Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Ґідра

Басейн: ВагКоропові
рибальські ділянки
2
довжина ділянок
42,2km
край
Трнавський край
Аерофотознімок водотоку Ґідра з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Ґідра

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє з 2 рибальських ділянок

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
  • Дуже висока0
  • Висока0
  • Середня0
  • Низька2

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

Gidra č. 1b, оцінка вікна 18.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 09:05.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Стан води на водотоці

    Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників

    Рівні води на водотоці

    СтанціяСтатусЗмінаТемпература
    Піла10 см0,3 °C
    Джерело: SHMÚОновлено 8 лист. 2026 08:58

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Передгірна річка з гравійним дном та швидкою течією. Тут харіус та форель вже почуваються добре.

    1002003004000 км10 км20 км30 км40 км№ 1a№ 1b
    Висотний профіль водотоку: від 362 до 123 м н. р. м. на 42,1 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    362 м н. р. м.
    Найнижча точка
    103 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    259 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    6,2 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,10

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Ґідра за 2017 рік
    2017знято 18 трав. 2017
    Аерофотознімок водотоку Ґідра за 2020 рік
    2020знято 21 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку Ґідра за 2023 рік
    2023знято 28 трав. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Ґідра

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    У 1 з 1 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ на найближчій станції не виконується норма принаймні за одним показником.

    • 3 або більше показників1
    • Немає даних SHMÚ1
    Даних SHMÚ немає для 1 рибальських ділянок: на їхньому водотоці поблизу немає пункту моніторингу з такою самою назвою.

    Найбільш забруднені ділянкиусі з невиконаною нормою

    • Gidra č. 1aҐідра · невиконана норма у 1 з 4 років4 показники

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 2 рибальських ділянок із вимірюваннями мають поблизу підземну воду зі значенням понад ліміт принаймні за одним показником.

    • нітрати від 25 до 50 мг/л1
    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1

    Найвищі нітрати

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Gidra

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 42 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek71 % čiary vody

    14 % metamorfity, 14 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 495 mg/l, tvrdá voda (16,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,397 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 77. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км42 °C83 °C

    Teplo pod nohami

    42°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 69 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 83 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    72. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    12objektov do 3 km

    ťažené: Cu

    Najbližšie: Povrchové dobývky (iný druh objektu), 620 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    4vzorky so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 5 zŕn v jednej vzorke (10 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 з 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 434 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (potok, 800 m JV od kóty Geldek 495).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    927vrtov do 3 km

    1105 rozborov vody v okolí

    Z toho 750 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    81°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Galanta – FGG-2, výdatnosť 25,0 l/s, 6,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    32lokalít do 3 km

    9 záťaží, 23 skládok

    Najbližšia záťaž: PK (003) / Častá – Pri Pajdle – skládka s OP, 120 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    29záznamov do 5 km

    6 ložísk, 23 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    2plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek71%SR 72 %
    • Метаморфіти14%SR 1,4 %
    • Mladé sedimenty14%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér86%
    • trias14%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    triasstarší triaslúžňanské súvrstvie1×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách1×
    kvartérholocénantropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-fluviálne sedimenty: prevažne ronové hliny, piesčité hliny s úlomkami, jemnozrnné piesky a splachy1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)67%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)33%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih56%SR 32 %
    • malý zdvih33%SR 7,7 %
    • veľmi veľký zdvih11%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 7 z 14 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Пісок40%SR 3,9 %
    • Гравій30%SR 52 %
    • Іли20%SR 3,9 %
    • Метаморфіти10%SR 2,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Lakust)40%SR 2,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)20%SR 3,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Gravita)20%SR 1,1 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)10%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Metamorfity; N)10%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • puklinová50%SR 12 %
    • medzizrnová50%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Trnavskej pahorkatiny50%SR 0,0 %
    • neogén Trnavskej pahorkatiny25%SR 0,0 %
    • kryštalinikum a mezozoikum juhovýchodnej časti Pezinských Karpát25%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátogénne67%SR 2,9 %
    • silikátovo-karbonátogénne33%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,92typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    16,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,90 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    495mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • СульфатиSO469,5 мг/л75. percentil
    • КальційЦа82,1 мг/л71. percentil
    • ДраслікK4,70 мг/л71. percentil
    • НатрійНа14,3 мг/л69. percentil
    • ФторидиF0,158 мг/л69. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3268 мг/л68. percentil
    • МагнійМґ20,7 мг/л68. percentil
    • ХлоридиЦл17,1 мг/л65. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO316,5 мг/л88. percentil
    • АмоніумNH40,429 мг/л84. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,532 мг/л83. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК4,20 мг/л70. percentil

    Метали

    • ЦинкЗн15,4 μg/l80. percentil
    • АлюмінійАл50,6 μg/l43. percentil
    • МарганецьМн22,4 μg/l42. percentil
    • ЗалізоФе0,0583 мг/л27. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • СеленСе0,397 мг/кг77. percentil
    • МідьЦу31,4 мг/кг74. percentil
    • МолібденМо0,476 мг/кг66. percentil
    • ЦинкЗн113 мг/кг64. percentil
    • КадмійЦд0,238 мг/кг61. percentil
    • ОловоПб17,4 мг/кг59. percentil
    • АнтимонСб0,676 мг/кг53. percentil
    • БізмутБі0,224 мг/кг53. percentil
    • АрсенАс6,62 мг/кг50. percentil
    • РтутьГґ0,0931 мг/кг45. percentil
    • НікельНі22,1 мг/кг38. percentil
    • КобальтЦо7,64 мг/кг36. percentil
    • ЦінСн2,16 мг/кг29. percentil
    • ВанадійV58,7 мг/кг26. percentil
    • ХромЦр56,9 мг/кг26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • НатрійНа1,06 %78. percentil
    • ФосфорP915 мг/кг59. percentil
    • ДраслікK1,55 %55. percentil
    • ТітанТі4 607 мг/кг55. percentil
    • КальційЦа2,00 %49. percentil
    • МагнійМґ0,815 %42. percentil
    • АлюмінійАл5,40 %42. percentil
    • МарганецьМн637 мг/кг23. percentil
    • ЗалізоФе2,18 %19. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ҐаліумҐа20,4 мг/кг92. percentil
    • БаріумБа492 мг/кг67. percentil
    • ЗірконЗр444 мг/кг64. percentil
    • ЦерЦе62,5 мг/кг62. percentil
    • СтронціумСр146 мг/кг59. percentil
    • РубідіумРб87,5 мг/кг47. percentil
    • БорB57,1 мг/кг40. percentil
    • ИтріумY24,7 мг/кг33. percentil
    • БерилійБе1,10 мг/кг33. percentil
    • ЛітіумЛі26,0 мг/кг29. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 59 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Калій (K)K1,49 %84. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,73 ppm67. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,81 ppm64. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км42 °C83 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    42 / 83 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 69 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,2°C
    • Priemerná júlová teplota18,8°C
    • Ročné zrážky673mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma75%SR 38 %
    • horská klíma25%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Povrchové dobývky – 6 – iný druh objektu (620 m od vody)Halda pri povrchových dobývkach – 5 – halda (620 m od vody)Horná Mária štôlňa – 2 – štôlňa (660 m od vody)Halda pri Hornej Mária štôlni – 5 – halda (670 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (690 m od vody)Pingy – 4 – pinga, pingový ťah (780 m od vody)Dolná Mária štôlňa – 2 – štôlňa (790 m od vody)Halda pri dolnej Mária štôlni – 5 – halda (830 m od vody)Povrchová dobývka – 6 – iný druh objektu (1,3 km od vody)Ryha – 6 – iný druh objektu (1,3 km od vody)Lom – povrchový lom (1,4 km od vody)Dolná Mária štôlňa – 2 – štôlňa (720 m od vody)Častá – Polymetalické rudy (870 m od vody)Harmónia-Dolinkovský vrch – Polymetalické rudy (4,1 km od vody)PK (003) / Častá – Pri Pajdle – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (120 m od vody)PK (002) / Budmerice – piesková jama – skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (160 m od vody)PK (005) / Jablonec – Peňažité – výmoľ – skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (240 m od vody)PK (1977) / Budmerice – skládka Mrchovisko – skládka priemyselného a komunálneho odpa (1,8 km od vody)PK (001) / Báhoň – staré koryto potoka – skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,0 km od vody)PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,6 km od vody)PK (004) / Doľany – Košiar – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,6 km od vody)Voderady – skládka komunálneho odpadu – SK2001000P (370 m od vody)Báhoň – staré koryto potoka – skládka – SK2001000P (2,0 km od vody)Mrchovisko Budmerice – Budmerice – nijaký (20 m od vody)Pilárky – Častá – – (110 m od vody)Slovenská Nová Ves – trvalý (110 m od vody)Sládkovičovo – Malá Mača – občasný (140 m od vody)Cífer – nedá sa odhadnúť (150 m od vody)Peňažité – Výmoľ – Jablonec – nedá sa odhadnúť (200 m od vody)Voderady – skládka KO – Voderady – nedá sa odhadnúť (370 m od vody)Pavlice – nedá sa odhadnúť (650 m od vody)Pác – nedá sa odhadnúť (650 m od vody)Pavlice – nedá sa odhadnúť (660 m od vody)skládka NO Budmerice – Budmerice – trvalý (1,6 km od vody)Skládka odpadov – Dubová, s.r.o. – Dubová – nijaký (2,0 km od vody)skl.TKO "Košiar" – Doľany – nijaký (2,4 km od vody)Borová – Ompitálsky výmoľ – Borová – nijaký (2,4 km od vody)Dubová – – (2,5 km od vody)Borová – nijaký (2,5 km od vody)skl. TKO Báhoň – Prostredné pole – Báhoň – nijaký (2,5 km od vody)Borová – nijaký (2,6 km od vody)Pri Pajdle – Vištuk – – (2,6 km od vody)Nový dvor – Sládkovičovo – nijaký (2,7 km od vody)Pusté Uľany – Pusté Úľany – nijaký (2,7 km od vody)Ďateliniská – Sládkovičovo – nijaký (2,9 km od vody)Borová – nijaký (2,9 km od vody)Sládkovičovo – FGG-1 – nekúpeľný (3,3 km od vody)Galanta – FGG-3 – nekúpeľný (6,5 km od vody)Galanta – FGG-2 – nekúpeľný (6,8 km od vody)FGG-1 – l2 (4,0 km od vody)FGG-2,3 – l3 (7,6 km od vody)a1 (4,4 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Galanta (4,5 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (3,5 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Pusté Úľany – štrkopiesky a piesky (3,2 km od vody)Pusté Úľany – štrkopiesky a piesky (3,3 km od vody)Častá II – stavebný kameň – biotitická kremitá rula (70 m od vody)Častá – Zn rudy – sfalerit (160 m od vody)Budmerice – Horný dvor – stavebný piesok – piesky (230 m od vody)Častá – keramické suroviny (430 m od vody)Častá – stavebný kameň – fylit (730 m od vody)Častá I – stavebný kameň – kremenec (1,3 km od vody)Doľany – Zabité II – stavebný kameň – vápenec (1,8 km od vody)Doľany – Zabité I – stavebný kameň – fylit (1,8 km od vody)Doľany I – stavebný kameň – kremitá rula (2,0 km od vody)Doľany – stavebný kameň – kremitá rula (2,0 km od vody)Abrahám – ropa, zemný plyn (2,1 km od vody)Píla – keramické suroviny (2,6 km od vody)Píla – stavebný kameň – vápenec (2,7 km od vody)Kráľová – Dolinkovský vrch – živce (3,2 km od vody)Dlhá – štrkopiesky, štrky (3,6 km od vody)Kráľová – Harmónia (Dolinkovský vrch) – stavebný kameň – vápenec (3,7 km od vody)Kráľová – Harmónia – stavebný kameň – vápenec (3,8 km od vody)Modra – Harmónia – Pb rudy – galenit (4,0 km od vody)Modra – Au rudy (4,1 km od vody)Kráľová – Kamenný potok – stavebný kameň – kremenec (4,5 km od vody)Častá – polymetalické rudy (680 m od vody)CASTA – Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Tomky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (10 m od vody)Štefanová – monitorovací vrt (10 m od vody)Štefanová – monitorovací vrt (20 m od vody)Štefanová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Štefanová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Cífer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Cífer – monitorovací vrt (80 m od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Cífer – hydinárske závaody – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)JRD Štefanová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Jarná (Božetechovo) – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Častá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Jablonec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Malá Mača – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Voderady – monitorovací vrt (200 m od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)JRD Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)JRD Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Abrahám – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Jablonec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (240 m od vody)Cífer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Malá Mača – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Cífer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Jarná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Cífer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Cífer – pozorovací vrt SHMÚ (360 m od vody)Malá Mača – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Voderady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Cífer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Malá Mača – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Malá Mača – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Voderady – monitorovací vrt (390 m od vody)Voderady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Voderady (390 m od vody)Slovenská Nová Ves – monitorovací vrt (400 m od vody)Budmerice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)JRD Štefanová – negatívny vrt (420 m od vody)Cífer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (170 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (210 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (220 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (340 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (390 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (410 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (530 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (610 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (620 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (650 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)Častá, 2250m JJV od K574 – studňa (70 m od vody)Častá, Častianska dolina, 1150m JZ od K574 – prameň (100 m od vody)Častá, 2500m JV od K574 – studňa (250 m od vody)Plavecké Podhradie – prameň (270 m od vody)Častá – vrt (510 m od vody)Sklená Huta, 1000m V od K695 – prameň (550 m od vody)Dubová – Píla, 2850m SSZ od K218 – prameň (1,0 km od vody)Plavecké Podhradie – prameň (1,1 km od vody)Sklená Huta, 800m JZ od K550 – prameň (1,2 km od vody)Dubová, 1150m S od K218 – prameň (1,5 km od vody)Sklená Huta, 1200m S od K695 – prameň (1,6 km od vody)Sklená Huta, 1100m SZ odK695 – prameň (1,6 km od vody)Biela Skala, 600m V od K309 – prameň (1,7 km od vody)Doľany – studňa (1,8 km od vody)Doľany – Zabité, 1100m SSZ od K574 – prameň (1,8 km od vody)Pila, 1400m SV od K546 – prameň (1,9 km od vody)Doľany – vrt (1,9 km od vody)Dubová, 1000m SSZ od K218 – prameň (1,9 km od vody)Doľany, 650m JJZ od K469 Kukučková – prameň (2,0 km od vody)Doľany, 1000m SSV od K574 – prameň (2,1 km od vody)Biela Skala, 200m S od K309 – prameň (2,1 km od vody)Píla – vrt (2,2 km od vody)Doľany – prameň (2,3 km od vody)Modra, 1400m JJV od K564 – vrt (2,4 km od vody)Sladkovicovo-sidlisko,1150m SSZ od K120 – vrt (2,5 km od vody)Puste Ulany,c,d.277,1450m Z od K124 – studňa (2,6 km od vody)Sladkovicovo c,d.15,1400m SZ od K120 – studňa (2,6 km od vody)Puste Ulany,2050m ZSZ od K124 – vrt (2,6 km od vody)Doľany, 200m JV od K550 Klokočia – prameň (2,6 km od vody)Biela Skala, 1000m JV od K365 – prameň (2,7 km od vody)Sladkovicovo-Novy dvor,1100m JZ od K122 – vrt (2,8 km od vody)Doľany, 1550m Jv od K550 – prameň (2,8 km od vody)Sološnica, 1000m JZ od K542 – prameň (2,9 km od vody)Sološnica, 400m SZ od K542 – prameň (2,9 km od vody)Puste Ulany,c,d.139,2000m ZJZ od K124 – studňa (2,9 km od vody)Modra – prameň (2,9 km od vody)zlato 5 ks – zlato (10 m od vody)zlato 1 ks – zlato (20 m od vody)zlato 1 ks – zlato (30 m od vody)zlato 1 ks – zlato (80 m od vody)10 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • БаріумБаextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 434 μg/lmedián 65,5 μg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: potok, 800 m JV od kóty Geldek 495, 1999, 410 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 48,4 μg/lmedián 9,50 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Gidra, potok, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l26 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gidra, kanál, 50 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрmierne zvýšená
      najvyššie 480 μg/lmedián 270 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Abrahámsky, kanál, 1996, 570 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l26 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 200 m V od obce, križ. kanal. s vedením, 1999, 440 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pod pieskovňou, za RD, 1999, 80 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 13,0 μg/lmedián 5,00 μg/l26 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Močiarny, kanál, 1999, 710 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрbežná hodnota
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 1,00 μg/l26 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gidra, kanál, 1996, 20 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gidra, kanál, 1996, 10 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gidra, kanál, 1996, 10 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 21,4 мг/лmedián 13,4 мг/л26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Močiarny, kanál, 1999, 710 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)28 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)28 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)28 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Rutil (TiO₂)28 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)26 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)22 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)21 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)21 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Арзенопиріт (ФеАсС)6 vzoriek, najviac 10 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)6 vzoriek, najviac 9 zŕn
    • Золото (Ау)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    ВзоркаZlato vo vzorkeOd vody
    65 zŕn10 м
    71 zrno20 м
    41 zrno30 м
    91 zrno80 м

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))28 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)28 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))28 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)28 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)27 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)26 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)26 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)26 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)26 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))21 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)20 vzoriek, najviac 558 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)20 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)17 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • CaHCO322×
    • Ца-Мґ-HCO35×
    • CaMgHCO32×
    • Ца-HCO32×
    • Мґ-Ца-SO4-HCO31×
    • Мґ-Ца-HCO31×
    • CaHCO3SO41×
    • CaMgSO4HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A19×
    • trieda B5×
    • trieda F5×
    • trieda D3×
    • trieda E2×
    • trieda H1×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 23,2 μg/lmedián 0,500 μg/l87 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 28,2 μg/lmedián 1,70 μg/l87 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,5 μg/lmedián 0,700 μg/l87 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l87 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 292 μg/lmedián 122 μg/l87 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 520 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l87 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,290 мг/лmedián 0,00500 мг/л87 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,250 μg/l87 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 520 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,50 μg/lmedián 0,500 μg/l87 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 52,0 μg/lmedián 11,0 μg/l87 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 600 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l87 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л38 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa2625,8 Bq/l9,01 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody11,04 Bq/l1,04 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie219,4 Bq/l13,4 Bq/l
    iné310,2 Bq/l6,78 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie821,6 Bq/l10,8 Bq/l
    potok, rieka47,17 Bq/l2,49 Bq/l
    джерело649,9 Bq/l18,1 Bq/l
    upravený prameň16,93 Bq/l6,93 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Цу2×

    Druhy banských objektov

    • iný druh objektu3×
    • halda3×
    • štôlňa3×
    • pinga, pingový ťah2×
    • povrchový lom1×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    Povrchové dobývkyiný druh objektuAu? (asi zámena s chalkopyritom)1677620 м
    Halda pri povrchových dobývkachhaldaAu? (asi zámena s chalkopyritom)1677620 м
    Horná Mária štôlňaštôlňapyrit-chalkopyritové rudy1930660 м
    Halda pri Hornej Mária štôlnihaldapyrit-chalkopyritové rudy1930670 м
    Пінґаpinga, pingový ťahCu rudy(?)690 м
    Dolná Mária štôlňaštôlňapyrit – chalkopyritové rudy1954720 м
    Пінґиpinga, pingový ťahCu rudy(?)780 м
    Dolná Mária štôlňaštôlňapyrit – chalkopyritové rudy1954790 м
    Halda pri dolnej Mária štôlnihaldapyrit-chalkopyritové rudy1954830 м
    Povrchová dobývkainý druh objektustavebný kameň?1,3 км

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Пусте Уляниštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – LEON Plus s.r.o.3,2 км
    Пусте Уляниštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – NIBES s.r.o.3,3 км
    Вельки Ґробštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.3,5 км
    Вельки Ґробštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.3,8 км
    Вельки Ґробštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.3,8 км
    Вельки Ґробštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.3,8 км

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    ЧастаPolymetalické rudyЦу, Пбmineralogický výskyt870 м
    Harmónia-Dolinkovský vrchPolymetalické rudyПбmineralogický výskyt4,1 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    927 vrtov v pásme 3 km, z toho 167 hydrogeologických a 760 ostatných; s číslom archívnej správy 750.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м449×
    • 10–30 м179×
    • 30–100 м56×
    • 100–300 м162×
    • nad 300 m39×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Томкиúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 м82688 131Ac39.pdf10 м
    Штефановаmonitorovací vrt267,0 м75962 131Dd39.pdf10 м
    V-1/208inžiniersko-geologický15,0 м9090010 м
    BT-6inžiniersko-geologický3,0 м4102310 м
    HUP-2/2hydrogeologický267,0 м7596210 м
    Штефановаmonitorovací vrt160,0 м75962 131Dd38.pdf20 м
    Штефановаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou352,0 м75962 131Dd40.pdf20 м
    HUP-2/1hydrogeologický160,0 м7596220 м
    B-4/2inžiniersko-geologický5,0 м5142620 м
    J-201hydrogeologický352,0 м7596220 м
    B-4/3inžiniersko-geologický5,0 м5142620 м
    Штефановаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou265,0 м75962 131Dd37.pdf30 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Сладковичово – FGG-162 °C10,8 л/с1990 мНа-HCO3-Цлvyužívaný3,3 км
    Галанта – FGG-375 °C25,0 л/с2102 мHCO3-Цл- Наvyužívaný6,5 км
    Галанта – FGG-281 °C25,0 л/с2100 мHCO3-Цл- Наvyužívaný6,8 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    FGG-1geotermálna voda55 – 805 – 1514,0 км
    kategória a1minerálna voda< 15< 564,4 км
    kategória Galantatermálne kúpalisko––14,5 км
    FGG-2,3geotermálna voda55 – 8016 – 3017,6 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    PK (003) / Častá – Pri Pajdle – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy30 b. (30)120 м
    PK (002) / Budmerice – piesková jama – skládkaskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)160 м
    PK (005) / Jablonec – Peňažité – výmoľ – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy42 b. (27-15)240 м
    Водеради – складка комуналнего одпадуSK2001000P370 м
    PK (1977) / Budmerice – skládka Mrchoviskoskládka priemyselného a komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmiuniverzálny zástupný kontaminant33 b. (33)1,8 км
    PK (001) / Báhoň – staré koryto potoka – skládkaskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmichlórbenzény (jednotlivé)49b. (37)2,0 км
    Báhoň – staré koryto potoka – skládkaSK2001000P2,0 км
    PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)2,6 км
    PK (004) / Doľany – Košiar – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)2,6 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Мрховіско Будмеріце – Будмеріце–1980–20 м
    Піларки – Часта12 358 м²1975–110 м
    Словенска Нова Вес6 000 м²1965–110 м
    Сладковичово – Мала Мача–––140 м
    Ціфер800 м²1970–150 м
    Пеняжіте – Вимоль – Яблонец3 750 м²1970monitorovaná200 м
    Voderady – skládka KO – Voderady14 231 м²1970monitorovaná370 м
    Павліце1 500 м²1965–650 м

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви2×

    Stupeň aktivity

    • Актівни1×
    • Потенціални1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Пезінок1 рибальська ділянка · 5,6 км9Gidra č. 1b9
    2. Трнава1 рибальська ділянка · 37 км2Gidra č. 1a2

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг