Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

VN Teplý Vrch

horgászvíz
1
horgászvizek hossza
1,8km
kerület
Besztercebányai kerület
Légi felvétel a(z) VN Teplý Vrch vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) VN Teplý Vrch vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Teplý Vrch, ablakpontszám 16.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 10:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    2052102152202250,0 km0,5 km1,0 km1,5 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 223-től 209 m tengerszint feletti magasságig 1,8 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    209 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    209 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    223 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Teplý Vrch vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 30.
    VN Teplý Vrch vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. aug. 13.
    VN Teplý Vrch vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Teplý Vrch vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 3 vagy több mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • VN Teplý VrchVN Teplý Vrch · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben3 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1
    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Teplý Vrch

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 2 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 333 mg/l, stredne tvrdá voda (10,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kobalt 11,9 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 86. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    57. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 3,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Blh).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    32vrtov do 3 km

    212 rozborov vody v okolí

    Z toho 32 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    6 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    1 ložisko, 3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    24plôch do 3 km

    5 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • juhoslovenská panva100%SR 4,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • izolátor100%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén západnej časti Rimavskej kotliny a Pokoradzská tabuľa100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • fluviogénno-petrogénny100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 7,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Rimavská kotlina100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,90typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    10,8°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,93 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    333mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridokF0,139 mg/l61. percentil
    • DraslíkK3,70 mg/l61. percentil
    • KloridokCl8,55 mg/l49. percentil
    • SzulfátokSO438,6 mg/l48. percentil
    • KalciumCa60,9 mg/l47. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3198 mg/l45. percentil
    • NátriumNa6,97 mg/l40. percentil
    • MagnéziumMg9,89 mg/l31. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,448 mg/l85. percentil
    • FosforečnanyPO40,148 mg/l52. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,85 mg/l42. percentil
    • NitrátokNO32,65 mg/l13. percentil

    Fémek

    • MangánMn94,5 μg/l78. percentil
    • VasFe0,155 mg/l67. percentil
    • CinkZn8,77 μg/l60. percentil
    • AlumíniumAl39,5 μg/l36. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KobaltCo11,9 mg/kg86. percentil
    • VanádiumV93,8 mg/kg85. percentil
    • KadmiumCd0,388 mg/kg79. percentil
    • MolibdénMo0,482 mg/kg67. percentil
    • ÓlomPb17,6 mg/kg60. percentil
    • CínSn2,90 mg/kg59. percentil
    • KrómCr74,2 mg/kg53. percentil
    • ArzénAs6,71 mg/kg51. percentil
    • BizmutBi0,219 mg/kg51. percentil
    • NikkelNi22,3 mg/kg38. percentil
    • RézCu18,2 mg/kg24. percentil
    • SzelénSe0,147 mg/kg23. percentil
    • AntimonSb0,394 mg/kg23. percentil
    • CinkZn55,5 mg/kg5. percentil
    • HiganyHg0,0220 mg/kg2. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi6 046 mg/kg86. percentil
    • VasFe3,47 %81. percentil
    • AlumíniumAl6,45 %75. percentil
    • MangánMn995 mg/kg65. percentil
    • NátriumNa0,889 %55. percentil
    • DraslíkK1,35 %25. percentil
    • FoszforP635 mg/kg22. percentil
    • MagnéziumMg0,621 %16. percentil
    • KalciumCa1,03 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BáriumBa961 mg/kg95. percentil
    • YtriumY36,9 mg/kg88. percentil
    • ZirkónZr537 mg/kg86. percentil
    • BerilliumBe2,04 mg/kg84. percentil
    • RubídiumRb101 mg/kg77. percentil
    • GáliumGa16,5 mg/kg71. percentil
    • BórB66,1 mg/kg66. percentil
    • CérCe62,1 mg/kg61. percentil
    • LítiumLi27,9 mg/kg41. percentil
    • StronciumSr117 mg/kg32. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,74 ppm68. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,93 ppm67. percentil
    • Kálium (K)K1,19 %19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS137641 Bq/m²7. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • közepes100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +19nT

    rozsah 18 až 20 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -2mGal

    reziduálna +11,0 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Rimavská kotlina100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)168–419m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek244m a.s.l.
    • Átlagos lejtés6,4°
    • Priemerná januárová teplota-3,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,8°C
    • Ročné zrážky700mm

    Geomorfologické celky

    • Juhoslovenská kotlina100%SR 4,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Lučensko-košická zníženina100%SR 7,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy náchylné na acidifikáciu50%SR 31 %
    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu50%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogén50%SR 48 %
    • Mezozoikum bradlového pásma a centrálnych Západných Karpát50%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Ostrany – Hrušovo – nijaký (2,2 km od vody)Hostišovce – občasný (2,9 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Hrušovo – vápenec vysokopercentný (3,4 km od vody)Hostišovce (vrt RK-2) – uhlie (3,8 km od vody)Lukovištia – stavebný piesok – andezitový tufit (4,5 km od vody)Veľký Blh (vrt RK-3) – uhlie (4,6 km od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)TEPLY VRCH – Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)PAPCA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)PAPCA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)HOSTISOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)PAPCA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Blokové polia (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,3 km od vody)– Blokové polia (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)PAPCA – Blokové polia (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)VZOVSKA PANICA – Blokové polia (3,0 km od vody)Driečany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Driečany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Driečany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Driečany – Teplý Vrch – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Driečany – Teplý Vrch – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Driečany, Teplý Vrch – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Teplý Vrch – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Papča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Papča – negatívny vrt (1,9 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Veľký Blh – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Veľký Blh – negatívny vrt (2,0 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Bveľký Blh – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Driečany – negatívny vrt (2,2 km od vody)Padarovce – negatívny vrt (2,2 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľký Blh – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Padarovce – negatívny vrt (2,3 km od vody)Padarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Hrušovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Katarinská Huťa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Veľký Blh – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Padarovce – negatívny vrt (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (190 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (250 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (290 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (300 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (420 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (460 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (820 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (890 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (970 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (990 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)skupina prameňov – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)Teplý vrch – vrt (200 m od vody)Teplý Vrch,č.d.9,600m SV od K221 – studňa (250 m od vody)Drienčany,č.d.80,850m S od K263 – studňa (290 m od vody)Teplý Vrch,č.d.310,1300m SV od K221 – prameň (890 m od vody)Budikovany,č.d.12,1000m SZ od K230 – prameň (990 m od vody)Budikovany – prameň HG č.127, záchyt, prepad v j – prameň (1,4 km od vody)Teplý Vrch – vrt (1,5 km od vody)Padarovce,600m ZSZ od K213 – prameň (1,8 km od vody)Priecany-Papca,c.d.16,1000m JZ od K263 – studňa (1,8 km od vody)Budikovany,500m V od K320 – prameň (1,9 km od vody)Budikovany, 500m V od K320 – prameň (1,9 km od vody)Budkovany,600m SZ od K320 – prameň (2,1 km od vody)Budikovany, 600m SZ od K320 – prameň (2,1 km od vody)Ostrany,700m ZJZ od K397 – prameň (2,1 km od vody)Ostrany, 700m ZJZ od K397 – prameň (2,1 km od vody)Drienčany, vrt SKM – 1, zníženie 5,00 m – vrt (2,2 km od vody)Hostišovce,600m JJV od K241 – prameň (2,2 km od vody)Ostrany,600m SZ od K282 – prameň (2,3 km od vody)Ostrany, 600m SZ od K282 – prameň (2,3 km od vody)Hrušovo – vrt (2,3 km od vody)V.Blh,700m ZJZ od K332 – prameň (2,4 km od vody)Drienčany,č.d.16,1300m J od K438 – prameň (2,5 km od vody)Padarovce,c.d.16,350m S od K259 – studňa (2,6 km od vody)V.Blh,č.d.118,1110m JZ od K482 – studňa (2,7 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 186 μg/lmedián 186 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Blh, 2007, 260 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 33,0 μg/lmedián 33,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 41. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 320 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,9 mg/lmedián 15,9 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)7 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)7 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)6 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)7 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)7 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))6 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)6 vzoriek, najviac 228 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)5 vzoriek, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO39×
    • Ca-HCO38×
    • Ca-Mg-SO4-HCO33×
    • Ca-SO4-HCO32×
    • Na-HCO3-Cl1×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A10×
    • trieda B5×
    • trieda C3×
    • trieda D2×
    • trieda H2×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemnej vode

    • RézCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 1,40 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,30 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 81,0 μg/lmedián 3,00 μg/l15 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 699 μg/lmedián 28,0 μg/l15 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,0100 mg/l15 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrbežná hodnota
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa514,4 Bq/l12,4 Bq/l
    iné16,98 Bq/l6,98 Bq/l
    forrás115,8 Bq/l15,8 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie12,72 Bq/l2,72 Bq/l
    upravený prameň118,7 Bq/l18,7 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Hrušovovápenec vysokopercentnýLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    32 vrtov v pásme 3 km, z toho 29 hydrogeologických a 3 ostatných; s číslom archívnej správy 32.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m19×
    • 10–30 m7×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Driečanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,7 m12881 125Ca2.pdf160 m
    Driečanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,2 m12881 125Ca1.pdf170 m
    Driečanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,6 m12881 125Ca3.pdf210 m
    Driečany – Teplý Vrchúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,0 m42294 125Ca26.pdf420 m
    Driečany – Teplý Vrchúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m42294 125Ca25.pdf440 m
    Driečany, Teplý Vrchúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,6 m42294 125Ca24.pdf460 m
    3-243 Teplý Vrchhydrogeologický8,0 m1017481,2 km
    Teplý Vrchširokoprofilový vrt40,0 m48629 125Ca27.pdf1,5 km
    PS-15bez určenia účelu12,0 m843231,7 km
    Veľký Blhúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m71012 125Ca34.pdf1,7 km
    Papčaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,1 m12881 125Ca9.pdf1,8 km
    Veľký Blhúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m71012 125Ca33.pdf1,8 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 568,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ostrany – Hrušovo900 m²1985–2,2 km
    Hostišovce–––2,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy19×
    • Blokové polia4×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný11×
    • Potenciálny8×
    • Aktívny5×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
    • Nedostatočne doložené3×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. RADA1 horgászvíz · 1,8 km7VN Teplý Vrch7

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam