Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці ВН Млинки

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

ВН Млинки, оцінка вікна 21.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 03:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    2562572582592602612620,0 км0,1 км0,2 км0,3 км0,4 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 261 до 257 м н. р. м. на 0,4 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    259 м н. р. м.
    Найнижча точка профілю
    258 м н. р. м.
    Найвища точка профілю
    260 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Млинки за 2017 рік
    2017знято 24 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку ВН Млинки за 2020 рік
    2020знято 22 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку ВН Млинки за 2023 рік
    2023знято 14 серп. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Млинки

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • нітрати від 25 до 50 мг/л1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1

    Найвищі нітрати

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Mlynky

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 875 mg/l, veľmi tvrdá voda (31,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Meď 64,9 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    48. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 12,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    31vrtov do 3 km

    38 rozborov vody v okolí

    Z toho 31 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    3lokalít do 3 km

    1 záťaž, 2 skládky

    Najbližšia záťaž: Skalica – skládka Zlatnícka dolina, 2,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    0záznamov do 5 km

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    4plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma západnej časti Bielych Karpát100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,70typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    31,2°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (5,57 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    875mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • КальційЦа165 мг/л97. percentil
    • СульфатиSO4178 мг/л95. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3437 мг/л94. percentil
    • МагнійМґ35,6 мг/л89. percentil
    • НатрійНа19,5 мг/л79. percentil
    • ХлоридиЦл21,6 мг/л71. percentil
    • ДраслікK3,64 мг/л60. percentil
    • ФторидиF0,108 мг/л47. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO314,7 мг/л85. percentil
    • АмоніумNH40,205 мг/л69. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,204 мг/л60. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК2,98 мг/л45. percentil

    Метали

    • ЦинкЗн29,0 μg/l92. percentil
    • МарганецьМн24,9 μg/l45. percentil
    • АлюмінійАл14,7 μg/l11. percentil
    • ЗалізоФе0,0106 мг/л2. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • МідьЦу64,9 мг/кг92. percentil
    • КобальтЦо9,93 мг/кг71. percentil
    • СеленСе0,303 мг/кг63. percentil
    • НікельНі25,7 мг/кг55. percentil
    • МолібденМо0,371 мг/кг49. percentil
    • БізмутБі0,201 мг/кг44. percentil
    • ВанадійV63,0 мг/кг37. percentil
    • ХромЦр64,1 мг/кг36. percentil
    • ОловоПб12,7 мг/кг31. percentil
    • РтутьГґ0,0727 мг/кг31. percentil
    • ЦінСн2,10 мг/кг26. percentil
    • ЦинкЗн72,0 мг/кг21. percentil
    • АрсенАс4,10 мг/кг13. percentil
    • АнтимонСб0,152 мг/кг2. percentil
    • КадмійЦд0,0504 мг/кг0. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • МарганецьМн1 161 мг/кг76. percentil
    • КальційЦа3,91 %74. percentil
    • ДраслікK1,41 %34. percentil
    • ЗалізоФе2,35 %30. percentil
    • НатрійНа0,757 %27. percentil
    • АлюмінійАл4,98 %26. percentil
    • ТітанТі3 818 мг/кг25. percentil
    • МагнійМґ0,607 %14. percentil
    • ФосфорP559 мг/кг14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • СтронціумСр199 мг/кг87. percentil
    • БорB68,9 мг/кг73. percentil
    • ЛітіумЛі30,1 мг/кг54. percentil
    • РубідіумРб89,6 мг/кг53. percentil
    • ҐаліумҐа14,2 мг/кг52. percentil
    • ЦерЦе57,4 мг/кг44. percentil
    • БерилійБе1,03 мг/кг29. percentil
    • ЗірконЗр317 мг/кг24. percentil
    • ИтріумY19,1 мг/кг13. percentil
    • БаріумБа316 мг/кг8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,94 ppm67. percentil
    • Калій (K)K1,29 %45. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,32 ppm22. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Skalica – skládka Zlatnícka dolina – SK2000700F (2,6 km od vody)Skalica – skládka Zlatnícka dolina – Skalica – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Skalica – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,5 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)Skalica-Sudomerický potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Slkalica-Suchomerický potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Skalica-Sudomerický potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Skalica-Sudomerický potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Skalica-Kostelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Skalica-Sudomerický potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Zlatnícka dolina u Skalice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Skalica-Zlatnícka dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Skalica-Zlatnícka dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Skalica-Zlatnícka dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Skalica-Zlatnícka dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Skalica-Zlatnícka dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Skalica-Zlatnícka dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Skalica-Zlat.potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Slakica-Zlatnícky potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)2 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 12,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 19,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 74,0 μg/lmedián 74,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 560 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,3 мг/лmedián 11,3 мг/л1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 84,0 μg/lmedián 31,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,20 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнbežná hodnota
      najvyššie 96,0 μg/lmedián 88,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуbežná hodnota
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 1,20 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa113,6 Bq/l13,6 Bq/l
    джерело16,95 Bq/l6,95 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    31 vrtov v pásme 3 km, z toho 22 hydrogeologických a 9 ostatných; s číslom archívnej správy 31.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м7×
    • 10–30 м12×
    • 30–100 м2×
    • 100–300 м1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Skalica-Sudomerický potokširokoprofilový vrt11,0 м26790 119Bc2.pdf1,8 км
    Slkalica-Suchomerický potokširokoprofilový vrt8,0 м26790 119Bc5.pdf2,0 км
    Skalica-Sudomerický potokširokoprofilový vrt8,0 м26790 119Bc3.pdf2,0 км
    Skalica-Sudomerický potokširokoprofilový vrt8,0 м26790 119Bc4.pdf2,1 км
    Скалиця-Костелніцаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 м6879 119Bc6.pdf2,1 км
    Skalica-Sudomerický potokširokoprofilový vrt25,0 м26790 119Bc1.pdf2,1 км
    Zlatnícka dolina u Skaliceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 м18995 119Da7.pdf2,2 км
    Skalica-Zlatnícky potokmonitorovací vrt50,5 м59604 119Bc13.pdf2,3 км
    Skalica-Zlatnícka dolinaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 м75276 119Bc20.pdf2,5 км
    Skalica-Zlatnícky potokmonitorovací vrt7,5 м59604 119Bc17.pdf2,5 км
    VR118-2životné prostredie–964442,5 км
    Skalica-Zlatnícka dolinaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,5 м75276 119Bc21.pdf2,6 км

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 529,5 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Скалиця – складка Златніцка долінаSK2000700F2,6 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Skalica – skládka Zlatnícka dolina – Skalica2 100 м²1955–2,6 км
    Скалиця16 500 м²1961–2,6 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви4×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални4×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Скалиця1 рибальська ділянка · 0,4 км13ВН Млинки13

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Дунай