Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Teplý Vrch

Cuenca: HronCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
1,8km
región
Región de Banská Bystrica
Imagen aérea del curso de agua VN Teplý Vrch con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Teplý Vrch

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

VN Teplý Vrch, puntuación de la ventana 15.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: embalse

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Embalse Es un embalse, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    2052102152202250,0 km0,5 km1,0 km1,5 km
    Perfil de elevación del terreno (Embalse): de 223 a 209 m s. n. m. en 1,8 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    209 m a.s.l.
    Punto más bajo del perfil
    209 m a.s.l.
    Punto más alto del perfil
    223 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Teplý Vrch de 2018
    2018fotografiado 30 sep 2018
    Imagen aérea del curso de agua VN Teplý Vrch de 2021
    2021fotografiado 13 ago 2021
    Imagen aérea del curso de agua VN Teplý Vrch de 2024
    2024fotografiado 27 jul 2024

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua VN Teplý Vrch

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    1 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • 3 o más indicadores1

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    • VN Teplý VrchVN Teplý Vrch · norma incumplida en 1 de 4 años3 indicadores

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1
    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1
    • hierro a partir de 1 mg/l1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku VN Teplý Vrch

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 2 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 3,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Blh).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    32vrtov do 3 km

    212 rozborov vody v okolí

    Z toho 32 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    6 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    1 ložisko, 3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    24plôch do 3 km

    5 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Ostrany – Hrušovo – nijaký (2,2 km od vody)Hostišovce – občasný (2,9 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Hrušovo – vápenec vysokopercentný (3,4 km od vody)Hostišovce (vrt RK-2) – uhlie (3,8 km od vody)Lukovištia – stavebný piesok – andezitový tufit (4,5 km od vody)Veľký Blh (vrt RK-3) – uhlie (4,6 km od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)TEPLY VRCH – Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)PAPCA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)PAPCA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)HOSTISOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)PAPCA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Blokové polia (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,3 km od vody)– Blokové polia (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)PAPCA – Blokové polia (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)VZOVSKA PANICA – Blokové polia (3,0 km od vody)Driečany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Driečany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Driečany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Driečany – Teplý Vrch – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Driečany – Teplý Vrch – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Driečany, Teplý Vrch – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Teplý Vrch – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Papča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Papča – negatívny vrt (1,9 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Veľký Blh – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Veľký Blh – negatívny vrt (2,0 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Bveľký Blh – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Driečany – negatívny vrt (2,2 km od vody)Padarovce – negatívny vrt (2,2 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľký Blh – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľký Blh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Padarovce – negatívny vrt (2,3 km od vody)Padarovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Hrušovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Katarinská Huťa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Veľký Blh – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Padarovce – negatívny vrt (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (190 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (250 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (290 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (300 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (420 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (460 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (820 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (890 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (970 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (990 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)skupina prameňov – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)Teplý vrch – vrt (200 m od vody)Teplý Vrch,č.d.9,600m SV od K221 – studňa (250 m od vody)Drienčany,č.d.80,850m S od K263 – studňa (290 m od vody)Teplý Vrch,č.d.310,1300m SV od K221 – prameň (890 m od vody)Budikovany,č.d.12,1000m SZ od K230 – prameň (990 m od vody)Budikovany – prameň HG č.127, záchyt, prepad v j – prameň (1,4 km od vody)Teplý Vrch – vrt (1,5 km od vody)Padarovce,600m ZSZ od K213 – prameň (1,8 km od vody)Priecany-Papca,c.d.16,1000m JZ od K263 – studňa (1,8 km od vody)Budikovany,500m V od K320 – prameň (1,9 km od vody)Budikovany, 500m V od K320 – prameň (1,9 km od vody)Budkovany,600m SZ od K320 – prameň (2,1 km od vody)Budikovany, 600m SZ od K320 – prameň (2,1 km od vody)Ostrany,700m ZJZ od K397 – prameň (2,1 km od vody)Ostrany, 700m ZJZ od K397 – prameň (2,1 km od vody)Drienčany, vrt SKM – 1, zníženie 5,00 m – vrt (2,2 km od vody)Hostišovce,600m JJV od K241 – prameň (2,2 km od vody)Ostrany,600m SZ od K282 – prameň (2,3 km od vody)Ostrany, 600m SZ od K282 – prameň (2,3 km od vody)Hrušovo – vrt (2,3 km od vody)V.Blh,700m ZJZ od K332 – prameň (2,4 km od vody)Drienčany,č.d.16,1300m J od K438 – prameň (2,5 km od vody)Padarovce,c.d.16,350m S od K259 – studňa (2,6 km od vody)V.Blh,č.d.118,1110m JZ od K482 – studňa (2,7 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 186 μg/lmedián 186 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Blh, 2007, 260 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 33,0 μg/lmedián 33,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 41. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 320 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,9 mg/lmedián 15,9 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Blh, 2003, 320 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)7 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)7 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)6 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)7 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)7 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))6 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)6 vzoriek, najviac 228 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)5 vzoriek, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO39×
    • Ca-HCO38×
    • Ca-Mg-SO4-HCO33×
    • Ca-SO4-HCO32×
    • Na-HCO3-Cl1×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A10×
    • trieda B5×
    • trieda C3×
    • trieda D2×
    • trieda H2×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 1,40 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,30 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 81,0 μg/lmedián 3,00 μg/l15 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 699 μg/lmedián 28,0 μg/l15 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,0100 mg/l15 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrbežná hodnota
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa514,4 Bq/l12,4 Bq/l
    iné16,98 Bq/l6,98 Bq/l
    fuente115,8 Bq/l15,8 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie12,72 Bq/l2,72 Bq/l
    upravený prameň118,7 Bq/l18,7 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Hrušovovápenec vysokopercentnýLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    32 vrtov v pásme 3 km, z toho 29 hydrogeologických a 3 ostatných; s číslom archívnej správy 32.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m19×
    • 10–30 m7×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Driečanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,7 m12881 125Ca2.pdf160 m
    Driečanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,2 m12881 125Ca1.pdf170 m
    Driečanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,6 m12881 125Ca3.pdf210 m
    Driečany – Teplý Vrchúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,0 m42294 125Ca26.pdf420 m
    Driečany – Teplý Vrchúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m42294 125Ca25.pdf440 m
    Driečany, Teplý Vrchúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,6 m42294 125Ca24.pdf460 m
    3-243 Teplý Vrchhydrogeologický8,0 m1017481,2 km
    Teplý Vrchširokoprofilový vrt40,0 m48629 125Ca27.pdf1,5 km
    PS-15bez určenia účelu12,0 m843231,7 km
    Veľký Blhúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m71012 125Ca34.pdf1,7 km
    Papčaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,1 m12881 125Ca9.pdf1,8 km
    Veľký Blhúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m71012 125Ca33.pdf1,8 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 568,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ostrany – Hrušovo900 m²1985–2,2 km
    Hostišovce–––2,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy19×
    • Blokové polia4×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný11×
    • Potenciálny8×
    • Aktívny5×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
    • Nedostatočne doložené3×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. RADA1 coto de pesca · 1,8 km9VN Teplý Vrch9

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Hron