Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Kolárovický potok

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
10,8km
région
Région de Žilina

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Kolárovický potok

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Kolárovický potok, score de la fenêtre 34.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Bystrina Un ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.

    3004005006007008000 km5 km10 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 689 à 358 m au-dessus du niveau de la mer sur 10,8 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    689 m a.s.l.
    Point le plus bas
    338 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    351 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    33 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,07

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Kolárovický potok de 2018
    2018imagé 13 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau Kolárovický potok de 2021
    2021imagé 10 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau Kolárovický potok de 2024
    2024imagé 24 août 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Kolárovický potok

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Kolárovický potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,5modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 235 mg/l, mäkká voda (7,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 544 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Kolárovice, ľavostranný prítok Kolárovického potoka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    93vrtov do 3 km

    405 rozborov vody v okolí

    Z toho 93 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    3 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    1 záťaž, 10 skládok

    Najbližšia záťaž: Petrovice – Pšurnovice – ihrisko, 2,3 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    15záznamov do 5 km

    7 ložísk, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    212plôch do 3 km

    24 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,50typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    7,7°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,38 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    235mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SodiumNa6,88 mg/l39. percentil
    • ChloruresCl5,13 mg/l35. percentil
    • CalciumCa45,6 mg/l32. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3133 mg/l27. percentil
    • SulfatesSO425,6 mg/l27. percentil
    • FluoruresF0,0653 mg/l20. percentil
    • DraslíkK1,46 mg/l19. percentil
    • MagnésiumMg5,82 mg/l14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,0905 mg/l43. percentil
    • NitratesNO34,32 mg/l31. percentil
    • FosforečnanyPO40,0428 mg/l24. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,00 mg/l4. percentil

    Métaux

    • AluminiumAl114 μg/l64. percentil
    • FerFe0,124 mg/l58. percentil
    • ManganèseMn27,1 μg/l47. percentil
    • ZincZn2,84 μg/l19. percentil

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Petrovice – Pšurnovice – ihrisko – SK2001800F (2,3 km od vody)Bytča – pri potoku – Veľká Bytča – nijaký (1,6 km od vody)Farma – Makov – trvalý (2,0 km od vody)Farma – Makov – občasný (2,1 km od vody)Pšurnovice – dolný koniec – Pšurnovice – nijaký (2,3 km od vody)Pšurnovice – ihrisko – Pšurnovice – nijaký (2,3 km od vody)Kolárovice ihrisko – Kolárovice – nijaký (2,4 km od vody)Pšurnovice – transf. – Pšurnovice – nijaký (2,4 km od vody)Pšurnovice – pri cintoríne – Pšurnovice – nijaký (2,5 km od vody)Bytča – Hliník nad Váhom – nijaký (2,5 km od vody)Bytča – Pšurnovice – nijaký (2,6 km od vody)a1 (1,3 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (9,2 km od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (5,0 km od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (4,8 km od vody)Kolárovice – Melocík – stavebný kameň (650 m od vody)Lom Veľké Rovné – stavebný kameň (3,6 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Kotešová – štrkopiesky a piesky (5,0 km od vody)Kolárovice – Skoruby – keramické íly (70 m od vody)Makov – Labajovci – stavebný kameň – pieskovec (1,8 km od vody)Makov – keramické íly (2,9 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 9 – Jedľovník – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Makov (Klín) – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 7 – Nižný Kelčov – štrkopiesky (4,4 km od vody)Vysoká nad Kysucou č. 8 – Nižný Kelčov – štrkopiesky (4,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štrkopiesky (5,0 km od vody)– Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (150 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (160 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (170 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (180 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (280 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (290 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (310 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (330 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (640 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (650 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (710 m od vody)U MELOCIKA – Zosuvy (730 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)U MELOCIKA – Zosuvy (780 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (830 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (870 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (880 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (900 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (910 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (910 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,0 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,0 km od vody)BYTCA – Zosuvy (1,1 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,1 km od vody)ZABLATIE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)PSURNOVICE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (1,3 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Kolárovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Petrovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Makov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Makov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Hliník nad Váhom – pozorovací vrt SHMÚ (2,8 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 544 μg/lmedián 226 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kolárovice, ľavostranný prítok Kolárovického potoka, 1999, 280 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrbežná hodnota
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 1,10 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 880 m od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCubežná hodnota
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,20 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 880 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 690 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 690 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,62 mg/lmedián 5,62 mg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kolárovice, ľavostranný prítok Kolárovického potoka, 1999, 110 m od vody. Porovnanie: 24. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)4 vzorky, najviac 4 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)19 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)8 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l32 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,70 μg/lmedián 0,650 μg/l32 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l32 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l32 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l32 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 530 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 734 μg/lmedián 1,00 μg/l32 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l32 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l32 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 10,0 μg/l32 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 530 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l32 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l32 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň713,1 Bq/l10,2 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie10,860 Bq/l0,860 Bq/l
    source64,05 Bq/l1,73 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie12,32 Bq/l2,32 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Kolárovice – Melocíkstavebný kameňŤažené ložisko – LESOSTAV SEVER, s.r.o.650 m
    Lom Veľké Rovnéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie3,6 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SDP, spol. s r.o.4,1 km
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ján Korbáš VANDO4,1 km
    Malá Bytčaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.4,8 km
    Malá Bytčaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.5,0 km
    Kotešováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s.5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    93 vrtov v pásme 3 km, z toho 20 hydrogeologických a 73 ostatných; s číslom archívnej správy 93.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m61×
    • 10–30 m14×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    VN84-7životné prostredie–9644440 m
    VRK-1inžiniersko-geologický4,0 m8628650 m
    VRK-2inžiniersko-geologický4,0 m8628650 m
    VN84-2životné prostredie–9644460 m
    DPS-2inžiniersko-geologický–9835360 m
    JV-5inžiniersko-geologický9,0 m9835360 m
    VRK-6inžiniersko-geologický4,0 m8628660 m
    Kolároviceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m27799 98Aa3.pdf70 m
    Kolároviceširokoprofilový vrt7,5 m64618 98Aa12.pdf70 m
    JV-2inžiniersko-geologický6,0 m9835380 m
    VRK-5inžiniersko-geologický4,0 m8628680 m
    VRK-7inžiniersko-geologický4,0 m8628680 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 531,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Petrovice – Pšurnovice – ihriskoSK2001800F2,3 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Bytča – pri potoku – Veľká Bytča–––1,6 km
    Farma – Makov1 200 m²––2,0 km
    Farma – Makov750 m²––2,1 km
    Pšurnovice – dolný koniec – Pšurnovice–––2,3 km
    Pšurnovice – ihrisko – Pšurnovice300 m²––2,3 km
    Kolárovice ihrisko – Kolárovice–––2,4 km
    Pšurnovice – transf. – Pšurnovice–––2,4 km
    Pšurnovice – pri cintoríne – Pšurnovice100 m²––2,5 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy199×
    • Svahové prúdy11×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny154×
    • Stabilizovaný32×
    • Aktívny23×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 000105×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova27×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Bytča1 parcours de pêche · 11 km27Kolárovický potok27

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh