Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions Activité faible · moyenne de 3 parcours de pêche La plupart des parcours de pêche ont leur meilleure fenêtre autour de 06:00. Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 06:04. Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre. Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit. Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données. Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau. Cours d'eau vif Une rivière de piémont avec un fond de gravier et un courant rapide. L'ombre et la truite y prospèrent déjà. Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche. Chargement du modèle de terrain en 3D… Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement. Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo. Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes 2 sur 3 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur. 0 sur 3 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur. Pollution de l'eau dans le bassin versant – VáhEau polluée – Slovaquie Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 25 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek33 % čiary vody 33 % vápence a dolomity, 33 % sopečné horniny Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,2modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 242 mg/l, stredne tvrdá voda (8,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Bizmut 0,455 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 88. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 47nGy/h dávkový príkon 21. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 6objektov do 3 km ťažené: Cu Najbližšie: Pingy, pingové pole (pinga, pingový ťah), 1,8 km od vody. 6vzoriek so zlatom 17 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (100 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 de 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Chróm 22,4 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Štrba, 2000m S od K1259 závod). 195vrtov do 3 km 712 rozborov vody v okolí Z toho 195 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 43°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Liptovská Kokava – ZGL-3, 8,0 km od vody. 8lokalít do 3 km 1 záťaž, 7 skládok Najbližšia záťaž: Kráľova Lehota – skládka III, 180 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 36záznamov do 5 km 36 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 46plôch do 3 km 5 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 10 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,19typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 8,5°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (1,51 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 242mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 47nGy/h vo vzduchu rozsah 25 až 59 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Štrba, 2000m S od K1259 závod, 1992, 170 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kolesárky, potok, 1992, 620 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 790 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Štrba, 2000m S od K1259 závod, 1992, 170 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 290 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 195 vrtov v pásme 3 km, z toho 37 hydrogeologických a 158 ostatných; s číslom archívnej správy 195. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent Bassin versant : Váh
Au bord de l’eau en ce moment
Aujourd'hui sur le cours d'eau Váh Noir
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
Quand est la meilleure fenêtrecombien de parcours de pêche ont leur meilleure fenêtre de deux heures à une heure donnée
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
État de l'eau sur le cours d'eau
Niveaux d'eau sur le cours d'eau
Station Statut Changement Température Liptovská Teplička 19 cm – Svarín 96 cm – Profil altimétrique du cours d'eau
Terrain en 3D
Images historiques



Pollution de l'eau sur le cours d'eau Váh Noir
Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025
Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ
Afficher les sites dans le tableau (2)
Geológia a geochémia toku Čierny Váh
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Points kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× trias stredný – mladší trias sivé lavicovité a masívne dolomity, miestami brekciovité 1× perm mladší perm malužinské súvrstvie, III. megacyklus 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidité de l'eau
Dureté de l'eau
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
13,7 mg/l45. percentil159 mg/l34. percentil38,0 mg/l26. percentil20,2 mg/l16. percentil2,66 mg/l16. percentil2,70 mg/l10. percentil0,920 mg/l9. percentil0,0501 mg/l1. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,149 mg/l52. percentil2,29 mg/l27. percentil0,0509 mg/l26. percentil3,27 mg/l19. percentilMétaux
168 μg/l74. percentil7,92 μg/l56. percentil10,4 μg/l22. percentil0,0488 mg/l22. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,455 mg/kg88. percentil0,322 mg/kg73. percentil21,1 mg/kg73. percentil127 mg/kg72. percentil0,500 mg/kg69. percentil29,2 mg/kg69. percentil0,799 mg/kg62. percentil2,87 mg/kg58. percentil6,95 mg/kg54. percentil67,7 mg/kg49. percentil0,222 mg/kg44. percentil22,9 mg/kg41. percentil0,0707 mg/kg29. percentil6,51 mg/kg20. percentil48,9 mg/kg15. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,39 %92. percentil1,21 %87. percentil1,68 %75. percentil3,52 %71. percentil1 002 mg/kg65. percentil2,82 %57. percentil5,82 %56. percentil885 mg/kg55. percentil4 361 mg/kg46. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
39,2 mg/kg86. percentil78,2 mg/kg86. percentil552 mg/kg80. percentil30,4 mg/kg65. percentil88,3 mg/kg49. percentil1,33 mg/kg45. percentil12,4 mg/kg37. percentil121 mg/kg36. percentil54,8 mg/kg34. percentil336 mg/kg28. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,81 ppm73. percentil1,18 %18. percentil6,06 ppm11. percentilGeotermálny potenciál
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody NT-424/A 1 zrno 10 m NT-1010/A 1 zrno 60 m NT-309/C 1 zrno 100 m NT-158/D 1 zrno 100 m NT-691/B 1 zrno 250 m 300 1 zrno 580 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián potok, rieka 4 7,36 Bq/l 1,32 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 4 12,9 Bq/l 7,32 Bq/l source 22 67,2 Bq/l 12,4 Bq/l upravený prameň 4 17,6 Bq/l 11,5 Bq/l vrt s prelivom 1 13,5 Bq/l 13,5 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nom Espèce Ťažené Ukončenie Od vody Pingy, pingové pole pinga, pingový ťah Cu rudy 1,8 km Štôlne, dobývky Cu rudy 2,2 km Štôlne, dobývky č. 1 Cu rudy 2,2 km Pinga č. 1 pinga, pingový ťah Cu rudy 2,2 km Villámmezö štôlňa štôlňa Cu rudy 2,4 km Pinga č. 2 pinga, pingový ťah Cu rudy 2,7 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Métaux Espèce Od vody Vikartovce – Ždiarik Medené rudy Cu mineralogický výskyt 2,0 km Chmelienec Uránové rudy U, Cu mineralogický výskyt 2,4 km Kravany Uránové rudy U ložiskový výskyt 3,1 km Ipoltica Uránové rudy U, Cu mineralogický výskyt 3,3 km Malužiná-Doštianky Barit barit, Cu mineralogický výskyt 4,7 km Malužiná – Olovienka Polymetalické rudy Cu, Pb, Zn mineralogický výskyt 4,7 km Nižná Boca-BociankaI Zlaté rudy Au, Sb malé ložisko 5,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lieu Espèce Profondeur Archívna správa Od vody Liptovská Teplička širokoprofilový vrt 9,5 m 29507 113Aa5.pdf30 m Kráľova Lehota úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 60,0 m 81481 100Dc64.pdf60 m PT-47 inžiniersko-geologický 3,0 m 1687770 m Kráľova Lehota úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou – 76128 100Dc61.pdf90 m Kráľova Lehota úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou – 56613 100Dc25.pdf110 m Svarín štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 101,0 m 66389 100Dc43.pdf110 m 1-269 Kráľova Lehota hydrogeologický 8,0 m 101748110 m Kráľova Lehota štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 70,0 m 66389 100Dc44.pdf120 m PT-46 inžiniersko-geologický 3,5 m 16877150 m 311/65 ložiskový 311,4 m 78093170 m 573/71 ložiskový 301,4 m 78093230 m PT-45 inžiniersko-geologický 3,0 m 16877290 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Température Výdatnosť Profondeur Chemický typ vody Využívanie Od vody Liptovská Kokava – ZGL-3 43 °C – 2373 m Ca-HCO3 nevyužívaný 8,0 km Liptovský Ján – B-1 28 °C – 120 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 9,9 km Liptovský Ján – B-2 29 °C – 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 10,0 km Liptovský Ján – vrt 29 °C 30,0 l/s 95 m Ca-Mg-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 10,0 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source Espèce Température de l’eau (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 11 4,4 km ZGL-3 geotermálna voda 38 – 55 16 – 30 1 7,7 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 9,1 km kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 1 9,8 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 9,8 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lieu Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Kráľova Lehota – skládka III SK200340KF 180 m Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Pri Čiernom Váh – Kráľova Lehota – – – 130 m Vikartovský mlyn – Uhliská – Vikartovce 30 m² 1980 – 230 m Liptovská Teplička – Uhliská – Vikartovce – 1980 – 340 m Spišské Bystré 50 m² 1960 – 2,3 km Kráľová Lehota – Kráľova Lehota 180 m² 1970 – 2,5 km Kráľová 1 – Hybe – – – 2,7 km Kráľová 2 – Hybe – – – 2,7 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisations et lieu
Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui
Autres cours d'eau à proximité
Salmonidés – zone à truiteVáh Blanc
2 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteVN Lacková
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteTajchovka
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteBoca
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteBelá
2 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteTrnovec
1 parcours de pêche
Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque
33de 100
1445parcours de pêche
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
plus basplus élevé
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ChromeCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 22,4 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
BáriumBaextrémna (horný 1 %)
najvyššie 280 μg/lmedián 70,0 μg/l30 vzoriek
CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,70 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
PlombPbmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 250 μg/lmedián 70,0 μg/l30 vzoriek
ArsenicAsbežná hodnota
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,4 mg/lmedián 5,55 mg/l30 vzoriek
MercureHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,80 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,6 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,90 μg/lmedián 0,800 μg/l54 vzoriek
SéléniumSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l54 vzoriek52 % pod medzou stanovenia
ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
ZincZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 810 μg/lmedián 5,00 μg/l54 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 36,0 μg/lmedián 2,00 μg/l54 vzoriek46 % pod medzou stanovenia
PlombPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia