Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Velický potok, ablakpontszám 34. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (11 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 7,7modell szerinti becslés Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizáció 161 mg/l, lágy víz (5,5 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Ólom 28,0 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 85. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 45°C 1000 m mélységben hőáramlás 65 mW/m² Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 45NGY/H dózisteljesítmény 17. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 4objektum 3 km-en belül kitermelt: Fe Legközelebbi: Odkalisko Batizovce (zagytározó), 1,3 km-re a víztől. 0aranyat tartalmazó minta 12 érc ásványi anyag az üledékben A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany. 0 9 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Réz 4,10 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 87. percentilis (Poprad-letisko, 700 m JZ od K694). 901fúrás 3 km-en belül 410 vízelemzés a közelben Közülük 892-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. 62°C a kútfejnél 10 geotermikus fúrás 10 km-en belül Legmelegebb: Veľká Lomnica – GVL-1, hozam 54,9 l/s, 8,6 km-re a víztől. 32Telephelyek 3 km-en belül 4 környezeti terhelés, 28 hulladéklerakó Legközelebbi teher: Poprad – ŽSR – stanica, 200 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 28bejegyzés 5 km-en belül 4 telep, 24 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 4terület 3 km-en belül Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 5 pontjából 1-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 7,67tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 5,5°dH, lágy Kalcium és magnézium összege (0,99 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 161mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 45ngy/h a levegőben 42-50 tartomány nGy/h Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. közepes A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. -9nT -37-15 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -55mGal maradék −12,5 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Poprad-letisko, 700 m JZ od K6941997, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 87. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Haganský, potok1997, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Poprad, 300 m J od K6901997, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: 68. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Mlynica, Železná voda1997, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 48. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Poprad, 800 m J od K7171997, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Poprad, 800 m J od K7171997, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Poprad, 800 m J od K7171997, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Červený, potok1997, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 31. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Poprad, 800 m J od K717, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: Velický, potok1997, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 74. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: studňa1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: drén1994, 250 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: drén1994, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1994, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: drén1994, 250 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1994, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: drén1994, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1994, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1994, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 87. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 901 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 70 hidrogeológiai és 831 egyéb; archív jelentés számával: 892. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád
Most a víznél
Ma a(z) Velický potok vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Batizovce 64 cm – Poprád – Veľká 76 cm – Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Velický potok vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A(z) Velický potok vízfolyás geológiája és geokémiája
Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység Pontozás Négytagú holocén folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai 1× Kvaterneri fedezet
Ekokonikus osztódás
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Területi geológiai részleg
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Mérnök-geológiai körzetek
Műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Víztartó típus
Fő hidrogénező régió
Talajvízszintek
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
9,33 mg/l51. percentilis0,0938 mg/l38. percentilis30,4 mg/l35. percentilis7,29 mg/l21. percentilis3,93 mg/l20. percentilis27,7 mg/l17. percentilis76,5 mg/l13. percentilis0,853 mg/l8. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
0,172 mg/l64. percentilis2,95 mg/l44. percentilis0,104 mg/l44. percentilis4,60 mg/l34. percentilisFémek
178 μg/l76. percentilis0,204 mg/l75. percentilis63,4 μg/l69. percentilis8,27 μg/l58. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
28,0 mg/kg85. percentilis2,30 mg/kg85. percentilis0,318 mg/kg73. percentilis3,38 mg/kg72. percentilis122 mg/kg69. percentilis0,147 mg/kg65. percentilis7,84 mg/kg63. percentilis0,249 mg/kg62. percentilis0,390 mg/kg52. percentilis0,254 mg/kg52. percentilis24,2 mg/kg48. percentilis19,8 mg/kg32. percentilis60,0 mg/kg29. percentilis50,5 mg/kg17. percentilis4,92 mg/kg7. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
1,63 %96. percentilis6,83 %83. percentilis1 158 mg/kg81. percentilis1,59 %63. percentilis1,02 %61. percentilis2,32 %56. percentilis845 mg/kg50. percentilis2,48 %37. percentilis3 770 mg/kg23. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
119 mg/kg96. percentilis288 mg/kg95. percentilis604 mg/kg86. percentilis35,7 mg/kg78. percentilis16,1 mg/kg68. percentilis66,3 mg/kg67. percentilis88,7 mg/kg51. percentilis27,6 mg/kg50. percentilis1,39 mg/kg48. percentilis364 mg/kg36. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
1,31 %54. percentilis6,36 ppm16. percentilis2,15 ppm12. percentilis1 275 Bq/m²36. percentilisRadonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső jól 10 20,6 Bq/l 3,99 Bq/l fejlett rugó 1 3,98 Bq/l 3,98 Bq/l szabadon folyó fúrólyuk termikus és ásványvízzel 1 1,49 Bq/l 1,49 Bq/l patak, folyó 2 0,700 Bq/l 0,545 Bq/l forrás 3 34,0 Bq/l 8,80 Bq/l Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Bányászati tárgyak típusai
Legközelebbi régi bányaműködés
Név Faj Aláaknázott Véget ért A vízből Odkalisko Batizovce zagytározó kavicsos homok 1,3 km Šachtica č. 2 nyél Feércek – limonit, vörösvasérc 2,6 km Pingy, kutacie jamy ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Feércek – limonit, vörösvasérc 2,8 km Pingy, kutacie jamy ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Feércek – limonit, vörösvasérc 3,0 km Lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi Állapot és szervezet A vízből Batizovce – juh kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach 1,8 km Batizovce – juh kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach 1,9 km Lom Bor – Spišská Teplica építőkő Aláaknázott betét – Poľnohospodárske družstvo podielnikov v Spišskej Teplici 2,1 km Gerlachov – Juh kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Poľnohospodárske družstvo TATRAN 2,7 km Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből S-215/4 mérnök-geológiai 25,0 m 8482630 m SV-9 letét 5,0 m 3417340 m J 133 mérnök-geológiai 10,0 m 7953550 m V-2 mérnök-geológiai 8,0 m 8681060 m J 31 mérnök-geológiai 10,0 m 7953560 m V-4 mérnök-geológiai 8,0 m 9953770 m Poprád keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 6,0 m 11305 101Dc9.pdf80 m P-14 mérnök-geológiai 7,0 m 8547880 m Poprád szerkezeti fúrás termálvízzel, ásványvíz 1 205,0 m 80626 101Dc53.pdf90 m V-1 mérnök-geológiai 8,0 m 8681090 m V-1 mérnök-geológiai 8,0 m 9953790 m V-5 mérnök-geológiai 8,0 m 9953790 m Geotermikus energia és ásványvizek
Fúrás Hőmérséklet Hozam Mélység Vegyi víz típusa Használat A vízből Poprád – PP-1 48 °C 61,2 l/s 1205 m Ca-Mg-SO4-HCO3 használatban 30 m Gánovce – GA-1A 27 °C 1,9 l/s 276 m Ca-Mg-HCO3-SO4 adatjelentés nélkül használatban 3,5 km Gánovce – GA-1 23 °C 2,8 l/s 50 m Ca-Mg-HCO3-SO4 felhasználatlan 3,5 km Gánovce – ŠHG-1 26 °C 3,0 l/s 150 m Ca-Mg-HCO3-SO4 felhasználatlan 4,1 km Gánovce – ŠHG-2 25 °C 2,5 l/s 110 m Ca-Mg-HCO3-SO4 felhasználatlan 4,2 km Veľký Slavkov – VSČ-1 57 °C – 2400 m Ca-Mg-HCO3 felhasználatlan 4,8 km Stará Lesná – FGP-1 58 °C 22,0 l/s 3616 m Ca-Mg-HCO3 felhasználatlan 7,0 km Vrbov – Vr-2 59 °C 33,0 l/s 2502 m Ca-Mg-HCO3-SO4 használatban 8,3 km Vrbov – Vr-1 56 °C 28,3 l/s 1742 m Ca-Mg-HCO3-SO4 használatban 8,5 km Veľká Lomnica – GVL-1 62 °C 54,9 l/s 2100 m Ca-Mg-HCO3-SO4 használatban 8,6 km A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől PP-1 geotermikus víz 38 – 55 31 – 50 1 660 m kategória a1 ásványvíz < 15 < 5 17 2,2 km kategória c1 ásványvíz 23-38 < 5 3 4,7 km kategória c2 ásványvíz 23-38 5-15 1 4,8 km kategória b1 ásványvíz 15-22 < 5 6 4,9 km kategória Stará Lesná termálfürdő – – 1 6,6 km kategória b2 ásványvíz 15-22 5-15 1 6,7 km kategória a2 ásványvíz < 15 5-15 1 7,5 km FGP-1 geotermikus víz 55 – 80 16 – 30 1 7,7 km kategória Vrbov termálfürdő – – 1 8,0 km Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Környezeti terhek
Helyszín Tevékenység Anyag Osztályozás A vízből Poprád – ŽSR – stanica SK1001000P 200 m Poprád – ČS PHM – areál SAD SK1001000P 880 m Svit – hulladéklerakó Chemosvit SK1001000P 1,5 km Svit – ČS PHM Hlavná ul. SK1001000P 2,3 km Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Batizovce – 1970 – 60 m Poprád – Veľká 750 m² 1960 – 390 m Poprád – Spišská Sobota 50 m² 1960 – 700 m Batizovce – 1960 – 1,0 km Svit za COV – Svit 600 m² 1960 – 1,1 km Veľký Slavkov 500 m² 1988 – 1,1 km Batizovce – 1960 – 1,2 km Poprád – 1950 ellenőrzött 1,4 km Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
26100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
RézCuenyhén emelkedett
Legmagasabb 4,10 μg/lmedián 2,85 μg/l6 minták
AntimonSbenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,910 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrszokásos érték
Legmagasabb 1,40 μg/lmedián 1,00 μg/l6 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,860 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták58 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
StronciumSrSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 108 μg/lmedián 68,0 μg/l12 minták
KadmiumCdSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
Legmagasabb 17,9 mg/lmedián 11,7 mg/l12 minták
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 8,80 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták76 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 11,0 μg/lmedián 1,00 μg/l33 minták39 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,340 mg/lmedián 0,0100 mg/l33 minták39 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 23,5 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták79 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l33 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 98,0 μg/lmedián 19,0 μg/l33 minták9 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l33 minták55 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l33 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-Znemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 757 μg/lmedián 25,0 μg/l33 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,80 μg/lmedián 0,600 μg/l33 minták27 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuenyhén emelkedett
Legmagasabb 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l33 minták
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt


