Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · 3 horgászvíz átlaga A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 15:00 körül van. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 14:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás 2 / 3 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező 3 horgászvízből 0 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – VágSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 25 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek33 % čiary vody 33 % vápence a dolomity, 33 % sopečné horniny Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,2modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 242 mg/l, stredne tvrdá voda (8,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Bizmut 0,455 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 88. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 47nGy/h dávkový príkon 21. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 6objektov do 3 km ťažené: Cu Najbližšie: Pingy, pingové pole (pinga, pingový ťah), 1,8 km od vody. 6vzoriek so zlatom 17 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (100 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Chróm 22,4 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Štrba, 2000m S od K1259 závod). 195vrtov do 3 km 712 rozborov vody v okolí Z toho 195 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 43°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Liptovská Kokava – ZGL-3, 8,0 km od vody. 8lokalít do 3 km 1 záťaž, 7 skládok Najbližšia záťaž: Kráľova Lehota – skládka III, 180 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 36záznamov do 5 km 36 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 46plôch do 3 km 5 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 10 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,19typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 8,5°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (1,51 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 242mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 47nGy/h vo vzduchu rozsah 25 až 59 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. közepes Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -26nT rozsah -53 až 2 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -60mGal reziduálna -17,4 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Štrba, 2000m S od K1259 závod, 1992, 170 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kolesárky, potok, 1992, 620 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 790 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Štrba, 2000m S od K1259 závod, 1992, 170 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 290 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 195 vrtov v pásme 3 km, z toho 37 hydrogeologických a 158 ostatných; s číslom archívnej správy 195. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Fekete-Vág vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Liptovská Teplička 14 cm – Svarín 96 cm – Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Fekete-Vág vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken
Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
Geológia a geochémia toku Čierny Váh
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× trias stredný – mladší trias sivé lavicovité a masívne dolomity, miestami brekciovité 1× perm mladší perm malužinské súvrstvie, III. megacyklus 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
13,7 mg/l45. percentil159 mg/l34. percentil38,0 mg/l26. percentil20,2 mg/l16. percentil2,66 mg/l16. percentil2,70 mg/l10. percentil0,920 mg/l9. percentil0,0501 mg/l1. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,149 mg/l52. percentil2,29 mg/l27. percentil0,0509 mg/l26. percentil3,27 mg/l19. percentilFémek
168 μg/l74. percentil7,92 μg/l56. percentil10,4 μg/l22. percentil0,0488 mg/l22. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,455 mg/kg88. percentil0,322 mg/kg73. percentil21,1 mg/kg73. percentil127 mg/kg72. percentil0,500 mg/kg69. percentil29,2 mg/kg69. percentil0,799 mg/kg62. percentil2,87 mg/kg58. percentil6,95 mg/kg54. percentil67,7 mg/kg49. percentil0,222 mg/kg44. percentil22,9 mg/kg41. percentil0,0707 mg/kg29. percentil6,51 mg/kg20. percentil48,9 mg/kg15. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,39 %92. percentil1,21 %87. percentil1,68 %75. percentil3,52 %71. percentil1 002 mg/kg65. percentil2,82 %57. percentil5,82 %56. percentil885 mg/kg55. percentil4 361 mg/kg46. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
39,2 mg/kg86. percentil78,2 mg/kg86. percentil552 mg/kg80. percentil30,4 mg/kg65. percentil88,3 mg/kg49. percentil1,33 mg/kg45. percentil12,4 mg/kg37. percentil121 mg/kg36. percentil54,8 mg/kg34. percentil336 mg/kg28. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Alapkőzeti radon-kockázat
2,81 ppm73. percentil1,18 %18. percentil6,06 ppm11. percentil2 418 Bq/m²80. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody NT-424/A 1 zrno 10 m NT-1010/A 1 zrno 60 m NT-309/C 1 zrno 100 m NT-158/D 1 zrno 100 m NT-691/B 1 zrno 250 m 300 1 zrno 580 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián potok, rieka 4 7,36 Bq/l 1,32 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 4 12,9 Bq/l 7,32 Bq/l prameň 22 67,2 Bq/l 12,4 Bq/l upravený prameň 4 17,6 Bq/l 11,5 Bq/l vrt s prelivom 1 13,5 Bq/l 13,5 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody Pingy, pingové pole pinga, pingový ťah Cu rudy 1,8 km Štôlne, dobývky Cu rudy 2,2 km Štôlne, dobývky č. 1 Cu rudy 2,2 km Pinga č. 1 pinga, pingový ťah Cu rudy 2,2 km Villámmezö štôlňa štôlňa Cu rudy 2,4 km Pinga č. 2 pinga, pingový ťah Cu rudy 2,7 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Vikartovce – Ždiarik Medené rudy Cu mineralogický výskyt 2,0 km Chmelienec Uránové rudy U, Cu mineralogický výskyt 2,4 km Kravany Uránové rudy U ložiskový výskyt 3,1 km Ipoltica Uránové rudy U, Cu mineralogický výskyt 3,3 km Malužiná-Doštianky Barit barit, Cu mineralogický výskyt 4,7 km Malužiná – Olovienka Polymetalické rudy Cu, Pb, Zn mineralogický výskyt 4,7 km Nižná Boca-BociankaI Zlaté rudy Au, Sb malé ložisko 5,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody Liptovská Teplička širokoprofilový vrt 9,5 m 29507 113Aa5.pdf30 m Kráľova Lehota úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 60,0 m 81481 100Dc64.pdf60 m PT-47 inžiniersko-geologický 3,0 m 1687770 m Kráľova Lehota úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou – 76128 100Dc61.pdf90 m Kráľova Lehota úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou – 56613 100Dc25.pdf110 m Svarín štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 101,0 m 66389 100Dc43.pdf110 m 1-269 Kráľova Lehota hydrogeologický 8,0 m 101748110 m Kráľova Lehota štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 70,0 m 66389 100Dc44.pdf120 m PT-46 inžiniersko-geologický 3,5 m 16877150 m 311/65 ložiskový 311,4 m 78093170 m 573/71 ložiskový 301,4 m 78093230 m PT-45 inžiniersko-geologický 3,0 m 16877290 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Liptovská Kokava – ZGL-3 43 °C – 2373 m Ca-HCO3 nevyužívaný 8,0 km Liptovský Ján – B-1 28 °C – 120 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 9,9 km Liptovský Ján – B-2 29 °C – 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 10,0 km Liptovský Ján – vrt 29 °C 30,0 l/s 95 m Ca-Mg-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 10,0 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 11 4,4 km ZGL-3 geotermálna voda 38 – 55 16 – 30 1 7,7 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 9,1 km kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 1 9,8 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 9,8 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Helyszín Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Kráľova Lehota – skládka III SK200340KF 180 m Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Pri Čiernom Váhu – Kráľova Lehota – – – 130 m Vikartovský mlyn – Uhliská – Vikartovce 30 m² 1980 – 230 m Liptovská Teplička – Uhliská – Vikartovce – 1980 – 340 m Spišské Bystré 50 m² 1960 – 2,3 km Kráľová Lehota – Kráľova Lehota 180 m² 1970 – 2,5 km Kráľová 1 – Hybe – – – 2,7 km Kráľová 2 – Hybe – – – 2,7 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
25100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
KrómCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 22,4 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
BáriumBaextrémna (horný 1 %)
najvyššie 280 μg/lmedián 70,0 μg/l30 vzoriek
RézCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,70 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 250 μg/lmedián 70,0 μg/l30 vzoriek
ArzénAsbežná hodnota
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,4 mg/lmedián 5,55 mg/l30 vzoriek
HiganyHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,80 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,6 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,90 μg/lmedián 0,800 μg/l54 vzoriek
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l54 vzoriek52 % pod medzou stanovenia
KrómCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
CinkZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 810 μg/lmedián 5,00 μg/l54 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 36,0 μg/lmedián 2,00 μg/l54 vzoriek46 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia





