenovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 22 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Mladé sedimenty67 % čiary vody

    33 % vápence a dolomity

    Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,3modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 416 mg/l, tvrdá voda (14,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,587 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 59 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    42. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    6objektov do 3 km

    ťažené: Fe

    Najbližšie: Výhradná kutba (iný druh objektu), 930 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (960 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 8 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 86,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 86. percentil (Leštinský potok, prítok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    364vrtov do 3 km

    472 rozborov vody v okolí

    Z toho 364 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    66°C na ústí vrtu

    13 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Bešeňová – FGTB-1, výdatnosť 32,0 l/s, 9,5 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    17lokalít do 3 km

    17 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    12záznamov do 5 km

    1 ložisko, 11 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    283plôch do 3 km

    34 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Mladé sedimenty67%SR 8,6 %
    • Mészkövek és dolomitok33%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mladé sedimenty: Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku.

    Geologický vek hornín

    • kvartér67%
    • krieda33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny2×
    kriedastaršia – mladšia kriedaporubské súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 8 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Oravskej vrchoviny, Skorušiny a časti Oravskej Magury100%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Skorušinská panva100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,30typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    14,5°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,58 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    416mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridokF0,251 mg/l89. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3269 mg/l68. percentil
    • KalciumCa77,4 mg/l66. percentil
    • MagnéziumMg15,8 mg/l52. percentil
    • KloridokCl8,47 mg/l49. percentil
    • NátriumNa6,75 mg/l39. percentil
    • DraslíkK1,89 mg/l29. percentil
    • SzulfátokSO424,9 mg/l26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,164 mg/l55. percentil
    • NitrátokNO35,75 mg/l45. percentil
    • AmóniumNH40,0896 mg/l43. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,04 mg/l21. percentil

    Fémek

    • VasFe0,264 mg/l81. percentil
    • AlumíniumAl64,8 μg/l50. percentil
    • CinkZn5,21 μg/l39. percentil
    • MangánMn17,3 μg/l35. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SzelénSe0,587 mg/kg91. percentil
    • BizmutBi0,351 mg/kg80. percentil
    • KrómCr88,0 mg/kg72. percentil
    • MolibdénMo0,517 mg/kg72. percentil
    • NikkelNi30,4 mg/kg71. percentil
    • ArzénAs7,50 mg/kg60. percentil
    • CinkZn103 mg/kg57. percentil
    • KobaltCo8,86 mg/kg56. percentil
    • RézCu25,0 mg/kg56. percentil
    • ÓlomPb16,5 mg/kg55. percentil
    • AntimonSb0,666 mg/kg52. percentil
    • KadmiumCd0,134 mg/kg37. percentil
    • VanádiumV62,7 mg/kg36. percentil
    • CínSn2,04 mg/kg23. percentil
    • HiganyHg0,0472 mg/kg11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalciumCa6,80 %88. percentil
    • MagnéziumMg1,82 %86. percentil
    • MangánMn1 333 mg/kg84. percentil
    • FoszforP880 mg/kg55. percentil
    • VasFe2,38 %32. percentil
    • NátriumNa0,695 %17. percentil
    • TitánTi3 552 mg/kg16. percentil
    • AlumíniumAl4,68 %16. percentil
    • DraslíkK1,16 %8. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr180 mg/kg79. percentil
    • BórB63,5 mg/kg59. percentil
    • LítiumLi30,7 mg/kg57. percentil
    • GáliumGa12,0 mg/kg33. percentil
    • BáriumBa390 mg/kg32. percentil
    • BerilliumBe0,749 mg/kg16. percentil
    • RubídiumRb71,6 mg/kg13. percentil
    • ZirkónZr252 mg/kg13. percentil
    • CérCe46,4 mg/kg12. percentil
    • YtriumY16,9 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 51 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kálium (K)K1,37 %68. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,94 ppm32. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,43 ppm31. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 59 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Skorušinská panva100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,1°C
    • Priemerná júlová teplota16,3°C
    • Ročné zrážky863mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (2,0 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (930 m od vody)Leštiny – trvalý (30 m od vody)Osádka – nedá sa odhadnúť (100 m od vody)Jasenová – trvalý (200 m od vody)Valaská Dubová – nijaký (690 m od vody)Veľký Bysterec – trvalý (1,2 km od vody)Dolný Kubín – Medzihradné – Medzihradné – nedá sa odhadnúť (1,5 km od vody)Lany – Valaská Dubová – nijaký (1,5 km od vody)Srňacie – nedá sa odhadnúť (1,6 km od vody)Studničná – Komjatná – nijaký (1,6 km od vody)Or. Poruba – Poruba – Geceľ – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Malatiná – nedá sa odhadnúť (1,8 km od vody)Poruba – Geceľ – trvalý (1,9 km od vody)Bukovec – Komjatná – nijaký (2,0 km od vody)Malatiná – trvalý (2,4 km od vody)Poruba – Geceľ – Zábrež – Poruba – Geceľ – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Brestiny – Komjatná – nijaký (2,9 km od vody)Pucov – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Lúčky – V-3 – kúpeľný (4,9 km od vody)Lúčky – V-1 – kúpeľný (4,9 km od vody)Lúčky – kúpeľný (5,1 km od vody)Lúčky – BLK-2 – kúpeľný (5,2 km od vody)Lúčky – BJ-101 – kúpeľný (5,2 km od vody)Lúčky – kúpeľný (5,2 km od vody)Kalameny – HGL-2 – nekúpeľný (5,4 km od vody)Lúčky – kúpeľný (5,4 km od vody)Lúčky – HGL-3 – kúpeľný (5,8 km od vody)Stankovany – STH-1A – nekúpeľný (8,9 km od vody)Bešeňová – ZGL-1 – nekúpeľný (9,2 km od vody)Bešeňová – FGTB-1 – nekúpeľný (9,5 km od vody)Bešeňová – FBe-1 – nekúpeľný (9,5 km od vody)ZGL-1 – l3 (9,0 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (2,1 km od vody)a1 (2,1 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (6,2 km od vody)b1 (6,4 km od vody)c3 (6,5 km od vody)c1 (6,5 km od vody)c2 (6,6 km od vody)c3 (6,8 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (7,5 km od vody)b1 (8,0 km od vody)a1 (8,1 km od vody)b1 (8,1 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Veličná – štrkopiesky a piesky (4,4 km od vody)Komjatná – stavebný kameň – zlepenec (1,8 km od vody)Dolný Kubín – stavebný kameň – pieskovec, ílovec (2,2 km od vody)Kňažia – stavebný kameň – pieskovec, ílovec (3,5 km od vody)Bziny – keramické íly (3,6 km od vody)Kňažia – stavebný kameň – pieskovec, ílovec (3,6 km od vody)Kňažia – keramické íly (3,7 km od vody)Pucov – keramické íly (3,9 km od vody)Medzibrodie nad Oravou – keramické íly (4,0 km od vody)Medzibrodie nad Oravou – keramické íly (4,3 km od vody)Široká – stavebný kameň – slieň (4,4 km od vody)Pribiš – keramické íly (4,6 km od vody)Jasenová – všeobecná geológia (110 m od vody)Kňažia – všeobecná geológia (2,9 km od vody)Jelšava (pri Dolnom Kubíne) – všeobecná geológia (3,3 km od vody)Veľký Choč – všeobecná geológia (3,6 km od vody)Pucov – všeobecná geológia (3,9 km od vody)Prosiecka dolina, ponor – hydrogeológia (4,1 km od vody)– Zosuvy (50 m od vody)– Zosuvy (60 m od vody)VALASKA DUBOVA – Zosuvy (60 m od vody)– Zosuvy (80 m od vody)Hubová – Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)OSADKA – Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)VALASKA DUBOVA – Zosuvy (110 m od vody)Ružomberok – Zosuvy (120 m od vody)OSADKA – Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)JASENOVA – Zosuvy (150 m od vody)– Svahové prúdy (160 m od vody)OSADKA – Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)DOLNY KUBIN – Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (280 m od vody)VALASKA DUBOVA – Zosuvy (300 m od vody)– Zosuvy (300 m od vody)– Zosuvy (320 m od vody)OSADKA – Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (340 m od vody)– Zosuvy (340 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (370 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)VALASKA DUBOVA – Zosuvy (380 m od vody)JASENOVA – Zosuvy (380 m od vody)VALASKA DUBOVA – Zosuvy (390 m od vody)LESTINY – Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)JASENOVA – Zosuvy (440 m od vody)– Zosuvy (440 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)DOLNY KUBIN – Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)VYSNY KUBIN – Zosuvy (490 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)MALATINA – Zosuvy (520 m od vody)VYSNY KUBIN – Zosuvy (520 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)MALATINA – Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (540 m od vody)DOLNY KUBIN – Zosuvy (540 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)DOLNY KUBIN – Zosuvy (560 m od vody)LESTINY – Zosuvy (560 m od vody)DOLNY KUBIN – Zosuvy (580 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)JASENOVA – Zosuvy (590 m od vody)OSADKA – Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (660 m od vody)KOMJATNA – Zosuvy (670 m od vody)Dolný Kubín (580 m od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (580 m od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (590 m od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (600 m od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (610 m od vody)Dolný Kubín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Dolný Kubín (800 m od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (870 m od vody)Dolný Kubín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Dolný Kubín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Dolný Kubín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Dolný Kubín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Dolný Kubín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Dolný Kubín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Dolný Kubín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Dolný Kubín (1,7 km od vody)Vyšný Kubín – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,7 km od vody)Veličná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Veličná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Veličná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Bziny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Veličná II – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Veličná II – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Veličná II – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Veličná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Veličná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Dolný Kubín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Dolný Kubín – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Dolný Kubín – negatívny vrt (2,8 km od vody)Dolný Kubín – negatívny vrt (2,8 km od vody)Dolný Kubín-Bziny (2,9 km od vody)zlato 1 ks – zlato (960 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 86,0 μg/lmedián 69,5 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Leštinský potok, prítok, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jasenovský potok, 2010, 30 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jasenovský potok, 2010, 30 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jasenovský potok, 2010, 30 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jasenovský potok, 2010, 30 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jasenovský potok, 2010, 30 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jasenovský potok, 30 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jasenovský potok, 2010, 30 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,70 mg/lmedián 6,47 mg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Leštinský potok, prítok, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 24. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)9 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)4 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)4 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Arany (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    901 zrno960 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)8 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 541 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • HiganyHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek66 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l38 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,750 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 54,0 μg/lmedián 8,00 μg/l38 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 526 μg/lmedián 4,00 μg/l38 vzoriek18 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň320,6 Bq/l4,99 Bq/l
    forrás524,4 Bq/l10,2 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie230,7 Bq/l18,2 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie110,6 Bq/l10,6 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Fe6×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa4×
    • iný druh objektu2×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    Výhradná kutbainý druh objektunezn ma, pravdepodobne Fe930 m
    Výhradná kutbainý druh objektuneznáma, pravdepodobne Fe2,0 km
    ŠtôlňaštôlňaFe, chlorid železitý2,6 km
    ŠtôlňaštôlňaFe2,6 km
    ŠtôlňaštôlňaFe2,6 km
    ŠtôlňaštôlňaFe2,7 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Veličnáštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Sopúch Vladimír C a V4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    364 vrtov v pásme 3 km, z toho 42 hydrogeologických a 322 ostatných; s číslom archívnej správy 364.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m253×
    • 10–30 m105×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    JO-3inžiniersko-geologický40,0 m83646320 m
    JL-1inžiniersko-geologický15,0 m83646360 m
    JO-1inžiniersko-geologický20,0 m83646380 m
    JL-2inžiniersko-geologický25,0 m83646420 m
    JO-2inžiniersko-geologický20,0 m83646430 m
    V-1inžiniersko-geologický5,0 m84610440 m
    PVDK-2bez určenia účelu3,0 m82917450 m
    PVDK-1bez určenia účelu3,0 m82917460 m
    V-2inžiniersko-geologický5,0 m84610470 m
    255inžiniersko-geologický6,3 m41154480 m
    364inžiniersko-geologický4,2 m41154490 m
    JL-3inžiniersko-geologický25,0 m83646500 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Lúčky – V-322 °C–63,85 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,9 km
    Lúčky – V-125 °C––Ca-Mg-SO4nevyužívaný4,9 km
    Lúčky––1,75 mCa-Mg-SO4nevyužívaný5,1 km
    Lúčky – BLK-231 °C–15 mCa-Mg-SO4nevyužívaný5,2 km
    Lúčky – BJ-10131 °C18,9 l/s97 mCa-Mg-SO4využívaný5,2 km
    Lúčky31 °C15,0 l/s1,3 mCa-Mg-SO4nevyužívaný5,2 km
    Kalameny – HGL-233 °C23,5 l/s500 mCa-Mg-SO4nevyužívaný5,4 km
    Lúčky31 °C0,5 l/s6 mCa-Mg-SO4nevyužívaný5,4 km
    Lúčky – HGL-335 °C12,5 l/s600 mCa-Mg-SO4využívaný5,8 km
    Stankovany – STH-1A18 °C0,7 l/s67 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný8,9 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5201,4 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 536,4 km
    kategória c3minerálna voda23-3816-3026,5 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 516,5 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1516,6 km
    ZGL-1geotermálna voda55 – 8016 – 3019,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Leštiny420 m²––30 m
    Osádka–––100 m
    Jasenová360 m²––200 m
    Valaská Dubová–––690 m
    Veľký Bysterec1 000 m²––1,2 km
    Alsókubin – Medzihradné – Medzihradné–––1,5 km
    Lany – Valaská Dubová–––1,5 km
    Srňacie250 m²––1,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy276×
    • Svahové prúdy3×
    • Blokové polia2×
    • Blokové polia + zosuvy1×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny216×
    • Aktívny34×
    • Stabilizovaný33×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00053×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick38×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova13×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S5×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Alsókubin1 horgászvíz · 22 km34Jasenovský potok34

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág