Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Gidra

Flussgebiet WaagKarpfengewässer
Fischereireviere
2
Länge des Fischereireviers
42,2km
Region
Region Trnava
Luftbild von Fließgewässer Gidra mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Gidra

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnitt von 2 Fischereireviere

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
  • Sehr hoch0
  • Hoch0
  • Durchschnittlich0
  • Niedrig2

Bestes Zeitfenster heute

15:00–17:00

Gidra č. 1b, Fensterpunktzahl 20.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 03:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Wasserstand am Fließgewässer

    Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten

    Wasserstände am Fließgewässer

    StationStatusÄndernTemperatur
    Píla10 cm1,0 °C
    Quelle: SHMÚAktualisiert 8. Nov. 2026 02:58

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Lebhaftes Fließgewässer Ein Vorgebirgsfluss mit Kiesgrund und schneller Strömung. Hier gedeihen bereits Äschen und Forellen.

    1002003004000 km10 km20 km30 km40 kmNr. 1aNr. 1b
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 362 bis 123 m ü.d.M. über 42,1 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    362 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    103 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    259 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    6,2 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,10

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Gidra von 2017
    2017abgebildet 18. Mai 2017
    Luftbild Fließgewässer Gidra von 2020
    2020abgebildet 21. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer Gidra von 2023
    2023abgebildet 28. Mai 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Gidra

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 3 oder mehr Indikatoren1
    • Keine SHMÚ-Daten1
    SHMÚ hat keine Daten für 1 Fischereireviere: Es gibt keine gleichnamige Überwachungsstelle in der Nähe ihres Fließgewässers.

    Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard

    • Gidra č. 1aGidra · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt4 Indikatoren

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 2 Fischereireviere mit Messungen haben in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Nitrate 25 bis 50 mg/l1
    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1
    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1

    Höchste Nitratwerte

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Gidra

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 42 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek71 % čiary vody

    14 % metamorfity, 14 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 495 mg/l, tvrdá voda (16,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,397 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 77. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km42 °C83 °C

    Teplo pod nohami

    42°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 69 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 83 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    72. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    12objektov do 3 km

    ťažené: Cu

    Najbližšie: Povrchové dobývky (iný druh objektu), 620 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    4vzorky so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 5 zŕn v jednej vzorke (10 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 aus 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 434 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (potok, 800 m JV od kóty Geldek 495).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    927vrtov do 3 km

    1105 rozborov vody v okolí

    Z toho 750 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    81°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Galanta – FGG-2, výdatnosť 25,0 l/s, 6,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    32lokalít do 3 km

    9 záťaží, 23 skládok

    Najbližšia záťaž: PK (003) / Častá – Pri Pajdle – skládka s OP, 120 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    29záznamov do 5 km

    6 ložísk, 23 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    2plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek71%SR 72 %
    • Metamorfity14%SR 1,4 %
    • Mladé sedimenty14%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér86%
    • trias14%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    triasstarší triaslúžňanské súvrstvie1×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách1×
    kvartérholocénantropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-fluviálne sedimenty: prevažne ronové hliny, piesčité hliny s úlomkami, jemnozrnné piesky a splachy1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)67%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)33%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih56%SR 32 %
    • malý zdvih33%SR 7,7 %
    • veľmi veľký zdvih11%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 7 z 14 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Sand40%SR 3,9 %
    • Kies30%SR 52 %
    • Íly20%SR 3,9 %
    • Metamorfity10%SR 2,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Lakust)40%SR 2,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)20%SR 3,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Gravita)20%SR 1,1 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)10%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Metamorfity; N)10%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • puklinová50%SR 12 %
    • medzizrnová50%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Trnavskej pahorkatiny50%SR 0,0 %
    • neogén Trnavskej pahorkatiny25%SR 0,0 %
    • kryštalinikum a mezozoikum juhovýchodnej časti Pezinských Karpát25%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátogénne67%SR 2,9 %
    • silikátovo-karbonátogénne33%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,92typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    16,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,90 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    495mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfateSO469,5 mg/l75. percentil
    • KalziumCa82,1 mg/l71. percentil
    • DraslíkK4,70 mg/l71. percentil
    • NatriumNa14,3 mg/l69. percentil
    • FluorideF0,158 mg/l69. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3268 mg/l68. percentil
    • MagnesiumMg20,7 mg/l68. percentil
    • ChlorideCl17,1 mg/l65. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrateNO316,5 mg/l88. percentil
    • AmóniumNH40,429 mg/l84. percentil
    • FosforečnanyPO40,532 mg/l83. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,20 mg/l70. percentil

    Metalle

    • ZinkZn15,4 μg/l80. percentil
    • AluminiumAl50,6 μg/l43. percentil
    • ManganMn22,4 μg/l42. percentil
    • EisenFe0,0583 mg/l27. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,397 mg/kg77. percentil
    • KupferCu31,4 mg/kg74. percentil
    • MolybdänMo0,476 mg/kg66. percentil
    • ZinkZn113 mg/kg64. percentil
    • CadmiumCd0,238 mg/kg61. percentil
    • FührenPb17,4 mg/kg59. percentil
    • AntimonSb0,676 mg/kg53. percentil
    • BizmutBi0,224 mg/kg53. percentil
    • ArsenAs6,62 mg/kg50. percentil
    • QuecksilberHg0,0931 mg/kg45. percentil
    • NickelNi22,1 mg/kg38. percentil
    • KobaltCo7,64 mg/kg36. percentil
    • CínSn2,16 mg/kg29. percentil
    • VanadiumV58,7 mg/kg26. percentil
    • ChromCr56,9 mg/kg26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • NatriumNa1,06 %78. percentil
    • PhosphorP915 mg/kg59. percentil
    • DraslíkK1,55 %55. percentil
    • TitánTi4.607 mg/kg55. percentil
    • KalziumCa2,00 %49. percentil
    • MagnesiumMg0,815 %42. percentil
    • AluminiumAl5,40 %42. percentil
    • ManganMn637 mg/kg23. percentil
    • EisenFe2,18 %19. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa20,4 mg/kg92. percentil
    • BáriumBa492 mg/kg67. percentil
    • ZirkónZr444 mg/kg64. percentil
    • CérCe62,5 mg/kg62. percentil
    • StronciumSr146 mg/kg59. percentil
    • RubídiumRb87,5 mg/kg47. percentil
    • BorB57,1 mg/kg40. percentil
    • YtriumY24,7 mg/kg33. percentil
    • BerylliumBe1,10 mg/kg33. percentil
    • LítiumLi26,0 mg/kg29. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 59 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kalium (K)K1,49 %84. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,73 ppm67. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,81 ppm64. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km42 °C83 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    42 / 83 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 69 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,2°C
    • Priemerná júlová teplota18,8°C
    • Ročné zrážky673mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma75%SR 38 %
    • horská klíma25%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Povrchové dobývky – 6 – iný druh objektu (620 m od vody)Halda pri povrchových dobývkach – 5 – halda (620 m od vody)Horná Mária štôlňa – 2 – štôlňa (660 m od vody)Halda pri Hornej Mária štôlni – 5 – halda (670 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (690 m od vody)Pingy – 4 – pinga, pingový ťah (780 m od vody)Dolná Mária štôlňa – 2 – štôlňa (790 m od vody)Halda pri dolnej Mária štôlni – 5 – halda (830 m od vody)Povrchová dobývka – 6 – iný druh objektu (1,3 km od vody)Ryha – 6 – iný druh objektu (1,3 km od vody)Lom – povrchový lom (1,4 km od vody)Dolná Mária štôlňa – 2 – štôlňa (720 m od vody)Častá – Polymetalické rudy (870 m od vody)Harmónia-Dolinkovský vrch – Polymetalické rudy (4,1 km od vody)PK (003) / Častá – Pri Pajdle – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (120 m od vody)PK (002) / Budmerice – piesková jama – skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (160 m od vody)PK (005) / Jablonec – Peňažité – výmoľ – skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (240 m od vody)PK (1977) / Budmerice – skládka Mrchovisko – skládka priemyselného a komunálneho odpa (1,8 km od vody)PK (001) / Báhoň – staré koryto potoka – skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,0 km od vody)PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,6 km od vody)PK (004) / Doľany – Košiar – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,6 km od vody)Voderady – skládka komunálneho odpadu – SK2001000P (370 m od vody)Báhoň – staré koryto potoka – skládka – SK2001000P (2,0 km od vody)Mrchovisko Budmerice – Budmerice – nijaký (20 m od vody)Pilárky – Častá – – (110 m od vody)Slovenská Nová Ves – trvalý (110 m od vody)Sládkovičovo – Malá Mača – občasný (140 m od vody)Cífer – nedá sa odhadnúť (150 m od vody)Peňažité – Výmoľ – Jablonec – nedá sa odhadnúť (200 m od vody)Voderady – skládka KO – Voderady – nedá sa odhadnúť (370 m od vody)Pavlice – nedá sa odhadnúť (650 m od vody)Pác – nedá sa odhadnúť (650 m od vody)Pavlice – nedá sa odhadnúť (660 m od vody)skládka NO Budmerice – Budmerice – trvalý (1,6 km od vody)Skládka odpadov – Dubová, s.r.o. – Dubová – nijaký (2,0 km od vody)skl.TKO "Košiar" – Doľany – nijaký (2,4 km od vody)Borová – Ompitálsky výmoľ – Borová – nijaký (2,4 km od vody)Dubová – – (2,5 km od vody)Borová – nijaký (2,5 km od vody)skl. TKO Báhoň – Prostredné pole – Báhoň – nijaký (2,5 km od vody)Borová – nijaký (2,6 km od vody)Pri Pajdle – Vištuk – – (2,6 km od vody)Nový dvor – Sládkovičovo – nijaký (2,7 km od vody)Pusté Uľany – Pusté Úľany – nijaký (2,7 km od vody)Ďateliniská – Sládkovičovo – nijaký (2,9 km od vody)Borová – nijaký (2,9 km od vody)Sládkovičovo – FGG-1 – nekúpeľný (3,3 km od vody)Galanta – FGG-3 – nekúpeľný (6,5 km od vody)Galanta – FGG-2 – nekúpeľný (6,8 km od vody)FGG-1 – l2 (4,0 km od vody)FGG-2,3 – l3 (7,6 km od vody)a1 (4,4 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Galanta (4,5 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (3,5 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Pusté Úľany – štrkopiesky a piesky (3,2 km od vody)Pusté Úľany – štrkopiesky a piesky (3,3 km od vody)Častá II – stavebný kameň – biotitická kremitá rula (70 m od vody)Častá – Zn rudy – sfalerit (160 m od vody)Budmerice – Horný dvor – stavebný piesok – piesky (230 m od vody)Častá – keramické suroviny (430 m od vody)Častá – stavebný kameň – fylit (730 m od vody)Častá I – stavebný kameň – kremenec (1,3 km od vody)Doľany – Zabité II – stavebný kameň – vápenec (1,8 km od vody)Doľany – Zabité I – stavebný kameň – fylit (1,8 km od vody)Doľany I – stavebný kameň – kremitá rula (2,0 km od vody)Doľany – stavebný kameň – kremitá rula (2,0 km od vody)Abrahám – ropa, zemný plyn (2,1 km od vody)Píla – keramické suroviny (2,6 km od vody)Píla – stavebný kameň – vápenec (2,7 km od vody)Kráľová – Dolinkovský vrch – živce (3,2 km od vody)Dlhá – štrkopiesky, štrky (3,6 km od vody)Kráľová – Harmónia (Dolinkovský vrch) – stavebný kameň – vápenec (3,7 km od vody)Kráľová – Harmónia – stavebný kameň – vápenec (3,8 km od vody)Modra – Harmónia – Pb rudy – galenit (4,0 km od vody)Modra – Au rudy (4,1 km od vody)Kráľová – Kamenný potok – stavebný kameň – kremenec (4,5 km od vody)Častá – polymetalické rudy (680 m od vody)CASTA – Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Tomky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (10 m od vody)Štefanová – monitorovací vrt (10 m od vody)Štefanová – monitorovací vrt (20 m od vody)Štefanová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Štefanová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Cífer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Cífer – monitorovací vrt (80 m od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Cífer – hydinárske závaody – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)JRD Štefanová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Jarná (Božetechovo) – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Častá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Jablonec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Malá Mača – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Voderady – monitorovací vrt (200 m od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)JRD Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)JRD Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Abrahám – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Jablonec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (240 m od vody)Cífer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Malá Mača – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Cífer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Jarná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Cífer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Cífer – pozorovací vrt SHMÚ (360 m od vody)Malá Mača – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Voderady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Cífer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Malá Mača – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Malá Mača – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Voderady – monitorovací vrt (390 m od vody)Voderady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Voderady (390 m od vody)Slovenská Nová Ves – monitorovací vrt (400 m od vody)Budmerice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)JRD Štefanová – negatívny vrt (420 m od vody)Cífer – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (170 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (210 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (220 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (340 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (390 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (410 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (530 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (610 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (620 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (650 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)Častá, 2250m JJV od K574 – studňa (70 m od vody)Častá, Častianska dolina, 1150m JZ od K574 – prameň (100 m od vody)Častá, 2500m JV od K574 – studňa (250 m od vody)Plavecké Podhradie – prameň (270 m od vody)Častá – vrt (510 m od vody)Sklená Huta, 1000m V od K695 – prameň (550 m od vody)Dubová – Píla, 2850m SSZ od K218 – prameň (1,0 km od vody)Plavecké Podhradie – prameň (1,1 km od vody)Sklená Huta, 800m JZ od K550 – prameň (1,2 km od vody)Dubová, 1150m S od K218 – prameň (1,5 km od vody)Sklená Huta, 1200m S od K695 – prameň (1,6 km od vody)Sklená Huta, 1100m SZ odK695 – prameň (1,6 km od vody)Biela Skala, 600m V od K309 – prameň (1,7 km od vody)Doľany – studňa (1,8 km od vody)Doľany – Zabité, 1100m SSZ od K574 – prameň (1,8 km od vody)Pila, 1400m SV od K546 – prameň (1,9 km od vody)Doľany – vrt (1,9 km od vody)Dubová, 1000m SSZ od K218 – prameň (1,9 km od vody)Doľany, 650m JJZ od K469 Kukučková – prameň (2,0 km od vody)Doľany, 1000m SSV od K574 – prameň (2,1 km od vody)Biela Skala, 200m S od K309 – prameň (2,1 km od vody)Píla – vrt (2,2 km od vody)Doľany – prameň (2,3 km od vody)Modra, 1400m JJV od K564 – vrt (2,4 km od vody)Sladkovicovo-sidlisko,1150m SSZ od K120 – vrt (2,5 km od vody)Puste Ulany,c,d.277,1450m Z od K124 – studňa (2,6 km od vody)Sladkovicovo c,d.15,1400m SZ od K120 – studňa (2,6 km od vody)Puste Ulany,2050m ZSZ od K124 – vrt (2,6 km od vody)Doľany, 200m JV od K550 Klokočia – prameň (2,6 km od vody)Biela Skala, 1000m JV od K365 – prameň (2,7 km od vody)Sladkovicovo-Novy dvor,1100m JZ od K122 – vrt (2,8 km od vody)Doľany, 1550m Jv od K550 – prameň (2,8 km od vody)Sološnica, 1000m JZ od K542 – prameň (2,9 km od vody)Sološnica, 400m SZ od K542 – prameň (2,9 km od vody)Puste Ulany,c,d.139,2000m ZJZ od K124 – studňa (2,9 km od vody)Modra – prameň (2,9 km od vody)zlato 5 ks – zlato (10 m od vody)zlato 1 ks – zlato (20 m od vody)zlato 1 ks – zlato (30 m od vody)zlato 1 ks – zlato (80 m od vody)10 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBaextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 434 μg/lmedián 65,5 μg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: potok, 800 m JV od kóty Geldek 495, 1999, 410 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 48,4 μg/lmedián 9,50 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Gidra, potok, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l26 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gidra, kanál, 50 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 480 μg/lmedián 270 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Abrahámsky, kanál, 1996, 570 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l26 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 200 m V od obce, križ. kanal. s vedením, 1999, 440 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pod pieskovňou, za RD, 1999, 80 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 13,0 μg/lmedián 5,00 μg/l26 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Močiarny, kanál, 1999, 710 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrbežná hodnota
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 1,00 μg/l26 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gidra, kanál, 1996, 20 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gidra, kanál, 1996, 10 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gidra, kanál, 1996, 10 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 21,4 mg/lmedián 13,4 mg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Močiarny, kanál, 1999, 710 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)28 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)28 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)28 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Rutil (TiO₂)28 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)26 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)22 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)21 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)21 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)6 vzoriek, najviac 10 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)6 vzoriek, najviac 9 zŕn
    • Gold (Au)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    65 zŕn10 m
    71 zrno20 m
    41 zrno30 m
    91 zrno80 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))28 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)28 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))28 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)28 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)27 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)26 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)26 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)26 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)26 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))21 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)20 vzoriek, najviac 558 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)20 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)17 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • CaHCO322×
    • Ca-Mg-HCO35×
    • CaMgHCO32×
    • Ca-HCO32×
    • Mg-Ca-SO4-HCO31×
    • Mg-Ca-HCO31×
    • CaHCO3SO41×
    • CaMgSO4HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A19×
    • trieda B5×
    • trieda F5×
    • trieda D3×
    • trieda E2×
    • trieda H1×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 23,2 μg/lmedián 0,500 μg/l87 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 28,2 μg/lmedián 1,70 μg/l87 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,5 μg/lmedián 0,700 μg/l87 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l87 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 292 μg/lmedián 122 μg/l87 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 520 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l87 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,290 mg/lmedián 0,00500 mg/l87 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,250 μg/l87 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 520 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,50 μg/lmedián 0,500 μg/l87 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 52,0 μg/lmedián 11,0 μg/l87 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 600 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l87 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa2625,8 Bq/l9,01 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody11,04 Bq/l1,04 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie219,4 Bq/l13,4 Bq/l
    iné310,2 Bq/l6,78 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie821,6 Bq/l10,8 Bq/l
    potok, rieka47,17 Bq/l2,49 Bq/l
    Quelle649,9 Bq/l18,1 Bq/l
    upravený prameň16,93 Bq/l6,93 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Cu2×

    Druhy banských objektov

    • iný druh objektu3×
    • halda3×
    • štôlňa3×
    • pinga, pingový ťah2×
    • povrchový lom1×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    Povrchové dobývkyiný druh objektuAu? (asi zámena s chalkopyritom)1677620 m
    Halda pri povrchových dobývkachhaldaAu? (asi zámena s chalkopyritom)1677620 m
    Horná Mária štôlňaštôlňapyrit-chalkopyritové rudy1930660 m
    Halda pri Hornej Mária štôlnihaldapyrit-chalkopyritové rudy1930670 m
    Pingapinga, pingový ťahCu rudy(?)690 m
    Dolná Mária štôlňaštôlňapyrit – chalkopyritové rudy1954720 m
    Pingypinga, pingový ťahCu rudy(?)780 m
    Dolná Mária štôlňaštôlňapyrit – chalkopyritové rudy1954790 m
    Halda pri dolnej Mária štôlnihaldapyrit-chalkopyritové rudy1954830 m
    Povrchová dobývkainý druh objektustavebný kameň?1,3 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Pusté Úľanyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – LEON Plus s.r.o.3,2 km
    Pusté Úľanyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – NIBES s.r.o.3,3 km
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.3,5 km
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.3,8 km
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.3,8 km
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.3,8 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalleArtenOd vody
    ČastáPolymetalické rudyCu, Pbmineralogický výskyt870 m
    Harmónia-Dolinkovský vrchPolymetalické rudyPbmineralogický výskyt4,1 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    927 vrtov v pásme 3 km, z toho 167 hydrogeologických a 760 ostatných; s číslom archívnej správy 750.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m449×
    • 10–30 m179×
    • 30–100 m56×
    • 100–300 m162×
    • nad 300 m39×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Tomkyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m82688 131Ac39.pdf10 m
    Štefanovámonitorovací vrt267,0 m75962 131Dd39.pdf10 m
    V-1/208inžiniersko-geologický15,0 m9090010 m
    BT-6inžiniersko-geologický3,0 m4102310 m
    HUP-2/2hydrogeologický267,0 m7596210 m
    Štefanovámonitorovací vrt160,0 m75962 131Dd38.pdf20 m
    Štefanováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou352,0 m75962 131Dd40.pdf20 m
    HUP-2/1hydrogeologický160,0 m7596220 m
    B-4/2inžiniersko-geologický5,0 m5142620 m
    J-201hydrogeologický352,0 m7596220 m
    B-4/3inžiniersko-geologický5,0 m5142620 m
    Štefanováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou265,0 m75962 131Dd37.pdf30 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Sládkovičovo – FGG-162 °C10,8 l/s1990 mNa-HCO3-Clvyužívaný3,3 km
    Galanta – FGG-375 °C25,0 l/s2102 mHCO3-Cl- Navyužívaný6,5 km
    Galanta – FGG-281 °C25,0 l/s2100 mHCO3-Cl- Navyužívaný6,8 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    FGG-1geotermálna voda55 – 805 – 1514,0 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 564,4 km
    kategória Galantatermálne kúpalisko––14,5 km
    FGG-2,3geotermálna voda55 – 8016 – 3017,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    PK (003) / Častá – Pri Pajdle – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy30 b. (30)120 m
    PK (002) / Budmerice – piesková jama – skládkaskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)160 m
    PK (005) / Jablonec – Peňažité – výmoľ – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy42 b. (27-15)240 m
    Voderady – skládka komunálneho odpaduSK2001000P370 m
    PK (1977) / Budmerice – skládka Mrchoviskoskládka priemyselného a komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmiuniverzálny zástupný kontaminant33 b. (33)1,8 km
    PK (001) / Báhoň – staré koryto potoka – skládkaskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmichlórbenzény (jednotlivé)49b. (37)2,0 km
    Báhoň – staré koryto potoka – skládkaSK2001000P2,0 km
    PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)2,6 km
    PK (004) / Doľany – Košiar – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)2,6 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Mrchovisko Budmerice – Budmerice–1980–20 m
    Pilárky – Častá12 358 m²1975–110 m
    Slovenská Nová Ves6 000 m²1965–110 m
    Sládkovičovo – Malá Mača–––140 m
    Cífer800 m²1970–150 m
    Peňažité – Výmoľ – Jablonec3 750 m²1970monitorovaná200 m
    Voderady – skládka KO – Voderady14 231 m²1970monitorovaná370 m
    Pavlice1 500 m²1965–650 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy2×

    Stupeň aktivity

    • Aktívny1×
    • Potenciálny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Pezinok1 Fischereirevier · 5,6 km11Gidra č. 1b11
    2. Trnava1 Fischereirevier · 37 km4Gidra č. 1a4

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag