Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Przeciętna aktywność · średnia z jednego łowiska 06:00–08:00 Blatnický potok, wynik okna 46. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 08:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Pomiary poziomu wody, temperatury i przepływu, pogoda przy cieku i stan z satelitów Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody. Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk. Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek75 % čiary vody 25 % vápence a dolomity Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 376 mg/l, tvrdá voda (14,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Selén 0,471 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 84. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 30°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 62 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 69 °C (prírastok 39 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 41nGy/h dávkový príkon 8. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 10 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 2 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Stroncium 1 880 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Valčiansky potok). 103vrtov do 3 km 624 rozborov vody v okolí Z toho 103 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 54°C na ústí vrtu 18 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-1, 10,0 km od vody. 31lokalít do 3 km 31 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 23záznamov do 5 km 23 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 40plôch do 3 km 3 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 4 z 7 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,04typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 14,1°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,52 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 376mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 41nGy/h vo vzduchu rozsah 36 až 49 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 30 / 69 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 39 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 62 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Valčiansky potok, 1993, 900 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnický potok, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 30 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 40 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 30 m od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Valčiansky potok, 1993, 900 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Zápotočie, 2009, 980 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: drenáž, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 103 vrtov v pásme 3 km, z toho 32 hydrogeologických a 71 ostatných; s číslom archívnej správy 103. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Wag
Teraz nad wodą
Dziś na cieku Blatnický potok
Średnia łowisk na cieku
Najlepsze okno dziś
Mapa i łowiska cieku
Stan wody na cieku
Stany wody na cieku
Stacja Status Zmiana Temperatura Blatnica 15 cm 3,7 °C Profil wysokościowy cieku
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku Blatnický potok
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Blatnický potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× trias stredný – mladší trias wettersteinské dolomity: svetlosivé vrstevnaté dolomity, lagunárne vrstvovité dolomity, rohovcové dolomity 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,193 mg/l79. percentil23,0 mg/l73. percentil238 mg/l59. percentil63,0 mg/l50. percentil33,4 mg/l40. percentil4,26 mg/l29. percentil0,746 mg/l6. percentil1,78 mg/l4. percentilŽiviny a organické znečistenie
9,40 mg/l71. percentil0,133 mg/l56. percentil2,07 mg/l21. percentil0,0360 mg/l20. percentilMetale
8,78 μg/l60. percentil30,5 μg/l29. percentil0,0339 mg/l12. percentil4,98 μg/l8. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,471 mg/kg84. percentil0,176 mg/kg48. percentil0,483 mg/kg34. percentil0,0687 mg/kg28. percentil12,1 mg/kg27. percentil0,135 mg/kg17. percentil15,4 mg/kg12. percentil0,171 mg/kg11. percentil12,9 mg/kg8. percentil1,43 mg/kg5. percentil3,11 mg/kg5. percentil28,5 mg/kg4. percentil46,9 mg/kg4. percentil3,40 mg/kg3. percentil25,9 mg/kg2. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
16,1 %98. percentil7,09 %98. percentil545 mg/kg12. percentil274 mg/kg3. percentil0,962 %2. percentil1 572 mg/kg2. percentil1,91 %2. percentil0,515 %2. percentil0,236 %2. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
132 mg/kg45. percentil22,6 mg/kg3. percentil110 mg/kg3. percentil12,7 mg/kg3. percentil0,259 mg/kg3. percentil22,4 mg/kg2. percentil3,88 mg/kg2. percentil35,8 mg/kg2. percentil7,28 mg/kg2. percentil137 mg/kg2. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,56 ppm47. percentil5,67 ppm7. percentil0,927 %5. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 3 7,89 Bq/l 4,41 Bq/l źródło 3 8,73 Bq/l 2,82 Bq/l upravený prameň 4 20,6 Bq/l 10,6 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 13,9 Bq/l 13,9 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metale Gatunek Od vody Trebostovo – Bánske Pyrit pyrit mineralogický výskyt 4,8 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody HV-36/1 hydrogeologický – 1820570 m Daňová úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 5,0 m 18205 110Bb13.pdf110 m Príbovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 24,0 m 37113 110Bb6.pdf110 m HV-40 hydrogeologický 5,0 m 18205110 m Blatnica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,0 m 18205 110Bb19.pdf130 m HV-37 hydrogeologický 8,0 m 18205130 m Blatnica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,1 m 18205 110Bb18.pdf150 m HV-36 hydrogeologický 8,1 m 18205150 m Príbovce negatívny vrt 14,8 m 8652 110Bb1.pdf160 m Daňová úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,2 m 30957 110Bb5.pdf170 m Daňová úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,0 m 18205 110Bb12.pdf220 m HV-39 hydrogeologický 6,0 m 18205220 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatura Výdatnosť Głębokość Chemický typ vody Využívanie Od vody Mošovce – MZ-2 19 °C 8,0 l/s 50 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 4,2 km Mošovce – MZ-1 21 °C 5,0 l/s 40,5 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 4,2 km Martin – ZGT-3 – – 2461 m – nevyužívaný 5,3 km Turčianske Teplice – TTK-1 27 °C 3,5 l/s 56 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 8,5 km Turčianske Teplice – TJ-4 26 °C – 108 m Ca-SO4-HCO3 nevyužívaný 8,6 km Turčianske Teplice – TJ-3 47 °C 0,2 l/s 62 m Ca-SO4-HCO3 využívaný 8,7 km Turčianske Teplice 47 °C – 1,2 m Ca-SO4-HCO3 využívaný 8,7 km Turčianske Teplice – TJ-20 45 °C 5,0 l/s 97 m Ca-SO4-HCO3 nevyužívaný 8,7 km Turčianske Teplice – B-2 45 °C 0,2 l/s 34 m Ca-SO4-HCO3 využívaný 8,8 km Turčianske Teplice – TTM-2 42 °C 21,7 l/s 30 m Ca-SO4-HCO3 nevyužívaný 8,8 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 2 2,8 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 2 3,9 km kategória a2 minerálna voda < 15 5-15 2 4,0 km kategória Mošovce termálne kúpalisko – – 1 4,1 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 3 4,6 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 8 5,6 km TTŠ-1 geotermálna voda 38 – 55 5 – 15 1 8,3 km kategória Turčianske Teplice termálne kúpalisko – – 1 8,6 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 2 8,8 km kategória d2 minerálna voda 39-55 5-15 1 9,4 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody východne od obce, píla – Rakovo 30 m² – – 30 m východne od obce, ACHP – Rakovo 80 m² – – 80 m JZ obce – Blatnica 150 m² – – 80 m Rakovo k.ú. – Rakovo – – – 100 m JZ obce – Blatnica 120 m² – – 190 m v obci, rašel. – Ďanová 240 m² 1989 – 240 m severne, za ihriskom – Benice – – – 300 m južne od ihriska – Ďanová 200 m² – – 370 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
39z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
StronciumSrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1 880 μg/lmedián 290 μg/l3 vzorky
OłówPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,51 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
KadmCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
ChromCrbežná hodnota
najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 40,0 μg/lmedián 20,5 μg/l8 vzoriek
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntymonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 9,58 mg/lmedián 2,08 mg/l8 vzoriek
RtęćHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,100 μg/l44 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
GlinAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,230 mg/lmedián 0,00500 mg/l44 vzoriek52 % pod medzou stanovenia
KadmCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l44 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
AntymonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,150 μg/l44 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,250 μg/l44 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,50 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
OłówPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 52,0 μg/lmedián 1,00 μg/l44 vzoriek52 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,40 μg/lmedián 0,800 μg/l44 vzoriek
CynkZnmierne zvýšená
najvyššie 333 μg/lmedián 13,0 μg/l44 vzoriek27 % pod medzou stanovenia
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


