Vízfolyás

Okna

Vízgyűjtő: Bodrog és HernádPontyosLazacfélék – pisztrángos
horgászvizek
3
horgászvizek hossza
50,2km
kerület
Kassai kerület
  • Pontyos35,0 km1 horgászvíz
  • Lazacfélék – pisztrángos15,2 km2 horgászvíz
Légi felvétel a(z) Okna vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Okna vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · 3 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos2
  • Alacsony1

Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 06:00 körül van.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Remetské Hámre104 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 14:57

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik.

    01002003004000 km20 km40 kmsz. 2sz. 1bsz. 1a
    A vízfolyás magassági profilja: 378-től 101 m tengerszint feletti magasságig 50,1 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    381 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    101 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    281 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    5,6 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    3,32

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Okna vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. jún. 13.
    Okna vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 27.
    Okna vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 5.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Okna vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás 0 / 3 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát.

    • Nincs nem teljesített norma3

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 3 horgászvízből 2 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson2
    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Okna

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (50 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,2modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    mineralizáció 257 mg/l, lágy víz (7,8 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Vanádium 83,3 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 76. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km53 °C98 °C

    Láb alatti hőség

    53°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 90 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 98 °C (44 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    50NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 45 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.

    régi bánya működése

    23objektov do 3 km

    Legközelebb: šachta Sejkov – II. (šachta), 920 m-re a víztől.

    arany a folyami üledékben

    0vzoriek so zlatom

    10 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    2 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Króm 12,5 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 98. percentilis (Bežovský, kanál).

    fúrások és talajvízelemzések

    358vrtov do 3 km

    1535 rozborov vody v okolí

    Közülük 328-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    geotermikus energia

    85°C a kútfejnél

    2 geotermálne vrty do 10 km

    legmelegebb: Čierne Pole – Stretava-21, 6,4 km-re a víztől.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    31Telephelyek 3 km-en belül

    31 skládok

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    34záznamov do 5 km

    11 ložísk, 23 rudných výskytov

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    35plôch do 3 km

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív13×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky1×

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív92%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty7,7%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága20m
    • 20 – 3050%SR 1,3 %
    • 15 – 2033%SR 1,7 %
    • 5 – 1017%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)93%SR 13 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)6,7%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • malý pokles93%SR 8,8 %
    • stredný zdvih6,7%SR 32 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • vnútrohorské panvy a kotliny89%SR 44 %
    • neovulkanity11%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • východoslovenská panva89%SR 7,6 %
    • neovulkanity Vihorlatských vrchov11%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón náplavov aluviálnych rovín100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 18 pontjából 14-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics79%SR 52 %
    • Bázické vulkanity21%SR 6,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)64%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)21%SR 6,4 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)14%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    hidrogeológiai funkció

    • kolektor100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • kvartér severovýcodnej časti Východoslovenskej nížiny pod Vihorlatom a Popričným56%SR 0,0 %
    • neovulkanity Vihorlatských vrchov25%SR 0,0 %
    • neogén Východoslovenskej nížiny medzi Laborcom a Čiernou vodou19%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajvíz genetikai típusa

    • silikátovo-karbonátovo-potamogénne100%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    vegyi típusú talajvíz

    • Ca-(+/-Mg)-HCO3100%SR 1,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvíz minőségi osztály

    • B100%SR 18 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvízszintek

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,19tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    7,8°dH, lágy

    kalcium és magnézium összege (1,40 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    257mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • kloridCl13,7 mg/lszázalék 60
    • NátriumNa11,6 mg/lszázalék 60
    • fluoridF0,134 mg/lszázalék 59
    • KáliumK3,57 mg/lszázalék 59
    • szulfátokSO431,2 mg/lszázalék 36
    • MagnéziumMg10,3 mg/lszázalék 33
    • bikarbonátokHCO3139 mg/lszázalék 29
    • KalciumCa39,2 mg/lszázalék 27

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • foszfátokPO40,296 mg/lszázalék 68
    • nitrátokNO36,84 mg/lszázalék 55
    • AmmóniaNH40,126 mg/lszázalék 55
    • kémiai oxigénigényChSK3,32 mg/lszázalék 53

    Fémek

    • VasalóFe0,572 mg/lszázalék 94
    • AlumíniumAl326 μg/lpercentilis 90
    • MangánMn171 μg/lpercentilis 88
    • Cink-Zn6,75 μg/lpercentilis 50

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • VanádiumV83,3 mg/kgszázalék 76
    • Ón-Sn3,61 mg/kgszázalék 76
    • KrómCr86,1 mg/kgszázalék 70
    • ÓlomPb17,3 mg/kgszázalék 59
    • AntimonSb0,729 mg/kgszázalék 58
    • KobaltCo8,68 mg/kgszázalék 53
    • KadmiumCd0,199 mg/kgszázalék 53
    • Cink-Zn98,4 mg/kgszázalék 52
    • MolibdénMo0,386 mg/kgszázalék 52
    • BizmutBi0,208 mg/kgszázalék 46
    • SzelénSe0,215 mg/kgszázalék 42
    • RézCu21,5 mg/kgszázalék 40
    • HiganyHg0,0812 mg/kgszázalék 37
    • NikkelNi21,3 mg/kgszázalék 34
    • ArzénAs5,45 mg/kgszázalék 33

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • TitánTi5 356 mg/kgszázalék 77
    • MangánMn1 167 mg/kgszázalék 76
    • VasalóFe3,31 %Percentilis 76
    • AlumíniumAl6,48 %Percentilis 75
    • FoszforP842 mg/kgszázalék 50
    • MagnéziumMg0,818 %Percentilis 43
    • KáliumK1,43 %Percentilis 37
    • NátriumNa0,722 %Percentilis 21
    • KalciumCa1,19 %Percentilis 21
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BerilliumBe2,00 mg/kgszázalék 83
    • galliumGa17,8 mg/kgszázalék 80
    • BáriumBa514 mg/kgszázalék 73
    • IttriumY32,0 mg/kgszázalék 71
    • RubídiumRb91,6 mg/kgszázalék 58
    • cirkóniumZr422 mg/kgszázalék 56
    • LítiumLi29,5 mg/kgszázalék 50
    • BórB58,0 mg/kgszázalék 42
    • CériumCe56,0 mg/kgszázalék 39
    • StronciumSr110 mg/kgszázalék 25

    természetes radioaktivitás és radon

    A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    50ngy/h a levegőben

    45-51 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,70 ppm60. percentilis
    • Kálium (K)K1,26 %Percentilis 34
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,42 ppm29. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS137630 Bq/m²6. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • alacsony94%SR 36 %
    • közepes5,9%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    -43nT

    -86-91 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    +1mGal

    Maradék +9,1 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km53 °C98 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    53 / 98 °C1000 és 2000 m mélységben

    44 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 90 mW/m².

    geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Humenský chrbát100%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)97–1 072m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága172m a.s.l.
    • Átlagos lejtés2,2°
    • januári átlaghőmérséklet-2,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet19,0°C
    • évi csapadék675mm

    geomorfológiai egységek

    • Východoslovenská rovina82%SR 3,8 %
    • Vihorlatské vrchy12%SR 0,0 %
    • Východoslovenská pahorkatina5,9%SR 1,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Východoslovenská nížina88%SR 4,9 %
    • Vihorlatsko-gutinská oblasť12%SR 0,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu75%SR 25 %
    • pôdy slabo náchylné na acidifikáciu13%SR 5,2 %
    • pôdy náchylné na acidifikáciu13%SR 31 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • relatívne čistá pôda72%SR 53 %
    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A28%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén83%SR 48 %
    • Neogénne vulkanity17%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Halda pri šachte Sejkov – II. – 5 – halda (1,2 km od vody)Šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,3 km od vody)Sejkov – I. jama (šachta) – 1 – šachta (2,4 km od vody)Halda Sejkov – I.a – 5 – halda (2,6 km od vody)Šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (2,6 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (920 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (920 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (920 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (930 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (930 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (940 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (960 m od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,0 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,0 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,1 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,1 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,2 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,3 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,3 km od vody)šachta Sejkov – II. – 1 – šachta (1,3 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (2,4 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (2,5 km od vody)šachta Sejkov – I.a – 1 – šachta (2,6 km od vody)Remetské Hámre – Železné rudy (3,0 km od vody)Remetské Hámre – Polymetalické rudy (3,4 km od vody)Vyšné Nemecké – Železné rudy (3,6 km od vody)Porubský potok – Železné rudy (4,4 km od vody)Jasenov – občasný (20 m od vody)Vyšná Rybnica – nijaký (50 m od vody)Kusín – nijaký (60 m od vody)Rusovce – Ruskovce – občasný (90 m od vody)Bunkovce – nijaký (90 m od vody)Blatná Polianka – nijaký (100 m od vody)Bunkovce – nijaký (230 m od vody)Jenkovce – nijaký (240 m od vody)Blatné Remety – nijaký (280 m od vody)Vyšná Rybnica – nijaký (350 m od vody)Vyšná Rybnica – nijaký (440 m od vody)Senné – občasný (490 m od vody)Tibava – nijaký (560 m od vody)Bunkovce – nijaký (560 m od vody)Remetské – Remetské Hámre – nijaký (660 m od vody)Bunkovce – nijaký (790 m od vody)Vyšné Remety – nijaký (1,0 km od vody)Vyšné Remety – nijaký (1,1 km od vody)Sobrance – Komárovce – nijaký (1,4 km od vody)Závadka – občasný (1,5 km od vody)Bajany – občasný (1,5 km od vody)Záhor – nijaký (1,9 km od vody)Ostrov – nijaký (1,9 km od vody)Koromľa – nijaký (2,4 km od vody)Hlivištia – nijaký (2,4 km od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (2,5 km od vody)Poruba pod Vihorlatom – nijaký (2,5 km od vody)Nižné Nemecké – nijaký (2,6 km od vody)Pavlovce nad Uhom – nijaký (2,6 km od vody)Pinkovce – nijaký (2,7 km od vody)Záhor – nijaký (2,8 km od vody)Sobrance – TMS-1 – nekúpeľný (2,7 km od vody)Čierne Pole – Stretava-21 – nekúpeľný (6,4 km od vody)a1 (2,7 km od vody)c1 (3,0 km od vody)a1 (3,3 km od vody)b1 (3,6 km od vody)a1 (3,7 km od vody)b1 (4,8 km od vody)Senné – horľavý zemný plyn (1,4 km od vody)Senné – gazolín (1,4 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (5,0 km od vody)Stretava – gazolín (5,0 km od vody)Senné – horľavý zemný plyn (1,4 km od vody)Senné – gazolín (1,4 km od vody)Palín – horľavý zemný plyn (4,5 km od vody)Stretava – horľavý zemný plyn (5,0 km od vody)Stretava – gazolín (5,0 km od vody)Palín – horľavý zemný plyn (4,4 km od vody)Orechová – Kolibabovce – stavebný kameň (2,8 km od vody)Bunkovce – stavebný piesok – piesky (100 m od vody)Kristy – keramické íly (260 m od vody)Vyšná Rybnica – stavebný kameň – pyroxenický andezit (270 m od vody)Vyšné Remety – stavebný kameň – pyroxenický andezit (960 m od vody)Bunkovce – stavebný piesok – piesky (1,2 km od vody)Jenkovce – stavebný piesok – piesky (1,6 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (1,6 km od vody)Sobrance – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Senné – zemný plyn, gazolín (2,1 km od vody)Pavlovce 1 – zemný plyn (2,2 km od vody)Blatné Revištia – keramické íly (2,4 km od vody)Záhor – stavebný piesok – piesky (2,9 km od vody)Veľké Revištia – keramické íly (3,0 km od vody)Remetské Hámre – Fe rudy (3,0 km od vody)Pavlovce 2 – zemný plyn (3,1 km od vody)Kolibabovce – stavebný kameň – pyroxenický andezit (3,5 km od vody)Svätuš – stavebný piesok – piesky (3,7 km od vody)Poruba pod Vihorlatom – Fe rudy – limonit (4,2 km od vody)Stretava – zemný plyn, gazolín (4,4 km od vody)Orechová – vulkanity (2,8 km od vody)Poruba pod Vihorlatom – mineralógia (3,6 km od vody)Morské oko – hydrogeológia (4,4 km od vody)– Zosuvy (520 m od vody)– Blokové rozpadliny (540 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)REMETSKE HAMRE – Blokové rozpadliny (610 m od vody)REMETSKE HAMRE – Blokové rozpadliny (660 m od vody)– Blokové rozpadliny (790 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,0 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,0 km od vody)MORSKE OKO – Blokové rozpadliny (1,1 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,2 km od vody)MORSKE OKO – Zosuvy (1,2 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,5 km od vody)MORSKE OKO – Zosuvy (1,6 km od vody)– Blokové polia (1,6 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,8 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,8 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MORSKE OKO – Blokové rozpadliny (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)MORSKE OKO – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (2,6 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (2,7 km od vody)MORSKE OKO – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)REMETSKE HAMRE – Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Remetské Hámre – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (40 m od vody)Remetské Hámre (40 m od vody)Vyšná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m od vody)Vyšná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Remetské Hámre (80 m od vody)Bežovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Remetské Hámre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (90 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Remetské Hámre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Komárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Blatná Polianka – pozorovací vrt SHMÚ (130 m od vody)Vyšná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Blatná Polianka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Vyšná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Orechová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Bunkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Bunkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)Bunkovce – pozorovací vrt SHMÚ (280 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (290 m od vody)Blatná Polianka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Ruskovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (390 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Jenkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Nižná Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Kristy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)N.Rybnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Bežovce – pozorovací vrt SHMÚ (510 m od vody)Sobrance – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Blatná Polianka – pozorovací vrt SHMÚ (630 m od vody)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Nižná Rybnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Blatné Remety – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (60 m od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (60 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (80 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (120 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (140 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (260 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (270 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (270 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (340 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (400 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (400 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (550 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (560 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (600 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (670 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (680 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (690 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (700 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (760 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (770 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (780 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (780 m od vody)dolina Okny – vrt (40 m od vody)dolina Okny – vrt (50 m od vody)850m S od K465 – prameň (60 m od vody)dolina Okny – vrt (70 m od vody)č.d. 12, 600m J od K242 – studňa (80 m od vody)J okraj – vrt (110 m od vody)dolina Okny – vrt (110 m od vody)dolina Okny, lokalita Zverinec – prameň (130 m od vody)J okraj – vrt (140 m od vody)Remetské Hámre – prameň (200 m od vody)dolina Okny – vrt (220 m od vody)1000m Z od K509 – prameň (400 m od vody)č.d. 48, 350m SZ od K242 – studňa (670 m od vody)700m JZ od K242 – studňa (690 m od vody)Remetské Hámre – prameň (760 m od vody)sútok potoka Barlahov s potokom Bystrá – vrt (820 m od vody)1000m JZ od K242 – studňa (830 m od vody)1300m JZ od K858 – prameň (1,2 km od vody)700m SZ od K587 – prameň (1,2 km od vody)dolina Okny – vrt (1,2 km od vody)J okraj – vrt (1,3 km od vody)J okraj – vrt (1,4 km od vody)1100m V od K368 – prameň (1,6 km od vody)400 m JZ pod kótou Lysá – prameň (1,7 km od vody)900m VJV od K833 – prameň (1,8 km od vody)1000m ZJZ od K858 – prameň (2,1 km od vody)700m V od K833 – prameň (2,1 km od vody)650m V od K690 – prameň (2,3 km od vody)500 m JV od kóty Múr (833) – prameň (2,3 km od vody)1400m JV od K858 – prameň (2,4 km od vody)700m JZ od K486 – prameň (2,4 km od vody)850m V od K690 – prameň (2,5 km od vody)č.d. 83, 1400m SV od K172 – studňa (2,7 km od vody)Jaseňovský vrch – prameň (2,8 km od vody)1600m JZ od K802 – prameň (2,8 km od vody)sútok Skalného potoka s potokom Čremošná – vrt (2,8 km od vody)350m S od K658 – prameň (2,9 km od vody)č.d. 152, 250m VSV od K172 – studňa (2,9 km od vody)1500m Z od K238 – studňa (3,0 km od vody)č.d. 54,1000m SV od K172 – studňa (3,0 km od vody)10 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 12,5 μg/lmedián 1,80 μg/l27 minták19 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bežovský, kanál, 2000, 400 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 0,150 μg/l27 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Rybnica, potok, 190 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,530 μg/lmedián 0,500 μg/l27 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Okna, kanál, 1998, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,29 μg/lmedián 0,560 μg/l27 minták44 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bežovský, kanál, 2000, 400 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,70 μg/lmedián 1,60 μg/l27 minták22 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Rybnica, potok, 1998, 190 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • StronciumSrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 473 μg/lmedián 160 μg/l27 minták

      Legmagasabb érték: Okna, kanál, 2000, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 89 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,42 μg/lmedián 0,500 μg/l27 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Okna, kanál, 1998, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 89 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l27 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l27 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Oxid kremičitýSiO2extrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 53,1 mg/lmedián 23,4 mg/l27 minták

      Legmagasabb érték: Remetský, potok, 1998, 760 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)18 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)18 minta, legfeljebb 155 szem
    • Rutil (TiO₂)16 minta, legfeljebb 155 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 minta, legfeljebb 315 szem
    • Pyrit (FeS₂)7 minta, legfeljebb 15 szem
    • Anatas (TiO₂)4 minta, legfeljebb 55 szem
    • Antimonit (Sb₂S₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Barit (BaSO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kasiterit (SnO₂)1 minta, legfeljebb 1 szem
    • Scheelit (CaWO₄)1 minta, legfeljebb 1 szem

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)18 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)16 minta, legfeljebb 315 szem
    • Zirkón (ZrSiO₄)16 minta, legfeljebb 55 szem
    • Korund (Al₂O₃)14 minta, legfeljebb 15 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)9 minta, legfeljebb 15 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-Mg-HCO311×
    • Ca-HCO310×
    • Ca-HCO3-SO45×
    • Ca-Mg-HCO3-SO45×
    • Ca-Na-HCO33×
    • Ca-Mg-Na-HCO31×
    • Ca-SO4-HCO31×
    • Ca-NO3-SO41×

    vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • trieda B30×
    • trieda D8×
    • trieda A1×
    • trieda C1×

    Fémek a talajvízben

    • SzelénSeextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 10,8 μg/lmedián 0,500 μg/l123 minták70 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 183 μg/lmedián 2,00 μg/l123 minták38 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 140 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 23,6 μg/lmedián 0,250 μg/l123 minták58 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 770 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-Znextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 8 150 μg/lmedián 135 μg/l123 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,760 mg/lmedián 0,00500 mg/l123 minták55 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 150 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 4,20 μg/lmedián 0,250 μg/l123 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 4,20 μg/lmedián 0,100 μg/l123 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 8,00 μg/lmedián 1,00 μg/l123 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 690 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 10,8 μg/lmedián 2,00 μg/l123 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 6,80 μg/lmedián 0,500 μg/l123 minták72 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFebežná hodnota
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l52 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l123 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    studňa2018,7 Bq/l4,55 Bq/l
    potok, rieka21,03 Bq/l0,900 Bq/l
    vrt s prelivom215,0 Bq/l13,6 Bq/l
    minerálny prameň16,11 Bq/l6,11 Bq/l
    prameň653,7 Bq/l17,9 Bq/l
    upravený prameň10,960 Bq/l0,960 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Bányászati tárgyak típusai

    • šachta21×
    • halda2×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957920 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957920 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957920 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957930 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957930 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957940 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit1957960 m
    šachta Sejkov – II.šachtalignit19571,0 km
    šachta Sejkov – II.šachtalignit19571,0 km
    šachta Sejkov – II.šachtalignit19571,1 km

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Sennéhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,4 km
    SennégazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,4 km
    Sennéhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,4 km
    SennégazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.1,4 km
    Orechová – Kolibabovcestavebný kameňŤažené ložisko – ZPS s.r.o.2,8 km
    Palínhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.4,4 km
    Palínhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.4,5 km
    Stretavahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.5,0 km
    StretavagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.5,0 km
    Stretavahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.5,0 km
    StretavagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.5,0 km

    érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményérctípusFémekFajA vízből
    Remetské HámreŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,0 km
    Remetské HámrePolymetalické rudyPb, Znmineralogický výskyt3,4 km
    Vyšné NemeckéŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,6 km
    Porubský potokŽelezné rudyFemineralogický výskyt4,4 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    358 vrtov v pásme 3 km, z toho 156 hidrogeológiai és 202 egyéb; archív jelentésszámmal 328.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m29×
    • 10–30 m75×
    • 30–100 m92×
    • 100–300 m82×
    • nad 300 m70×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    Inac. XIVložiskový614,0 m–30 m
    Remetské Hámreštruktúrny vrt s obyčajnou vodou200,0 m41342 117Ad2.pdf40 m
    Remetské Hámre120,0 m62426 117Ad5.pdf40 m
    Vyšná Rybnicaširokoprofilový vrt120,0 m62428 117Cb29.pdf60 m
    Vyšná Rybnicaširokoprofilový vrt18,0 m17174 117Cb17.pdf60 m
    Nižná Rybnicaširokoprofilový vrt23,5 m19379 117Cd30.pdf70 m
    Remetské Hámre80,0 m62426 117Ad4.pdf80 m
    Bežovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,8 m9207 129Ab18.pdf90 m
    Remetské Hámreširokoprofilový vrt121,0 m62426 117Ad3.pdf90 m
    4-242 Sennéhydrogeologický8,0 m10174890 m
    Nižná Rybnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,0 m54250 117Cb27.pdf100 m
    Bl. Polianka-2ložiskový1 430,0 m78299100 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    fúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Sobrance – TMS-129 °C4,0 l/s823 mCa-Na-Cl-SO4nevyužívaný2,7 km
    Čierne Pole – Stretava-2185 °C–3758 mCa-Clnevyužívaný6,4 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1minerálna voda< 15< 532,7 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 513,0 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 523,6 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Jasenov500 m²1975–20 m
    Vyšná Rybnica20 m²1981–50 m
    Kusín400 m²1980–60 m
    Rusovce – Ruskovce100 m²1970–90 m
    Bunkovce–1979–90 m
    Blatná Polianka100 m²1980–100 m
    Bunkovce–1990–230 m
    Jenkovce2 000 m²1980–240 m

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy27×
    • Blokové rozpadliny7×
    • Blokové polia1×

    tevékenységi fok

    • Potenciálny25×
    • Stabilizovaný10×

    Jelenlegi állapot

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova27×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. OZ Sobrance1 horgászvíz · 6,0 km37Okna č. 237
    2. Nagymihály2 horgászvíz · 44 km28Okna č. 1b37

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád