Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Веліцки поток

Басейн: Бодрог та ГорнадЛососеві – форельові
ділянка
1
довжина ділянок
11,0km
край
Пряшівський край
Аерофотознімок водотоку Веліцки поток з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Веліцки поток

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Веліцки поток, оцінка вікна 33.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 09:40.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Стан води на водотоці

    Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників

    Рівні води на водотоці

    СтанціяСтатусЗмінаТемпература
    Батізовце64 см–
    Попрад – Велька75 см–
    Джерело: SHMÚОновлено 8 лист. 2026 08:58

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Передгірна річка з гравійним дном та швидкою течією. Тут харіус та форель вже почуваються добре.

    6507007508000 км5 км10 км
    Висотний профіль водотоку: від 768 до 674 м н. р. м. на 10,9 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    768 м н. р. м.
    Найнижча точка
    668 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    100 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    9,2 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,12

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Веліцки поток за 2019 рік
    2019знято 24 серп. 2019
    Аерофотознімок водотоку Веліцки поток за 2022 рік
    2022знято 27 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку Веліцки поток за 2025 рік
    2025знято 10 серп. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Веліцки поток

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Velický potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 161 mg/l, mäkká voda (5,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Olovo 28,0 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 85. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    45nGy/h dávkový príkon

    17. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    4objekty do 3 km

    ťažené: Fe

    Najbližšie: Odkalisko Batizovce (odkalisko), 1,3 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 4,10 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 87. percentil (Poprad-letisko, 700 m JZ od K694).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    901vrtov do 3 km

    410 rozborov vody v okolí

    Z toho 892 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    62°C na ústí vrtu

    10 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Veľká Lomnica – GVL-1, výdatnosť 54,9 l/s, 8,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    32lokalít do 3 km

    4 záťaže, 28 skládok

    Najbližšia záťaž: Poprad – ŽSR – stanica, 200 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    28záznamov do 5 km

    4 ložiská, 24 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    4plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • glacifluviálne sedimenty50%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón riečnoľadovcových sedimentov100%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Піесковце60%SR 15 %
    • Гравій40%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)60%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)40%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kryštalinikum časti Vysokých Tatier a kvartér ich predpolia100%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,67typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    5,5°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,99 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    161mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ХлоридиЦл9,33 мг/л51. percentil
    • ФторидиF0,0938 мг/л38. percentil
    • СульфатиSO430,4 мг/л35. percentil
    • МагнійМґ7,29 мг/л21. percentil
    • НатрійНа3,93 мг/л20. percentil
    • КальційЦа27,7 мг/л17. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO376,5 мг/л13. percentil
    • ДраслікK0,853 мг/л8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • АмоніумNH40,172 мг/л64. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК2,95 мг/л44. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,104 мг/л44. percentil
    • НітратиNO34,60 мг/л34. percentil

    Метали

    • АлюмінійАл178 μg/l76. percentil
    • ЗалізоФе0,204 мг/л75. percentil
    • МарганецьМн63,4 μg/l69. percentil
    • ЦинкЗн8,27 μg/l58. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ОловоПб28,0 мг/кг85. percentil
    • АнтимонСб2,30 мг/кг85. percentil
    • КадмійЦд0,318 мг/кг73. percentil
    • ЦінСн3,38 мг/кг72. percentil
    • ЦинкЗн122 мг/кг69. percentil
    • РтутьГґ0,147 мг/кг65. percentil
    • АрсенАс7,84 мг/кг63. percentil
    • БізмутБі0,249 мг/кг62. percentil
    • МолібденМо0,390 мг/кг52. percentil
    • СеленСе0,254 мг/кг52. percentil
    • НікельНі24,2 мг/кг48. percentil
    • МідьЦу19,8 мг/кг32. percentil
    • ВанадійV60,0 мг/кг29. percentil
    • ХромЦр50,5 мг/кг17. percentil
    • КобальтЦо4,92 мг/кг7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • НатрійНа1,63 %96. percentil
    • АлюмінійАл6,83 %83. percentil
    • ФосфорP1 158 мг/кг81. percentil
    • ДраслікK1,59 %63. percentil
    • МагнійМґ1,02 %61. percentil
    • КальційЦа2,32 %56. percentil
    • МарганецьМн845 мг/кг50. percentil
    • ЗалізоФе2,48 %37. percentil
    • ТітанТі3 770 мг/кг23. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ЦерЦе119 мг/кг96. percentil
    • СтронціумСр288 мг/кг95. percentil
    • БаріумБа604 мг/кг86. percentil
    • ЛітіумЛі35,7 мг/кг78. percentil
    • ҐаліумҐа16,1 мг/кг68. percentil
    • БорB66,3 мг/кг67. percentil
    • РубідіумРб88,7 мг/кг51. percentil
    • ИтріумY27,6 мг/кг50. percentil
    • БерилійБе1,39 мг/кг48. percentil
    • ЗірконЗр364 мг/кг36. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    45nGy/h vo vzduchu

    rozsah 42 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Калій (K)K1,31 %54. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,36 ppm16. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,15 ppm12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m45°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)585–1 095m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek732m н. р. м.
    • Середній ухил2,0°

    Geomorfologické celky

    • Podtatranská kotlina100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Odkalisko Batizovce – 3 – odkalisko (1,3 km od vody)Šachtica č. 2 – 1 – šachta (2,6 km od vody)Pingy, kutacie jamy – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pingy, kutacie jamy – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Poprad – ŽSR – stanica – SK1001000P (200 m od vody)Poprad – ČS PHM – areál SAD – SK1001000P (880 m od vody)Svit – skládka Chemosvit – SK1001000P (1,5 km od vody)Svit – ČS PHM Hlavná ul. – SK1001000P (2,3 km od vody)Batizovce – nijaký (60 m od vody)Poprad – Veľká – nijaký (390 m od vody)Poprad – Spišská Sobota – nijaký (700 m od vody)Batizovce – nijaký (1,0 km od vody)Svit za COV – Svit – nijaký (1,1 km od vody)Veľký Slavkov – nijaký (1,1 km od vody)Batizovce – nijaký (1,2 km od vody)Poprad – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Svit – pri Babe – Svit – nedá sa odhadnúť (1,5 km od vody)Poprad – nijaký (1,6 km od vody)Matejovce – nijaký (1,9 km od vody)Gerlachov – Gerlachov pod Tatrami – nijaký (2,0 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,0 km od vody)Svit – nijaký (2,2 km od vody)Mengušovce – sanatorór – Batizovce – občasný (2,2 km od vody)Svit – nijaký (2,3 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,3 km od vody)Veľký Slavkov – pri salaši – Veľký Slavkov – nijaký (2,3 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,4 km od vody)Spišská Teplica – pri ES – Spišská Teplica – nijaký (2,4 km od vody)Gerlachov – pri pieskovni. – Gerlachov pod Tatra – nijaký (2,5 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,6 km od vody)Mengušovce – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Matejovce – Starý mlyn – Matejovce – nijaký (2,8 km od vody)Mengušovce – pri lome – Mengušovce – nijaký (2,8 km od vody)Mengušovce – nijaký (2,8 km od vody)Poprad – nijaký (2,9 km od vody)Svit – Podskalka – Svit – nijaký (2,9 km od vody)Poprad – PP-1 – nekúpeľný (30 m od vody)Gánovce – GA-1A – nekúpeľný (3,5 km od vody)Gánovce – GA-1 – nekúpeľný (3,5 km od vody)Gánovce – ŠHG-1 – nekúpeľný (4,1 km od vody)Gánovce – ŠHG-2 – nekúpeľný (4,2 km od vody)Veľký Slavkov – VSČ-1 – nekúpeľný (4,8 km od vody)Stará Lesná – FGP-1 – nekúpeľný (7,0 km od vody)Vrbov – Vr-2 – nekúpeľný (8,3 km od vody)Vrbov – Vr-1 – nekúpeľný (8,5 km od vody)Veľká Lomnica – GVL-1 – nekúpeľný (8,6 km od vody)PP-1 – k4 (660 m od vody)FGP-1 – l3 (7,7 km od vody)Vr-1,2 – l3 (8,5 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (4,5 km od vody)c1 (4,7 km od vody)a1 (4,8 km od vody)c2 (4,8 km od vody)b1 (4,9 km od vody)c1 (4,9 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,1 km od vody)b1 (5,2 km od vody)b1 (5,3 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (5,7 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (6,0 km od vody)b1 (6,1 km od vody)c1 (6,2 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (6,4 km od vody)b1 (6,6 km od vody)b2 (6,7 km od vody)a1 (6,7 km od vody)b1 (7,0 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a2 (7,5 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,8 km od vody)Stará Lesná (6,6 km od vody)Vrbov (8,0 km od vody)Batizovce – juh – štrkopiesky a piesky (1,9 km od vody)Batizovce – juh – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Lom Bor – Spišská Teplica – stavebný kameň (2,1 km od vody)Gerlachov – Juh – štrkopiesky a piesky (2,7 km od vody)Gerlachov – stavebný piesok – piesčitý štrk (1,3 km od vody)Spišská Teplica – štrkopiesky (1,4 km od vody)Stráže pod Tatrami – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (1,5 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit, vápenec (1,9 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (2,0 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (2,1 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit (2,2 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (2,3 km od vody)Gerlachov – stavebný piesok – piesčitý štrk (2,6 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (2,6 km od vody)Mengusovce – štrkopiesky (2,6 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit (2,6 km od vody)Mengusovce – štrkopiesky (2,7 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (2,8 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit (2,9 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (3,1 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit (3,2 km od vody)Mengusovce – stavebný kameň – dolomit (3,3 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – vápenec (3,4 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Tatranská Polianka – štrkopiesky (3,6 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – vápenec (3,7 km od vody)Lučivná – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Lučivná – stavebný kameň – dolomit (3,8 km od vody)Gánovské travertíny – paleontológia (3,6 km od vody)ZAKOVCE – Zosuvy (2,0 km od vody)LUCIVNA – Zosuvy (2,5 km od vody)HOZELEC – Zosuvy (2,7 km od vody)SVIT – Zosuvy (2,7 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Poprad – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (90 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Poprad – negatívny vrt (160 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Poprad – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (470 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Poprad – Veľká – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (520 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (560 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (560 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (570 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (590 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (590 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (600 m od vody)Poprad – pozorovací vrt SHMÚ (630 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Poprad – vagónka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (680 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Poprad – vagónka – negatívny vrt (730 m od vody)Poprad – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (790 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Stráže – monitorovací vrt (860 m od vody)Poprad – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (860 m od vody)Stráže – monitorovací vrt (860 m od vody)Stráže – monitorovací vrt (860 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Poprad – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Poprad – areál lesného závodu – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Batizovce – pozorovací vrt SHMÚ (1,2 km od vody)Matejovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Gerlachov – pozorovací vrt SHMÚ (1,3 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 4,10 μg/lmedián 2,85 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Poprad-letisko, 700 m JZ od K694, 1997, 130 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,910 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Haganský, potok, 1997, 1,0 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрbežná hodnota
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Poprad, 300 m J od K690, 1997, 30 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,860 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Mlynica, Železná voda, 1997, 1,0 km od vody. Porovnanie: 48. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Poprad, 800 m J od K717, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Poprad, 800 m J od K717, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Poprad, 800 m J od K717, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 108 μg/lmedián 68,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Červený, potok, 1997, 1,0 km od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Poprad, 800 m J od K717, 70 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 17,9 мг/лmedián 11,7 мг/л12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Velický, potok, 1997, 1,0 km od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)23 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)9 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Цінабаріт (ГґС)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)9 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))8 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)5 vzoriek, najviac 127 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,80 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 1,00 μg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,340 мг/лmedián 0,0100 мг/л33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 23,5 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 98,0 μg/lmedián 19,0 μg/l33 vzoriek9 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 757 μg/lmedián 25,0 μg/l33 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,600 μg/l33 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,0 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa1020,6 Bq/l3,99 Bq/l
    upravený prameň13,98 Bq/l3,98 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody11,49 Bq/l1,49 Bq/l
    potok, rieka20,700 Bq/l0,545 Bq/l
    джерело334,0 Bq/l8,80 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Фе3×

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah2×
    • šachta1×
    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    Одкаліско Батізовцеodkaliskoštrkopiesky1,3 км
    Šachtica č. 2šachtaFe rudy – limonit, hematit2,6 км
    Pingy, kutacie jamypinga, pingový ťahFe rudy – limonit, hematit2,8 км
    Pingy, kutacie jamypinga, pingový ťahFe rudy – limonit, hematit3,0 км

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Batizovce – juhštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach1,8 км
    Batizovce – juhštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach1,9 км
    Лом Бор – Спішска Тепліцаstavebný kameňŤažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo podielnikov v Spišskej Teplici2,1 км
    Ґерлахов – Югštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Poľnohospodárske družstvo TATRAN2,7 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    901 vrtov v pásme 3 km, z toho 70 hydrogeologických a 831 ostatných; s číslom archívnej správy 892.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м649×
    • 10–30 м214×
    • 30–100 м8×
    • 100–300 м11×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    S-215/4inžiniersko-geologický25,0 м8482630 м
    SV-9ložiskový5,0 м3417340 м
    J 133inžiniersko-geologický10,0 м7953550 м
    V-2inžiniersko-geologický8,0 м8681060 м
    J 31inžiniersko-geologický10,0 м7953560 м
    V-4inžiniersko-geologický8,0 м9953770 м
    Попрадúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 м11305 101Dc9.pdf80 м
    P-14inžiniersko-geologický7,0 м8547880 м
    Попрадštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou1 205,0 м80626 101Dc53.pdf90 м
    V-1inžiniersko-geologický8,0 м8681090 м
    V-1inžiniersko-geologický8,0 м9953790 м
    V-5inžiniersko-geologický8,0 м9953790 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Попрад – PP-148 °C61,2 л/с1205 мЦа-Мґ-SO4-HCO3využívaný30 м
    Ґановце – GA-1A27 °C1,9 л/с276 мЦа-Мґ-HCO3-SO4využívaný bez nahlasovania údajov3,5 км
    Ґановце – GA-123 °C2,8 л/с50 мЦа-Мґ-HCO3-SO4nevyužívaný3,5 км
    Ґановце – ŠHG-126 °C3,0 л/с150 мЦа-Мґ-HCO3-SO4nevyužívaný4,1 км
    Ґановце – ŠHG-225 °C2,5 л/с110 мЦа-Мґ-HCO3-SO4nevyužívaný4,2 км
    Вельки Славков – VSČ-157 °C–2400 мЦа-Мґ-HCO3nevyužívaný4,8 км
    Стара Лесна – FGP-158 °C22,0 л/с3616 мЦа-Мґ-HCO3nevyužívaný7,0 км
    Врбов – Вр-259 °C33,0 л/с2502 мЦа-Мґ-HCO3-SO4využívaný8,3 км
    Врбов – Вр-156 °C28,3 л/с1742 мЦа-Мґ-HCO3-SO4využívaný8,5 км
    Велька Ломніца – GVL-162 °C54,9 л/с2100 мЦа-Мґ-HCO3-SO4využívaný8,6 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    PP-1geotermálna voda38 – 5531 – 501660 м
    kategória a1minerálna voda< 15< 5172,2 км
    kategória c1minerálna voda23-38< 534,7 км
    kategória c2minerálna voda23-385-1514,8 км
    kategória b1minerálna voda15-22< 564,9 км
    kategória Stará Lesnátermálne kúpalisko––16,6 км
    kategória b2minerálna voda15-225-1516,7 км
    kategória a2minerálna voda< 155-1517,5 км
    FGP-1geotermálna voda55 – 8016 – 3017,7 км
    kategória Vrbovtermálne kúpalisko––18,0 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Попрад – ЖСР – станіцаSK1001000P200 м
    Попрад – ЧС ПГМ – ареал САДSK1001000P880 м
    Світ – складка ХемосвітSK1001000P1,5 км
    Svit – ČS PHM Hlavná ul.SK1001000P2,3 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Батізовце–1970–60 м
    Попрад – Велька750 м²1960–390 м
    Попрад – Спішска Собота50 м²1960–700 м
    Батізовце–1960–1,0 км
    Світ за ЦОВ – Світ600 м²1960–1,1 км
    Вельки Славков500 м²1988–1,1 км
    Батізовце–1960–1,2 км
    Попрад–1950monitorovaná1,4 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви4×

    Stupeň aktivity

    • Стабілізовани2×
    • Потенціални2×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0002×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Попрад1 рибальська ділянка · 11 км24Веліцки поток24

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад