Vízfolyás

Blatnický potok

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
17,2km
kerület
Zsolnai kerület
Légi felvétel a(z) Blatnický potok vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Blatnický potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Átlagos aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Blatnický potok, ablakpontszám 54.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Blatnica15 cm4,6 °C
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 16:57

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    3004005006007008009000 km5 km10 km15 km
    A vízfolyás magassági profilja: 796-től 424 m tengerszint feletti magasságig 17,1 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    796 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    401 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    395 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    23 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,13

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Blatnický potok vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. aug. 29.
    Blatnický potok vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 6.
    Blatnický potok vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. okt. 17.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Blatnický potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Blatnický potok vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (17 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 75%-a

    25% mészkövek és dolomitok

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,0modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 376 mg/l, kemény víz (14,1 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Szelén 0,471 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 84. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km30 °C69 °C

    Láb alatti hőség

    30°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 62 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 69 °C (39 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    41NGY/H dózisteljesítmény

    8. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    10 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    2 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Stroncium 1 880 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Valčiansky potok).

    Fúrások és talajvízelemzések

    103fúrás 3 km-en belül

    624 vízelemzés a közelben

    Közülük 103-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    54°C a kútfejnél

    18 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-1, 10,0 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    31Telephelyek 3 km-en belül

    31 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    23bejegyzés 5 km-en belül

    23 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    40terület 3 km-en belül

    3 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék75%SR 72 %
    • Mészkövek és dolomitok25%SR 2,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú75%
    • triász25%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai3×
    triászközepes – késő-triászwetterstein dolomitok: világosszürke réteges dolomitok, lagúnarétegű dolomitok, szarvascsőrű dolomitok1×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei50%SR 68 %
    • teraszok folyóvízi üledékei50%SR 3,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága6,2m
    • 5 – 1067%SR 20 %
    • 2 – 533%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • negatív egység (hegyvidéki medencék)57%SR 14 %
    • pozitív egység (hegység)43%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • kis süllyedés57%SR 8,8 %
    • nagy felemelkedés43%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • fő hegyek57%SR 11 %
    • házon belüli medencék43%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Nagy-Fátra57%SR 1,5 %
    • belső medencék43%SR 4,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • alföldi-folyam-lelőhelyek régiója33%SR 20 %
    • pleisztocén folyami teraszok régiója33%SR 2,7 %
    • dolomitikus kőzetek régiója33%SR 0,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása67%SR 71 %
    • mészkő-dolomit képződmény33%SR 1,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 7 pontjából 4-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics50%SR 52 %
    • Dolomity50%SR 1,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane krasových (spevnené horninové masívy s diskontinuitami) (Dolomity; Nerozlíšené)50%SR 1,8 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)33%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)17%SR 22 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • szemcsés67%SR 86 %
    • repedés33%SR 12 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • paleogén, Neogene és a Turčianska-medence negyedidőszaka57%SR 1,4 %
    • Choč pelenkájának mezozoikuma Veľká fatra nyugati részén43%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajvíz genetikai típusa

    • szilikát-karbonát talajvíz75%SR 6,9 %
    • karbonatogén talajvíz25%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Vegyi típusú talajvíz

    • Ca-HCO3, illetve Ca-Mg-HCO3 típus50%SR 4,2 %
    • Ca-Mg-HCO3 typ50%SR 5,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvíz minőségi osztály

    • A71%SR 36 %
    • E29%SR 6,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • Turistavízi medence100%SR 3,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,04tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    14,1°dH, kemény

    Kalcium és magnézium összege (2,52 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    376mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • FluoridF0,193 mg/l79. percentilis
    • MagnéziumMg23,0 mg/l73. percentilis
    • BikarbonátokHCO3238 mg/l59. percentilis
    • KalciumCa63,0 mg/l50. percentilis
    • SzulfátokSO433,4 mg/l40. percentilis
    • KloridCl4,26 mg/l29. percentilis
    • KáliumK0,746 mg/l6. percentilis
    • NátriumNa1,78 mg/l4. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • NitrátokNO39,40 mg/l71. percentilis
    • AmmóniaNH40,133 mg/l56. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK2,07 mg/l21. percentilis
    • FoszfátokPO40,0360 mg/l20. percentilis

    Fémek

    • Cink-Zn8,78 μg/l60. percentilis
    • AlumíniumAl30,5 μg/l29. percentilis
    • VasalóFe0,0339 mg/l12. percentilis
    • MangánMn4,98 μg/l8. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • SzelénSe0,471 mg/kg84. percentilis
    • KadmiumCd0,176 mg/kg48. percentilis
    • AntimonSb0,483 mg/kg34. percentilis
    • HiganyHg0,0687 mg/kg28. percentilis
    • ÓlomPb12,1 mg/kg27. percentilis
    • BizmutBi0,135 mg/kg17. percentilis
    • RézCu15,4 mg/kg12. percentilis
    • MolibdénMo0,171 mg/kg11. percentilis
    • NikkelNi12,9 mg/kg8. percentilis
    • Ón-Sn1,43 mg/kg5. percentilis
    • ArzénAs3,11 mg/kg5. percentilis
    • KrómCr28,5 mg/kg4. percentilis
    • Cink-Zn46,9 mg/kg4. percentilis
    • KobaltCo3,40 mg/kg3. percentilis
    • VanádiumV25,9 mg/kg2. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • KalciumCa16,1 %98. percentilis
    • MagnéziumMg7,09 %98. percentilis
    • FoszforP545 mg/kg12. percentilis
    • MangánMn274 mg/kg3. percentilis
    • VasalóFe0,962 %2. percentilis
    • TitánTi1 572 mg/kg2. percentilis
    • AlumíniumAl1,91 %2. percentilis
    • KáliumK0,515 %2. percentilis
    • NátriumNa0,236 %2. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr132 mg/kg45. percentilis
    • BórB22,6 mg/kg3. percentilis
    • CirkóniumZr110 mg/kg3. percentilis
    • LítiumLi12,7 mg/kg3. percentilis
    • BerilliumBe0,259 mg/kg3. percentilis
    • CériumCe22,4 mg/kg2. percentilis
    • GalliumGa3,88 mg/kg2. percentilis
    • RubídiumRb35,8 mg/kg2. percentilis
    • IttriumY7,28 mg/kg2. percentilis
    • BáriumBa137 mg/kg2. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    41ngy/h a levegőben

    36-49 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,56 ppm47. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh5,67 ppm7. percentilis
    • Kálium (K)K0,927 %5. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 897 Bq/m²66. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -4nT

    -14-26 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -45mGal

    maradék −7,6 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km30 °C69 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    30 / 69 °C1000 és 2000 m mélységben

    39 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 62 mW/m².

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Turistavízi medence100%SR 3,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)52–1 440m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága635m a.s.l.
    • Átlagos lejtés12,1°
    • Januári átlaghőmérséklet-5,0°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet15,6°C
    • Évi csapadék875mm

    Geomorfológiai egységek

    • Turistavízi medence57%SR 1,7 %
    • Nagy-Fátra43%SR 1,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Fatra–Tatra terület100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • merítőiad67%SR 29 %
    • hegyi klíma33%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra nem érzékeny talajok67%SR 27 %
    • A savasodásra gyengén érzékeny talajok33%SR 5,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a86%SR 45 %
    • viszonylag tiszta talaj14%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • a Bradl zóna mezozoikuma és a közép-nyugati Kárpátok75%SR 10 %
    • Neogén25%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Trebostovo – Bánske – Pirit (4,8 km-re a víztől)východne od obce, píla – Rakovo – alkalmi (30 m-re a víztől)východne od obce, ACHP – Rakovo – egyik sem (80 m-re a víztől)JZ obce – Blatnica – alkalmi (80 m-re a víztől)Rakovo k.ú. – Rakovo – egyik sem (100 m-re a víztől)JZ obce – Blatnica – alkalmi (190 m-re a víztől)v obci, rašel. – Ďanová – egyik sem (240 m-re a víztől)severne, za ihriskom – Benice – egyik sem (300 m-re a víztől)južne od ihriska – Ďanová – egyik sem (370 m-re a víztől)S nad ihriskom – Ďanová – egyik sem (410 m-re a víztől)JV ihriska, potok – Ďanová – egyik sem (430 m-re a víztől)v obci V, potraviny – Benice – egyik sem (450 m-re a víztől)smer Rakovo – Rakovo – egyik sem (480 m-re a víztől)Blatnica – Závoz – Blatnica – – (580 m-re a víztől)smer Stariny – Rakovo – egyik sem (770 m-re a víztől)južne od obce, pole – Benice – egyik sem (820 m-re a víztől)sever obce, kostol – Príbovce – egyik sem (950 m-re a víztől)pod obcou, PD – Karlová – egyik sem (1,1 km-re a víztől)v obci, za kostolom – Rakovo – egyik sem (1,1 km-re a víztől)východne od hlavnej cesty – Karlová – egyik sem (1,3 km-re a víztől)juh obce, smer Lehôtka – Rakovo – egyik sem (1,5 km-re a víztől)JZ, za bytovkami PD – Folkušová – egyik sem (1,7 km-re a víztől)kostol, odbočka Trnovo – Valča – egyik sem (1,9 km-re a víztől)pred PD, od Valča – Trnovo – egyik sem (1,9 km-re a víztől)lom – cesta na Blatnicu – Folkušová – alkalmi (1,9 km-re a víztől)S, výjazd Necpaly – Folkušová – alkalmi (2,0 km-re a víztől)juh obce, hospodársky dvor – Folkušová – alkalmi (2,0 km-re a víztől)Mošovce – egyik sem (2,2 km-re a víztől)západ obce, k potoku – Trnovo – alkalmi (2,4 km-re a víztől)Mošovce – egyik sem (2,7 km-re a víztől)J – Z pod Valentovou – Laskár – alkalmi (2,7 km-re a víztől)lom nad obecným úradom – Valča – egyik sem (2,8 km-re a víztől)Mošovce – MZ-2 – spanyollal hajó (4,2 km-re a víztől)Mošovce – MZ-1 – spanyollal hajó (4,2 km-re a víztől)Martin – ZGT-3 – spanyollal hajó (5,3 km-re a víztől)Turčianske Teplice – TTK-1 – spanyollal hajó (8,5 km-re a víztől)Turčianske Teplice – TJ-4 – gyógyfürdő (8,6 km-re a víztől)Turčianske Teplice – TJ-3 – gyógyfürdő (8,7 km-re a víztől)Turčianske Teplice – gyógyfürdő (8,7 km-re a víztől)Turčianske Teplice – TJ-20 – gyógyfürdő (8,7 km-re a víztől)Turčianske Teplice – B-2 – gyógyfürdő (8,8 km-re a víztől)Turčianske Teplice – TTM-2 – gyógyfürdő (8,8 km-re a víztől)Turčianske Teplice – gyógyfürdő (8,8 km-re a víztől)Turčianske Teplice – gyógyfürdő (8,8 km-re a víztől)Turčianske Teplice – TJ-20A – gyógyfürdő (8,8 km-re a víztől)Turčianske Teplice – gyógyfürdő (8,8 km-re a víztől)Turčianske Teplice – TTM-1 – gyógyfürdő (8,8 km-re a víztől)Turčianske Teplice – TJ-5 – gyógyfürdő (8,8 km-re a víztől)Turčianske Teplice – TJ-9 – gyógyfürdő (8,9 km-re a víztől)Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-1 – spanyollal hajó (10,0 km-re a víztől)TTŠ-1 – k2 (8,3 km-re a víztől)b2 (2,8 km-re a víztől)b1 (3,9 km-re a víztől)a2 (4,0 km-re a víztől)a2 (4,3 km-re a víztől)c1 (4,6 km-re a víztől)b2 (4,8 km-re a víztől)a1 (5,6 km-re a víztől)a1 (6,1 km-re a víztől)a1 (6,2 km-re a víztől)a1 (6,8 km-re a víztől)a1 (6,9 km-re a víztől)a1 (7,0 km-re a víztől)b1 (8,7 km-re a víztől)d1 (8,8 km-re a víztől)c1 (9,3 km-re a víztől)d1 (9,4 km-re a víztől)d2 (9,4 km-re a víztől)a1 (9,5 km-re a víztől)c1 (9,8 km-re a víztől)a1 (9,9 km-re a víztől)Mošovce (4,1 km-re a víztől)Turčianske Teplice (8,6 km-re a víztől)Ďanová – stavebný piesok – homokkő (500 m-re a víztől)Folkušová – Boriny 3 – kavicsos homok (720 m-re a víztől)Folkušová – Boriny 2 – kavicsos homok (890 m-re a víztől)Folkušová – Boriny 1 – kavicsos homok (900 m-re a víztől)Blatnica – Záhorie – építőkő – dolomit (1,0 km-re a víztől)Karlová – kavicsos homok (1,5 km-re a víztől)Trnovo I. – kavicsos homok (1,9 km-re a víztől)Mošovce – építőkő – mészkő, dolomitický vá (1,9 km-re a víztől)Karlová – juh – kavicsos homok (1,9 km-re a víztől)Trnovo II. – kavicsos homok (2,1 km-re a víztől)Laskár – kerámia agyag (2,8 km-re a víztől)Valča 1 – kavicsos homok – dolomit, dolomitos kavics (2,8 km-re a víztől)Mošovce – východ – építőkő – dolomit (3,0 km-re a víztől)Folkušová – építőkő – mészkő (3,2 km-re a víztől)Trebostovo – barnaszén (3,3 km-re a víztől)Turčiansky Peter – kavicsos homok (3,6 km-re a víztől)Trebostovo I. – kavicsos homok (3,7 km-re a víztől)Trebostovo II. – építőkő – dolomit (4,1 km-re a víztől)Mošovce – Mošovská Bukovina – építőkő – dolomit (4,3 km-re a víztől)Trebostovo – Bánske – pirit (4,8 km-re a víztől)Slovany – kavicsos homok (4,8 km-re a víztől)Mošovce – barnaszén (4,9 km-re a víztől)Tlstá – általános geológia (1,8 km-re a víztől)Mažarná – geomorfológia (2,2 km-re a víztől)Ležiachov – hidrogeológia (3,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (230 m-re a víztől)DANOVA – Földcsuszamlások (340 m-re a víztől)DANOVÁ – Földcsuszamlások (390 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (500 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (530 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (530 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (750 m-re a víztől)BLATNICA – Földcsuszamlások (780 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (910 m-re a víztől)BLATNICA – Földcsuszamlások (920 m-re a víztől)VALCA – Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)BLATNICA – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)VALCA – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)VALCA – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)BLATNICA – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)DANOVÁ – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)FOLKUSOVA – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)VALCA – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)VALENTOVA – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)NECPALY – Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)NECPALY – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)LASKAR – Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)NECPALY – Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)Daňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m-re a víztől)Príbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m-re a víztől)Blatnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m-re a víztől)Blatnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m-re a víztől)Príbovce – negatív fúrólyuk (160 m-re a víztől)Daňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m-re a víztől)Daňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m-re a víztől)Príbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m-re a víztől)Príbovce – fúrás megfigyelése (350 m-re a víztől)Príbovce – fúrás megfigyelése (410 m-re a víztől)Daňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m-re a víztől)Príbovce – fúrás megfigyelése (420 m-re a víztől)Blatnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m-re a víztől)Blatnica-Bujačia lúka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (510 m-re a víztől)Daňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m-re a víztől)Valča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Daňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Ležiachov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km-re a víztől)Príbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Príbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Ležiachov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Príbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Príbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Ležiachov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Ležiachov – negatív fúrólyuk (2,1 km-re a víztől)Mošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km-re a víztől)Mošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km-re a víztől)Laskár – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Mošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Mošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Mošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km-re a víztől)Ležiachov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (30 m-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (30 m-re a víztől)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Talajvízforrások (30 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (40 m-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (50 m-re a víztől)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Talajvízforrások (50 m-re a víztől)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Talajvízforrások (50 m-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (60 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (70 m-re a víztől)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Talajvízforrások (70 m-re a víztől)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Talajvízforrások (70 m-re a víztől)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Talajvízforrások (70 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (70 m-re a víztől)zrážkomerná stanica – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (70 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (70 m-re a víztől)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (80 m-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (80 m-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (90 m-re a víztől)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Talajvízforrások (90 m-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (90 m-re a víztől)zrážkomerná stanica – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (100 m-re a víztől)pramenná línia – Talajvízforrások (110 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (110 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (110 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (110 m-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (130 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (130 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (130 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (130 m-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (140 m-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (140 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (150 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (150 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (160 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (160 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (170 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (170 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (170 m-re a víztől)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (170 m-re a víztől)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (190 m-re a víztől)Blatnica – Blatnická dolina, Pražená – forrás (20 m-re a víztől)Blatnická dolina, zachytený prameň Vlčie bralo, – forrás (30 m-re a víztől)Blatnica – Blatnická dolina, pod Rakytovou, 575 – forrás (40 m-re a víztől)Blatnická dolina – záver, 1400m SSZ od K1142 – forrás (40 m-re a víztől)Blatnica – Blatnická (Pražená) dolina, prameň Kr – forrás (50 m-re a víztől)Blatnica – Blatnická dolina 3 – forrás (70 m-re a víztől)Blatnica – Blatnická dolina – forrás (80 m-re a víztől)Blatnica – Blatnická dolina, 775 m SSV od K 905, – forrás (90 m-re a víztől)Blatnica – Blatnická (Juriašova) dolina, 1000m S – forrás (90 m-re a víztől)Blatnická dolina, 1100m Z od K1256 – forrás (110 m-re a víztől)Blatnická dolina, 650m VJV od K1273 – forrás (110 m-re a víztől)Blatnická dolina, 650 m V od K 868,6 – forrás (110 m-re a víztől)Blatnická dolina, 1400m ZJZ od K1256 (350 m JJV – forrás (120 m-re a víztől)Blatnická dolina – prameň "Jazierko", 150 m JZ o – forrás (120 m-re a víztől)Blatnica č.d.309, 900m JZ od K498 – jól (130 m-re a víztől)Blatnica č.d.98, 400m JZ od K498 – jól (200 m-re a víztől)Ďanová – č.d. 106, 900m J od K520 – jól (210 m-re a víztől)Ďanová – č.d. 28, 800m SV od K458 – jól (280 m-re a víztől)Blatnická dolina, 2150m JJZ od K1228 – forrás (380 m-re a víztől)Blatnica, 1100m VJV od K482 – forrás (480 m-re a víztől)Blatnica – cesta na Karlovú, pod elektrickým ved – forrás (490 m-re a víztől)Príbovce – č.d. 52, 800m JJZ od K420 – jól (520 m-re a víztől)Benice – dvor domu, 800m SV od K428 – jól (530 m-re a víztől)Blatnická dolina – záver, 950m SZ od K1142 – forrás (590 m-re a víztől)Rakovo – č.d. 4, 1100m VJV od K428 – jól (670 m-re a víztől)Blatnica – forrás (750 m-re a víztől)Blatnická dolina, 1100m JJV od K1228 – forrás (960 m-re a víztől)Karlová, bodový výver pri ceste na okraji poľa – forrás (1,1 km-re a víztől)Karlová, cca 50 m pod Kaplnkou – forrás (1,2 km-re a víztől)Mošovce – Mazan, 1200m S od K597 – forrás (1,3 km-re a víztől)Príbovce – č.d. 8, 200m S od K420 – jól (1,4 km-re a víztől)Mošovce – fúrás (1,6 km-re a víztől)Folkušová – Sebeslavice, 400m J od K518 – forrás (1,6 km-re a víztől)Gaderská dolina, 1950m SZ od K1373 – forrás (1,7 km-re a víztől)Lehôtka – korytový prameň uprostred poľa – forrás (1,7 km-re a víztől)Valentová, 1100m JJZ od K456 – forrás (1,8 km-re a víztől)Ďanová, 500m SZ od K543 Bukovina – csatornázás (1,8 km-re a víztől)Trnovo – forrás (1,8 km-re a víztől)Gaderská dolina – Selenec, 1350m SZ od K1441 – forrás (1,9 km-re a víztől)Gaderská dolina, 2100m SSZ od K1373 – forrás (2,0 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • StronciumSrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 1 880 μg/lmedián 290 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Valčiansky potok1993, 900 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,51 μg/lmedián 2,50 μg/l8 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Blatnický potok2009, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 7,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Blatnícky potok1993, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l8 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Blatnícky potok, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrszokásos érték
      Legmagasabb 1,90 μg/lmedián 1,00 μg/l8 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Blatnícky potok1993, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: 74. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 40,0 μg/lmedián 20,5 μg/l8 minták

      Legmagasabb érték: Valčiansky potok1993, 900 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2009, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Blatnícky potok1993, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2009, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena2009, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 9,58 mg/lmedián 2,08 mg/l8 minták

      Legmagasabb érték: Zápotočie2009, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 44. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)32 minta, legfeljebb 1115 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)32 minta, legfeljebb 815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)32 minta, legfeljebb 815 szem
    • Pirit (FeS₂)18 minta, legfeljebb 315 szem
    • Rutil (TiO₂)18 minta, legfeljebb 315 szem
    • Barit (BaSO₄)15 minta, legfeljebb 5 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)9 minta, legfeljebb 55 szem
    • Anatas (TiO₂)6 minta, legfeljebb 5 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Scheelit (CaWO₄)1 minta, legfeljebb 1 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)32 minta, legfeljebb 1115 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)32 minta, legfeljebb 815 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)27 minta, legfeljebb 315 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)22 minta, legfeljebb 55 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))17 minta, legfeljebb 15 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))14 minta, legfeljebb 5 szem
    • Korund (Al₂O₃)8 minta, legfeljebb 15 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)7 minta, legfeljebb 123 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)5 minta, legfeljebb 5 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 minta, legfeljebb 55 szem
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-Mg-HCO346×
    • Ca-(Mg)-HCO315×
    • Ca-HCO312×
    • Ca-Mg-Cl-HCO31×
    • Ca-Na-HCO31×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály A58×
    • osztály E10×
    • osztály D2×
    • osztály B2×
    • osztály H1×
    • osztály G1×
    • osztály F1×

    Fémek a talajvízben

    • HiganyHgextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 0,100 μg/l44 minták98 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,230 mg/lmedián 0,00500 mg/l44 minták52 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l44 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 280 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 0,150 μg/l44 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 280 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,80 μg/lmedián 0,250 μg/l44 minták55 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,50 μg/lmedián 0,500 μg/l44 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 280 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l44 minták70 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 52,0 μg/lmedián 1,00 μg/l44 minták52 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 280 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l44 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 280 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,40 μg/lmedián 0,800 μg/l44 minták

      Legmagasabb érték: drenáž1991, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znenyhén emelkedett
      Legmagasabb 333 μg/lmedián 13,0 μg/l44 minták27 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 84. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    közellátásra szánt vízforrás37,89 Bq/l4,41 Bq/l
    forrás38,73 Bq/l2,82 Bq/l
    fejlett rugó420,6 Bq/l10,6 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz113,9 Bq/l13,9 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    Trebostovo – BánskePiritpiritásványi jelenség4,8 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    103 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 32 hidrogeológiai és 71 egyéb; archív jelentés számával: 103.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m68×
    • 10–30 m25×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m5×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    HV-36/1hidrogeológiai–1820570 m
    Daňovákeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel5,0 m18205 110Bb13.pdf110 m
    Príbovcekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel24,0 m37113 110Bb6.pdf110 m
    HV-40hidrogeológiai5,0 m18205110 m
    Blatnicakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel8,0 m18205 110Bb19.pdf130 m
    HV-37hidrogeológiai8,0 m18205130 m
    Blatnicakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel8,1 m18205 110Bb18.pdf150 m
    HV-36hidrogeológiai8,1 m18205150 m
    Príbovcenegatív fúrólyuk14,8 m8652 110Bb1.pdf160 m
    Daňovákeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel10,2 m30957 110Bb5.pdf170 m
    Daňovákeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel6,0 m18205 110Bb12.pdf220 m
    HV-39hidrogeológiai6,0 m18205220 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Mošovce – MZ-219 °C8,0 l/s50 mCa-Mg-HCO3használatban4,2 km
    Mošovce – MZ-121 °C5,0 l/s40,5 mCa-Mg-HCO3felhasználatlan4,2 km
    Turócszentmárton – ZGT-3––2461 m–felhasználatlan5,3 km
    Turcsek – TTK-127 °C3,5 l/s56 mCa-Mg-HCO3-SO4használatban8,5 km
    Turcsek – TJ-426 °C–108 mCa-SO4-HCO3felhasználatlan8,6 km
    Turcsek – TJ-347 °C0,2 l/s62 mCa-SO4-HCO3használatban8,7 km
    Turcsek47 °C–1,2 mCa-SO4-HCO3használatban8,7 km
    Turcsek – TJ-2045 °C5,0 l/s97 mCa-SO4-HCO3felhasználatlan8,7 km
    Turcsek – B-245 °C0,2 l/s34 mCa-SO4-HCO3használatban8,8 km
    Turcsek – TTM-242 °C21,7 l/s30 mCa-SO4-HCO3felhasználatlan8,8 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória b2ásványvíz15-225-1522,8 km
    kategória b1ásványvíz15-22< 523,9 km
    kategória a2ásványvíz< 155-1524,0 km
    kategória Mošovcetermálfürdő––14,1 km
    kategória c1ásványvíz23-38< 534,6 km
    kategória a1ásványvíz< 15< 585,6 km
    TTŠ-1geotermikus víz38 – 555 – 1518,3 km
    kategória Turčianske Teplicetermálfürdő––18,6 km
    kategória d1ásványvíz39-55< 528,8 km
    kategória d2ásványvíz39-555-1519,4 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    východne od obce, píla – Rakovo30 m²––30 m
    východne od obce, ACHP – Rakovo80 m²––80 m
    JZ obce – Blatnica150 m²––80 m
    Rakovo k.ú. – Rakovo–––100 m
    JZ obce – Blatnica120 m²––190 m
    v obci, rašel. – Ďanová240 m²1989–240 m
    severne, za ihriskom – Benice–––300 m
    južne od ihriska – Ďanová200 m²––370 m

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások40×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny32×
    • Stabilizovaný5×
    • Aktívny3×

    Jelenlegi állapot

    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova29×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel6×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Turócszentmárton1 horgászvíz · 17 km46Blatnický potok46

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág