Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) VN Mikšová vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Mikšová, ablakpontszám 17.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 06:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    3103153203253303350,0 km0,5 km1,0 km1,5 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 330-től 312 m tengerszint feletti magasságig 1,9 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    321 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    312 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    330 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Mikšová vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 13.
    VN Mikšová vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 10.
    VN Mikšová vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. aug. 23.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Mikšová vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Mikšová

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 3 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 429 mg/l, tvrdá voda (14,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 37,1 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 85. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    45nGy/h dávkový príkon

    15. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,05 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Bytča-Štiavnik, pravý prítok Štiavnika).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    80vrtov do 3 km

    186 rozborov vody v okolí

    Z toho 80 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    5 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    15lokalít do 3 km

    15 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    14záznamov do 5 km

    9 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    58plôch do 3 km

    11 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih100%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Javorníkov a severovýchodná časť Bielych Karpát100%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,10typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    14,8°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,63 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    429mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalciumCa81,2 mg/l70. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3273 mg/l69. percentil
    • MagnéziumMg14,8 mg/l49. percentil
    • SzulfátokSO438,4 mg/l47. percentil
    • DraslíkK2,34 mg/l38. percentil
    • FluoridokF0,0927 mg/l37. percentil
    • KloridokCl5,28 mg/l36. percentil
    • NátriumNa6,27 mg/l36. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrátokNO35,95 mg/l47. percentil
    • FosforečnanyPO40,0905 mg/l41. percentil
    • AmóniumNH40,0812 mg/l39. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,65 mg/l37. percentil

    Fémek

    • VasFe0,185 mg/l73. percentil
    • CinkZn9,90 μg/l64. percentil
    • AlumíniumAl95,5 μg/l60. percentil
    • MangánMn41,5 μg/l57. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NikkelNi37,1 mg/kg85. percentil
    • CinkZn167 mg/kg85. percentil
    • SzelénSe0,413 mg/kg79. percentil
    • RézCu33,2 mg/kg77. percentil
    • KrómCr92,9 mg/kg76. percentil
    • HiganyHg0,205 mg/kg75. percentil
    • ÓlomPb20,9 mg/kg73. percentil
    • BizmutBi0,267 mg/kg66. percentil
    • KobaltCo9,33 mg/kg64. percentil
    • KadmiumCd0,220 mg/kg57. percentil
    • AntimonSb0,634 mg/kg50. percentil
    • VanádiumV66,4 mg/kg46. percentil
    • ArzénAs6,26 mg/kg45. percentil
    • CínSn2,51 mg/kg44. percentil
    • MolibdénMo0,334 mg/kg41. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalciumCa6,22 %86. percentil
    • FoszforP1 143 mg/kg80. percentil
    • MagnéziumMg1,14 %68. percentil
    • MangánMn900 mg/kg56. percentil
    • DraslíkK1,53 %51. percentil
    • VasFe2,71 %51. percentil
    • AlumíniumAl5,38 %41. percentil
    • TitánTi3 709 mg/kg21. percentil
    • NátriumNa0,671 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BórB74,5 mg/kg82. percentil
    • LítiumLi36,8 mg/kg81. percentil
    • StronciumSr166 mg/kg73. percentil
    • BáriumBa470 mg/kg61. percentil
    • RubídiumRb87,8 mg/kg48. percentil
    • BerilliumBe1,23 mg/kg40. percentil
    • GáliumGa12,5 mg/kg37. percentil
    • CérCe51,5 mg/kg23. percentil
    • YtriumY20,4 mg/kg17. percentil
    • ZirkónZr233 mg/kg11. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    45nGy/h vo vzduchu

    rozsah 40 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kálium (K)K1,21 %22. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,29 ppm19. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,31 ppm15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,4°C
    • Priemerná júlová teplota17,1°C
    • Ročné zrážky775mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma50%SR 29 %
    • horská klíma50%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Predmier – pri potoku – Predmier – nijaký (210 m od vody)Predmier – trvalý (520 m od vody)Predmier – parkovisko – Malá Bytča – nijaký (550 m od vody)Hvozdnica – nijaký (590 m od vody)Mikšová – TKO – Mikšová – nedá sa odhadnúť (780 m od vody)Mikšová – pri skládke – Mikšová – občasný (830 m od vody)Hvozdnica – pri vodnom toku – Hvozdnica – nijaký (1,1 km od vody)Predmier – za cintorínom – Predmier – nedá sa odhadnúť (1,1 km od vody)Predmier – pri obaľovačke – Maršová – nedá sa odhadnúť (1,2 km od vody)Bytča – Malá Bytča – nijaký (1,5 km od vody)Maršová – trvalý (1,9 km od vody)Bytča – Malá Bytča – nijaký (2,2 km od vody)Bytča – za štadiónom – Malá Bytča – nijaký (2,5 km od vody)Štiavnik – nijaký (2,6 km od vody)Predmier – nijaký (2,7 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a5 (9,9 km od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (1,9 km od vody)Jablonové – stavebný kameň (4,9 km od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Jablonové – stavebný kameň (4,9 km od vody)Predmier – Kúty – štrkopiesky a piesky (620 m od vody)Predmier – štrkopiesky a piesky (1,7 km od vody)Predmier – štrkopiesky a piesky (1,7 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (2,9 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (3,0 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Kotešová – Maršo – štrkopiesky (1,2 km od vody)Beňov – stavebný kameň – pieskovec (2,4 km od vody)Štiavnik V. – stavebný kameň – vápenec (2,6 km od vody)Jasenica – keramické íly (3,8 km od vody)Stupné – stavebný kameň – zlepenec (4,4 km od vody)Stupné – všeobecná geológia (4,3 km od vody)MIKSOVA – Zosuvy (200 m od vody)MIKSOVA – Zosuvy (220 m od vody)MIKSOVA – Zosuvy (220 m od vody)MIKSOVA – Zosuvy (350 m od vody)HVOZDNICA – Zosuvy (520 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)– Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (840 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)HVOZDNICA – Zosuvy (1,1 km od vody)HVOZDNICA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)BENOV – Zosuvy (1,5 km od vody)MALA BYTCA – Zosuvy (1,6 km od vody)BENOV – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)BENOV – Zosuvy (1,8 km od vody)MALA BYTCA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MALA BYTCA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)STIAVNIK – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)MALA BYTCA – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)PREDMIER – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)BENOV – Zosuvy (2,6 km od vody)STIAVNIK – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)MALA BYTCA – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)HRABOVE – Zosuvy (2,8 km od vody)BRVNISTE – Zosuvy (2,8 km od vody)PSURNOVICE – Zosuvy (2,8 km od vody)PREDMIER – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)PSURNOVICE – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)PREDMIER – Zosuvy (3,0 km od vody)Hvozdnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Mikšová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Mikšová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Mikšová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Rašov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Rašov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Žilina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Plevník-Drieňové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Maršová-Rašov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Rašov-Považská Bystrica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Rašov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Plevník-Drieňové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Rašov-Považská Bystrica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Hvozdnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Maršová-Rašov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Predmier (2,1 km od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Predmier – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Plevník-Drienové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Plevník-Drienové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Predmier – monitorovací vrt (2,4 km od vody)PNZZ-NS Hrabové (2,5 km od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Bytča-Predmier II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Plevník-Drienové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Bytča-Predmier – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Predmier – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Bytča-Hrabové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Predmier – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Predmier – monitorovací vrt (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)Maršová – vrt (1,2 km od vody)Maršová (Predmier) – vrt (1,4 km od vody)Rašov – vrt (1,4 km od vody)Rašov, 450m JJZ od K299 – studňa (1,6 km od vody)Predmier – vrt (1,8 km od vody)Malá Bytča – studňa (2,2 km od vody)Predmier – vrt (2,3 km od vody)Predmier – el.rozvodňa – vrt (2,3 km od vody)Maršová, 500m ZSZ od K566 – prameň (2,4 km od vody)Hrabové – vrt (2,5 km od vody)Predmier – JRD – vrt (2,5 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,05 μg/lmedián 0,970 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bytča-Štiavnik, pravý prítok Štiavnika, 1998, 260 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 70,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Štiavnik, potok, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,210 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Štiavnik, potok, 60 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 310 μg/lmedián 203 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Štiavnik, potok, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrbežná hodnota
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bytča-Štiavnik, pravý prítok Štiavnika, 1998, 260 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCubežná hodnota
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,90 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Bytča-Štiavnik, pravý prítok Štiavnika, 1998, 50 m od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsbežná hodnota
      najvyššie 1,24 μg/lmedián 1,17 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bytča-Štiavnik, pravý prítok Štiavnika, 1998, 50 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bytča-Štiavnik, pravý prítok Štiavnika, 1998, 50 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bytča-Štiavnik, pravý prítok Štiavnika, 1998, 50 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bytča-Štiavnik, pravý prítok Štiavnika, 1998, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,3 mg/lmedián 9,93 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Bytča-Štiavnik, pravý prítok Štiavnika, 1998, 50 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 815 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 815 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 315 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO310×
    • Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A6×
    • trieda B3×
    • trieda F1×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • HiganyHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,200 μg/l14 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,60 μg/lmedián 1,50 μg/l14 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l14 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 510 μg/lmedián 21,5 μg/l14 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSemierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 27,0 μg/lmedián 10,0 μg/l14 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa214,1 Bq/l11,3 Bq/l
    vodná nádrž11,96 Bq/l1,96 Bq/l
    forrás218,5 Bq/l11,3 Bq/l
    minerálny prameň24,28 Bq/l4,05 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Predmier – Kútyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Korbáš Ján VANDO620 m
    Predmierštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie1,7 km
    Predmierštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie1,7 km
    Malá Byttseštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,9 km
    Malá Byttseštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.2,1 km
    Veľká Byttseštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ján Korbáš VANDO2,9 km
    Veľká Byttseštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SDP, spol. s r.o.3,0 km
    Jablonovéstavebný kameňŤažené ložisko – Kamenivo Nord 2 s. r. o.4,9 km
    Jablonovéstavebný kameňŤažené ložisko – Kamenivo Nord 2 s. r. o.4,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    80 vrtov v pásme 3 km, z toho 61 hydrogeologických a 19 ostatných; s číslom archívnej správy 80.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m31×
    • 10–30 m47×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Hvozdnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,5 m26357 97Bd8.pdf130 m
    Mikšováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m1756 98Ac12.pdf380 m
    Mikšováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,0 m25459 98Ac111.pdf790 m
    HV-4hydrogeologický13,0 m25459790 m
    HV-3/3hydrogeologický7,0 m25459990 m
    Mikšováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m25459 98Ac110.pdf1,0 km
    HV-3hydrogeologický15,0 m254591,0 km
    HV-3/1hydrogeologický7,0 m254591,0 km
    HV-3/2hydrogeologický7,0 m254591,0 km
    Predmierúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,0 m16343 98Ac3.pdf1,1 km
    1-263 Byttsehydrogeologický7,0 m1017481,2 km
    Rašovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,2 m25459 98Ac109.pdf1,3 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 547,3 km
    kategória a5minerálna voda< 15> 5019,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Predmier – pri potoku – Predmier–––210 m
    Predmier–1989–520 m
    Predmier – parkovisko – Malá Bytča–––550 m
    Hvozdnica–––590 m
    Mikšová – TKO – Mikšová38 901 m²1986monitorovaná780 m
    Mikšová – pri skládke – Mikšová–––830 m
    Hvozdnica – pri vodnom toku – Hvozdnica100 m²––1,1 km
    Predmier – za cintorínom – Predmier–––1,1 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy58×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny32×
    • Stabilizovaný15×
    • Aktívny11×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick11×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00010×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova6×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Byttse1 horgászvíz · 2,5 km17VN Mikšová17

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág