Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Nosický kanál vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Nosický kanál č. 9, ablakpontszám 18.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 07:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Lassú vízfolyás Alföldi folyó nyugodt sodrással, a partoknál sekélyesekkel és a kanyarokban mélyebb gödrökkel.

    2202302402502600 km5 km10 km15 km
    A vízfolyás magassági profilja: 248-től 225 m tengerszint feletti magasságig 15,4 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    248 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    225 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    24 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    1,5 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,01

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Nosický kanál vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 24.
    Nosický kanál vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 13.
    Nosický kanál vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. aug. 14.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Nosický kanál vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 3 vagy több mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • nitrátok 25–50 mg/l1

    Legmagasabb nitrátértékek

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Nosický kanál

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 15 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 414 mg/l, tvrdá voda (14,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kadmium 3,10 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 60 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    20. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    3objekty do 3 km

    Najbližšie: Odkalisko Dubnica nad Váhom (odkalisko), 1,0 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    7 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 20,4 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Lieskovec, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    947vrtov do 3 km

    495 rozborov vody v okolí

    Z toho 946 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    15 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Trenčianske Teplice – V-3, výdatnosť 12,9 l/s, 6,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    21lokalít do 3 km

    3 záťaže, 18 skládok

    Najbližšia záťaž: Dubnica nad Váhom – ZŤS, 1,3 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    41záznamov do 5 km

    31 ložísk, 10 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    6plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív6×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 6 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér a neogén Ilavskej kotliny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,25typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    14,1°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,51 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    414mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalciumCa74,9 mg/l64. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3247 mg/l62. percentil
    • SzulfátokSO443,7 mg/l54. percentil
    • MagnéziumMg15,7 mg/l52. percentil
    • KloridokCl8,95 mg/l50. percentil
    • FluoridokF0,110 mg/l48. percentil
    • DraslíkK2,50 mg/l42. percentil
    • NátriumNa7,28 mg/l42. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrátokNO36,88 mg/l55. percentil
    • AmóniumNH40,0795 mg/l39. percentil
    • FosforečnanyPO40,0780 mg/l38. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,97 mg/l19. percentil

    Fémek

    • CinkZn12,0 μg/l71. percentil
    • AlumíniumAl140 μg/l70. percentil
    • MangánMn15,9 μg/l32. percentil
    • VasFe0,0501 mg/l22. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KadmiumCd3,10 mg/kg95. percentil
    • KrómCr241 mg/kg95. percentil
    • CinkZn185 mg/kg87. percentil
    • ÓlomPb26,9 mg/kg84. percentil
    • NikkelNi34,5 mg/kg80. percentil
    • RézCu34,2 mg/kg78. percentil
    • HiganyHg0,194 mg/kg73. percentil
    • SzelénSe0,326 mg/kg67. percentil
    • CínSn3,09 mg/kg65. percentil
    • KobaltCo8,85 mg/kg56. percentil
    • BizmutBi0,214 mg/kg49. percentil
    • ArzénAs6,46 mg/kg48. percentil
    • MolibdénMo0,357 mg/kg46. percentil
    • AntimonSb0,484 mg/kg34. percentil
    • VanádiumV58,4 mg/kg25. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalciumCa8,59 %93. percentil
    • MagnéziumMg0,944 %56. percentil
    • FoszforP833 mg/kg49. percentil
    • DraslíkK1,33 %23. percentil
    • VasFe2,16 %18. percentil
    • TitánTi3 480 mg/kg14. percentil
    • NátriumNa0,648 %12. percentil
    • AlumíniumAl4,49 %11. percentil
    • MangánMn516 mg/kg9. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr178 mg/kg78. percentil
    • BórB68,6 mg/kg72. percentil
    • LítiumLi28,2 mg/kg43. percentil
    • BáriumBa380 mg/kg28. percentil
    • BerilliumBe0,814 mg/kg19. percentil
    • ZirkónZr289 mg/kg19. percentil
    • RubídiumRb72,8 mg/kg15. percentil
    • CérCe45,5 mg/kg10. percentil
    • GáliumGa7,85 mg/kg10. percentil
    • YtriumY17,5 mg/kg9. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 47 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kálium (K)K1,39 %69. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,67 ppm23. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,02 ppm8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 60 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky650mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Odkalisko Dubnica nad Váhom – 3 – odkalisko (1,0 km od vody)Halda Tunežice – 5 – halda (1,6 km od vody)Odkalisko Lednické Rovne – 3 – odkalisko (2,5 km od vody)Dubnica nad Váhom – ZŤS – SK1000500P (1,3 km od vody)Nemšová – vojenský útvar – SK1000500P (1,9 km od vody)Dubnica nad Váhom – ZVS – SK200140KF (2,5 km od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom – občasný (310 m od vody)Ladce – Pri Váhu – Ladce – trvalý (400 m od vody)Ladce – Pri Váhu – Ladce – trvalý (420 m od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom – nijaký (450 m od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek 2 – Dubnica nad Váhom – občasný (540 m od vody)Dulov – Pri Váhu – Dulov – trvalý (740 m od vody)Dubnica nad Váhom – Pri Váhu – Dubnica nad Váhom – občasný (850 m od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek 1 – Dubnica nad Váhom – občasný (860 m od vody)Kameničany – Za štrkovňou – Kameničany – občasný (990 m od vody)Kameničany – Za štrkovňou – Kameničany – občasný (1,2 km od vody)Bolešov – Za ihriskom – Bolešov – trvalý (1,3 km od vody)Bolešov – Pri trati – Bolešov – nijaký (2,2 km od vody)Lieskovec – Dubnica nad Váhom – Prejta – nijaký (2,3 km od vody)Trenčianska Teplá – trvalý (2,4 km od vody)Dubnica nad Váhom – Za družstvom – Dubnica nad V – nijaký (2,5 km od vody)Tuchyňa – Šustínsky járok – Tuchyňa – nijaký (2,7 km od vody)Dúlov – Nad obcou – Dulov – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Volovce – Nemšová – nijaký (2,9 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-2 – nekúpeľný (3,1 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-3 – nekúpeľný (3,1 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-1 – nekúpeľný (3,2 km od vody)Belušské Slatiny – BS-1 – nekúpeľný (3,2 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1A – kúpeľný (6,2 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-2 – kúpeľný (6,2 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1 – kúpeľný (6,2 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-3 – kúpeľný (6,3 km od vody)Trenčianske Teplice – V-3 – kúpeľný (6,3 km od vody)Trenčianske Teplice – V-2 – kúpeľný (6,3 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-1 – kúpeľný (6,3 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-4A – kúpeľný (6,4 km od vody)Trenčianske Teplice – P-1 – kúpeľný (6,4 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5A – kúpeľný (6,4 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5 – kúpeľný (6,4 km od vody)a1 (3,3 km od vody)b1 (3,6 km od vody)b1 (4,1 km od vody)b1 (4,2 km od vody)b2 (4,3 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (6,0 km od vody)d1 (6,8 km od vody)d1 (6,8 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,1 km od vody)d1 (7,2 km od vody)d2 (7,4 km od vody)d2 (7,5 km od vody)b1 (7,6 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Belušské Slatiny (3,7 km od vody)Trenčianske Teplice (6,8 km od vody)Dubnica nad Váhom – štrkopiesky a piesky (470 m od vody)Ilava – tehliarske suroviny (1,1 km od vody)Beluša – Lednické Rovne – štrkopiesky a piesky (1,4 km od vody)Tunežice – stavebný kameň (1,8 km od vody)Hloža – Podhorie – vápenec ostatný (3,2 km od vody)Hloža – Podhorie – sialitická surovina (3,2 km od vody)Horné Srnie – vápenec ostatný (4,6 km od vody)Horné Srnie – sialitická surovina (4,6 km od vody)Horné Srnie – vápnitý slieň (4,6 km od vody)Dubnica nad Váhom – štrkopiesky a piesky (470 m od vody)Ilava – tehliarske suroviny (1,1 km od vody)Beluša – Lednické Rovne – štrkopiesky a piesky (1,4 km od vody)Tunežice – stavebný kameň (1,8 km od vody)Hloža – Podhorie – vápenec ostatný (3,4 km od vody)Hloža – Podhorie – sialitická surovina (3,4 km od vody)Horné Srnie – sialitická surovina (4,6 km od vody)Horné Srnie – vápenec ostatný (4,6 km od vody)Horné Srnie – vápnitý slieň (4,6 km od vody)Hloža – Podhorie – vápenec ostatný (3,4 km od vody)Hloža – Podhorie – sialitická surovina (3,4 km od vody)Prejta – štrkopiesky a piesky (490 m od vody)Dulov – Dolné Prúdy – štrkopiesky a piesky (520 m od vody)Dubnica n/Váhom – Pažite – štrkopiesky a piesky (590 m od vody)Pruské – Kúty – štrkopiesky a piesky (760 m od vody)Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť) – štrkopiesky a piesky (820 m od vody)Za Váhom II – štrkopiesky a piesky (860 m od vody)Lednické Rovne – Sigoť – štrkopiesky a piesky (940 m od vody)Za Váhom – štrkopiesky a piesky (1,1 km od vody)Horovce – štrkopiesky a piesky (1,2 km od vody)Malý Kolačín – stavebný kameň (3,6 km od vody)Kľúčové – štrkopiesky a piesky (3,9 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Púchov – Tunežic – štrkopiesky (250 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Tunežice – Borči – štrkopiesky (920 m od vody)Sedmerovec – Pominovec – štrkopiesky (1,3 km od vody)Slavnica – štrkopiesky (1,8 km od vody)Košeca – stavebný kameň – vápenec (2,8 km od vody)Belušské Slatiny (vrt BHS-3) – zemný plyn (3,0 km od vody)Tuchyňa – tehliarske suroviny (3,6 km od vody)Kľúčové – stavebný kameň – vápenec (4,4 km od vody)Medné – stavebný kameň – vápenec (4,6 km od vody)Ilava JV – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Košeca – všeobecná geológia (2,1 km od vody)Horné Srnie – Samášky – všeobecná geológia (2,6 km od vody)Butkov – všeobecná geológia (3,8 km od vody)Štepnická skala – všeobecná geológia (4,5 km od vody)Slavnické Podhorie – všeobecná geológia (4,6 km od vody)NOZDROVICE – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)PODHORIE – Zosuvy (2,5 km od vody)KVASOV – Zosuvy (2,6 km od vody)NOZDROVICE – Zosuvy (2,7 km od vody)LEDNICKE ROVNE – Zosuvy (2,9 km od vody)Košeca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Ladce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Košeca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Ilava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (120 m od vody)Prejta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Košeca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Ilava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (240 m od vody)Klobušice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Ilava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (330 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (400 m od vody)Ladce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (410 m od vody)Ilava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Klobušice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Košeca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (480 m od vody)Ladce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Ilava – Klobušica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Ilava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Nemšová – monitorovací vrt (530 m od vody)Prejta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (550 m od vody)Košeca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (560 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (590 m od vody)Ilava – Klobušice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Lednické Rovne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (610 m od vody)Kameničany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Ilava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Kameničany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (620 m od vody)Kameničany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m od vody)Kameničany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (630 m od vody)Ladce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Nemšová – monitorovací vrt (640 m od vody)Nemšová – monitorovací vrt (650 m od vody)Prejta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KrómCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 20,4 μg/lmedián 2,40 μg/l15 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lieskovec, potok, 340 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 17,0 μg/lmedián 2,50 μg/l15 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dubnica pred derivačným kanálom, 750 m JV od K228, 1995, 200 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 26,9 μg/lmedián 2,22 μg/l15 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bolešov pri moste, 200 m S od K228, 1995, 800 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,150 μg/l15 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Nemšová, 700 m VSV od K224, 530 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 130 μg/lmedián 410 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Klobušice pri moste, 1200m VSV od K248, 1995, 930 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 180 μg/lmedián 81,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Klobušice pri moste, 1200m VSV od K248, 1995, 930 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,96 μg/lmedián 1,18 μg/l15 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K225, 1995, 410 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,620 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bolešov pri moste, 200 m S od K228, 1995, 800 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 2,00 μg/l15 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K225, 1995, 410 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 14,0 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klobušice pri moste, 1200m VSV od K248, 1995, 930 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 31,6 mg/lmedián 3,21 mg/l15 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lieskovec, potok, 340 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)2 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 141 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • RézCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 48,0 μg/lmedián 1,20 μg/l39 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 39,6 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 44,0 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 925 μg/lmedián 109 μg/l39 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 66,0 μg/lmedián 8,00 μg/l39 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0600 mg/lmedián 0,00500 mg/l39 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 490 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSemierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 890 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1944,0 Bq/l11,8 Bq/l
    upravený prameň16,54 Bq/l6,54 Bq/l
    forrás215,0 Bq/l11,9 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody28,52 Bq/l7,30 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • odkalisko2×
    • halda1×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    Odkalisko Dubnica nad Váhomodkaliskoštrkopiesky1,0 km
    Halda Tunežicehaldastavebný kameň1,6 km
    Odkalisko Lednické Rovneodkaliskoštrkopiesky2,5 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Dubnica nad Váhomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.470 m
    Dubnica nad Váhomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.470 m
    Prejtaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – DARJA spol. s r.o.490 m
    Dulov – Dolné Prúdyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AGROFARMA, spol. s r.o. Červený Kameň520 m
    Dubnica n/Váhom – Pažiteštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ÚTES spol. s r. o.590 m
    Pruské – Kútyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – INFINITY TRUST, s.r.o.760 m
    Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť)štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DARJA spol. s r.o.820 m
    Za Vág IIštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SESTAV s.r.o.860 m
    Lednické Rovne – Sigoťštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.940 m
    Za Vágštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV s.r.o.1,1 km
    Illavatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,1 km
    Illavatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,1 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    947 vrtov v pásme 3 km, z toho 263 hydrogeologických a 684 ostatných; s číslom archívnej správy 946.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m482×
    • 10–30 m404×
    • 30–100 m37×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    VP-1inžiniersko-geologický3,0 m10029240 m
    Košecaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m33325 97Dc35.pdf50 m
    Ladceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m20358 97Dc24.pdf60 m
    J-74inžiniersko-geologický6,0 m7417170 m
    J-75inžiniersko-geologický6,0 m7417180 m
    V-4inžiniersko-geologický3,0 m10555390 m
    Košecaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m25459 97Dc86.pdf100 m
    DBV-4ložiskový15,0 m25014100 m
    HV-10hydrogeologický12,0 m25459100 m
    J-77inžiniersko-geologický6,0 m74171100 m
    VO12-8životné prostredie–96444100 m
    HV-10/3hydrogeologický6,0 m25459100 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Belušské Slatiny – BHS-220 °C–501 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný3,1 km
    Belušské Slatiny – BHS-321 °C0,0 l/s1671 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný3,1 km
    Belušské Slatiny – BHS-121 °C–226 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný3,2 km
    Belušské Slatiny – BS-121 °C–58,5 mCa-HCO3-(SO4)nevyužívaný3,2 km
    Trenčianske Teplice – SB-1A37 °C2,1 l/s130 mCa-Mg-SO4nevyužívaný6,2 km
    Trenčianske Teplice – TT-239 °C–81,4 mCa-Mg-SO4využívaný6,2 km
    Trenčianske Teplice – SB-1–2,0 l/s122,43 mCa-Mg-SO4nevyužívaný6,2 km
    Trenčianske Teplice – SB-338 °C–60 mCa-Mg-SO4využívaný6,3 km
    Trenčianske Teplice – V-340 °C12,9 l/s38,4 mCa-Mg-SO4využívaný6,3 km
    Trenčianske Teplice – V-240 °C1,0 l/s39,15 mCa-Mg-SO4využívaný6,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5133,3 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 543,6 km
    kategória Belušské Slatinytermálne kúpalisko––13,7 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1514,3 km
    kategória Trenčianske Teplicetermálne kúpalisko––16,8 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 536,8 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1527,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Dubnica nad Váhom – ZŤSSK1000500P1,3 km
    Nemšová – vojenský útvarSK1000500P1,9 km
    Dubnica nad Váhom – ZVSSK200140KF2,5 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom–1970–310 m
    Ladce – Pri Vág – Ladce–1975–400 m
    Ladce – Pri Vág – Ladce–1975–420 m
    Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom55 100 m²1997monitorovaná450 m
    Dubnica nad Váhom – Lúštek 2 – Dubnica nad Váhom–1970–540 m
    Dulov – Pri Vág – Dulov–1970–740 m
    Dubnica nad Váhom – Pri Vág – Dubnica nad Váhom–1975–850 m
    Dubnica nad Váhom – Lúštek 1 – Dubnica nad Váhom–1970–860 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy6×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný6×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0005×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Dubnica nad V1 horgászvíz · 15 km17Nosický kanál č. 917

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág