Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці 06:00–08:00 ВН Склабіна, оцінка вікна 13. Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 04:04. Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр. Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця. Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані. Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води. Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки. Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів). Завантаження 3D моделі рельєфу… Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну. Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою. Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях 1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником. Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. pH 7,6modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 766 mg/l, veľmi tvrdá voda (25,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 з 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Kobalt 12,2 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 87. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 55°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 75 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 51nGy/h dávkový príkon 53. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 0 з 9ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Selén 0,590 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Zajský potok). 28vrtov do 3 km 154 rozborov vody v okolí Z toho 28 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 15 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 11lokalít do 3 km 11 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 6záznamov do 5 km 6 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 0plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,61typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 25,0°dH, veľmi tvrdá Súčet vápnika a horčíka (4,46 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 766mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 51nGy/h vo vzduchu Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 55 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m². Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Zajský potok, 2005, 90 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zajský potok, 2005, 90 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zajský potok, 2005, 90 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zajský potok, 2005, 90 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zajský potok, 2005, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zajský potok, 2005, 90 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zajský potok, 2005, 90 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zajský potok, 2005, 90 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zajský potok, 90 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Zajský potok, 2005, 90 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 28 vrtov v pásme 3 km, z toho 20 hydrogeologických a 8 ostatných; s číslom archívnej správy 28. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке. Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані Басейн: Грон
Зараз біля води
Сьогодні на водотоці ВН Склабіна
Середнє по рибальських ділянках водотоку
Найкраще вікно сьогодні
Карта та рибальські ділянки водотоку
Профіль висот: водосховище
Рельєф у 3D
Історичні знімки



Забруднення води на водотоці ВН Склабіна
Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025
Geológia a geochémia toku VN Sklabiná
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Kvartérny pokryv
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Кислотність води
Жорсткість води
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
451 мг/л95. percentil120 мг/л95. percentil35,9 мг/л89. percentil25,1 мг/л85. percentil86,8 мг/л85. percentil29,3 мг/л80. percentil4,12 мг/л65. percentil0,138 мг/л61. percentilŽiviny a organické znečistenie
3,36 мг/л95. percentil8,58 мг/л95. percentil0,572 мг/л84. percentil1,84 мг/л6. percentilМетали
507 μg/l95. percentil0,427 мг/л90. percentil79,4 μg/l55. percentil4,85 μg/l36. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
12,2 мг/кг87. percentil0,591 мг/кг79. percentil85,4 мг/кг79. percentil0,307 мг/кг75. percentil9,00 мг/кг71. percentil3,25 мг/кг69. percentil0,157 мг/кг67. percentil28,7 мг/кг67. percentil82,0 мг/кг65. percentil0,256 мг/кг52. percentil0,514 мг/кг37. percentil17,9 мг/кг23. percentil11,0 мг/кг19. percentil67,3 мг/кг16. percentil0,0519 мг/кг2. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2 544 мг/кг95. percentil4,02 %91. percentil5 250 мг/кг75. percentil1 012 мг/кг69. percentil3,05 %66. percentil5,87 %58. percentil1,35 %26. percentil0,698 %25. percentil0,636 %11. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
32,1 мг/кг72. percentil65,5 мг/кг70. percentil94,7 мг/кг66. percentil460 мг/кг58. percentil62,8 мг/кг57. percentil402 мг/кг50. percentil136 мг/кг50. percentil12,2 мг/кг35. percentil26,9 мг/кг34. percentil1,05 мг/кг30. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
7,90 ppm66. percentil2,70 ppm65. percentil1,17 %18. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Взоріек Najvyšší radón Медіан vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 2 2,11 Bq/l 1,97 Bq/l studňa 2 10,8 Bq/l 7,58 Bq/l minerálny prameň 1 46,0 Bq/l 46,0 Bq/l Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Локація Вид Глибина Archívna správa Od vody Склабіна vrt s termálnou, minerálnou vodou 61,5 м 52537 135Da44.pdf50 м 3-253 Обецков hydrogeologický 8,0 м 101748790 м Склабіна úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 80,0 м 52537 135Da45.pdf1,1 км Склабіна úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 120,0 м 52537 135Da46.pdf1,4 км Склабіна úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 36,5 м 10377 135Da22.pdf1,7 км Склабіна úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 22,3 м 19385 135Da17.pdf1,7 км Склабіна širokoprofilový vrt 20,0 м 35897 135Da31.pdf1,8 км MV-8 mapovací 117,0 м 80521,8 км Склабіна 15,0 м 70335 135Da55.pdf1,9 км Склабіна úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 50,0 м 15401 135Da27.pdf1,9 км Обецков pozorovací vrt SHMÚ 9,3 м 18919 135Bc2.pdf2,0 км Склабіна úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 28,0 м 18012 135Da13.pdf2,0 км Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело Вид Температура води (°C) Видатность (л/с) Почет Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 11 490 м kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 4 2,2 км Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Складка Плоха Rok vzniku Моніторованіе Od vody knižnica – Sklabiná 40 м² 1990 – 470 м Склабіна – Медеш – Склабіна 20 м² – – 590 м Поточок – Обецков 120 м² 1980 – 1,2 км cesta na Skriavnik – Obeckov 100 м² – – 1,7 км pod dolnou studničkou – Sklabiná 30 м² 1990 – 2,1 км za ihriskom – Obeckov 500 м² 1980 – 2,1 км прі Мокраді – Склабіна 30 м² 1970 – 2,2 км прі Мокраді – Склабіна 60 м² 1970 – 2,2 км Ako čítať tieto údaje
Організації та локація
Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови
Інші водотоки поблизу
Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал
6з 100
1445ділянок
Колір мапи
Завантаження мапи…
нижчевище
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
СеленСеzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,590 μg/lmedián 0,590 μg/l1 vzorka
СтронціумСрmierne zvýšená
najvyššie 374 μg/lmedián 374 μg/l1 vzorka
АрсенАсbežná hodnota
najvyššie 1,79 μg/lmedián 1,79 μg/l1 vzorka
ХромЦрbežná hodnota
najvyššie 1,20 μg/lmedián 1,20 μg/l1 vzorka
МідьЦуnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,10 μg/lmedián 1,10 μg/l1 vzorka
ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,4 мг/лmedián 12,4 мг/л1 vzorka
ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
najvyššie 677 μg/lmedián 13,0 μg/l11 vzoriek
ОловоПбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
АрсенАсvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,7 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,40 μg/lmedián 1,20 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбmierne zvýšená
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
ЦинкЗнmierne zvýšená
najvyššie 309 μg/lmedián 44,0 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
ХромЦрmierne zvýšená
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
МідьЦуmierne zvýšená
najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,600 μg/l11 vzoriek
АлюмінійАлmierne zvýšená
najvyššie 0,0100 мг/лmedián 0,00500 мг/л11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



