Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Окна

Басейн: Бодрог та ГорнадКороповіЛососеві – форельові
рибальські ділянки
3
довжина ділянок
50,2km
край
Кошицький край
  • Коропові35,0 км1 рибальська ділянка
  • Лососеві – форельові15,2 км2 рибальські ділянки
Аерофотознімок водотоку Окна з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Окна

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє з 3 рибальських ділянок

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
  • Дуже висока0
  • Висока0
  • Середня2
  • Низька1

Коли найкраще вікноскільки рибальських ділянок мають своє найкраще двогодинне вікно в задану годину

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

Найбільше рибальських ділянок мають найкраще вікно близько 15:00.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 06:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Стан води на водотоці

    Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників

    Рівні води на водотоці

    СтанціяСтатусЗмінаТемпература
    Реметске Гамре104 см–
    Джерело: SHMÚОновлено 8 лист. 2026 05:58

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Передгірна річка з гравійним дном та швидкою течією. Тут харіус та форель вже почуваються добре.

    01002003004000 км20 км40 км№ 2№ 1b№ 1a
    Висотний профіль водотоку: від 378 до 101 м н. р. м. на 50,1 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    381 м н. р. м.
    Найнижча точка
    101 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    281 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    5,6 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    3,32

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Окна за 2019 рік
    2019знято 13 черв. 2019
    Аерофотознімок водотоку Окна за 2022 рік
    2022знято 27 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку Окна за 2025 рік
    2025знято 5 лип. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Окна

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    0 з 3 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ мають невиконану норму в найближчій точці принаймні за одним показником.

    • Жодної невиконаної норми3

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    2 з 3 рибальських ділянок із вимірюваннями мають поблизу підземну воду зі значенням понад ліміт принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції2
    • залізо від 1 мг/л1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Okna

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 50 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 257 mg/l, mäkká voda (7,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 83,3 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 76. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км53 °C98 °C

    Teplo pod nohami

    53°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 90 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 98 °C (prírastok 44 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    45. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    23objektov do 3 km

    Najbližšie: šachta Sejkov – II. (šachta), 920 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 12,5 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Bežovský, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    358vrtov do 3 km

    1535 rozborov vody v okolí

    Z toho 328 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    85°C na ústí vrtu

    2 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 6,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    31lokalít do 3 km

    31 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    34záznamov do 5 km

    11 ložísk, 23 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    35plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív13×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív92%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty7,7%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu20m
    • 20 – 3050%SR 1,3 %
    • 15 – 2033%SR 1,7 %
    • 5 – 1017%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)93%SR 13 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)6,7%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles93%SR 8,8 %
    • stredný zdvih6,7%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 14 z 18 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій79%SR 52 %
    • Bázické vulkanity21%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)64%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)21%SR 6,4 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)14%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér severovýcodnej časti Východoslovenskej nížiny pod Vihorlatom a Popričným56%SR 0,0 %
    • neovulkanity Vihorlatských vrchov25%SR 0,0 %
    • neogén Východoslovenskej nížiny medzi Laborcom a Čiernou vodou19%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátovo-karbonátovo-potamogénne100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ца-(+/-Мґ)-HCO3100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • B100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,19typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    7,8°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,40 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    257mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ХлоридиЦл13,7 мг/л60. percentil
    • НатрійНа11,6 мг/л60. percentil
    • ФторидиF0,134 мг/л59. percentil
    • ДраслікK3,57 мг/л59. percentil
    • СульфатиSO431,2 мг/л36. percentil
    • МагнійМґ10,3 мг/л33. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3139 мг/л29. percentil
    • КальційЦа39,2 мг/л27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • ФосфоречнаниPO40,296 мг/л68. percentil
    • НітратиNO36,84 мг/л55. percentil
    • АмоніумNH40,126 мг/л55. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК3,32 мг/л53. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе0,572 мг/л94. percentil
    • АлюмінійАл326 μg/l90. percentil
    • МарганецьМн171 μg/l88. percentil
    • ЦинкЗн6,75 μg/l50. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ВанадійV83,3 мг/кг76. percentil
    • ЦінСн3,61 мг/кг76. percentil
    • ХромЦр86,1 мг/кг70. percentil
    • ОловоПб17,3 мг/кг59. percentil
    • АнтимонСб0,729 мг/кг58. percentil
    • КобальтЦо8,68 мг/кг53. percentil
    • КадмійЦд0,199 мг/кг53. percentil
    • ЦинкЗн98,4 мг/кг52. percentil
    • МолібденМо0,386 мг/кг52. percentil
    • БізмутБі0,208 мг/кг46. percentil
    • СеленСе0,215 мг/кг42. percentil
    • МідьЦу21,5 мг/кг40. percentil
    • РтутьГґ0,0812 мг/кг37. percentil
    • НікельНі21,3 мг/кг34. percentil
    • АрсенАс5,45 мг/кг33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ТітанТі5 356 мг/кг77. percentil
    • МарганецьМн1 167 мг/кг76. percentil
    • ЗалізоФе3,31 %76. percentil
    • АлюмінійАл6,48 %75. percentil
    • ФосфорP842 мг/кг50. percentil
    • МагнійМґ0,818 %43. percentil
    • ДраслікK1,43 %37. percentil
    • НатрійНа0,722 %21. percentil
    • КальційЦа1,19 %21. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • БерилійБе2,00 мг/кг83. percentil
    • ҐаліумҐа17,8 мг/кг80. percentil
    • БаріумБа514 мг/кг73. percentil
    • ИтріумY32,0 мг/кг71. percentil
    • РубідіумРб91,6 мг/кг58. percentil
    • ЗірконЗр422 мг/кг56. percentil
    • ЛітіумЛі29,5 мг/кг50. percentil
    • БорB58,0 мг/кг42. percentil
    • ЦерЦе56,0 мг/кг39. percentil
    • СтронціумСр110 мг/кг25. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 51 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,70 ppm60. percentil
    • Калій (K)K1,26 %34. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,42 ppm29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км53 °C98 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    53 / 98 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 44 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 90 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda pri šachte Sejkov – II. – 5 – halda (1,2 km od vody)Šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,3 km od vody)Sejkov – I. jama (šachta) – 1 – šachta (2,4 km od vody)Halda Sejkov – I.a – 5 – halda (2,6 km od vody)Šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (2,6 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (920 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (920 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (920 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (930 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (930 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (940 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (960 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,0 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,0 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,1 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,1 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,2 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,3 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,3 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,3 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (2,4 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (2,5 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (2,6 km od vody)Remetské Hámre – Železné rudy (3,0 km od vody)Remetské Hámre – Polymetalické rudy (3,4 km od vody)Vyšné Nemecké – Železné rudy (3,6 km od vody)Porubský potok – Železné rudy (4,4 km od vody)Jasenov – občasný (20 m od vody)Vyšná Rybnica – nijaký (50 m od vody)Kusín – nijaký (60 m od vody)Rusovce – Ruskovce – občasný (90 m od vody)Bunkovce – nijaký (90 m od vody)Blatná Polianka – nijaký (100 m od vody)Bunkovce – nijaký (230 m od vody)Jenkovce – nijaký (240 m od vody)Blatné Remety – nijaký (280 m od vody)Vyšná Rybnica – nijaký (350 m od vody)Vyšná Rybnica – nijaký (440 m od vody)Senné – občasný (490 m od vody)Tibava – nijaký (560 m od vody)Bunkovce – nijaký (560 m od vody)Remetské – Remetské Hámre – nijaký (660 m od vody)Bunkovce – nijaký (790 m od vody)Vyšné Remety – nijaký (1,0 km od vody)Vyšné Remety – nijaký (1,1 km od vody)Sobrance – Komárovce – nijaký (1,4 km od vody)Závadka – občasný (1,5 km od vody)Bajany – občasný (1,5 km od vody)Záhor – nijaký (1,9 km od vody)Ostrov – nijaký (1,9 km od vody)Koromľa – nijaký (2,4 km od vody)Hlivištia – nijaký (2,4 km od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (2,5 km od vody)Poruba pod Vihorlatom – nijaký (2,5 km od vody)Nižné Nemecké – nijaký (2,6 km od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (2,6 km od vody)Pinkovce – nijaký (2,7 km od vody)Záhor – nijaký (2,8 km od vody)Sobrance – TMS-1 – nekúpeľný (2,7 km od vody)Čierne Pole – Stretava-21 – nekúpeľný (6,4 km od vody)a1 (2,7 km od vody)c1 (3,0 km od vody)a1 (3,3 km od vody)b1 (3,6 km od vody)a1 (3,7 km od vody)b1 (4,8 km od vody)Senné – horľavý zemný plyn (1,4 km od vody)Senné – gazolín (1,4 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (5,0 km od vody)Stretava – gazolín (5,0 km od vody)Senné – horľavý zemný plyn (1,4 km od vody)Senné – gazolín (1,4 km od vody)Palín – horľavý zemný plyn (4,5 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (5,0 km od vody)Stretava – gazolín (5,0 km od vody)Palín – horľavý zemný plyn (4,4 km od vody)Orechová – Kolibabovce – stavebný kameň (2,8 km od vody)Bunkovce – stavebný piesok – piesky (100 m od vody)Kristy – keramické íly (260 m od vody)Vyšná Rybnica – stavebný kameň – pyroxenický andezit (270 m od vody)Vyšné Remety – stavebný kameň – pyroxenický andezit (960 m od vody)Bunkovce – stavebný piesok – piesky (1,2 km od vody)Jenkovce – stavebný piesok – piesky (1,6 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (1,6 km od vody)Sobrance – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Senné – zemný plyn, gazolín (2,1 km od vody)Pavlovce 1 – zemný plyn (2,2 km od vody)Blatné Revištia – keramické íly (2,4 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (2,9 km od vody)Veľké Revištia – keramické íly (3,0 km od vody)Remetské Hámre – Fe rudy (3,0 km od vody)Pavlovce 2 – zemný plyn (3,1 km od vody)Kolibabovce – stavebný kameň – pyroxenický andezit (3,5 km od vody)Svätuš – stavebný piesok – piesky (3,7 km od vody)Poruba pod Vihorlatom – Fe rudy – limonit (4,2 km od vody)Stretava – zemný plyn, gazolín (4,4 km od vody)Orechová – vulkanity (2,8 km od vody)Poruba pod Vihorlatom – mineralógia (3,6 km od vody)Morské oko – hydrogeológia (4,4 km od vody)– Zosuvy (520 m od vody)– Blokové rozpadliny (540 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)REMETSKE HAMRE – Blokové rozpadliny (610 m od vody)REMETSKE HAMRE – Blokové rozpadliny (660 m od vody)– Blokové rozpadliny (790 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,0 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,0 km od vody)MORSKE OKO – Blokové rozpadliny (1,1 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,2 km od vody)MORSKE OKO – Zosuvy (1,2 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,5 km od vody)MORSKE OKO – Zosuvy (1,6 km od vody)– Blokové polia (1,6 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,8 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,8 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MORSKE OKO – Blokové rozpadliny (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)MORSKE OKO – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (2,6 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (2,7 km od vody)MORSKE OKO – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Remetské Hámre – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (40 m od vody)Remetské Hámre (40 m od vody)Vyšná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m od vody)Vyšná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Remetské Hámre (80 m od vody)Bežovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Remetské Hámre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (90 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Remetské Hámre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Komárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Blatná Polianka – pozorovací vrt SHMÚ (130 m od vody)Vyšná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Blatná Polianka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Vyšná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Orechová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Bunkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Bunkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)Bunkovce – pozorovací vrt SHMÚ (280 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (290 m od vody)Blatná Polianka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Ruskovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (390 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)N.Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Bežovce – pozorovací vrt SHMÚ (510 m od vody)Sobrance – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Blatná Polianka – pozorovací vrt SHMÚ (630 m od vody)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Blatné Remety – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (60 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (60 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (80 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (120 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (140 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (260 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (270 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (270 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (340 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (400 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (400 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (550 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (560 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (600 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (670 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (680 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (690 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (700 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (760 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (770 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (780 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (780 m od vody)dolina Okny – vrt (40 m od vody)dolina Okny – vrt (50 m od vody)850m S od K465 – prameň (60 m od vody)dolina Okny – vrt (70 m od vody)č.d. 12, 600m J od K242 – studňa (80 m od vody)J okraj – vrt (110 m od vody)dolina Okny – vrt (110 m od vody)dolina Okny, lokalita Zverinec – prameň (130 m od vody)J okraj – vrt (140 m od vody)Remetské Hámre – prameň (200 m od vody)dolina Okny – vrt (220 m od vody)1000m Z od K509 – prameň (400 m od vody)č.d. 48, 350m SZ od K242 – studňa (670 m od vody)700m JZ od K242 – studňa (690 m od vody)Remetské Hámre – prameň (760 m od vody)sútok potoka Barlahov s potokom Bystrá – vrt (820 m od vody)1000m JZ od K242 – studňa (830 m od vody)1300m JZ od K858 – prameň (1,2 km od vody)700m SZ od K587 – prameň (1,2 km od vody)dolina Okny – vrt (1,2 km od vody)J okraj – vrt (1,3 km od vody)J okraj – vrt (1,4 km od vody)1100m V od K368 – prameň (1,6 km od vody)400 m JZ pod kótou Lysá – prameň (1,7 km od vody)900m VJV od K833 – prameň (1,8 km od vody)1000m ZJZ od K858 – prameň (2,1 km od vody)700m V od K833 – prameň (2,1 km od vody)650m V od K690 – prameň (2,3 km od vody)500 m JV od kóty Múr (833) – prameň (2,3 km od vody)1400m JV od K858 – prameň (2,4 km od vody)700m JZ od K486 – prameň (2,4 km od vody)850m V od K690 – prameň (2,5 km od vody)č.d. 83, 1400m SV od K172 – studňa (2,7 km od vody)Jaseňovský vrch – prameň (2,8 km od vody)1600m JZ od K802 – prameň (2,8 km od vody)sútok Skalného potoka s potokom Čremošná – vrt (2,8 km od vody)350m S od K658 – prameň (2,9 km od vody)č.d. 152, 250m VSV od K172 – studňa (2,9 km od vody)1500m Z od K238 – studňa (3,0 km od vody)č.d. 54,1000m SV od K172 – studňa (3,0 km od vody)10 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 12,5 μg/lmedián 1,80 μg/l27 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bežovský, kanál, 2000, 400 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,150 μg/l27 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rybnica, potok, 190 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Okna, kanál, 1998, 120 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,29 μg/lmedián 0,560 μg/l27 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bežovský, kanál, 2000, 400 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 1,60 μg/l27 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rybnica, potok, 1998, 190 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрmierne zvýšená
      najvyššie 473 μg/lmedián 160 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Okna, kanál, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 1,42 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Okna, kanál, 1998, 100 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
      najvyššie 53,1 мг/лmedián 23,4 мг/л27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Remetský, potok, 1998, 760 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)18 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Rutil (TiO₂)16 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)7 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Anatas (TiO₂)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Antimonit (Sb₂S₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)16 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)14 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)9 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-Мґ-HCO311×
    • Ца-HCO310×
    • Ца-HCO3-SO45×
    • Ца-Мґ-HCO3-SO45×
    • Ца-На-HCO33×
    • Ца-Мґ-На-HCO31×
    • Ца-SO4-HCO31×
    • Ца-NO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B30×
    • trieda D8×
    • trieda A1×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,8 μg/lmedián 0,500 μg/l123 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 183 μg/lmedián 2,00 μg/l123 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 23,6 μg/lmedián 0,250 μg/l123 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8 150 μg/lmedián 135 μg/l123 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,760 мг/лmedián 0,00500 мг/л123 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,250 μg/l123 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,100 μg/l123 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 1,00 μg/l123 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 690 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,8 μg/lmedián 2,00 μg/l123 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,80 μg/lmedián 0,500 μg/l123 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л52 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l123 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa2018,7 Bq/l4,55 Bq/l
    potok, rieka21,03 Bq/l0,900 Bq/l
    vrt s prelivom215,0 Bq/l13,6 Bq/l
    minerálny prameň16,11 Bq/l6,11 Bq/l
    джерело653,7 Bq/l17,9 Bq/l
    upravený prameň10,960 Bq/l0,960 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • šachta21×
    • halda2×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957920 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957920 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957920 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957930 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957930 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957940 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957960 м
    šachta Sejkov – II.šachtalignit19571,0 км
    šachta Sejkov – II.šachtalignit19571,0 км
    šachta Sejkov – II.šachtalignit19571,1 км

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Сеннеhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,4 км
    СеннеgazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,4 км
    Сеннеhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,4 км
    СеннеgazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,4 км
    Орехова – Колібабовцеstavebný kameňŤažené ložisko – ZPS s.r.o.2,8 км
    Палінhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.4,4 км
    Палінhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.4,5 км
    Стретаваhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.5,0 км
    СтретаваgazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.5,0 км
    Стретаваhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.5,0 км
    СтретаваgazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.5,0 км

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    Реметске ГамреŽelezné rudyФеmineralogický výskyt3,0 км
    Реметске ГамреPolymetalické rudyПб, Знmineralogický výskyt3,4 км
    Вишне НемецкеŽelezné rudyФеmineralogický výskyt3,6 км
    Порубски потокŽelezné rudyФеmineralogický výskyt4,4 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    358 vrtov v pásme 3 km, z toho 156 hydrogeologických a 202 ostatných; s číslom archívnej správy 328.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м29×
    • 10–30 м75×
    • 30–100 м92×
    • 100–300 м82×
    • nad 300 m70×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Інац. КсІВložiskový614,0 м–30 м
    Реметске Гамреštruktúrny vrt s obyčajnou vodou200,0 м41342 117Ad2.pdf40 м
    Реметске Гамре120,0 м62426 117Ad5.pdf40 м
    Вишна Рибніцаširokoprofilový vrt120,0 м62428 117Cb29.pdf60 м
    Вишна Рибніцаširokoprofilový vrt18,0 м17174 117Cb17.pdf60 м
    Ніжна Рибніцаširokoprofilový vrt23,5 м19379 117Cd30.pdf70 м
    Реметске Гамре80,0 м62426 117Ad4.pdf80 м
    Бежовцеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,8 м9207 129Ab18.pdf90 м
    Реметске Гамреširokoprofilový vrt121,0 м62426 117Ad3.pdf90 м
    4-242 Сеннеhydrogeologický8,0 м10174890 м
    Ніжна Рибніцаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,0 м54250 117Cb27.pdf100 м
    Бл. Поліанка-2ložiskový1 430,0 м78299100 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Собранце – TMS-129 °C4,0 л/с823 мЦа-На-Цл-SO4nevyužívaný2,7 км
    Чіерне Поле – Стретава-2185 °C–3758 мЦа-Цлnevyužívaný6,4 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 532,7 км
    kategória c1minerálna voda23-38< 513,0 км
    kategória b1minerálna voda15-22< 523,6 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Ясенов500 м²1975–20 м
    Вишна Рибніца20 м²1981–50 м
    Кусін400 м²1980–60 м
    Русовце – Русковце100 м²1970–90 м
    Бунковце–1979–90 м
    Блатна Поліанка100 м²1980–100 м
    Бунковце–1990–230 м
    Єнковце2 000 м²1980–240 м

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви27×
    • Blokové rozpadliny7×
    • Blokové polia1×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални25×
    • Стабілізовани10×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova27×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. ОЗ Собранце1 рибальська ділянка · 6,0 км41Okna č. 241
    2. Михайлівці2 рибальських ділянок · 44 км30Okna č. 1b40

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад