Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Váh Negro

Cuenca: VáhSalmónido – tramo de la trucha
cotos de pesca
3
longitud de los cotos de pesca
25,2km
región
Región de Žilina
Imagen aérea del curso de agua Váh Negro con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Váh Negro

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 3 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja3

Cuándo es la mejor ventanacuántos cotos de pesca tienen su mejor ventana de dos horas en una hora determinada

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

La mayoría de los cotos de pesca tienen su mejor ventana alrededor de las 06:00.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 05:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Liptovská Teplička18 cm–
    Svarín96 cm–
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 04:57

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua vivo Un río de piedemonte con fondo de grava y corriente rápida. Aquí el tímalo y la trucha ya prosperan.

    60070080090010000 km5 km10 km15 km20 kmn.º 3n.º 1
    Perfil de elevación del curso de agua: de 887 a 670 m s. n. m. en 23,0 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    897 m a.s.l.
    Punto más bajo
    667 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    230 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    10,0 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,16

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Váh Negro de 2018
    2018fotografiado 12 sep 2018
    Imagen aérea del curso de agua Váh Negro de 2021
    2021fotografiado 9 sep 2021
    Imagen aérea del curso de agua Váh Negro de 2024
    2024fotografiado 6 sep 2024

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Váh Negro

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    2 de 3 de los cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ tienen una norma incumplida en el sitio más cercano en al menos un indicador.

    • Ninguna norma incumplida1
    • de 1 a 2 indicadores2

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 3 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ

    01234casa forestal Biely Potok, km de río 19,5: 3 indicadores (2025)desembocadura, km de río 0,6: 1 indicador (2024)rkm 20 (curso alto)rkm 1 (hacia la desembocadura)
    Mostrar sitios en la tabla (2)
    • casa forestal Biely Potokkm de río 19,53 indicadores
    • desembocadurakm de río 0,61 indicador
    • norma incumplida
    • ninguna norma incumplida
    • punto ausente del anuario

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Čierny Váh

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 25 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek33 % čiary vody

    33 % vápence a dolomity, 33 % sopečné horniny

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 242 mg/l, stredne tvrdá voda (8,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Bizmut 0,455 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 88. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    25°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    21. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    6objektov do 3 km

    ťažené: Cu

    Najbližšie: Pingy, pingové pole (pinga, pingový ťah), 1,8 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    6vzoriek so zlatom

    17 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (100 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 22,4 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Štrba, 2000m S od K1259 závod).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    195vrtov do 3 km

    712 rozborov vody v okolí

    Z toho 195 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    43°C na ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Liptovská Kokava – ZGL-3, 8,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    8lokalít do 3 km

    1 záťaž, 7 skládok

    Najbližšia záťaž: Kráľova Lehota – skládka III, 180 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    36záznamov do 5 km

    36 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    46plôch do 3 km

    5 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek33%SR 72 %
    • Calizas y dolomías33%SR 2,7 %
    • Rocas volcánicas33%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér33%
    • trias33%
    • perm33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    triasstredný – mladší triassivé lavicovité a masívne dolomity, miestami brekciovité1×
    permmladší permmalužinské súvrstvie, III. megacyklus1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,9m
    • 2 – 575%SR 48 %
    • 0 – 225%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • HRONIKUM100%SR 8,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)60%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)40%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih40%SR 32 %
    • veľmi malý pokles20%SR 7,3 %
    • veľký zdvih20%SR 26 %
    • stredný pokles20%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 10 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Dolomity50%SR 1,8 %
    • Vápence25%SR 3,1 %
    • Bázické vulkanity25%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Dolomity; Nerozlíšené)50%SR 1,8 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Vápence; Nerozlíšené)25%SR 1,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)25%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleozoikum a mezozoikum – “melafýrová séria” severovýchodných svahov Nízkych Tatier a Kozích chrbtov50%SR 0,0 %
    • mezozoikum chočského príkrovu severovýchodných svahov Nízkych Tatier a Kozích chrbtov40%SR 0,0 %
    • mezozoikum série Veľkého Boku – východná časť a priľahlé kryštalinikum severovýchodných svahov10%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,19typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    8,5°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,51 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    242mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnesioMg13,7 mg/l45. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3159 mg/l34. percentil
    • CalcioCa38,0 mg/l26. percentil
    • SulfatosSO420,2 mg/l16. percentil
    • ClorurosCl2,66 mg/l16. percentil
    • SodioNa2,70 mg/l10. percentil
    • DraslíkK0,920 mg/l9. percentil
    • FluorurosF0,0501 mg/l1. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,149 mg/l52. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,29 mg/l27. percentil
    • AmóniumNH40,0509 mg/l26. percentil
    • NitratosNO33,27 mg/l19. percentil

    Metales

    • AluminioAl168 μg/l74. percentil
    • CincZn7,92 μg/l56. percentil
    • ManganesoMn10,4 μg/l22. percentil
    • HierroFe0,0488 mg/l22. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • BizmutBi0,455 mg/kg88. percentil
    • CadmioCd0,322 mg/kg73. percentil
    • PlomoPb21,1 mg/kg73. percentil
    • CincZn127 mg/kg72. percentil
    • MolibdenoMo0,500 mg/kg69. percentil
    • CobreCu29,2 mg/kg69. percentil
    • AntimonioSb0,799 mg/kg62. percentil
    • CínSn2,87 mg/kg58. percentil
    • ArsénicoAs6,95 mg/kg54. percentil
    • VanadioV67,7 mg/kg49. percentil
    • SelenioSe0,222 mg/kg44. percentil
    • NíquelNi22,9 mg/kg41. percentil
    • MercurioHg0,0707 mg/kg29. percentil
    • CobaltoCo6,51 mg/kg20. percentil
    • CromoCr48,9 mg/kg15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnesioMg2,39 %92. percentil
    • SodioNa1,21 %87. percentil
    • DraslíkK1,68 %75. percentil
    • CalcioCa3,52 %71. percentil
    • ManganesoMn1002 mg/kg65. percentil
    • HierroFe2,82 %57. percentil
    • AluminioAl5,82 %56. percentil
    • FósforoP885 mg/kg55. percentil
    • TitánTi4361 mg/kg46. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi39,2 mg/kg86. percentil
    • BoroB78,2 mg/kg86. percentil
    • BáriumBa552 mg/kg80. percentil
    • YtriumY30,4 mg/kg65. percentil
    • RubídiumRb88,3 mg/kg49. percentil
    • BerilioBe1,33 mg/kg45. percentil
    • GáliumGa12,4 mg/kg37. percentil
    • StronciumSr121 mg/kg36. percentil
    • CérCe54,8 mg/kg34. percentil
    • ZirkónZr336 mg/kg28. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    rozsah 25 až 59 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,81 ppm73. percentil
    • Potasio (K)K1,18 %18. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,06 ppm11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m25°C
    • Hustota povrchového tepelného toku55mW/m²

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Pinga č. 1 – 4 – pinga, pingový ťah (2,2 km od vody)Villámmezö štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Pinga č. 2 – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pingy, pingové pole – pinga, pingový ťah (1,8 km od vody)Štôlne, dobývky (2,2 km od vody)Štôlne, dobývky č. 1 (2,2 km od vody)Vikartovce – Ždiarik – Medené rudy (2,0 km od vody)Chmelienec – Uránové rudy (2,4 km od vody)Kravany – Uránové rudy (3,1 km od vody)Ipoltica – Uránové rudy (3,3 km od vody)Malužiná-Doštianky – Barit (4,7 km od vody)Malužiná – Olovienka – Polymetalické rudy (4,7 km od vody)Nižná Boca-BociankaI – Zlaté rudy (5,0 km od vody)Kráľova Lehota – skládka III – SK200340KF (180 m od vody)Pri Čiernom Váhu – Kráľova Lehota – nijaký (130 m od vody)Vikartovský mlyn – Uhliská – Vikartovce – nijaký (230 m od vody)Liptovská Teplička – Uhliská – Vikartovce – nijaký (340 m od vody)Spišské Bystré – nijaký (2,3 km od vody)Kráľová Lehota – Kráľova Lehota – nijaký (2,5 km od vody)Kráľová 1 – Hybe – nijaký (2,7 km od vody)Kráľová 2 – Hybe – nijaký (2,7 km od vody)Liptovská Kokava – ZGL-3 – nekúpeľný (8,0 km od vody)Liptovský Ján – B-1 – nekúpeľný (9,9 km od vody)Liptovský Ján – B-2 – nekúpeľný (10,0 km od vody)Liptovský Ján – vrt – nekúpeľný (10,0 km od vody)ZGL-3 – k3 (7,7 km od vody)a1 (4,4 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,5 km od vody)b1 (9,1 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (9,7 km od vody)c3 (9,8 km od vody)a1 (9,8 km od vody)c1 (9,8 km od vody)Liptovská Teplička – stavebný kameň – pieskovec (80 m od vody)Kráľova Lehota – stavebný kameň – dolomit, vápenec (150 m od vody)Liptovská Teplička II – stavebný kameň – melafýr (160 m od vody)Liptovská Teplička I – stavebný kameň – melafýr (190 m od vody)Liptovská Teplička – stavebný kameň – melafýr (210 m od vody)Liptovská Teplička – stavebný kameň – melafýr (230 m od vody)Liptovská Teplička – stavebný kameň – melafýr (290 m od vody)Vikartovce – stavebný kameň – melafýr (580 m od vody)Liptovská Teplička – stavebný kameň (ílovito – piesčitá bridl (1,1 km od vody)Vyšná Šuňava – stavebný kameň – dolomit (1,5 km od vody)Vyšná Šuňava – stavebný kameň – pieskovec (1,7 km od vody)Chmelienec – U rudy (2,4 km od vody)Kráľova Lehota – štrkopiesky (2,9 km od vody)Vyšná Šuňava – hnedé uhlie (3,0 km od vody)Liptovská Teplička – U rudy (3,1 km od vody)Ipoltica – U rudy (3,3 km od vody)Malužiná Milkovo – barit (3,6 km od vody)Liptovská Teplička – stavebný kameň – dolomit (3,8 km od vody)Malužiná – barit (4,0 km od vody)Hybe – keramické íly (4,5 km od vody)Hybe – keramické íly (4,5 km od vody)Malužiná Veľká Lužianka – barit (4,6 km od vody)Malužiná – stavebný kameň – kremenec (4,6 km od vody)Malužiná – Olovienka – polymetalické rudy (4,7 km od vody)Malužiná Sýkorovo – barit (4,7 km od vody)Východná – keramické íly (4,9 km od vody)Malužiná – dolina – stavebný kameň – melafýr (4,9 km od vody)Malužiná Malá Lužianka – barit (4,9 km od vody)Štrba – stavebný kameň – dolomit (5,0 km od vody)Biely potok – všeobecná geológia (930 m od vody)Važecká jaskyňa – paleontológia (4,4 km od vody)Malužiná – všeobecná geológia (4,6 km od vody)– Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)BENKOVO – Zosuvy (440 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)BENKOVO – Zosuvy (550 m od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (1,3 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (1,4 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (1,6 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (1,6 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (1,8 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (1,8 km od vody)VYSNA SUNAVA – Zosuvy (1,8 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (1,9 km od vody)STRBA – Zosuvy (1,9 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (1,9 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,0 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,0 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,1 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,2 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)GARAJKY VN – Skalné zrútenia (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,4 km od vody)GARAJKY – Zosuvy (2,4 km od vody)HYBE – Zosuvy (2,5 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,5 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,5 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,7 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,7 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,7 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)HYBE – Zosuvy (2,9 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (3,0 km od vody)GARAJKY VN – Zosuvy (3,0 km od vody)Liptovská Teplička – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Kráľova Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Kráľova Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Kráľova Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Svarín – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (110 m od vody)Kráľova Lehota – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (120 m od vody)Liptovská Teplička – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Liptovská Teplička – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Liptovská Teplička – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Liptovská Teplička – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Kráľova Lehota – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,0 km od vody)Kráľova Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Liptovská Teplička – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Hybe – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,2 km od vody)Kráľova Lehota – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,2 km od vody)Kráľova Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Kráľova Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Hybe – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,3 km od vody)Kráľova Lehota – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Kráľova Lehota – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Šuňava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Liptovská Porúbka-Kráľová Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Liptovská Teplička – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Kráľova Lehota – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Kráľova Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kráľova Lehota – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,5 km od vody)Liptovská Porúbka-Kráľová Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Kráľova Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Kráľova Lehota – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Kráľova Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Kráľova Lehota – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Kráľova Lehota – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,7 km od vody)Kráľova Lehota – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Liptovská Porúbka-Kráľová Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Liptovská Porúbka-Kráľová Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Liptovská Porúbka-Kráľová Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Kráľova Lehota – monitorovací vrt (2,8 km od vody)zlato 1 ks – zlato (10 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (100 m od vody)zlato 1 ks – zlato (100 m od vody)zlato 1 ks – zlato (250 m od vody)zlato 1 ks – zlato (580 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 22,4 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Štrba, 2000m S od K1259 závod, 1992, 170 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBaextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 280 μg/lmedián 70,0 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,70 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kolesárky, potok, 1992, 620 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 790 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 250 μg/lmedián 70,0 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Štrba, 2000m S od K1259 závod, 1992, 170 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsbežná hodnota
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čierny Váh, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 12,4 mg/lmedián 5,55 mg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Liptovská Teplička, 1100m JV od K773, 1992, 250 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Hematit (Fe₂O₃)211 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)210 vzoriek, najviac 1750 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)208 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Barit (BaSO₄)204 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)199 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)191 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Anatas (TiO₂)111 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)85 vzoriek, najviac 350 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)36 vzoriek, najviac 6 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)31 vzoriek, najviac 6 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)15 vzoriek, najviac 4 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)14 vzoriek, najviac 22 zŕn
    • Cinabarit (HgS)14 vzoriek, najviac 3 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)10 vzoriek, najviac 22 zŕn
    • Oro (Au)6 vzoriek, najviac 1 zŕn
    • Markazit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    NT-424/A1 zrno10 m
    NT-1010/A1 zrno60 m
    NT-309/C1 zrno100 m
    NT-158/D1 zrno100 m
    NT-691/B1 zrno250 m
    3001 zrno580 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))224 vzoriek, najviac 1650 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)223 vzoriek, najviac 1250 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)212 vzoriek, najviac 1875 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)166 vzoriek, najviac 300 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)150 vzoriek, najviac 500 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)114 vzoriek, najviac 1650 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))91 vzoriek, najviac 350 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)48 vzoriek, najviac 1201 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)10 vzoriek, najviac 100 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))7 vzoriek, najviac 50 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)5 vzoriek, najviac 10 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 6 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • MercurioHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,80 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 21,6 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 290 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,90 μg/lmedián 0,800 μg/l54 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l54 vzoriek52 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 810 μg/lmedián 5,00 μg/l54 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 36,0 μg/lmedián 2,00 μg/l54 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    potok, rieka47,36 Bq/l1,32 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie412,9 Bq/l7,32 Bq/l
    fuente2267,2 Bq/l12,4 Bq/l
    upravený prameň417,6 Bq/l11,5 Bq/l
    vrt s prelivom113,5 Bq/l13,5 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Cu6×

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah3×
    • štôlňa1×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    Pingy, pingové polepinga, pingový ťahCu rudy1,8 km
    Štôlne, dobývkyCu rudy2,2 km
    Štôlne, dobývky č. 1Cu rudy2,2 km
    Pinga č. 1pinga, pingový ťahCu rudy2,2 km
    Villámmezö štôlňaštôlňaCu rudy2,4 km
    Pinga č. 2pinga, pingový ťahCu rudy2,7 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Vikartovce – ŽdiarikMedené rudyCumineralogický výskyt2,0 km
    ChmelienecUránové rudyU, Cumineralogický výskyt2,4 km
    KravanyUránové rudyUložiskový výskyt3,1 km
    IpolticaUránové rudyU, Cumineralogický výskyt3,3 km
    Malužiná-DoštiankyBaritbarit, Cumineralogický výskyt4,7 km
    Malužiná – OlovienkaPolymetalické rudyCu, Pb, Znmineralogický výskyt4,7 km
    Nižná Boca-BociankaIZlaté rudyAu, Sbmalé ložisko5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    195 vrtov v pásme 3 km, z toho 37 hydrogeologických a 158 ostatných; s číslom archívnej správy 195.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m45×
    • 10–30 m28×
    • 30–100 m64×
    • 100–300 m41×
    • nad 300 m13×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Liptovská Tepličkaširokoprofilový vrt9,5 m29507 113Aa5.pdf30 m
    Kráľova Lehotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m81481 100Dc64.pdf60 m
    PT-47inžiniersko-geologický3,0 m1687770 m
    Kráľova Lehotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–76128 100Dc61.pdf90 m
    Kráľova Lehotaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–56613 100Dc25.pdf110 m
    Svarínštruktúrny vrt s obyčajnou vodou101,0 m66389 100Dc43.pdf110 m
    1-269 Kráľova Lehotahydrogeologický8,0 m101748110 m
    Kráľova Lehotaštruktúrny vrt s obyčajnou vodou70,0 m66389 100Dc44.pdf120 m
    PT-46inžiniersko-geologický3,5 m16877150 m
    311/65ložiskový311,4 m78093170 m
    573/71ložiskový301,4 m78093230 m
    PT-45inžiniersko-geologický3,0 m16877290 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Liptovská Kokava – ZGL-343 °C–2373 mCa-HCO3nevyužívaný8,0 km
    Liptovský Ján – B-128 °C–120 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný9,9 km
    Liptovský Ján – B-229 °C–65 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný10,0 km
    Liptovský Ján – vrt29 °C30,0 l/s95 mCa-Mg-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov10,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5114,4 km
    ZGL-3geotermálna voda38 – 5516 – 3017,7 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 519,1 km
    kategória c3minerálna voda23-3816-3019,8 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 519,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Kráľova Lehota – skládka IIISK200340KF180 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Pri Čiernom Váh – Kráľova Lehota–––130 m
    Vikartovský mlyn – Uhliská – Vikartovce30 m²1980–230 m
    Liptovská Teplička – Uhliská – Vikartovce–1980–340 m
    Spišské Bystré50 m²1960–2,3 km
    Kráľová Lehota – Kráľova Lehota180 m²1970–2,5 km
    Kráľová 1 – Hybe–––2,7 km
    Kráľová 2 – Hybe–––2,7 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy45×
    • Skalné zrútenia1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny21×
    • Stabilizovaný20×
    • Aktívny5×

    Súčasný stav

    • Nedostatočne doložené27×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. OZ Liptovský Hrádok3 cotos de pesca · 25 km27Čierny Váh č. 130

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh