Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Radošina č. 1, ablakpontszám 11. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:05. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Mérsékelt lejtés Az áramlás érezhető, zátonyok és holtágak váltakoznak. Átmenet az alföldi és hegyaljai vízfolyás között. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 2 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 99 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 809 mg/l, veľmi tvrdá voda (26,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Ortuť 0,152 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 66. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 43°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 75 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 32 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 52nGy/h dávkový príkon 60. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 27objektov do 3 km ťažené: Fe Najbližšie: 1.ryha (iný druh objektu), 410 m od vody. 0vzoriek so zlatom 10 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 3 8 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Olovo 8,46 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Andač). 649vrtov do 3 km 1921 rozborov vody v okolí Z toho 648 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 71°C na ústí vrtu 20 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Piešťany – GTP-1, výdatnosť 11,5 l/s, 6,6 km od vody. 90lokalít do 3 km 1 záťaž, 73 skládok, 16 sedimentov Najbližšia záťaž: Bojná – MVC-2, 2,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 47záznamov do 5 km 6 ložísk, 41 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 7plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 19 z 34 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,03typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 26,1°dH, veľmi tvrdá Súčet vápnika a horčíka (4,66 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 809mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 52nGy/h vo vzduchu rozsah 43 až 60 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 43 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 32 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m². Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Andač, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Radošinka, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 70 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, potok, 2010, 80 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatina, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, potok, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Andač, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Vozokanský potok, 2009, 900 m od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 410 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 30 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 410 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 649 vrtov v pásme 3 km, z toho 202 hydrogeologických a 447 ostatných; s číslom archívnej správy 648. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Radošina vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Radošina vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Radošina
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 18× kvartér pleistocén – holocén deluviálno-fluviálne sedimenty: prevažne ronové hliny, piesčité hliny s úlomkami, jemnozrnné piesky a splachy 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
466 mg/l95. percentil47,1 mg/l94. percentil109 mg/l91. percentil48,8 mg/l90. percentil7,39 mg/l86. percentil21,7 mg/l82. percentil73,2 mg/l78. percentil0,170 mg/l72. percentilŽiviny a organické znečistenie
24,0 mg/l94. percentil0,951 mg/l92. percentil0,776 mg/l91. percentil6,62 mg/l91. percentilFémek
130 μg/l84. percentil0,174 mg/l71. percentil41,3 μg/l37. percentil3,06 μg/l21. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,152 mg/kg66. percentil7,49 mg/kg60. percentil76,0 mg/kg56. percentil0,399 mg/kg54. percentil0,191 mg/kg51. percentil15,2 mg/kg48. percentil0,610 mg/kg47. percentil7,88 mg/kg41. percentil22,0 mg/kg37. percentil0,179 mg/kg34. percentil19,8 mg/kg32. percentil2,24 mg/kg32. percentil80,8 mg/kg32. percentil59,4 mg/kg28. percentil0,115 mg/kg14. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,64 %70. percentil2,34 %56. percentil0,888 %55. percentil4 531 mg/kg52. percentil812 mg/kg46. percentil0,843 %46. percentil5,24 %36. percentil2,31 %27. percentil662 mg/kg27. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
66,9 mg/kg73. percentil458 mg/kg68. percentil16,0 mg/kg67. percentil28,1 mg/kg53. percentil1,43 mg/kg51. percentil60,2 mg/kg49. percentil87,3 mg/kg47. percentil418 mg/kg43. percentil27,4 mg/kg37. percentil119 mg/kg34. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,77 ppm71. percentil1,31 %56. percentil7,47 ppm55. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 28 30,7 Bq/l 8,26 Bq/l potok, rieka 1 2,52 Bq/l 2,52 Bq/l upravený prameň 7 72,5 Bq/l 15,3 Bq/l forrás 5 37,2 Bq/l 19,1 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 4 19,1 Bq/l 9,80 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody 1.ryha iný druh objektu Fe rudy 410 m 8.pinga pinga, pingový ťah Fe rudy (limonit) 420 m 3.pinga pinga, pingový ťah Fe rudy (limonit) 420 m 2.pinga pinga, pingový ťah Fe rudy (limonit) 430 m 4.pinga pinga, pingový ťah Fe rudy (limonit) 430 m 9.pinga pinga, pingový ťah Fe rudy (limonit) 440 m 1.pinga pinga, pingový ťah Fe rudy (limonit) 450 m 7.pinga pinga, pingový ťah Fe rudy (limonit) 450 m 10.pinga pinga, pingový ťah Fe rudy (limonit) 460 m 6.pinga pinga, pingový ťah Fe rudy 470 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Alekšince – Lahne štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – SEGNIS, spol. s r.o. 2,6 km Preseľany tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 4,1 km Preseľany tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 4,1 km Hubina dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 4,9 km Hubina dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 4,9 km Hubina dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 4,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody Pb-113 inžiniersko-geologický 7,0 m 9390120 m S-125 N inžiniersko-geologický 5,2 m 825830 m Nyitra monitorovací vrt 13,5 m 19726 121Cc27.pdf40 m Nové Sady – Čab úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 80,0 m 47016 132Dd31.pdf40 m Pb-98 inžiniersko-geologický 7,0 m 9390140 m S-84 N inžiniersko-geologický 5,7 m 825840 m Malé Ripňany úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom 51,0 m 5368 132Db2.pdf50 m Lukáčovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 70,0 m 58925 132Dd38.pdf50 m S-124 N+4 inžiniersko-geologický 3,2 m 825860 m S-110 N+4 inžiniersko-geologický 5,3 m 825860 m Radošina úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 80,4 m 26819 132Bd1.pdf70 m Šurianky úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 163,0 m 78858 121Ca32.pdf70 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Pöstyén – V-11 67 °C 10,8 l/s 70 m Ca-SO4 nevyužívaný 4,5 km Pöstyén – V-12 69 °C 6,3 l/s 58 m Ca-SO4 nevyužívaný 4,5 km Pöstyén – V-9 69 °C 12,9 l/s 81,7 m Ca-SO4 nevyužívaný 4,5 km Pöstyén – V-4A 65 °C 24,0 l/s 54 m Ca-SO4 využívaný 4,6 km Pöstyén – V-1 66 °C 23,5 l/s 55,2 m Ca-SO4 využívaný 4,6 km Pöstyén – V-5 64 °C – 11,2 m Ca-SO4 využívaný 4,6 km Pöstyén – V-8 68 °C 16,6 l/s 55 m Ca-SO4 využívaný 4,6 km Pöstyén – V-10 67 °C – 16 m Ca-SO4 nevyužívaný 4,6 km Pöstyén – V-7 69 °C 4,4 l/s 66,5 m Ca-SO4 nevyužívaný 4,7 km Pöstyén – PS-1 38 °C – 650 m Ca-SO4 nevyužívaný 4,9 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 8 3,6 km kategória e1 minerálna voda 56-80 < 5 3 3,9 km kategória e2 minerálna voda 56-80 5-15 1 4,3 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 4,6 km kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 1 4,6 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 1 5,2 km kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 1 6,3 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 6,4 km kategória Koplotovce termálne kúpalisko – – 1 7,3 km FGT-1 geotermálna voda 38 – 55 < 5 1 7,8 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Helyszín Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Bojná – skládka TKO A (stará) SK2001300P 2,3 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Nitrianska Blatnica 6 000 m² 1985 – 60 m Nitrianska Blatnica 4 000 m² 1985 – 60 m Andač 5 000 m² 1973 – 80 m Nové Sady 7 000 m² 1955 – 90 m Biskupová 2 000 m² 1960 – 110 m Horné Obdokovce 800 m² 1965 – 120 m Malé Zálužie 2 000 m² 1980 – 130 m Čab 3 500 m² 1970 – 150 m Antropogénne sedimenty
Helyszín Uložený odpad Od vody Bojná – MVC-2 2,1 km Bojná – HP-6 2,1 km Bojná – MVC-1 2,1 km Bojná – V-4 2,1 km Bojná – HTB-3 2,1 km Bojná – HP-5 2,2 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
1100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,46 μg/lmedián 2,50 μg/l34 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 185 μg/lmedián 85,5 μg/l34 vzoriek
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,00 μg/l34 vzoriek
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,150 μg/l34 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 30,0 μg/lmedián 5,00 μg/l34 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 2,92 μg/lmedián 1,00 μg/l34 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
RézCubežná hodnota
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l34 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 17,7 mg/lmedián 11,8 mg/l34 vzoriek
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 357 μg/lmedián 12,0 μg/l161 vzoriek
RézCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 115 μg/lmedián 0,900 μg/l161 vzoriek
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 110 μg/lmedián 0,250 μg/l161 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
CinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 9 750 μg/lmedián 113 μg/l161 vzoriek
ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l161 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
HiganyHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,100 μg/l161 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
KrómCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,10 μg/l161 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,250 mg/lmedián 0,00500 mg/l161 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
SzelénSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 6,50 μg/lmedián 0,500 μg/l161 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,10 μg/lmedián 0,500 μg/l161 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l161 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l76 vzoriek100 % pod medzou stanovenia