Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

ВН Тепли Врх

Басейн: ГронКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
1,8km
край
Банськобистрицький край
Аерофотознімок водотоку ВН Тепли Врх з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці ВН Тепли Врх

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

ВН Тепли Врх, оцінка вікна 15.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 04:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    2052102152202250,0 км0,5 км1,0 км1,5 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 223 до 209 м н. р. м. на 1,8 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    209 м н. р. м.
    Найнижча точка профілю
    209 м н. р. м.
    Найвища точка профілю
    223 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Тепли Врх за 2018 рік
    2018знято 30 вер. 2018
    Аерофотознімок водотоку ВН Тепли Врх за 2021 рік
    2021знято 13 серп. 2021
    Аерофотознімок водотоку ВН Тепли Врх за 2024 рік
    2024знято 27 лип. 2024

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Тепли Врх

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    У 1 з 1 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ на найближчій станції не виконується норма принаймні за одним показником.

    • 3 або більше показників1

    Найбільш забруднені ділянкиусі з невиконаною нормою

    • ВН Тепли ВрхВН Тепли Врх · невиконана норма у 1 з 4 років3 показники

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1
    • залізо від 1 мг/л1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Teplý Vrch

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 2 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 333 mg/l, stredne tvrdá voda (10,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kobalt 11,9 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 86. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    57. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 3,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Blh).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    32vrtov do 3 km

    212 rozborov vody v okolí

    Z toho 32 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    6 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    1 ložisko, 3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    24plôch do 3 km

    5 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • izolátor100%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén západnej časti Rimavskej kotliny a Pokoradzská tabuľa100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • fluviogénno-petrogénny100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 7,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Rimavská kotlina100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,90typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    10,8°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,93 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    333mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ФторидиF0,139 мг/л61. percentil
    • ДраслікK3,70 мг/л61. percentil
    • ХлоридиЦл8,55 мг/л49. percentil
    • СульфатиSO438,6 мг/л48. percentil
    • КальційЦа60,9 мг/л47. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3198 мг/л45. percentil
    • НатрійНа6,97 мг/л40. percentil
    • МагнійМґ9,89 мг/л31. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • АмоніумNH40,448 мг/л85. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,148 мг/л52. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК2,85 мг/л42. percentil
    • НітратиNO32,65 мг/л13. percentil

    Метали

    • МарганецьМн94,5 μg/l78. percentil
    • ЗалізоФе0,155 мг/л67. percentil
    • ЦинкЗн8,77 μg/l60. percentil
    • АлюмінійАл39,5 μg/l36. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • КобальтЦо11,9 мг/кг86. percentil
    • ВанадійV93,8 мг/кг85. percentil
    • КадмійЦд0,388 мг/кг79. percentil
    • МолібденМо0,482 мг/кг67. percentil
    • ОловоПб17,6 мг/кг60. percentil
    • ЦінСн2,90 мг/кг59. percentil
    • ХромЦр74,2 мг/кг53. percentil
    • АрсенАс6,71 мг/кг51. percentil
    • БізмутБі0,219 мг/кг51. percentil
    • НікельНі22,3 мг/кг38. percentil
    • МідьЦу18,2 мг/кг24. percentil
    • СеленСе0,147 мг/кг23. percentil
    • АнтимонСб0,394 мг/кг23. percentil
    • ЦинкЗн55,5 мг/кг5. percentil
    • РтутьГґ0,0220 мг/кг2. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ТітанТі6 046 мг/кг86. percentil
    • ЗалізоФе3,47 %81. percentil
    • АлюмінійАл6,45 %75. percentil
    • МарганецьМн995 мг/кг65. percentil
    • НатрійНа0,889 %55. percentil
    • ДраслікK1,35 %25. percentil
    • ФосфорP635 мг/кг22. percentil
    • МагнійМґ0,621 %16. percentil
    • КальційЦа1,03 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • БаріумБа961 мг/кг95. percentil
    • ИтріумY36,9 мг/кг88. percentil
    • ЗірконЗр537 мг/кг86. percentil
    • БерилійБе2,04 мг/кг84. percentil
    • РубідіумРб101 мг/кг77. percentil
    • ҐаліумҐа16,5 мг/кг71. percentil
    • БорB66,1 мг/кг66. percentil
    • ЦерЦе62,1 мг/кг61. percentil
    • ЛітіумЛі27,9 мг/кг41. percentil
    • СтронціумСр117 мг/кг32. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,74 ppm68. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,93 ppm67. percentil
    • Калій (K)K1,19 %19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Rimavská kotlina100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,8°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Ostrany – Hrušovo – nijaký (2,2 km od vody)Hostišovce – občasný (2,9 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Hrušovo – vápenec vysokopercentný (3,4 km od vody)Hostišovce (vrt RK-2) – uhlie (3,8 km od vody)Lukovištia – stavebný piesok – andezitový tufit (4,5 km od vody)Veľký Blh (vrt RK-3) – uhlie (4,6 km od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)TEPLY VRCH – Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)PAPCA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)PAPCA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)HOSTISOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)PAPCA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Blokové polia (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,3 km od vody)– Blokové polia (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)PAPCA – Blokové polia (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)VZOVSKA PANICA – Blokové polia (3,0 km od vody)Driečany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Driečany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Driečany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Driečany – Teplý Vrch – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Driečany – Teplý Vrch – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Driečany, Teplý Vrch – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Teplý Vrch – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Papča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Papča – negatívny vrt (1,9 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Veľký Blh – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Veľký Blh – negatívny vrt (2,0 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Bveľký Blh – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Driečany – negatívny vrt (2,2 km od vody)Padarovce – negatívny vrt (2,2 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľký Blh – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Padarovce – negatívny vrt (2,3 km od vody)Padarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Hrušovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Katarinská Huťa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Veľký Blh – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Padarovce – negatívny vrt (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (190 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (250 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (290 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (300 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (420 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (460 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (820 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (890 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (970 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (990 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)skupina prameňov – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)Teplý vrch – vrt (200 m od vody)Teplý Vrch,č.d.9,600m SV od K221 – studňa (250 m od vody)Drienčany,č.d.80,850m S od K263 – studňa (290 m od vody)Teplý Vrch,č.d.310,1300m SV od K221 – prameň (890 m od vody)Budikovany,č.d.12,1000m SZ od K230 – prameň (990 m od vody)Budikovany – prameň HG č.127, záchyt, prepad v j – prameň (1,4 km od vody)Teplý Vrch – vrt (1,5 km od vody)Padarovce,600m ZSZ od K213 – prameň (1,8 km od vody)Priecany-Papca,c.d.16,1000m JZ od K263 – studňa (1,8 km od vody)Budikovany,500m V od K320 – prameň (1,9 km od vody)Budikovany, 500m V od K320 – prameň (1,9 km od vody)Budkovany,600m SZ od K320 – prameň (2,1 km od vody)Budikovany, 600m SZ od K320 – prameň (2,1 km od vody)Ostrany,700m ZJZ od K397 – prameň (2,1 km od vody)Ostrany, 700m ZJZ od K397 – prameň (2,1 km od vody)Drienčany, vrt SKM – 1, zníženie 5,00 m – vrt (2,2 km od vody)Hostišovce,600m JJV od K241 – prameň (2,2 km od vody)Ostrany,600m SZ od K282 – prameň (2,3 km od vody)Ostrany, 600m SZ od K282 – prameň (2,3 km od vody)Hrušovo – vrt (2,3 km od vody)V.Blh,700m ZJZ od K332 – prameň (2,4 km od vody)Drienčany,č.d.16,1300m J od K438 – prameň (2,5 km od vody)Padarovce,c.d.16,350m S od K259 – studňa (2,6 km od vody)V.Blh,č.d.118,1110m JZ od K482 – studňa (2,7 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрbežná hodnota
      najvyššie 186 μg/lmedián 186 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Blh, 2007, 260 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 33,0 μg/lmedián 33,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 41. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 320 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,9 мг/лmedián 15,9 мг/л1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)7 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)7 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)6 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)7 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)7 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))6 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)6 vzoriek, najviac 228 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)5 vzoriek, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-Мґ-HCO39×
    • Ца-HCO38×
    • Ца-Мґ-SO4-HCO33×
    • Ца-SO4-HCO32×
    • На-HCO3-Цл1×
    • Ца-Мґ-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A10×
    • trieda B5×
    • trieda C3×
    • trieda D2×
    • trieda H2×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemnej vode

    • МідьЦуextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 1,40 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,30 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 81,0 μg/lmedián 3,00 μg/l15 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 699 μg/lmedián 28,0 μg/l15 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0400 мг/лmedián 0,0100 мг/л15 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрbežná hodnota
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa514,4 Bq/l12,4 Bq/l
    iné16,98 Bq/l6,98 Bq/l
    джерело115,8 Bq/l15,8 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie12,72 Bq/l2,72 Bq/l
    upravený prameň118,7 Bq/l18,7 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Грушовоvápenec vysokopercentnýLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    32 vrtov v pásme 3 km, z toho 29 hydrogeologických a 3 ostatných; s číslom archívnej správy 32.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м19×
    • 10–30 м7×
    • 30–100 м4×
    • 100–300 м2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Дріечаниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,7 м12881 125Ca2.pdf160 м
    Дріечаниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,2 м12881 125Ca1.pdf170 м
    Дріечаниúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,6 м12881 125Ca3.pdf210 м
    Дріечани – Тепли Врхúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,0 м42294 125Ca26.pdf420 м
    Дріечани – Тепли Врхúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 м42294 125Ca25.pdf440 м
    Дріечани, Тепли Врхúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,6 м42294 125Ca24.pdf460 м
    3-243 Тепли Врхhydrogeologický8,0 м1017481,2 км
    Тепли Врхširokoprofilový vrt40,0 м48629 125Ca27.pdf1,5 км
    PS-15bez určenia účelu12,0 м843231,7 км
    Вельки Блгúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 м71012 125Ca34.pdf1,7 км
    Папчаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,1 м12881 125Ca9.pdf1,8 км
    Вельки Блгúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 м71012 125Ca33.pdf1,8 км

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 568,4 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Острани – Грушово900 м²1985–2,2 км
    Гостішовце–––2,9 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви19×
    • Blokové polia4×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Стабілізовани11×
    • Потенціални8×
    • Актівни5×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
    • Nedostatočne doložené3×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. РАДА1 рибальська ділянка · 1,8 км10ВН Тепли Врх10

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Грон