Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Ciek

Okna

Dorzecze: Bodrog i HornadKarpioweŁososiowo-pstrągowe
łowiska
3
długość łowisk
50,2km
region
Kraj koszycki
  • Karpiowe35,0 km1 łowisko
  • Łososiowo-pstrągowe15,2 km2 łowiska
Zdjęcie lotnicze cieku: Okna, z wyróżnioną linią
Niebieska linia: przebieg cieku (orientacyjnie). Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, CC BY 4,0Mapy Google

Teraz nad wodą

Dziś na cieku Okna

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z 3 łowisk

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.
  • Bardzo wysoka0
  • Wysoka0
  • Przeciętna2
  • Niska1

Kiedy jest najlepsze oknoile łowisk ma najlepsze dwugodzinne okno o danej godzinie

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

Najwięcej łowisk ma najlepsze okno około 15:00.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 06:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Stan wody na cieku

    Pomiary poziomu wody, temperatury i przepływu, pogoda przy cieku i stan z satelitów

    Stany wody na cieku

    StacjaStatusZmianaTemperatura
    Remetské Hámre104 cm–
    Źródło: SHMÚZaktualizowano 8 lis 2026 05:58

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Wartki ciek Rzeka podgórska ze żwirowym dnem i szybkim nurtem. Tu dobrze czują się już lipień i pstrąg.

    01002003004000 km20 km40 kmnr 2nr 1bnr 1a
    Profil wysokościowy cieku: od 378 do 101 m n.p.m. na 50,1 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    381 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    101 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    281 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    5,6 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    3,32

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2019 do 2025: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Okna, rok 2019
    2019zdjęcia z 13 cze 2019
    Zdjęcie lotnicze cieku: Okna, rok 2022
    2022zdjęcia z 27 sie 2022
    Zdjęcie lotnicze cieku: Okna, rok 2025
    2025zdjęcia z 5 lip 2025

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Okna

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025

    0 z 3 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku.

    • Bez niespełnionej normy3

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    2 z 3 łowisk z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • substancje szkodliwe ponad normę na co najmniej jednej stacji (metale, pestycydy, PFAS, rozpuszczalniki)1
    • jony amonowe lub azotyny ponad normę na co najmniej jednej stacji2
    • żelazo od 1 mg/l1

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Okna

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 50 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 257 mg/l, mäkká voda (7,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 83,3 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 76. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km53 °C98 °C

    Teplo pod nohami

    53°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 90 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 98 °C (prírastok 44 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    45. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    23objektov do 3 km

    Najbližšie: šachta Sejkov – II. (šachta), 920 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 12,5 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Bežovský, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    358vrtov do 3 km

    1535 rozborov vody v okolí

    Z toho 328 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    85°C na ústí vrtu

    2 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 6,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    31lokalít do 3 km

    31 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    34záznamov do 5 km

    11 ložísk, 23 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    35plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív13×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív92%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty7,7%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu20m
    • 20 – 3050%SR 1,3 %
    • 15 – 2033%SR 1,7 %
    • 5 – 1017%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)93%SR 13 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)6,7%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles93%SR 8,8 %
    • stredný zdvih6,7%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 14 z 18 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Żwiry79%SR 52 %
    • Bázické vulkanity21%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)64%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)21%SR 6,4 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)14%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér severovýcodnej časti Východoslovenskej nížiny pod Vihorlatom a Popričným56%SR 0,0 %
    • neovulkanity Vihorlatských vrchov25%SR 0,0 %
    • neogén Východoslovenskej nížiny medzi Laborcom a Čiernou vodou19%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátovo-karbonátovo-potamogénne100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-(+/-Mg)-HCO3100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • B100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 7,19typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    7,8°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,40 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    257mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ChlorkiCl13,7 mg/l60. percentil
    • SódNa11,6 mg/l60. percentil
    • FluorkiF0,134 mg/l59. percentil
    • DraslíkK3,57 mg/l59. percentil
    • SiarczanySO431,2 mg/l36. percentil
    • MagnezMg10,3 mg/l33. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3139 mg/l29. percentil
    • WapńCa39,2 mg/l27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,296 mg/l68. percentil
    • AzotanyNO36,84 mg/l55. percentil
    • AmóniumNH40,126 mg/l55. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,32 mg/l53. percentil

    Metale

    • ŻelazoFe0,572 mg/l94. percentil
    • GlinAl326 μg/l90. percentil
    • ManganMn171 μg/l88. percentil
    • CynkZn6,75 μg/l50. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • WanadV83,3 mg/kg76. percentil
    • CínSn3,61 mg/kg76. percentil
    • ChromCr86,1 mg/kg70. percentil
    • OłówPb17,3 mg/kg59. percentil
    • AntymonSb0,729 mg/kg58. percentil
    • KobaltCo8,68 mg/kg53. percentil
    • KadmCd0,199 mg/kg53. percentil
    • CynkZn98,4 mg/kg52. percentil
    • MolibdenMo0,386 mg/kg52. percentil
    • BizmutBi0,208 mg/kg46. percentil
    • SelenSe0,215 mg/kg42. percentil
    • MiedźCu21,5 mg/kg40. percentil
    • RtęćHg0,0812 mg/kg37. percentil
    • NikielNi21,3 mg/kg34. percentil
    • ArsenAs5,45 mg/kg33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi5 356 mg/kg77. percentil
    • ManganMn1 167 mg/kg76. percentil
    • ŻelazoFe3,31 %76. percentil
    • GlinAl6,48 %75. percentil
    • FosforP842 mg/kg50. percentil
    • MagnezMg0,818 %43. percentil
    • DraslíkK1,43 %37. percentil
    • SódNa0,722 %21. percentil
    • WapńCa1,19 %21. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BerylBe2,00 mg/kg83. percentil
    • GáliumGa17,8 mg/kg80. percentil
    • BáriumBa514 mg/kg73. percentil
    • YtriumY32,0 mg/kg71. percentil
    • RubídiumRb91,6 mg/kg58. percentil
    • ZirkónZr422 mg/kg56. percentil
    • LítiumLi29,5 mg/kg50. percentil
    • BorB58,0 mg/kg42. percentil
    • CérCe56,0 mg/kg39. percentil
    • StronciumSr110 mg/kg25. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 51 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,70 ppm60. percentil
    • Potas (K)K1,26 %34. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,42 ppm29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km53 °C98 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    53 / 98 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 44 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 90 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda pri šachte Sejkov – II. – 5 – halda (1,2 km od vody)Šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,3 km od vody)Sejkov – I. jama (šachta) – 1 – šachta (2,4 km od vody)Halda Sejkov – I.a – 5 – halda (2,6 km od vody)Šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (2,6 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (920 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (920 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (920 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (930 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (930 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (940 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (960 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,0 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,0 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,1 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,1 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,2 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,3 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,3 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,3 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (2,4 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (2,5 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (2,6 km od vody)Remetské Hámre – Železné rudy (3,0 km od vody)Remetské Hámre – Polymetalické rudy (3,4 km od vody)Vyšné Nemecké – Železné rudy (3,6 km od vody)Porubský potok – Železné rudy (4,4 km od vody)Jasenov – občasný (20 m od vody)Vyšná Rybnica – nijaký (50 m od vody)Kusín – nijaký (60 m od vody)Rusovce – Ruskovce – občasný (90 m od vody)Bunkovce – nijaký (90 m od vody)Blatná Polianka – nijaký (100 m od vody)Bunkovce – nijaký (230 m od vody)Jenkovce – nijaký (240 m od vody)Blatné Remety – nijaký (280 m od vody)Vyšná Rybnica – nijaký (350 m od vody)Vyšná Rybnica – nijaký (440 m od vody)Senné – občasný (490 m od vody)Tibava – nijaký (560 m od vody)Bunkovce – nijaký (560 m od vody)Remetské – Remetské Hámre – nijaký (660 m od vody)Bunkovce – nijaký (790 m od vody)Vyšné Remety – nijaký (1,0 km od vody)Vyšné Remety – nijaký (1,1 km od vody)Sobrance – Komárovce – nijaký (1,4 km od vody)Závadka – občasný (1,5 km od vody)Bajany – občasný (1,5 km od vody)Záhor – nijaký (1,9 km od vody)Ostrov – nijaký (1,9 km od vody)Koromľa – nijaký (2,4 km od vody)Hlivištia – nijaký (2,4 km od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (2,5 km od vody)Poruba pod Vihorlatom – nijaký (2,5 km od vody)Nižné Nemecké – nijaký (2,6 km od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (2,6 km od vody)Pinkovce – nijaký (2,7 km od vody)Záhor – nijaký (2,8 km od vody)Sobrance – TMS-1 – nekúpeľný (2,7 km od vody)Čierne Pole – Stretava-21 – nekúpeľný (6,4 km od vody)a1 (2,7 km od vody)c1 (3,0 km od vody)a1 (3,3 km od vody)b1 (3,6 km od vody)a1 (3,7 km od vody)b1 (4,8 km od vody)Senné – horľavý zemný plyn (1,4 km od vody)Senné – gazolín (1,4 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (5,0 km od vody)Stretava – gazolín (5,0 km od vody)Senné – horľavý zemný plyn (1,4 km od vody)Senné – gazolín (1,4 km od vody)Palín – horľavý zemný plyn (4,5 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (5,0 km od vody)Stretava – gazolín (5,0 km od vody)Palín – horľavý zemný plyn (4,4 km od vody)Orechová – Kolibabovce – stavebný kameň (2,8 km od vody)Bunkovce – stavebný piesok – piesky (100 m od vody)Kristy – keramické íly (260 m od vody)Vyšná Rybnica – stavebný kameň – pyroxenický andezit (270 m od vody)Vyšné Remety – stavebný kameň – pyroxenický andezit (960 m od vody)Bunkovce – stavebný piesok – piesky (1,2 km od vody)Jenkovce – stavebný piesok – piesky (1,6 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (1,6 km od vody)Sobrance – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Senné – zemný plyn, gazolín (2,1 km od vody)Pavlovce 1 – zemný plyn (2,2 km od vody)Blatné Revištia – keramické íly (2,4 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (2,9 km od vody)Veľké Revištia – keramické íly (3,0 km od vody)Remetské Hámre – Fe rudy (3,0 km od vody)Pavlovce 2 – zemný plyn (3,1 km od vody)Kolibabovce – stavebný kameň – pyroxenický andezit (3,5 km od vody)Svätuš – stavebný piesok – piesky (3,7 km od vody)Poruba pod Vihorlatom – Fe rudy – limonit (4,2 km od vody)Stretava – zemný plyn, gazolín (4,4 km od vody)Orechová – vulkanity (2,8 km od vody)Poruba pod Vihorlatom – mineralógia (3,6 km od vody)Morské oko – hydrogeológia (4,4 km od vody)– Zosuvy (520 m od vody)– Blokové rozpadliny (540 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)REMETSKE HAMRE – Blokové rozpadliny (610 m od vody)REMETSKE HAMRE – Blokové rozpadliny (660 m od vody)– Blokové rozpadliny (790 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,0 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,0 km od vody)MORSKE OKO – Blokové rozpadliny (1,1 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,2 km od vody)MORSKE OKO – Zosuvy (1,2 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,5 km od vody)MORSKE OKO – Zosuvy (1,6 km od vody)– Blokové polia (1,6 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,8 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,8 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MORSKE OKO – Blokové rozpadliny (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)MORSKE OKO – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (2,6 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (2,7 km od vody)MORSKE OKO – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Remetské Hámre – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (40 m od vody)Remetské Hámre (40 m od vody)Vyšná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m od vody)Vyšná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Remetské Hámre (80 m od vody)Bežovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Remetské Hámre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (90 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Remetské Hámre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Komárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Blatná Polianka – pozorovací vrt SHMÚ (130 m od vody)Vyšná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Blatná Polianka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Vyšná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Orechová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Bunkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Bunkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)Bunkovce – pozorovací vrt SHMÚ (280 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (290 m od vody)Blatná Polianka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Ruskovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (390 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)N.Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Bežovce – pozorovací vrt SHMÚ (510 m od vody)Sobrance – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Blatná Polianka – pozorovací vrt SHMÚ (630 m od vody)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Blatné Remety – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (60 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (60 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (80 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (120 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (140 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (260 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (270 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (270 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (340 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (400 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (400 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (550 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (560 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (600 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (670 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (680 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (690 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (700 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (760 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (770 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (780 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (780 m od vody)dolina Okny – vrt (40 m od vody)dolina Okny – vrt (50 m od vody)850m S od K465 – prameň (60 m od vody)dolina Okny – vrt (70 m od vody)č.d. 12, 600m J od K242 – studňa (80 m od vody)J okraj – vrt (110 m od vody)dolina Okny – vrt (110 m od vody)dolina Okny, lokalita Zverinec – prameň (130 m od vody)J okraj – vrt (140 m od vody)Remetské Hámre – prameň (200 m od vody)dolina Okny – vrt (220 m od vody)1000m Z od K509 – prameň (400 m od vody)č.d. 48, 350m SZ od K242 – studňa (670 m od vody)700m JZ od K242 – studňa (690 m od vody)Remetské Hámre – prameň (760 m od vody)sútok potoka Barlahov s potokom Bystrá – vrt (820 m od vody)1000m JZ od K242 – studňa (830 m od vody)1300m JZ od K858 – prameň (1,2 km od vody)700m SZ od K587 – prameň (1,2 km od vody)dolina Okny – vrt (1,2 km od vody)J okraj – vrt (1,3 km od vody)J okraj – vrt (1,4 km od vody)1100m V od K368 – prameň (1,6 km od vody)400 m JZ pod kótou Lysá – prameň (1,7 km od vody)900m VJV od K833 – prameň (1,8 km od vody)1000m ZJZ od K858 – prameň (2,1 km od vody)700m V od K833 – prameň (2,1 km od vody)650m V od K690 – prameň (2,3 km od vody)500 m JV od kóty Múr (833) – prameň (2,3 km od vody)1400m JV od K858 – prameň (2,4 km od vody)700m JZ od K486 – prameň (2,4 km od vody)850m V od K690 – prameň (2,5 km od vody)č.d. 83, 1400m SV od K172 – studňa (2,7 km od vody)Jaseňovský vrch – prameň (2,8 km od vody)1600m JZ od K802 – prameň (2,8 km od vody)sútok Skalného potoka s potokom Čremošná – vrt (2,8 km od vody)350m S od K658 – prameň (2,9 km od vody)č.d. 152, 250m VSV od K172 – studňa (2,9 km od vody)1500m Z od K238 – studňa (3,0 km od vody)č.d. 54,1000m SV od K172 – studňa (3,0 km od vody)10 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 12,5 μg/lmedián 1,80 μg/l27 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bežovský, kanál, 2000, 400 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,150 μg/l27 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rybnica, potok, 190 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Okna, kanál, 1998, 120 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,29 μg/lmedián 0,560 μg/l27 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bežovský, kanál, 2000, 400 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 1,60 μg/l27 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rybnica, potok, 1998, 190 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 473 μg/lmedián 160 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Okna, kanál, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,42 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Okna, kanál, 1998, 100 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
      najvyššie 53,1 mg/lmedián 23,4 mg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Remetský, potok, 1998, 760 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)18 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Rutil (TiO₂)16 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)7 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Anatas (TiO₂)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Antimonit (Sb₂S₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)16 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)14 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)9 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO311×
    • Ca-HCO310×
    • Ca-HCO3-SO45×
    • Ca-Mg-HCO3-SO45×
    • Ca-Na-HCO33×
    • Ca-Mg-Na-HCO31×
    • Ca-SO4-HCO31×
    • Ca-NO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B30×
    • trieda D8×
    • trieda A1×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,8 μg/lmedián 0,500 μg/l123 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 183 μg/lmedián 2,00 μg/l123 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 23,6 μg/lmedián 0,250 μg/l123 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8 150 μg/lmedián 135 μg/l123 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,760 mg/lmedián 0,00500 mg/l123 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,250 μg/l123 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,100 μg/l123 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 1,00 μg/l123 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 690 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,8 μg/lmedián 2,00 μg/l123 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,80 μg/lmedián 0,500 μg/l123 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l52 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l123 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa2018,7 Bq/l4,55 Bq/l
    potok, rieka21,03 Bq/l0,900 Bq/l
    vrt s prelivom215,0 Bq/l13,6 Bq/l
    minerálny prameň16,11 Bq/l6,11 Bq/l
    źródło653,7 Bq/l17,9 Bq/l
    upravený prameň10,960 Bq/l0,960 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • šachta21×
    • halda2×

    Najbližšie staré banské diela

    NazwaGatunekŤaženéUkončenieOd vody
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957920 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957920 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957920 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957930 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957930 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957940 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957960 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit19571,0 km
    šachta Sejkov – II.šachtalignit19571,0 km
    šachta Sejkov – II.šachtalignit19571,1 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Sennéhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,4 km
    SennégazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,4 km
    Sennéhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,4 km
    SennégazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,4 km
    Orechová – Kolibabovcestavebný kameňŤažené ložisko – ZPS s.r.o.2,8 km
    Palínhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.4,4 km
    Palínhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.4,5 km
    Stretavahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.5,0 km
    StretavagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.5,0 km
    Stretavahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.5,0 km
    StretavagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.5,0 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetaleGatunekOd vody
    Remetské HámreŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,0 km
    Remetské HámrePolymetalické rudyPb, Znmineralogický výskyt3,4 km
    Vyšné NemeckéŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,6 km
    Porubský potokŽelezné rudyFemineralogický výskyt4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    358 vrtov v pásme 3 km, z toho 156 hydrogeologických a 202 ostatných; s číslom archívnej správy 328.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m29×
    • 10–30 m75×
    • 30–100 m92×
    • 100–300 m82×
    • nad 300 m70×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    Inac. XIVložiskový614,0 m–30 m
    Remetské Hámreštruktúrny vrt s obyčajnou vodou200,0 m41342 117Ad2.pdf40 m
    Remetské Hámre120,0 m62426 117Ad5.pdf40 m
    Vyšná Rybnicaširokoprofilový vrt120,0 m62428 117Cb29.pdf60 m
    Vyšná Rybnicaširokoprofilový vrt18,0 m17174 117Cb17.pdf60 m
    Nižná Rybnicaširokoprofilový vrt23,5 m19379 117Cd30.pdf70 m
    Remetské Hámre80,0 m62426 117Ad4.pdf80 m
    Bežovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,8 m9207 129Ab18.pdf90 m
    Remetské Hámreširokoprofilový vrt121,0 m62426 117Ad3.pdf90 m
    4-242 Sennéhydrogeologický8,0 m10174890 m
    Nižná Rybnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,0 m54250 117Cb27.pdf100 m
    Bl. Polianka-2ložiskový1 430,0 m78299100 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťGłębokośćChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Sobrance – TMS-129 °C4,0 l/s823 mCa-Na-Cl-SO4nevyužívaný2,7 km
    Čierne Pole – Stretava-2185 °C–3758 mCa-Clnevyužívaný6,4 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 532,7 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 513,0 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 523,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Jasenov500 m²1975–20 m
    Vyšná Rybnica20 m²1981–50 m
    Kusín400 m²1980–60 m
    Rusovce – Ruskovce100 m²1970–90 m
    Bunkovce–1979–90 m
    Blatná Polianka100 m²1980–100 m
    Bunkovce–1990–230 m
    Jenkovce2 000 m²1980–240 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy27×
    • Blokové rozpadliny7×
    • Blokové polia1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny25×
    • Stabilizovaný10×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova27×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. OZ Sobrance1 łowisko · 6,0 km41Okna č. 241
    2. Michalovce2 łowiska · 44 km30Okna č. 1b40

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Bodrog i Hornad