Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Mlynky

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

VN Mlynky, score de la fenêtre 22.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 06:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : réservoir

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Réservoir C'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    2562572582592602612620,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 261 à 257 m au-dessus du niveau de la mer sur 0,4 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    259 m a.s.l.
    Point le plus bas du profil
    258 m a.s.l.
    Point le plus haut du profil
    260 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Mlynky de 2017
    2017imagé 24 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau VN Mlynky de 2020
    2020imagé 22 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau VN Mlynky de 2023
    2023imagé 14 août 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VN Mlynky

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • nitrates de 25 à 50 mg/l1
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Nitrates les plus élevés

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VN Mlynky

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 875 mg/l, veľmi tvrdá voda (31,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Meď 64,9 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    48. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 12,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    31vrtov do 3 km

    38 rozborov vody v okolí

    Z toho 31 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    3lokalít do 3 km

    1 záťaž, 2 skládky

    Najbližšia záťaž: Skalica – skládka Zlatnícka dolina, 2,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    0záznamov do 5 km

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    4plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Tektonické jednotky

    • BIELOKARPATSKÝ PRÍKROV100%SR 4,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma západnej časti Bielych Karpát100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,70typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    31,2°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (5,57 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    875mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalciumCa165 mg/l97. percentil
    • SulfatesSO4178 mg/l95. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3437 mg/l94. percentil
    • MagnésiumMg35,6 mg/l89. percentil
    • SodiumNa19,5 mg/l79. percentil
    • ChloruresCl21,6 mg/l71. percentil
    • DraslíkK3,64 mg/l60. percentil
    • FluoruresF0,108 mg/l47. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO314,7 mg/l85. percentil
    • AmóniumNH40,205 mg/l69. percentil
    • FosforečnanyPO40,204 mg/l60. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,98 mg/l45. percentil

    Métaux

    • ZincZn29,0 μg/l92. percentil
    • ManganèseMn24,9 μg/l45. percentil
    • AluminiumAl14,7 μg/l11. percentil
    • FerFe0,0106 mg/l2. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CuivreCu64,9 mg/kg92. percentil
    • CobaltCo9,93 mg/kg71. percentil
    • SéléniumSe0,303 mg/kg63. percentil
    • NickelNi25,7 mg/kg55. percentil
    • MolybdèneMo0,371 mg/kg49. percentil
    • BizmutBi0,201 mg/kg44. percentil
    • VanadiumV63,0 mg/kg37. percentil
    • ChromeCr64,1 mg/kg36. percentil
    • PlombPb12,7 mg/kg31. percentil
    • MercureHg0,0727 mg/kg31. percentil
    • CínSn2,10 mg/kg26. percentil
    • ZincZn72,0 mg/kg21. percentil
    • ArsenicAs4,10 mg/kg13. percentil
    • AntimoineSb0,152 mg/kg2. percentil
    • CadmiumCd0,0504 mg/kg0. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganèseMn1 161 mg/kg76. percentil
    • CalciumCa3,91 %74. percentil
    • DraslíkK1,41 %34. percentil
    • FerFe2,35 %30. percentil
    • SodiumNa0,757 %27. percentil
    • AluminiumAl4,98 %26. percentil
    • TitánTi3 818 mg/kg25. percentil
    • MagnésiumMg0,607 %14. percentil
    • PhosphoreP559 mg/kg14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr199 mg/kg87. percentil
    • BoreB68,9 mg/kg73. percentil
    • LítiumLi30,1 mg/kg54. percentil
    • RubídiumRb89,6 mg/kg53. percentil
    • GáliumGa14,2 mg/kg52. percentil
    • CérCe57,4 mg/kg44. percentil
    • BérylliumBe1,03 mg/kg29. percentil
    • ZirkónZr317 mg/kg24. percentil
    • YtriumY19,1 mg/kg13. percentil
    • BáriumBa316 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,94 ppm67. percentil
    • Potassium (K)K1,29 %45. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,32 ppm22. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Skalica – skládka Zlatnícka dolina – SK2000700F (2,6 km od vody)Skalica – skládka Zlatnícka dolina – Skalica – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Skalica – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,5 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)Skalica-Sudomerický potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Slkalica-Suchomerický potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Skalica-Sudomerický potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Skalica-Sudomerický potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Skalica-Kostelnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Skalica-Sudomerický potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Zlatnícka dolina u Skalice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Skalica-Zlatnícka dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Skalica-Zlatnícka dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Skalica-Zlatnícka dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Skalica-Zlatnícka dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Skalica-Zlatnícka dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Skalica-Zlatnícka dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Skalica-Zlatnícky potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Skalica-Zlat.potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Slakica-Zlatnícky potok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 12,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 19,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 74,0 μg/lmedián 74,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 560 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,3 mg/lmedián 11,3 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Pravostranný prítok potoka pod VN Mlynky, cca 800 m od ústia, 2002, 560 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 84,0 μg/lmedián 31,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,20 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnbežná hodnota
      najvyššie 96,0 μg/lmedián 88,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCubežná hodnota
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 1,20 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa113,6 Bq/l13,6 Bq/l
    source16,95 Bq/l6,95 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    31 vrtov v pásme 3 km, z toho 22 hydrogeologických a 9 ostatných; s číslom archívnej správy 31.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m7×
    • 10–30 m12×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Skalica-Sudomerický potokširokoprofilový vrt11,0 m26790 119Bc2.pdf1,8 km
    Slkalica-Suchomerický potokširokoprofilový vrt8,0 m26790 119Bc5.pdf2,0 km
    Skalica-Sudomerický potokširokoprofilový vrt8,0 m26790 119Bc3.pdf2,0 km
    Skalica-Sudomerický potokširokoprofilový vrt8,0 m26790 119Bc4.pdf2,1 km
    Skalica-Kostelnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m6879 119Bc6.pdf2,1 km
    Skalica-Sudomerický potokširokoprofilový vrt25,0 m26790 119Bc1.pdf2,1 km
    Zlatnícka dolina u Skaliceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m18995 119Da7.pdf2,2 km
    Skalica-Zlatnícky potokmonitorovací vrt50,5 m59604 119Bc13.pdf2,3 km
    Skalica-Zlatnícka dolinaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m75276 119Bc20.pdf2,5 km
    Skalica-Zlatnícky potokmonitorovací vrt7,5 m59604 119Bc17.pdf2,5 km
    VR118-2životné prostredie–964442,5 km
    Skalica-Zlatnícka dolinaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,5 m75276 119Bc21.pdf2,6 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 529,5 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Skalica – skládka Zlatnícka dolinaSK2000700F2,6 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Skalica – skládka Zlatnícka dolina – Skalica2 100 m²1955–2,6 km
    Skalica16 500 m²1961–2,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy4×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny4×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Skalica1 parcours de pêche · 0,4 km20VN Mlynky20

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Danube