Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Коларовіцки поток

Басейн: ВагЛососеві – форельові
ділянка
1
довжина ділянок
10,8km
край
Жилінський край
Аерофотознімок водотоку Коларовіцки поток з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Коларовіцки поток

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Коларовіцки поток, оцінка вікна 34.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 01:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Бистріна Гірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу.

    3004005006007008000 км5 км10 км
    Висотний профіль водотоку: від 689 до 358 м н. р. м. на 10,8 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    689 м н. р. м.
    Найнижча точка
    338 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    351 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    33 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,07

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Коларовіцки поток за 2018 рік
    2018знято 13 вер. 2018
    Аерофотознімок водотоку Коларовіцки поток за 2021 рік
    2021знято 10 вер. 2021
    Аерофотознімок водотоку Коларовіцки поток за 2024 рік
    2024знято 24 серп. 2024

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Коларовіцки поток

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Kolárovický potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 544 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Kolárovice, ľavostranný prítok Kolárovického potoka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    93vrtov do 3 km

    405 rozborov vody v okolí

    Z toho 93 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    3 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    1 záťaž, 10 skládok

    Najbližšia záťaž: Petrovice – Pšurnovice – ihrisko, 2,3 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    15záznamov do 5 km

    7 ložísk, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    212plôch do 3 km

    24 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Petrovice – Pšurnovice – ihrisko – SK2001800F (2,3 km od vody)Bytča – pri potoku – Veľká Bytča – nijaký (1,6 km od vody)Farma – Makov – trvalý (2,0 km od vody)Farma – Makov – občasný (2,1 km od vody)Pšurnovice – dolný koniec – Pšurnovice – nijaký (2,3 km od vody)Pšurnovice – ihrisko – Pšurnovice – nijaký (2,3 km od vody)Kolárovice ihrisko – Kolárovice – nijaký (2,4 km od vody)Pšurnovice – transf. – Pšurnovice – nijaký (2,4 km od vody)Pšurnovice – pri cintoríne – Pšurnovice – nijaký (2,5 km od vody)Bytča – Hliník nad Váhom – nijaký (2,5 km od vody)Bytča – Pšurnovice – nijaký (2,6 km od vody)a1 (1,3 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (9,2 km od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (5,0 km od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (4,8 km od vody)Kolárovice – Melocík – stavebný kameň (650 m od vody)Lom Veľké Rovné – stavebný kameň (3,6 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Kotešová – štrkopiesky a piesky (5,0 km od vody)Kolárovice – Skoruby – keramické íly (70 m od vody)Makov – Labajovci – stavebný kameň – pieskovec (1,8 km od vody)Makov – keramické íly (2,9 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 9 – Jedľovník – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Makov (Klín) – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 7 – Nižný Kelčov – štrkopiesky (4,4 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 8 – Nižný Kelčov – štrkopiesky (4,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štrkopiesky (5,0 km od vody)– Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (150 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (160 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (170 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (180 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (280 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (290 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (330 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (640 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (650 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (710 m od vody)U MELOCIKA – Zosuvy (730 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)U MELOCIKA – Zosuvy (780 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (830 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (870 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (880 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (900 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (910 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (910 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,0 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,0 km od vody)BYTCA – Zosuvy (1,1 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)ZABLATIE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)PSURNOVICE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (1,3 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Kolárovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Petrovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Makov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Makov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Hliník nad Váhom – pozorovací vrt SHMÚ (2,8 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • СтронціумСрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 544 μg/lmedián 226 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kolárovice, ľavostranný prítok Kolárovického potoka, 1999, 280 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрbežná hodnota
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 1,10 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 880 m od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуbežná hodnota
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,20 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 880 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 690 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,62 мг/лmedián 5,62 мг/л9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kolárovice, ľavostranný prítok Kolárovického potoka, 1999, 110 m od vody. Porovnanie: 24. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)4 vzorky, najviac 4 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)19 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)8 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l32 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,70 μg/lmedián 0,650 μg/l32 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l32 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l32 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l32 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 530 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 734 μg/lmedián 1,00 μg/l32 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l32 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l32 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 10,0 μg/l32 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 530 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l32 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л32 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    upravený prameň713,1 Bq/l10,2 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie10,860 Bq/l0,860 Bq/l
    джерело64,05 Bq/l1,73 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie12,32 Bq/l2,32 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Коларовіце – Мелоцікstavebný kameňŤažené ložisko – LESOSTAV SEVER, s.r.o.650 м
    Лом Вельке Ровнеstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie3,6 км
    Велька Битчаštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SDP, spol. s r.o.4,1 км
    Велька Битчаštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ján Korbáš VANDO4,1 км
    Мала Битчаštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.4,8 км
    Мала Битчаštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.5,0 км
    Котешоваštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s.5,0 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    93 vrtov v pásme 3 km, z toho 20 hydrogeologických a 73 ostatných; s číslom archívnej správy 93.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м61×
    • 10–30 м14×
    • 30–100 м7×
    • 100–300 м4×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    VN84-7životné prostredie–9644440 м
    VRK-1inžiniersko-geologický4,0 м8628650 м
    VRK-2inžiniersko-geologický4,0 м8628650 м
    VN84-2životné prostredie–9644460 м
    DPS-2inžiniersko-geologický–9835360 м
    JV-5inžiniersko-geologický9,0 м9835360 м
    VRK-6inžiniersko-geologický4,0 м8628660 м
    Коларовіцеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 м27799 98Aa3.pdf70 м
    Коларовіцеširokoprofilový vrt7,5 м64618 98Aa12.pdf70 м
    JV-2inžiniersko-geologický6,0 м9835380 м
    VRK-5inžiniersko-geologický4,0 м8628680 м
    VRK-7inžiniersko-geologický4,0 м8628680 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 531,3 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Petrovice – Pšurnovice – ihriskoSK2001800F2,3 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Bytča – pri potoku – Veľká Bytča–––1,6 км
    Фарма – Маков1 200 м²––2,0 км
    Фарма – Маков750 м²––2,1 км
    Pšurnovice – dolný koniec – Pšurnovice–––2,3 км
    Pšurnovice – ihrisko – Pšurnovice300 м²––2,3 км
    Kolárovice ihrisko – Kolárovice–––2,4 км
    Pšurnovice – transf. – Pšurnovice–––2,4 км
    Pšurnovice – pri cintoríne – Pšurnovice100 м²––2,5 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви199×
    • Svahové prúdy11×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални154×
    • Стабілізовани32×
    • Актівни23×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 000105×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova27×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Битча1 рибальська ділянка · 11 км27Коларовіцки поток27

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг