Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Blatnický potok

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
17,2km
région
Région de Žilina

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Blatnický potok

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité moyenne · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Blatnický potok, score de la fenêtre 46.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 09:05.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    État de l'eau sur le cours d'eau

    Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites

    Niveaux d'eau sur le cours d'eau

    StationStatutChangementTempérature
    Blatnica15 cm3,7 °C
    Source : SHMÚMis à jour le 8 nov. 2026 à 08:58

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    3004005006007008009000 km5 km10 km15 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 796 à 424 m au-dessus du niveau de la mer sur 17,1 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    796 m a.s.l.
    Point le plus bas
    401 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    395 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    23 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,13

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Blatnický potok de 2018
    2018imagé 29 août 2018
    Vue aérienne du cours d'eau Blatnický potok de 2021
    2021imagé 6 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau Blatnický potok de 2024
    2024imagé 17 oct. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Blatnický potok

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Blatnický potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek75 % čiary vody

    25 % vápence a dolomity

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 376 mg/l, tvrdá voda (14,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,471 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 84. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km30 °C69 °C

    Teplo pod nohami

    30°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 62 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 69 °C (prírastok 39 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    41nGy/h dávkový príkon

    8. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 1 880 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Valčiansky potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    103vrtov do 3 km

    624 rozborov vody v okolí

    Z toho 103 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    54°C na ústí vrtu

    18 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-1, 10,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    31lokalít do 3 km

    31 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    23záznamov do 5 km

    23 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    40plôch do 3 km

    3 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek75%SR 72 %
    • Calcaires et dolomies25%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér75%
    • trias25%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    triasstredný – mladší triaswettersteinské dolomity: svetlosivé vrstevnaté dolomity, lagunárne vrstvovité dolomity, rohovcové dolomity1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • fluviáne sedimenty terás50%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu6,2m
    • 5 – 1067%SR 20 %
    • 2 – 533%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)57%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)43%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles57%SR 8,8 %
    • veľký zdvih43%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov nížinných tokov33%SR 20 %
    • rajón pleistocénnych riečnych terás33%SR 2,7 %
    • rajón dolomitických hornín33%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov67%SR 71 %
    • vápencovo-dolomitická formácia33%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 7 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier50%SR 52 %
    • Dolomity50%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Dolomity; Nerozlíšené)50%SR 1,8 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)33%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)17%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová67%SR 86 %
    • puklinová33%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén, neogén a kvartér Turčianskej kotliny57%SR 1,4 %
    • mezozoikum chočského príkrovu západnej časti Veľkej Fatry43%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátovo-karbonátogénne podzemné vody75%SR 6,9 %
    • karbonátogénne podzemné vody25%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3, resp. Ca-Mg-HCO3 typ50%SR 4,2 %
    • Ca-Mg-HCO3 typ50%SR 5,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A71%SR 36 %
    • E29%SR 6,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Turčianska kotlina100%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,04typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    14,1°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,52 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    376mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoruresF0,193 mg/l79. percentil
    • MagnésiumMg23,0 mg/l73. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3238 mg/l59. percentil
    • CalciumCa63,0 mg/l50. percentil
    • SulfatesSO433,4 mg/l40. percentil
    • ChloruresCl4,26 mg/l29. percentil
    • DraslíkK0,746 mg/l6. percentil
    • SodiumNa1,78 mg/l4. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO39,40 mg/l71. percentil
    • AmóniumNH40,133 mg/l56. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,07 mg/l21. percentil
    • FosforečnanyPO40,0360 mg/l20. percentil

    Métaux

    • ZincZn8,78 μg/l60. percentil
    • AluminiumAl30,5 μg/l29. percentil
    • FerFe0,0339 mg/l12. percentil
    • ManganèseMn4,98 μg/l8. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SéléniumSe0,471 mg/kg84. percentil
    • CadmiumCd0,176 mg/kg48. percentil
    • AntimoineSb0,483 mg/kg34. percentil
    • MercureHg0,0687 mg/kg28. percentil
    • PlombPb12,1 mg/kg27. percentil
    • BizmutBi0,135 mg/kg17. percentil
    • CuivreCu15,4 mg/kg12. percentil
    • MolybdèneMo0,171 mg/kg11. percentil
    • NickelNi12,9 mg/kg8. percentil
    • CínSn1,43 mg/kg5. percentil
    • ArsenicAs3,11 mg/kg5. percentil
    • ChromeCr28,5 mg/kg4. percentil
    • ZincZn46,9 mg/kg4. percentil
    • CobaltCo3,40 mg/kg3. percentil
    • VanadiumV25,9 mg/kg2. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalciumCa16,1 %98. percentil
    • MagnésiumMg7,09 %98. percentil
    • PhosphoreP545 mg/kg12. percentil
    • ManganèseMn274 mg/kg3. percentil
    • FerFe0,962 %2. percentil
    • TitánTi1 572 mg/kg2. percentil
    • AluminiumAl1,91 %2. percentil
    • DraslíkK0,515 %2. percentil
    • SodiumNa0,236 %2. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr132 mg/kg45. percentil
    • BoreB22,6 mg/kg3. percentil
    • ZirkónZr110 mg/kg3. percentil
    • LítiumLi12,7 mg/kg3. percentil
    • BérylliumBe0,259 mg/kg3. percentil
    • CérCe22,4 mg/kg2. percentil
    • GáliumGa3,88 mg/kg2. percentil
    • RubídiumRb35,8 mg/kg2. percentil
    • YtriumY7,28 mg/kg2. percentil
    • BáriumBa137 mg/kg2. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    41nGy/h vo vzduchu

    rozsah 36 až 49 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,56 ppm47. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh5,67 ppm7. percentil
    • Potassium (K)K0,927 %5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km30 °C69 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    30 / 69 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 39 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 62 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Turčianska kotlina100%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)52–1 440m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek635m a.s.l.
    • Pente moyenne12,1°
    • Priemerná januárová teplota-5,0°C
    • Priemerná júlová teplota15,6°C
    • Ročné zrážky875mm

    Geomorfologické celky

    • Turčianska kotlina57%SR 1,7 %
    • Veľká Fatra43%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma67%SR 29 %
    • horská klíma33%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Trebostovo – Bánske – Pyrit (4,8 km od vody)východne od obce, píla – Rakovo – občasný (30 m od vody)východne od obce, ACHP – Rakovo – nijaký (80 m od vody)JZ obce – Blatnica – občasný (80 m od vody)Rakovo k.ú. – Rakovo – nijaký (100 m od vody)JZ obce – Blatnica – občasný (190 m od vody)v obci, rašel. – Ďanová – nijaký (240 m od vody)severne, za ihriskom – Benice – nijaký (300 m od vody)južne od ihriska – Ďanová – nijaký (370 m od vody)S nad ihriskom – Ďanová – nijaký (410 m od vody)JV ihriska, potok – Ďanová – nijaký (430 m od vody)v obci V, potraviny – Benice – nijaký (450 m od vody)smer Rakovo – Rakovo – nijaký (480 m od vody)Blatnica – Závoz – Blatnica – – (580 m od vody)smer Stariny – Rakovo – nijaký (770 m od vody)južne od obce, pole – Benice – nijaký (820 m od vody)sever obce, kostol – Príbovce – nijaký (950 m od vody)pod obcou, PD – Karlová – nijaký (1,1 km od vody)v obci, za kostolom – Rakovo – nijaký (1,1 km od vody)východne od hlavnej cesty – Karlová – nijaký (1,3 km od vody)juh obce, smer Lehôtka – Rakovo – nijaký (1,5 km od vody)JZ, za bytovkami PD – Folkušová – nijaký (1,7 km od vody)kostol, odbočka Trnovo – Valča – nijaký (1,9 km od vody)pred PD, od Valča – Trnovo – nijaký (1,9 km od vody)lom – cesta na Blatnicu – Folkušová – občasný (1,9 km od vody)S, výjazd Necpaly – Folkušová – občasný (2,0 km od vody)juh obce, hospodársky dvor – Folkušová – občasný (2,0 km od vody)Mošovce – nijaký (2,2 km od vody)západ obce, k potoku – Trnovo – občasný (2,4 km od vody)Mošovce – nijaký (2,7 km od vody)J – Z pod Valentovou – Laskár – občasný (2,7 km od vody)lom nad obecným úradom – Valča – nijaký (2,8 km od vody)Mošovce – MZ-2 – nekúpeľný (4,2 km od vody)Mošovce – MZ-1 – nekúpeľný (4,2 km od vody)Martin – ZGT-3 – nekúpeľný (5,3 km od vody)Turčianske Teplice – TTK-1 – nekúpeľný (8,5 km od vody)Turčianske Teplice – TJ-4 – kúpeľný (8,6 km od vody)Turčianske Teplice – TJ-3 – kúpeľný (8,7 km od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (8,7 km od vody)Turčianske Teplice – TJ-20 – kúpeľný (8,7 km od vody)Turčianske Teplice – B-2 – kúpeľný (8,8 km od vody)Turčianske Teplice – TTM-2 – kúpeľný (8,8 km od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (8,8 km od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (8,8 km od vody)Turčianske Teplice – TJ-20A – kúpeľný (8,8 km od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (8,8 km od vody)Turčianske Teplice – TTM-1 – kúpeľný (8,8 km od vody)Turčianske Teplice – TJ-5 – kúpeľný (8,8 km od vody)Turčianske Teplice – TJ-9 – kúpeľný (8,9 km od vody)Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-1 – nekúpeľný (10,0 km od vody)TTŠ-1 – k2 (8,3 km od vody)b2 (2,8 km od vody)b1 (3,9 km od vody)a2 (4,0 km od vody)a2 (4,3 km od vody)c1 (4,6 km od vody)b2 (4,8 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (6,8 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,0 km od vody)b1 (8,7 km od vody)d1 (8,8 km od vody)c1 (9,3 km od vody)d1 (9,4 km od vody)d2 (9,4 km od vody)a1 (9,5 km od vody)c1 (9,8 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Mošovce (4,1 km od vody)Turčianske Teplice (8,6 km od vody)Ďanová – stavebný piesok – pieskovec (500 m od vody)Folkušová – Boriny 3 – štrkopiesky (720 m od vody)Folkušová – Boriny 2 – štrkopiesky (890 m od vody)Folkušová – Boriny 1 – štrkopiesky (900 m od vody)Blatnica – Záhorie – stavebný kameň – dolomit (1,0 km od vody)Karlová – štrkopiesky (1,5 km od vody)Trnovo I. – štrkopiesky (1,9 km od vody)Mošovce – stavebný kameň – vápenec, dolomitický vá (1,9 km od vody)Karlová – juh – štrkopiesky (1,9 km od vody)Trnovo II. – štrkopiesky (2,1 km od vody)Laskár – keramické íly (2,8 km od vody)Valča 1 – štrkopiesky – dolomit, dolomitický štrk (2,8 km od vody)Mošovce – východ – stavebný kameň – dolomit (3,0 km od vody)Folkušová – stavebný kameň – vápenec (3,2 km od vody)Trebostovo – lignit (3,3 km od vody)Turčiansky Peter – štrkopiesky (3,6 km od vody)Trebostovo I. – štrkopiesky (3,7 km od vody)Trebostovo II. – stavebný kameň – dolomit (4,1 km od vody)Mošovce – Mošovská Bukovina – stavebný kameň – dolomit (4,3 km od vody)Trebostovo – Bánske – pyrit (4,8 km od vody)Slovany – štrkopiesky (4,8 km od vody)Mošovce – lignit (4,9 km od vody)Tlstá – všeobecná geológia (1,8 km od vody)Mažarná – geomorfológia (2,2 km od vody)Ležiachov – hydrogeológia (3,0 km od vody)– Zosuvy (230 m od vody)DANOVA – Zosuvy (340 m od vody)DANOVÁ – Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (750 m od vody)BLATNICA – Zosuvy (780 m od vody)– Zosuvy (910 m od vody)BLATNICA – Zosuvy (920 m od vody)VALCA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)BLATNICA – Zosuvy (1,2 km od vody)VALCA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)VALCA – Zosuvy (1,5 km od vody)BLATNICA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)DANOVÁ – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)FOLKUSOVA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)VALCA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)VALENTOVA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)NECPALY – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)NECPALY – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)LASKAR – Zosuvy (2,9 km od vody)NECPALY – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Daňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Príbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Blatnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Blatnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Príbovce – negatívny vrt (160 m od vody)Daňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Daňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Príbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Príbovce – monitorovací vrt (350 m od vody)Príbovce – monitorovací vrt (410 m od vody)Daňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Príbovce – monitorovací vrt (420 m od vody)Blatnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Blatnica-Bujačia lúka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (510 m od vody)Daňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Valča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Daňová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Ležiachov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Príbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Príbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Ležiachov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Príbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Príbovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Ležiachov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Ležiachov – negatívny vrt (2,1 km od vody)Mošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Mošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Laskár – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Mošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Mošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Mošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Ležiachov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (40 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (50 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (80 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (90 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (100 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (140 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (140 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (170 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (170 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (170 m od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (190 m od vody)Blatnica – Blatnická dolina, Pražená – prameň (20 m od vody)Blatnická dolina, zachytený prameň Vlčie bralo, – prameň (30 m od vody)Blatnica – Blatnická dolina, pod Rakytovou, 575 – prameň (40 m od vody)Blatnická dolina – záver, 1400m SSZ od K1142 – prameň (40 m od vody)Blatnica – Blatnická (Pražená) dolina, prameň Kr – prameň (50 m od vody)Blatnica – Blatnická dolina 3 – prameň (70 m od vody)Blatnica – Blatnická dolina – prameň (80 m od vody)Blatnica – Blatnická dolina, 775 m SSV od K 905, – prameň (90 m od vody)Blatnica – Blatnická (Juriašova) dolina, 1000m S – prameň (90 m od vody)Blatnická dolina, 1100m Z od K1256 – prameň (110 m od vody)Blatnická dolina, 650m VJV od K1273 – prameň (110 m od vody)Blatnická dolina, 650 m V od K 868,6 – prameň (110 m od vody)Blatnická dolina, 1400m ZJZ od K1256 (350 m JJV – prameň (120 m od vody)Blatnická dolina – prameň "Jazierko", 150 m JZ o – prameň (120 m od vody)Blatnica č.d.309, 900m JZ od K498 – studňa (130 m od vody)Blatnica č.d.98, 400m JZ od K498 – studňa (200 m od vody)Ďanová – č.d. 106, 900m J od K520 – studňa (210 m od vody)Ďanová – č.d. 28, 800m SV od K458 – studňa (280 m od vody)Blatnická dolina, 2150m JJZ od K1228 – prameň (380 m od vody)Blatnica, 1100m VJV od K482 – prameň (480 m od vody)Blatnica – cesta na Karlovú, pod elektrickým ved – prameň (490 m od vody)Príbovce – č.d. 52, 800m JJZ od K420 – studňa (520 m od vody)Benice – dvor domu, 800m SV od K428 – studňa (530 m od vody)Blatnická dolina – záver, 950m SZ od K1142 – prameň (590 m od vody)Rakovo – č.d. 4, 1100m VJV od K428 – studňa (670 m od vody)Blatnica – prameň (750 m od vody)Blatnická dolina, 1100m JJV od K1228 – prameň (960 m od vody)Karlová, bodový výver pri ceste na okraji poľa – prameň (1,1 km od vody)Karlová, cca 50 m pod Kaplnkou – prameň (1,2 km od vody)Mošovce – Mazan, 1200m S od K597 – prameň (1,3 km od vody)Príbovce – č.d. 8, 200m S od K420 – studňa (1,4 km od vody)Mošovce – vrt (1,6 km od vody)Folkušová – Sebeslavice, 400m J od K518 – prameň (1,6 km od vody)Gaderská dolina, 1950m SZ od K1373 – prameň (1,7 km od vody)Lehôtka – korytový prameň uprostred poľa – prameň (1,7 km od vody)Valentová, 1100m JJZ od K456 – prameň (1,8 km od vody)Ďanová, 500m SZ od K543 Bukovina – drenáž (1,8 km od vody)Trnovo – prameň (1,8 km od vody)Gaderská dolina – Selenec, 1350m SZ od K1441 – prameň (1,9 km od vody)Gaderská dolina, 2100m SSZ od K1373 – prameň (2,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1 880 μg/lmedián 290 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Valčiansky potok, 1993, 900 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,51 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blatnický potok, 2009, 60 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 30 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 40 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrbežná hodnota
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 30 m od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 40,0 μg/lmedián 20,5 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Valčiansky potok, 1993, 900 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blatnícky potok, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 90 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,58 mg/lmedián 2,08 mg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zápotočie, 2009, 980 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)32 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)32 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)32 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)18 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)18 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)15 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)32 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)32 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)27 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)22 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))17 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))14 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)8 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)7 vzoriek, najviac 123 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO346×
    • Ca-(Mg)-HCO315×
    • Ca-HCO312×
    • Ca-Mg-Cl-HCO31×
    • Ca-Na-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A58×
    • trieda E10×
    • trieda D2×
    • trieda B2×
    • trieda H1×
    • trieda G1×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemnej vode

    • MercureHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,100 μg/l44 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,230 mg/lmedián 0,00500 mg/l44 vzoriek52 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l44 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,150 μg/l44 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,250 μg/l44 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,50 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 52,0 μg/lmedián 1,00 μg/l44 vzoriek52 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 280 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 0,800 μg/l44 vzoriek

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnmierne zvýšená
      najvyššie 333 μg/lmedián 13,0 μg/l44 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie37,89 Bq/l4,41 Bq/l
    source38,73 Bq/l2,82 Bq/l
    upravený prameň420,6 Bq/l10,6 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie113,9 Bq/l13,9 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    Trebostovo – BánskePyritpyritmineralogický výskyt4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    103 vrtov v pásme 3 km, z toho 32 hydrogeologických a 71 ostatných; s číslom archívnej správy 103.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m68×
    • 10–30 m25×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m5×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    HV-36/1hydrogeologický–1820570 m
    Daňováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,0 m18205 110Bb13.pdf110 m
    Príbovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou24,0 m37113 110Bb6.pdf110 m
    HV-40hydrogeologický5,0 m18205110 m
    Blatnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m18205 110Bb19.pdf130 m
    HV-37hydrogeologický8,0 m18205130 m
    Blatnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,1 m18205 110Bb18.pdf150 m
    HV-36hydrogeologický8,1 m18205150 m
    Príbovcenegatívny vrt14,8 m8652 110Bb1.pdf160 m
    Daňováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,2 m30957 110Bb5.pdf170 m
    Daňováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m18205 110Bb12.pdf220 m
    HV-39hydrogeologický6,0 m18205220 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Mošovce – MZ-219 °C8,0 l/s50 mCa-Mg-HCO3využívaný4,2 km
    Mošovce – MZ-121 °C5,0 l/s40,5 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný4,2 km
    Martin – ZGT-3––2461 m–nevyužívaný5,3 km
    Turčianske Teplice – TTK-127 °C3,5 l/s56 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný8,5 km
    Turčianske Teplice – TJ-426 °C–108 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný8,6 km
    Turčianske Teplice – TJ-347 °C0,2 l/s62 mCa-SO4-HCO3využívaný8,7 km
    Turčianske Teplice47 °C–1,2 mCa-SO4-HCO3využívaný8,7 km
    Turčianske Teplice – TJ-2045 °C5,0 l/s97 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný8,7 km
    Turčianske Teplice – B-245 °C0,2 l/s34 mCa-SO4-HCO3využívaný8,8 km
    Turčianske Teplice – TTM-242 °C21,7 l/s30 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný8,8 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b2minerálna voda15-225-1522,8 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 523,9 km
    kategória a2minerálna voda< 155-1524,0 km
    kategória Mošovcetermálne kúpalisko––14,1 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 534,6 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 585,6 km
    TTŠ-1geotermálna voda38 – 555 – 1518,3 km
    kategória Turčianske Teplicetermálne kúpalisko––18,6 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 528,8 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1519,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    východne od obce, píla – Rakovo30 m²––30 m
    východne od obce, ACHP – Rakovo80 m²––80 m
    JZ obce – Blatnica150 m²––80 m
    Rakovo k.ú. – Rakovo–––100 m
    JZ obce – Blatnica120 m²––190 m
    v obci, rašel. – Ďanová240 m²1989–240 m
    severne, za ihriskom – Benice–––300 m
    južne od ihriska – Ďanová200 m²––370 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy40×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny32×
    • Stabilizovaný5×
    • Aktívny3×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova29×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0006×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Martin1 parcours de pêche · 17 km39Blatnický potok39

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh