Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Velický potok

Cuenca: Bodrog y HornádSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
11,0km
región
Región de Prešov
Imagen aérea del curso de agua Velický potok con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Velický potok

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Velický potok, puntuación de la ventana 33.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 09:46.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Batizovce64 cm–
    Poprad – Veľká75 cm–
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 09:57

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua vivo Un río de piedemonte con fondo de grava y corriente rápida. Aquí el tímalo y la trucha ya prosperan.

    6507007508000 km5 km10 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 768 a 674 m s. n. m. en 10,9 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    768 m a.s.l.
    Punto más bajo
    668 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    100 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    9,2 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,12

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Velický potok de 2019
    2019fotografiado 24 ago 2019
    Imagen aérea del curso de agua Velický potok de 2022
    2022fotografiado 27 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Velický potok de 2025
    2025fotografiado 10 ago 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Velický potok

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Velický potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 161 mg/l, mäkká voda (5,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Olovo 28,0 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 85. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    45nGy/h dávkový príkon

    17. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    4objekty do 3 km

    ťažené: Fe

    Najbližšie: Odkalisko Batizovce (odkalisko), 1,3 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 4,10 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 87. percentil (Poprad-letisko, 700 m JZ od K694).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    901vrtov do 3 km

    410 rozborov vody v okolí

    Z toho 892 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    62°C na ústí vrtu

    10 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Veľká Lomnica – GVL-1, výdatnosť 54,9 l/s, 8,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    32lokalít do 3 km

    4 záťaže, 28 skládok

    Najbližšia záťaž: Poprad – ŽSR – stanica, 200 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    28záznamov do 5 km

    4 ložiská, 24 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    4plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • glacifluviálne sedimenty50%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • Popradská kotlina100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón riečnoľadovcových sedimentov100%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce60%SR 15 %
    • Grava40%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)60%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)40%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kryštalinikum časti Vysokých Tatier a kvartér ich predpolia100%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,67typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    5,5°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,99 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    161mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ClorurosCl9,33 mg/l51. percentil
    • FluorurosF0,0938 mg/l38. percentil
    • SulfatosSO430,4 mg/l35. percentil
    • MagnesioMg7,29 mg/l21. percentil
    • SodioNa3,93 mg/l20. percentil
    • CalcioCa27,7 mg/l17. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO376,5 mg/l13. percentil
    • DraslíkK0,853 mg/l8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,172 mg/l64. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,95 mg/l44. percentil
    • FosforečnanyPO40,104 mg/l44. percentil
    • NitratosNO34,60 mg/l34. percentil

    Metales

    • AluminioAl178 μg/l76. percentil
    • HierroFe0,204 mg/l75. percentil
    • ManganesoMn63,4 μg/l69. percentil
    • CincZn8,27 μg/l58. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • PlomoPb28,0 mg/kg85. percentil
    • AntimonioSb2,30 mg/kg85. percentil
    • CadmioCd0,318 mg/kg73. percentil
    • CínSn3,38 mg/kg72. percentil
    • CincZn122 mg/kg69. percentil
    • MercurioHg0,147 mg/kg65. percentil
    • ArsénicoAs7,84 mg/kg63. percentil
    • BizmutBi0,249 mg/kg62. percentil
    • MolibdenoMo0,390 mg/kg52. percentil
    • SelenioSe0,254 mg/kg52. percentil
    • NíquelNi24,2 mg/kg48. percentil
    • CobreCu19,8 mg/kg32. percentil
    • VanadioV60,0 mg/kg29. percentil
    • CromoCr50,5 mg/kg17. percentil
    • CobaltoCo4,92 mg/kg7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodioNa1,63 %96. percentil
    • AluminioAl6,83 %83. percentil
    • FósforoP1158 mg/kg81. percentil
    • DraslíkK1,59 %63. percentil
    • MagnesioMg1,02 %61. percentil
    • CalcioCa2,32 %56. percentil
    • ManganesoMn845 mg/kg50. percentil
    • HierroFe2,48 %37. percentil
    • TitánTi3770 mg/kg23. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • CérCe119 mg/kg96. percentil
    • StronciumSr288 mg/kg95. percentil
    • BáriumBa604 mg/kg86. percentil
    • LítiumLi35,7 mg/kg78. percentil
    • GáliumGa16,1 mg/kg68. percentil
    • BoroB66,3 mg/kg67. percentil
    • RubídiumRb88,7 mg/kg51. percentil
    • YtriumY27,6 mg/kg50. percentil
    • BerilioBe1,39 mg/kg48. percentil
    • ZirkónZr364 mg/kg36. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    45nGy/h vo vzduchu

    rozsah 42 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,31 %54. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,36 ppm16. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,15 ppm12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m45°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)585–1 095m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek732m a.s.l.
    • Pendiente media2,0°

    Geomorfologické celky

    • Podtatranská kotlina100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • prirodzene kyslé pôdy100%SR 8,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Odkalisko Batizovce – 3 – odkalisko (1,3 km od vody)Šachtica č. 2 – 1 – šachta (2,6 km od vody)Pingy, kutacie jamy – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pingy, kutacie jamy – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Poprad – ŽSR – stanica – SK1001000P (200 m od vody)Poprad – ČS PHM – areál SAD – SK1001000P (880 m od vody)Svit – skládka Chemosvit – SK1001000P (1,5 km od vody)Svit – ČS PHM Hlavná ul. – SK1001000P (2,3 km od vody)Batizovce – nijaký (60 m od vody)Poprad – Veľká – nijaký (390 m od vody)Poprad – Spišská Sobota – nijaký (700 m od vody)Batizovce – nijaký (1,0 km od vody)Svit za COV – Svit – nijaký (1,1 km od vody)Veľký Slavkov – nijaký (1,1 km od vody)Batizovce – nijaký (1,2 km od vody)Poprad – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Svit – pri Babe – Svit – nedá sa odhadnúť (1,5 km od vody)Poprad – nijaký (1,6 km od vody)Matejovce – nijaký (1,9 km od vody)Gerlachov – Gerlachov pod Tatrami – nijaký (2,0 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,0 km od vody)Svit – nijaký (2,2 km od vody)Mengušovce – sanatorór – Batizovce – občasný (2,2 km od vody)Svit – nijaký (2,3 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,3 km od vody)Veľký Slavkov – pri salaši – Veľký Slavkov – nijaký (2,3 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,4 km od vody)Spišská Teplica – pri ES – Spišská Teplica – nijaký (2,4 km od vody)Gerlachov – pri pieskovni. – Gerlachov pod Tatra – nijaký (2,5 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,6 km od vody)Mengušovce – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Matejovce – Starý mlyn – Matejovce – nijaký (2,8 km od vody)Mengušovce – pri lome – Mengušovce – nijaký (2,8 km od vody)Mengušovce – nijaký (2,8 km od vody)Poprad – nijaký (2,9 km od vody)Svit – Podskalka – Svit – nijaký (2,9 km od vody)Poprad – PP-1 – nekúpeľný (30 m od vody)Gánovce – GA-1A – nekúpeľný (3,5 km od vody)Gánovce – GA-1 – nekúpeľný (3,5 km od vody)Gánovce – ŠHG-1 – nekúpeľný (4,1 km od vody)Gánovce – ŠHG-2 – nekúpeľný (4,2 km od vody)Veľký Slavkov – VSČ-1 – nekúpeľný (4,8 km od vody)Stará Lesná – FGP-1 – nekúpeľný (7,0 km od vody)Vrbov – Vr-2 – nekúpeľný (8,3 km od vody)Vrbov – Vr-1 – nekúpeľný (8,5 km od vody)Veľká Lomnica – GVL-1 – nekúpeľný (8,6 km od vody)PP-1 – k4 (660 m od vody)FGP-1 – l3 (7,7 km od vody)Vr-1,2 – l3 (8,5 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (4,5 km od vody)c1 (4,7 km od vody)a1 (4,8 km od vody)c2 (4,8 km od vody)b1 (4,9 km od vody)c1 (4,9 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,1 km od vody)b1 (5,2 km od vody)b1 (5,3 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (5,7 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (6,0 km od vody)b1 (6,1 km od vody)c1 (6,2 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (6,4 km od vody)b1 (6,6 km od vody)b2 (6,7 km od vody)a1 (6,7 km od vody)b1 (7,0 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a2 (7,5 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,8 km od vody)Stará Lesná (6,6 km od vody)Vrbov (8,0 km od vody)Batizovce – juh – štrkopiesky a piesky (1,9 km od vody)Batizovce – juh – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Lom Bor – Spišská Teplica – stavebný kameň (2,1 km od vody)Gerlachov – Juh – štrkopiesky a piesky (2,7 km od vody)Gerlachov – stavebný piesok – piesčitý štrk (1,3 km od vody)Spišská Teplica – štrkopiesky (1,4 km od vody)Stráže pod Tatrami – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (1,5 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit, vápenec (1,9 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (2,0 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (2,1 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit (2,2 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (2,3 km od vody)Gerlachov – stavebný piesok – piesčitý štrk (2,6 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (2,6 km od vody)Mengusovce – štrkopiesky (2,6 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit (2,6 km od vody)Mengusovce – štrkopiesky (2,7 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (2,8 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit (2,9 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (3,1 km od vody)Svit – stavebný kameň – dolomit (3,2 km od vody)Mengusovce – stavebný kameň – dolomit (3,3 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – vápenec (3,4 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Tatranská Polianka – štrkopiesky (3,6 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – vápenec (3,7 km od vody)Lučivná – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Lučivná – stavebný kameň – dolomit (3,8 km od vody)Gánovské travertíny – paleontológia (3,6 km od vody)ZAKOVCE – Zosuvy (2,0 km od vody)LUCIVNA – Zosuvy (2,5 km od vody)HOZELEC – Zosuvy (2,7 km od vody)SVIT – Zosuvy (2,7 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Poprad – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (90 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Poprad – negatívny vrt (160 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Poprad – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (470 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Poprad – Veľká – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (520 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (560 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (560 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (570 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (590 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (590 m od vody)Poprad – monitorovací vrt (600 m od vody)Poprad – pozorovací vrt SHMÚ (630 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Poprad – vagónka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (680 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Poprad – vagónka – negatívny vrt (730 m od vody)Poprad – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (790 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Stráže – monitorovací vrt (860 m od vody)Poprad – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (860 m od vody)Stráže – monitorovací vrt (860 m od vody)Stráže – monitorovací vrt (860 m od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Poprad – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Poprad – areál lesného závodu – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Batizovce – pozorovací vrt SHMÚ (1,2 km od vody)Matejovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Gerlachov – pozorovací vrt SHMÚ (1,3 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 4,10 μg/lmedián 2,85 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Poprad-letisko, 700 m JZ od K694, 1997, 130 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,910 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Haganský, potok, 1997, 1,0 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrbežná hodnota
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Poprad, 300 m J od K690, 1997, 30 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,860 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Mlynica, Železná voda, 1997, 1,0 km od vody. Porovnanie: 48. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Poprad, 800 m J od K717, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Poprad, 800 m J od K717, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Poprad, 800 m J od K717, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 108 μg/lmedián 68,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Červený, potok, 1997, 1,0 km od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Poprad, 800 m J od K717, 70 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 17,9 mg/lmedián 11,7 mg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Velický, potok, 1997, 1,0 km od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)23 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)9 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Cinabarit (HgS)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)9 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))8 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)5 vzoriek, najviac 127 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,80 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 1,00 μg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,340 mg/lmedián 0,0100 mg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 23,5 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 98,0 μg/lmedián 19,0 μg/l33 vzoriek9 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 757 μg/lmedián 25,0 μg/l33 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,600 μg/l33 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,0 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1020,6 Bq/l3,99 Bq/l
    upravený prameň13,98 Bq/l3,98 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody11,49 Bq/l1,49 Bq/l
    potok, rieka20,700 Bq/l0,545 Bq/l
    fuente334,0 Bq/l8,80 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Fe3×

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah2×
    • šachta1×
    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    Odkalisko Batizovceodkaliskoštrkopiesky1,3 km
    Šachtica č. 2šachtaFe rudy – limonit, hematit2,6 km
    Pingy, kutacie jamypinga, pingový ťahFe rudy – limonit, hematit2,8 km
    Pingy, kutacie jamypinga, pingový ťahFe rudy – limonit, hematit3,0 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Batizovce – juhštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach1,8 km
    Batizovce – juhštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach1,9 km
    Lom Bor – Spišská Teplicastavebný kameňŤažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo podielnikov v Spišskej Teplici2,1 km
    Gerlachov – Juhštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Poľnohospodárske družstvo TATRAN2,7 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    901 vrtov v pásme 3 km, z toho 70 hydrogeologických a 831 ostatných; s číslom archívnej správy 892.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m649×
    • 10–30 m214×
    • 30–100 m8×
    • 100–300 m11×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    S-215/4inžiniersko-geologický25,0 m8482630 m
    SV-9ložiskový5,0 m3417340 m
    J 133inžiniersko-geologický10,0 m7953550 m
    V-2inžiniersko-geologický8,0 m8681060 m
    J 31inžiniersko-geologický10,0 m7953560 m
    V-4inžiniersko-geologický8,0 m9953770 m
    Popradúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m11305 101Dc9.pdf80 m
    P-14inžiniersko-geologický7,0 m8547880 m
    Popradštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou1205,0 m80626 101Dc53.pdf90 m
    V-1inžiniersko-geologický8,0 m8681090 m
    V-1inžiniersko-geologický8,0 m9953790 m
    V-5inžiniersko-geologický8,0 m9953790 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Poprad – PP-148 °C61,2 l/s1205 mCa-Mg-SO4-HCO3využívaný30 m
    Gánovce – GA-1A27 °C1,9 l/s276 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný bez nahlasovania údajov3,5 km
    Gánovce – GA-123 °C2,8 l/s50 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný3,5 km
    Gánovce – ŠHG-126 °C3,0 l/s150 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný4,1 km
    Gánovce – ŠHG-225 °C2,5 l/s110 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný4,2 km
    Veľký Slavkov – VSČ-157 °C–2400 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný4,8 km
    Stará Lesná – FGP-158 °C22,0 l/s3616 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný7,0 km
    Vrbov – Vr-259 °C33,0 l/s2502 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný8,3 km
    Vrbov – Vr-156 °C28,3 l/s1742 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný8,5 km
    Veľká Lomnica – GVL-162 °C54,9 l/s2100 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný8,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    PP-1geotermálna voda38 – 5531 – 501660 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 5172,2 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 534,7 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1514,8 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 564,9 km
    kategória Stará Lesnátermálne kúpalisko––16,6 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1516,7 km
    kategória a2minerálna voda< 155-1517,5 km
    FGP-1geotermálna voda55 – 8016 – 3017,7 km
    kategória Vrbovtermálne kúpalisko––18,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Poprad – ŽSR – stanicaSK1001000P200 m
    Poprad – ČS PHM – areál SADSK1001000P880 m
    Svit – skládka ChemosvitSK1001000P1,5 km
    Svit – ČS PHM Hlavná ul.SK1001000P2,3 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Batizovce–1970–60 m
    Poprad – Veľká750 m²1960–390 m
    Poprad – Spišská Sobota50 m²1960–700 m
    Batizovce–1960–1,0 km
    Svit za COV – Svit600 m²1960–1,1 km
    Veľký Slavkov500 m²1988–1,1 km
    Batizovce–1960–1,2 km
    Poprad–1950monitorovaná1,4 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy4×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný2×
    • Potenciálny2×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0002×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Poprad1 coto de pesca · 11 km24Velický potok24

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád