Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…
Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.
Kaprová vodaSalmonidní voda (pstruh)Salmonidní voda (lipan)
nižšívyšší
Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí.
Stav vody na toku
Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic
Vodní stavy na toku
Stanice
Stav
Změna
Teplota
Píla
10 cm
1,4 °C
Výškový profil toku
Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.
Svižný tokPodhorská říčka se štěrkovým dnem a rychlým proudem. Zde se již daří lipanu a pstruhu.
Výškový profil toku: od 362 do 123 m n. m. na 42,1 km.Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
Nejvyšší bod
362 m a.s.l.
Nejnižší bod
103 m a.s.l.
Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
259 m
Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
6,2 ‰
SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
1,10
Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.
Terén ve 3D
Načítám 3D model terénu…
Historické snímky
Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.
Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.
Geológia a geochémia toku Gidra
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 42 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
12objektov do 3 km
ťažené: Cu
Najbližšie: Povrchové dobývky (iný druh objektu), 620 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
4vzorky so zlatom
13 rudných minerálov v sedimente
Najviac 5 zŕn v jednej vzorke (10 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
2 z 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Bárium 434 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (potok, 800 m JV od kóty Geldek 495).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
927vrtov do 3 km
1105 rozborov vody v okolí
Z toho 750 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
81°C na ústí vrtu
3 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Galanta – FGG-2, výdatnosť 25,0 l/s, 6,8 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
32lokalít do 3 km
9 záťaží, 23 skládok
Najbližšia záťaž: PK (003) / Častá – Pri Pajdle – skládka s OP, 120 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
29záznamov do 5 km
6 ložísk, 23 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
2plôch do 3 km
1 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
BáriumBaextrémna (horný 1 %)
najvyššie 434 μg/lmedián 65,5 μg/l22 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: potok, 800 m JV od kóty Geldek 495, 1999, 410 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 48,4 μg/lmedián 9,50 μg/l26 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Gidra, potok, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l26 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Gidra, kanál, 50 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 480 μg/lmedián 270 μg/l4 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Abrahámsky, kanál, 1996, 570 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l26 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 200 m V od obce, križ. kanal. s vedením, 1999, 440 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pod pieskovňou, za RD, 1999, 80 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 13,0 μg/lmedián 5,00 μg/l26 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Močiarny, kanál, 1999, 710 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrbežná hodnota
najvyššie 1,80 μg/lmedián 1,00 μg/l26 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Gidra, kanál, 1996, 20 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Gidra, kanál, 1996, 10 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Gidra, kanál, 1996, 10 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 21,4 mg/lmedián 13,4 mg/l26 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Močiarny, kanál, 1999, 710 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Anatas (TiO₂)28 vzoriek, najviac 55 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)28 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)28 vzoriek, najviac 555 zŕn
Rutil (TiO₂)28 vzoriek, najviac 815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)26 vzoriek, najviac 815 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)22 vzoriek, najviac 55 zŕn
Pyrit (FeS₂)21 vzoriek, najviac 55 zŕn
Barit (BaSO₄)21 vzoriek, najviac 315 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)6 vzoriek, najviac 10 zŕn
Scheelit (CaWO₄)6 vzoriek, najviac 9 zŕn
Zlato (Au)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 1 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
6
5 zŕn
10 m
7
1 zrno
20 m
4
1 zrno
30 m
9
1 zrno
80 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))28 vzoriek, najviac 815 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)28 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))28 vzoriek, najviac 315 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)28 vzoriek, najviac 815 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)27 vzoriek, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)26 vzoriek, najviac 815 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)26 vzoriek, najviac 55 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)26 vzoriek, najviac 815 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)26 vzoriek, najviac 315 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))21 vzoriek, najviac 315 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)20 vzoriek, najviac 558 zŕn
Andaluzit (Al₂SiO₅)20 vzoriek, najviac 55 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)17 vzoriek, najviac 5 zŕn
Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
CaHCO322×
Ca-Mg-HCO35×
CaMgHCO32×
Ca-HCO32×
Mg-Ca-SO4-HCO31×
Mg-Ca-HCO31×
CaHCO3SO41×
CaMgSO4HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A19×
trieda B5×
trieda F5×
trieda D3×
trieda E2×
trieda H1×
trieda G1×
Kovy v podzemnej vode
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 23,2 μg/lmedián 0,500 μg/l87 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 28,2 μg/lmedián 1,70 μg/l87 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 16,5 μg/lmedián 0,700 μg/l87 vzoriek41 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
OlovoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l87 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinekZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5 292 μg/lmedián 122 μg/l87 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 520 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RtuťHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l87 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HliníkAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,290 mg/lmedián 0,00500 mg/l87 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,250 μg/l87 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 520 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,50 μg/lmedián 0,500 μg/l87 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 52,0 μg/lmedián 11,0 μg/l87 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 600 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l87 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
studňa
26
25,8 Bq/l
9,01 Bq/l
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
1
1,04 Bq/l
1,04 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
2
19,4 Bq/l
13,4 Bq/l
iné
3
10,2 Bq/l
6,78 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
8
21,6 Bq/l
10,8 Bq/l
potok, rieka
4
7,17 Bq/l
2,49 Bq/l
zdroj
6
49,9 Bq/l
18,1 Bq/l
upravený prameň
1
6,93 Bq/l
6,93 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Cu2×
Druhy banských objektov
iný druh objektu3×
halda3×
štôlňa3×
pinga, pingový ťah2×
povrchový lom1×
Najbližšie staré banské diela
Název
Druh
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Povrchové dobývky
iný druh objektu
Au? (asi zámena s chalkopyritom)
1677
620 m
Halda pri povrchových dobývkach
halda
Au? (asi zámena s chalkopyritom)
1677
620 m
Horná Mária štôlňa
štôlňa
pyrit-chalkopyritové rudy
1930
660 m
Halda pri Hornej Mária štôlni
halda
pyrit-chalkopyritové rudy
1930
670 m
Pinga
pinga, pingový ťah
Cu rudy(?)
690 m
Dolná Mária štôlňa
štôlňa
pyrit – chalkopyritové rudy
1954
720 m
Pingy
pinga, pingový ťah
Cu rudy(?)
780 m
Dolná Mária štôlňa
štôlňa
pyrit – chalkopyritové rudy
1954
790 m
Halda pri dolnej Mária štôlni
halda
pyrit-chalkopyritové rudy
1954
830 m
Povrchová dobývka
iný druh objektu
stavebný kameň?
1,3 km
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Pusté Úľany
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – LEON Plus s.r.o.
3,2 km
Pusté Úľany
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – NIBES s.r.o.
3,3 km
Veľký Grob
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.
3,5 km
Veľký Grob
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.
3,8 km
Veľký Grob
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.
3,8 km
Veľký Grob
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.
3,8 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Kovy
Druh
Od vody
Častá
Polymetalické rudy
Cu, Pb
mineralogický výskyt
870 m
Harmónia-Dolinkovský vrch
Polymetalické rudy
Pb
mineralogický výskyt
4,1 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
927 vrtov v pásme 3 km, z toho 167 hydrogeologických a 760 ostatných; s číslom archívnej správy 750.
Hĺbky vrtov
do 10 m449×
10–30 m179×
30–100 m56×
100–300 m162×
nad 300 m39×
Najbližšie vrty
Lokalita
Druh
Hloubka
Archívna správa
Od vody
Tomky
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
20,0 m
82688 131Ac39.pdf
10 m
Štefanová
monitorovací vrt
267,0 m
75962 131Dd39.pdf
10 m
V-1/208
inžiniersko-geologický
15,0 m
90900
10 m
BT-6
inžiniersko-geologický
3,0 m
41023
10 m
HUP-2/2
hydrogeologický
267,0 m
75962
10 m
Štefanová
monitorovací vrt
160,0 m
75962 131Dd38.pdf
20 m
Štefanová
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
352,0 m
75962 131Dd40.pdf
20 m
HUP-2/1
hydrogeologický
160,0 m
75962
20 m
B-4/2
inžiniersko-geologický
5,0 m
51426
20 m
J-201
hydrogeologický
352,0 m
75962
20 m
B-4/3
inžiniersko-geologický
5,0 m
51426
20 m
Štefanová
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
265,0 m
75962 131Dd37.pdf
30 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Teplota
Výdatnosť
Hloubka
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Sládkovičovo – FGG-1
62 °C
10,8 l/s
1990 m
Na-HCO3-Cl
využívaný
3,3 km
Galanta – FGG-3
75 °C
25,0 l/s
2102 m
HCO3-Cl- Na
využívaný
6,5 km
Galanta – FGG-2
81 °C
25,0 l/s
2100 m
HCO3-Cl- Na
využívaný
6,8 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj
Druh
Teplota vody (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
FGG-1
geotermálna voda
55 – 80
5 – 15
1
4,0 km
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
6
4,4 km
kategória Galanta
termálne kúpalisko
–
–
1
4,5 km
FGG-2,3
geotermálna voda
55 – 80
16 – 30
1
7,6 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Lokalita
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
PK (003) / Častá – Pri Pajdle – skládka s OP
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
priesaková kvapalina / NH4+, kovy
30 b. (30)
120 m
PK (002) / Budmerice – piesková jama – skládka
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
priesaková kvapalina / NH4+, kovy
27 b. (27)
160 m
PK (005) / Jablonec – Peňažité – výmoľ – skládka s OP
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
priesaková kvapalina / NH4+, kovy
42 b. (27-15)
240 m
Voderady – skládka komunálneho odpadu
SK2001000P
370 m
PK (1977) / Budmerice – skládka Mrchovisko
skládka priemyselného a komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
univerzálny zástupný kontaminant
33 b. (33)
1,8 km
PK (001) / Báhoň – staré koryto potoka – skládka
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
chlórbenzény (jednotlivé)
49b. (37)
2,0 km
Báhoň – staré koryto potoka – skládka
SK2001000P
2,0 km
PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OP
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
priesaková kvapalina / NH4+, kovy
27 b. (27)
2,6 km
PK (004) / Doľany – Košiar – skládka s OP
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
priesaková kvapalina / NH4+, kovy
27 b. (27)
2,6 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Mrchovisko Budmerice – Budmerice
–
1980
–
20 m
Pilárky – Častá
12 358 m²
1975
–
110 m
Slovenská Nová Ves
6 000 m²
1965
–
110 m
Sládkovičovo – Malá Mača
–
–
–
140 m
Cífer
800 m²
1970
–
150 m
Peňažité – Výmoľ – Jablonec
3 750 m²
1970
monitorovaná
200 m
Voderady – skládka KO – Voderady
14 231 m²
1970
monitorovaná
370 m
Pavlice
1 500 m²
1965
–
650 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy2×
Stupeň aktivity
Aktívny1×
Potenciálny1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.