Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website.Slowakisches Original öffnen
Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
28aus 100
Geringe Aktivität · Durchschnitt von 3 Fischereireviere
Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
Sehr hoch0
Hoch0
Durchschnittlich2
Niedrig1
Wenn das beste Fenster istWie viele Fischereireviere haben in einer bestimmten Stunde ihr bestes Zwei-Stunden-Fenster?
00
06
12
18
Die meisten Fischereireviere haben ihr bestes Zeitfenster um 15:00.
Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04.
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.
Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen.
Wasserstand am Fließgewässer
Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten
Wasserstände am Fließgewässer
Station
Status
Ändern
Temperatur
Remetské Hámre
104 cm
–
Höhenprofil des Fließgewässers
Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.
Lebhaftes FließgewässerEin Vorgebirgsfluss mit Kiesgrund und schneller Strömung. Hier gedeihen bereits Äschen und Forellen.
Höhenprofil des Fließgewässers: von 378 bis 101 m ü.d.M. über 50,1 km.Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
Höchster Punkt
381 m a.s.l.
Tiefster Punkt
101 m a.s.l.
Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
281 m
Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
5,6 ‰
GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
3,32
Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.
Gelände in 3D
Das 3D-Geländemodell wird geladen…
Historische Bilder
Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.
2019abgebildet 13. Juni 20192022abgebildet 27. Aug. 20222025abgebildet 5. Juli 2025
Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung
Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025
0 von 3 der Fischereireviere des Fließgewässers mit SHMÚ-Daten weisen am nächstgelegenen Standort in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.
Keine nicht eingehaltene Norm3
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
2 von 3 Fischereireviere mit Messungen haben in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.
Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1
Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert2
Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.
Geológia a geochémia toku Okna
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 50 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
23objektov do 3 km
Najbližšie: šachta Sejkov – II. (šachta), 920 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
10 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
2 aus 9ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Chróm 12,5 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Bežovský, kanál).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
358vrtov do 3 km
1535 rozborov vody v okolí
Z toho 328 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
85°C na ústí vrtu
2 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 6,4 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
31lokalít do 3 km
31 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
34záznamov do 5 km
11 ložísk, 23 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
35plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 12,5 μg/lmedián 1,80 μg/l27 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bežovský, kanál, 2000, 400 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,150 μg/l27 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Rybnica, potok, 190 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Okna, kanál, 1998, 120 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,29 μg/lmedián 0,560 μg/l27 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bežovský, kanál, 2000, 400 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,70 μg/lmedián 1,60 μg/l27 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Rybnica, potok, 1998, 190 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 473 μg/lmedián 160 μg/l27 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Okna, kanál, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 1,42 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Okna, kanál, 1998, 100 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 53,1 mg/lmedián 23,4 mg/l27 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Remetský, potok, 1998, 760 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Ilmenit (FeTiO₃)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)18 vzoriek, najviac 155 zŕn
Rutil (TiO₂)16 vzoriek, najviac 155 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyrit (FeS₂)7 vzoriek, najviac 15 zŕn
Anatas (TiO₂)4 vzorky, najviac 55 zŕn
Antimonit (Sb₂S₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)16 vzoriek, najviac 55 zŕn
Korund (Al₂O₃)14 vzoriek, najviac 15 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)9 vzoriek, najviac 15 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-HCO311×
Ca-HCO310×
Ca-HCO3-SO45×
Ca-Mg-HCO3-SO45×
Ca-Na-HCO33×
Ca-Mg-Na-HCO31×
Ca-SO4-HCO31×
Ca-NO3-SO41×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B30×
trieda D8×
trieda A1×
trieda C1×
Kovy v podzemnej vode
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,8 μg/lmedián 0,500 μg/l123 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 183 μg/lmedián 2,00 μg/l123 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 23,6 μg/lmedián 0,250 μg/l123 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8 150 μg/lmedián 135 μg/l123 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,760 mg/lmedián 0,00500 mg/l123 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,250 μg/l123 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,100 μg/l123 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 1,00 μg/l123 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 690 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,8 μg/lmedián 2,00 μg/l123 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,80 μg/lmedián 0,500 μg/l123 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l52 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l123 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
studňa
20
18,7 Bq/l
4,55 Bq/l
potok, rieka
2
1,03 Bq/l
0,900 Bq/l
vrt s prelivom
2
15,0 Bq/l
13,6 Bq/l
minerálny prameň
1
6,11 Bq/l
6,11 Bq/l
Quelle
6
53,7 Bq/l
17,9 Bq/l
upravený prameň
1
0,960 Bq/l
0,960 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Druhy banských objektov
šachta21×
halda2×
Najbližšie staré banské diela
Name
Arten
Ťažené
Ukončenie
Od vody
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
920 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
920 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
920 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
930 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
930 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
940 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
960 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
1,0 km
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
1,0 km
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
1,1 km
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Senné
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,4 km
Senné
gazolín
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,4 km
Senné
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,4 km
Senné
gazolín
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,4 km
Orechová – Kolibabovce
stavebný kameň
Ťažené ložisko – ZPS s.r.o.
2,8 km
Palín
horľavý zemný plyn
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.
4,4 km
Palín
horľavý zemný plyn
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.
4,5 km
Stretava
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
5,0 km
Stretava
gazolín
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
5,0 km
Stretava
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
5,0 km
Stretava
gazolín
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
5,0 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metalle
Arten
Od vody
Remetské Hámre
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
3,0 km
Remetské Hámre
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
3,4 km
Vyšné Nemecké
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
3,6 km
Porubský potok
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
4,4 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
358 vrtov v pásme 3 km, z toho 156 hydrogeologických a 202 ostatných; s číslom archívnej správy 328.
Hĺbky vrtov
bis zu 10 m29×
10–30 m75×
30–100 m92×
100–300 m82×
nad 300 m70×
Najbližšie vrty
Standort
Arten
Tiefe
Archívna správa
Od vody
Inac. XIV
ložiskový
614,0 m
–
30 m
Remetské Hámre
štruktúrny vrt s obyčajnou vodou
200,0 m
41342 117Ad2.pdf
40 m
Remetské Hámre
120,0 m
62426 117Ad5.pdf
40 m
Vyšná Rybnica
širokoprofilový vrt
120,0 m
62428 117Cb29.pdf
60 m
Vyšná Rybnica
širokoprofilový vrt
18,0 m
17174 117Cb17.pdf
60 m
Nižná Rybnica
širokoprofilový vrt
23,5 m
19379 117Cd30.pdf
70 m
Remetské Hámre
80,0 m
62426 117Ad4.pdf
80 m
Bežovce
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
40,8 m
9207 129Ab18.pdf
90 m
Remetské Hámre
širokoprofilový vrt
121,0 m
62426 117Ad3.pdf
90 m
4-242 Senné
hydrogeologický
8,0 m
101748
90 m
Nižná Rybnica
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
14,0 m
54250 117Cb27.pdf
100 m
Bl. Polianka-2
ložiskový
1.430,0 m
78299
100 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatur
Výdatnosť
Tiefe
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Sobrance – TMS-1
29 °C
4,0 l/s
823 m
Ca-Na-Cl-SO4
nevyužívaný
2,7 km
Čierne Pole – Stretava-21
85 °C
–
3758 m
Ca-Cl
nevyužívaný
6,4 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle
Arten
Wassertemperatur (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
3
2,7 km
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
1
3,0 km
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
2
3,6 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Jasenov
500 m²
1975
–
20 m
Vyšná Rybnica
20 m²
1981
–
50 m
Kusín
400 m²
1980
–
60 m
Rusovce – Ruskovce
100 m²
1970
–
90 m
Bunkovce
–
1979
–
90 m
Blatná Polianka
100 m²
1980
–
100 m
Bunkovce
–
1990
–
230 m
Jenkovce
2 000 m²
1980
–
240 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy27×
Blokové rozpadliny7×
Blokové polia1×
Stupeň aktivity
Potenciálny25×
Stabilizovaný10×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova27×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.