Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами Низька активність · середнє з 3 рибальських ділянок Найбільше рибальських ділянок мають найкраще вікно близько 06:00. Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 06:04. Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр. Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця. Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані. Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води. Швидкий водотік Передгірна річка з гравійним дном та швидкою течією. Тут харіус та форель вже почуваються добре. Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок. Завантаження 3D моделі рельєфу… Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну. Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою. Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях 2 з 3 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ мають невиконану норму в найближчій точці принаймні за одним показником. 0 з 3 рибальських ділянок із вимірюваннями мають поблизу підземну воду зі значенням понад ліміт принаймні за одним показником. Забруднення води в басейні – ВагЗабруднена вода – Словаччина Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 25 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek33 % čiary vody 33 % vápence a dolomity, 33 % sopečné horniny Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,2modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 242 mg/l, stredne tvrdá voda (8,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 з 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Bizmut 0,455 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 88. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 47nGy/h dávkový príkon 21. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 6objektov do 3 km ťažené: Cu Najbližšie: Pingy, pingové pole (pinga, pingový ťah), 1,8 km od vody. 6vzoriek so zlatom 17 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (100 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 з 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Chróm 22,4 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Štrba, 2000m S od K1259 závod). 195vrtov do 3 km 712 rozborov vody v okolí Z toho 195 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 43°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Liptovská Kokava – ZGL-3, 8,0 km od vody. 8lokalít do 3 km 1 záťaž, 7 skládok Najbližšia záťaž: Kráľova Lehota – skládka III, 180 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 36záznamov do 5 km 36 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 46plôch do 3 km 5 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 10 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,19typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 8,5°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (1,51 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 242mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 47nGy/h vo vzduchu rozsah 25 až 59 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Štrba, 2000m S od K1259 závod, 1992, 170 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kolesárky, potok, 1992, 620 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 790 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Štrba, 2000m S od K1259 závod, 1992, 170 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 290 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 195 vrtov v pásme 3 km, z toho 37 hydrogeologických a 158 ostatných; s číslom archívnej správy 195. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке. Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані Басейн: Ваг
Зараз біля води
Сьогодні на водотоці Чорний Ваг
Середнє по рибальських ділянках водотоку
Коли найкраще вікноскільки рибальських ділянок мають своє найкраще двогодинне вікно в задану годину
Карта та рибальські ділянки водотоку
Стан води на водотоці
Рівні води на водотоці
Станція Статус Зміна Температура Ліптовска Теплічка 19 см – Сварін 96 см – Висотний профіль водотоку
Рельєф у 3D
Історичні знімки



Забруднення води на водотоці Чорний Ваг
Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025
Найбільш забруднені ділянкиусі з невиконаною нормою
Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025
Профіль водотоку від витоку до гирлакількість недотриманих показників у 2025 році на пунктах SHMÚ
Показати станції в таблиці (2)
Geológia a geochémia toku Čierny Váh
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Утвар Век Єднотка Балів kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× trias stredný – mladší trias sivé lavicovité a masívne dolomity, miestami brekciovité 1× perm mladší perm malužinské súvrstvie, III. megacyklus 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Кислотність води
Жорсткість води
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
13,7 мг/л45. percentil159 мг/л34. percentil38,0 мг/л26. percentil20,2 мг/л16. percentil2,66 мг/л16. percentil2,70 мг/л10. percentil0,920 мг/л9. percentil0,0501 мг/л1. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,149 мг/л52. percentil2,29 мг/л27. percentil0,0509 мг/л26. percentil3,27 мг/л19. percentilМетали
168 μg/l74. percentil7,92 μg/l56. percentil10,4 μg/l22. percentil0,0488 мг/л22. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,455 мг/кг88. percentil0,322 мг/кг73. percentil21,1 мг/кг73. percentil127 мг/кг72. percentil0,500 мг/кг69. percentil29,2 мг/кг69. percentil0,799 мг/кг62. percentil2,87 мг/кг58. percentil6,95 мг/кг54. percentil67,7 мг/кг49. percentil0,222 мг/кг44. percentil22,9 мг/кг41. percentil0,0707 мг/кг29. percentil6,51 мг/кг20. percentil48,9 мг/кг15. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,39 %92. percentil1,21 %87. percentil1,68 %75. percentil3,52 %71. percentil1 002 мг/кг65. percentil2,82 %57. percentil5,82 %56. percentil885 мг/кг55. percentil4 361 мг/кг46. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
39,2 мг/кг86. percentil78,2 мг/кг86. percentil552 мг/кг80. percentil30,4 мг/кг65. percentil88,3 мг/кг49. percentil1,33 мг/кг45. percentil12,4 мг/кг37. percentil121 мг/кг36. percentil54,8 мг/кг34. percentil336 мг/кг28. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,81 ppm73. percentil1,18 %18. percentil6,06 ppm11. percentilGeotermálny potenciál
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Взорка Zlato vo vzorke Od vody NT-424/A 1 zrno 10 м NT-1010/A 1 zrno 60 м NT-309/C 1 zrno 100 м NT-158/D 1 zrno 100 м NT-691/B 1 zrno 250 м 300 1 zrno 580 м Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Взоріек Najvyšší radón Медіан potok, rieka 4 7,36 Bq/l 1,32 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 4 12,9 Bq/l 7,32 Bq/l джерело 22 67,2 Bq/l 12,4 Bq/l upravený prameň 4 17,6 Bq/l 11,5 Bq/l vrt s prelivom 1 13,5 Bq/l 13,5 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Назва Вид Тяжене Уконченіе Od vody Pingy, pingové pole pinga, pingový ťah Cu rudy 1,8 км Štôlne, dobývky Cu rudy 2,2 км Štôlne, dobývky č. 1 Cu rudy 2,2 км Pinga č. 1 pinga, pingový ťah Cu rudy 2,2 км Villámmezö štôlňa štôlňa Cu rudy 2,4 км Pinga č. 2 pinga, pingový ťah Cu rudy 2,7 км Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Вискит Typ rudy Метали Вид Od vody Вікартовце – Ждіарік Medené rudy Цу mineralogický výskyt 2,0 км Хмеліенец Uránové rudy У, Цу mineralogický výskyt 2,4 км Кравани Uránové rudy U ložiskový výskyt 3,1 км Іполтіца Uránové rudy У, Цу mineralogický výskyt 3,3 км Малужіна-Доштіанки Баріт barit, Cu mineralogický výskyt 4,7 км Малужіна – Оловіенка Polymetalické rudy Цу, Пб, Зн mineralogický výskyt 4,7 км Ніжна Боца-БоціанкаІ Zlaté rudy Ау, Сб malé ložisko 5,0 км Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Локація Вид Глибина Archívna správa Od vody Ліптовска Теплічка širokoprofilový vrt 9,5 м 29507 113Aa5.pdf30 м Кральова Легота úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 60,0 м 81481 100Dc64.pdf60 м PT-47 inžiniersko-geologický 3,0 м 1687770 м Кральова Легота úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou – 76128 100Dc61.pdf90 м Кральова Легота úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou – 56613 100Dc25.pdf110 м Сварін štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 101,0 м 66389 100Dc43.pdf110 м 1-269 Кральова Легота hydrogeologický 8,0 м 101748110 м Кральова Легота štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 70,0 м 66389 100Dc44.pdf120 м PT-46 inžiniersko-geologický 3,5 м 16877150 м 311/65 ložiskový 311,4 м 78093170 м 573/71 ložiskový 301,4 м 78093230 м PT-45 inžiniersko-geologický 3,0 м 16877290 м Geotermálna energia a minerálne vody
Врт Температура Видатность Глибина Chemický typ vody Виужіваніе Od vody Ліптовска Кокава – ZGL-3 43 °C – 2373 м Ца-HCO3 nevyužívaný 8,0 км Ліптовски Ян – B-1 28 °C – 120 м Ца-Мґ-SO4-HCO3 nevyužívaný 9,9 км Ліптовски Ян – B-2 29 °C – 65 м Ца-Мґ-HCO3-SO4 nevyužívaný 10,0 км Liptovský Ján – vrt 29 °C 30,0 л/с 95 м Ца-Мґ-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 10,0 км Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело Вид Температура води (°C) Видатность (л/с) Почет Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 11 4,4 км ZGL-3 geotermálna voda 38 – 55 16 – 30 1 7,7 км kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 9,1 км kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 1 9,8 км kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 9,8 км Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Локація Чінность Латка Класіфікаціа Od vody Kráľova Lehota – skládka III SK200340KF 180 м Skládky odpadov
Складка Плоха Rok vzniku Моніторованіе Od vody Прі Чіерном Ваг – Кральова Легота – – – 130 м Vikartovský mlyn – Uhliská – Vikartovce 30 м² 1980 – 230 м Ліптовска Теплічка – Угліска – Вікартовце – 1980 – 340 м Спішске Бистре 50 м² 1960 – 2,3 км Кральова Легота – Кральова Легота 180 м² 1970 – 2,5 км Кральова 1 – Гибе – – – 2,7 км Кральова 2 – Гибе – – – 2,7 км Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Організації та локація
Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови
Інші водотоки поблизу
Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал
33з 100
1445ділянок
Колір мапи
Завантаження мапи…
нижчевище
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ХромЦрextrémna (horný 1 %)
najvyššie 22,4 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
БаріумБаextrémna (horný 1 %)
najvyššie 280 μg/lmedián 70,0 μg/l30 vzoriek
МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,70 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
ОловоПбmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek
СтронціумСрbežná hodnota
najvyššie 250 μg/lmedián 70,0 μg/l30 vzoriek
АрсенАсbežná hodnota
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,4 мг/лmedián 5,55 мг/л30 vzoriek
РтутьГґextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,80 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
АрсенАсextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,6 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,90 μg/lmedián 0,800 μg/l54 vzoriek
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0800 мг/лmedián 0,00500 мг/л54 vzoriek52 % pod medzou stanovenia
ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
ЦинкЗнzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 810 μg/lmedián 5,00 μg/l54 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 36,0 μg/lmedián 2,00 μg/l54 vzoriek46 % pod medzou stanovenia
ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia





